Získání dcery do péče

Anonymní
4.6.20 19:20

Získání dcery do péče

Ahoj potřebuji radu je to pro mně velice důležité zítra to začnu řešit jen nevím kde začít. Žila jsem s přítelem 3 roky dohromady 5 letý vztah a máme společnou dceru 18 měsíců. Vztah vladtně nikdy nefungoval ale já jsem se bála odejít :( o dceru nikdy nejevil zájem a v domácnosti nikdy s ničím nepomohl. Několikrát mě napadl a 2× ho vykázala policie na 10 dnů po druhé jsem ho vykázala ještě soudně na 30 dnů. Cca 2 měsíce s námi nebydlí alimenty mi dal 3000. Dceru chci získat pouze do své pece on na ní nemá dobrý vliv pouze chlástá a je velice agresivní, sprostý atd… Jenže dnes si tu byl pro zbytek věci samozdrejme opilí a jen mi vyhrožoval že dceru chce do střídavé péče atd… já mu ji dát nechci bojím se i o její zdraví. Nevíte někdo kdo by mi pomohl jestli právník nebo socialka?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

59265
4.6.20 19:24
@Anonymní píše:
Ahoj potřebuji radu je to pro mně velice důležité zítra to začnu řešit jen nevím kde začít. Žila jsem s přítelem 3 roky dohromady 5 letý vztah a máme společnou dceru 18 měsíců. Vztah vladtně nikdy nefungoval ale já jsem se bála odejít :( o dceru nikdy nejevil zájem a v domácnosti nikdy s ničím nepomohl. Několikrát mě napadl a 2× ho vykázala policie na 10 dnů po druhé jsem ho vykázala ještě soudně na 30 dnů. Cca 2 měsíce s námi nebydlí alimenty mi dal 3000. Dceru chci získat pouze do své pece on na ní nemá dobrý vliv pouze chlástá a je velice agresivní, sprostý atd… Jenže dnes si tu byl pro zbytek věci samozdrejme opilí a jen mi vyhrožoval že dceru chce do střídavé péče atd… já mu ji dát nechci bojím se i o její zdraví. Nevíte někdo kdo by mi pomohl jestli právník nebo socialka?

Právník.. Ale pokud máš od PČR a soudu doklady o vykázán, tak to hraje ve tvůj prospěch.. Dej návrh na svěření do péče, uved důvody, proč by se neměl s dítětem setkávat.. Budou to zkoumat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
823
4.6.20 19:27

Podej k soudu návrh na určení péče a na stanovení alimentů. Můžeš to asi podat sama, na netu budou vzory, případně nějaká občanská poradna by asi pomohla. Nebo právník, to je nejlepší a nejdražší možnost.

18 měsíční mimino do střídavky asi nevysoudi, ale pocitem s tím, že pokud bude mít zájem, tak bude soudem a socialkou podporován ve styku s dcerou a péči o ní, výhledově i ve formě střídavé péče. Ale to by mu ten zájem musel vydržet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
613
4.6.20 19:30
@Anonymní píše:

Dítě má nárok na oba rodiče, stejně jako on má právo svou dceru vídat. Střídavky bych se nebála, spíš tím vyhrožuje, než že by se o ní opravdu chtěl starat. Nicméně bez ohledu na to, jak se choval k tobě, celkem jistě bude moct dceru vídat, i když si najdeš advokáta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17056
4.6.20 19:44

Stridavky nejspis nedosahne, to se u tak malých dětí ani nedela, ale narok na styk s ditetem ma každopádně, nemuzes ho jen tak odříznout z dcery života, pokud se on bude chtít zapojit. Holt sis mela pečlivěji vybrat s kym si delas dite.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4475
4.6.20 20:17

@DeeSocialWorker už tě vidím, jak bys byla vstřícná, pokud by se něco takového dělo tobě. Jak má dítě nárok na oba rodiče… Zakladatelka si sice vybrala špatně, ale vůbec se ji nedivím, že má obavu. Už tě vidím, jak bez řečí svěříš 18 měsíční dítě takovému individuu. Záměrně nepíšu otci, protože zastání role otce vypadá jaksi jinak, že. To se pravděpodobně shodneme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10849
4.6.20 20:40
@martina.se píše:
Právník.. Ale pokud máš od PČR a soudu doklady o vykázán, tak to hraje ve tvůj prospěch.. Dej návrh na svěření do péče, uved důvody, proč by se neměl s dítětem setkávat.. Budou to zkoumat

To neprojde. Ale mohla by dosahnout styku otce s ditetem za pritomnosti treti osoby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59265
4.6.20 20:43
@cecetka píše:
To neprojde. Ale mohla by dosahnout styku otce s ditetem za pritomnosti treti osoby.

Ano, pod dozorem.. Ale ne sám. Popř může soud usoudit, že není schopen pečovat a lze dát i rozsudek, že se nesmí přiblížit.. Ale to je extrém.. Ale i to jsme viděla..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
613
5.6.20 08:49

@Trojlístek však o tom neříkám ani ťuk, pouze píšu, jak je to v našem právním řádu a co velmi dobře znám z praxe (kdy často pracuji právě se ženami, které mají bývalé partnery podobné) - zákaz styku s dítětem je velmi ojedinělý, ať už je rodič jakýkoliv „dáreček“. Nebo co jiného mám zakladatelce říct, když taková je realita?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama