Pohovor do zaměstnání - jak na to?

Anonymní
23.3.21 07:06

Zítřejší pohovor

Ahoj.
Zítra odpoledne mě čeká pohovor na uklízečku - pradlenu. Ano, čtete dobře. Pohovor je na městském úřadě, pod který jesličky, kde se práce koná spadá. Pracovní doba 6-13:30, mzda 16×xx Kč v hrubém. Mám to v místě bydliště, tak že pořád lepší, než sedět na ÚP, kde jsem nyní a lepší práce teď momentálně nejsou - fabriku a prodávat v marketu za mě ne.

Jenomže, vůbec nevím co jim tam budu povídat a došlo mi, že jsem i udělala blbost v tom smyslu, že tam požadovali nízké vzdělání ( základní, praktická škola ) a já zatajila, že mám titul. Nechala jsem tam jen maturitu.

Mám ráda pořádek, ráda uklízím, děti mi nevadí. Jenomže, náplní práce kromě úklidu vevnitř a venku, a výpomoc s dětmi, je i žehlení, zašívani - ehm, to jsem dělala naposledy jako puberťák. A samozřejmě prani.

Co byste mi poradili? Tam říkat???

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63169
23.3.21 07:09

Rozhodně dal tajit vyšší vzdělání a říct, že tě tahle práce bavi :think: moc možností nemáš. Můj chlap teď tajil půlku svého života.. V práci na to naštěstí přišli až pár měsíců po nástupu :mrgreen: chtěl si odpočinout u prace údržbáře, no už je zpět na postu managera. Ale pak mu řekli, že vědět, co dělal, nikdy by ho na tu údržbu nevzali :think: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.3.21 07:12

@martina.se To je to. Jedna paní, která bude v komisi mě zná od vidění, a ví, že mám vzdělání…

Spíš bych konkrétně něco potřebovala poradit, protože je to fakt první pohovor - když nepočítám kancl 60+km za 18 tisíc hrubého - tam jsem, ani nešla.

• Citovat
  • Nahlásit
63169
23.3.21 07:13
@Anonymní píše:
@martina.se To je to. Jedna paní, která bude v komisi mě zná od vidění, a ví, že mám vzdělání…Spíš bych konkrétně něco potřebovala poradit, protože je to fakt první pohovor - když nepočítám kancl 60+km za 18 tisíc hrubého - tam jsem, ani nešla.

Nooo.. Tak se připrav na otázku, proč jdeš na takhle nízkou pozici a jak pro ně můžeš být přínosná :think: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
341
23.3.21 08:30
@Anonymní píše:
@martina.se To je to. Jedna paní, která bude v komisi mě zná od vidění, a ví, že mám vzdělání…Spíš bych konkrétně něco potřebovala poradit, protože je to fakt první pohovor - když nepočítám kancl 60+km za 18 tisíc hrubého - tam jsem, ani nešla.

Ale zase to ber tak, že jim bude hned jasné, že jak najdeš lepší místo, tak je opustíš. Že to máš jako nouzové řešení. A oni potřebují někoho, kdo tam vydrží delší dobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63169
23.3.21 08:32
@K2 8611 píše:
Ale zase to ber tak, že jim bude hned jasné, že jak najdeš lepší místo, tak je opustíš. Že to máš jako nouzové řešení. A oni potřebují někoho, kdo tam vydrží delší dobu.

Přesně.. To je právě to, proč takové lidi moc nechtějí :think: Leeds to dobře vysvětlit, např vyhovuje pracovní doba atd

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
627
23.3.21 08:54

Nikdy jsme nevzali na pozici asistentky nikoho s VŠ. Potřebujeme člověka, který zůstane delší dobu a nebude si shánět něco lepšího. Pokud tam budou i jiní uchazeči, moc bych nepočítala s tím, že tě vezmou. Poradila bych VŠ zatajit, ale jestli tě tam někdo zná, tak lhát ne, to je jasný. Jedině zkusit říct, že máš sice VŠ, ale jelikož máš malé děti (máš?), hledáš na pár let teď něco nenáročného časově a v místě bydliště.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
667
23.3.21 09:05

Tak asi se zeptají, proč právě o toto místo máte zájem. Jinak nejlepší je říct pravdu, pokud se budou ptát, než se do toho zametat.
Připomíná mi to mého známého s doktorát na Matfyzu, který se šel odreagovat do skladu stavebnin :). Pokud pamatujete seriál Arabela, jak tam jeho veličenstvo král jezdil s vysokozdvižným vozíkem, tak prý to tam vypadalo. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
365
23.3.21 10:32

Hele vš určitě zataj. určitě bych řekla, že mi vyhovuje pracovní doba, mít volné odpoledne je fajn. Taky že je super, že to máš v blízkosti bydliště. Že by tě ta práce bavila a že preferuješ práci rukama než sedět za počítačem. Přeji hodně štěstí! Sem ráda, že takoví lidi ještě jsou, že jdou raději makat za málo, než sosat dávky :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.3.21 10:38

@heluska1992 Tak mě práce rukama spíš baví, ale nebráním se, ani PC. Davky? I kdybych chtěla, což nechci, tak nemám nárok :mrgreen: a to jen, protože partner bere nad 40 tisíc čistého… Společná domácnost je společná domácnost.

• Citovat
  • Nahlásit
2087
23.3.21 10:53

Taky budu hledat misto i na nizsi pozici, protoze je pro me prioritni mit cas na deti a tudiz zkraceny uvazek nejlepe dopo, ze. Bojim se, ze to nebude v teto dobe uplne snadne. Reknu to po pravde a rovnou zminim, ze mi to takto bude vyhovovat vice let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
365
23.3.21 10:54
@Anonymní píše:
@heluska1992 Tak mě práce rukama spíš baví, ale nebráním se, ani PC. Davky? I kdybych chtěla, což nechci, tak nemám nárok :mrgreen: a to jen, protože partner bere nad 40 tisíc čistého… Společná domácnost je společná domácnost.

myslela jsem to obecně, tal pardón že jsem se tě dotkla, že bys mohla brát dávky :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.3.21 11:37

@heluska1992 Ale klid, prosím tě. Já se nezlobím :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.3.21 11:39

@Oriseka Tak ty máš jako mamča výhodu. Aspoň u nás, je dost pozic pro maminky, což nejsem, pro ID a nebo chráněné dílny.

Jinak fabriky, prodavačky, a nebo místa pro chlapy - zedníka, elektrikáře, kamionaka apod opravdu dělat nebudu :mrgreen:, pokud nechce zaměstnavatel zkrachovat. Přihlásila jsem si na VPP pod obcí, ale na úřadu práce mi řekli, že nejsem c ohrožené skupině. Že přede mnou jsou starší lidé, bez vzdělání, nebo nižšího, handicapovaní, a nebo maminky. :( :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
14023
23.3.21 12:00

Co to zkusit uhrát na „vyhoření“?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie