Jak poznám čilé živé dítě od hyperaktivního?

Anonymní
21.1.20 16:38

Živé dítě x hyperaktivita

Ahoj, už jsem zoufalá… Poněkolikáté od září mi ve školce předávali syna (3,5 roku), že je hyperaktivní, ale že oni to s nim umí a zvládají… :roll: Že je poslouchá, s tím problém není, jen neposedi…
Já s ním doma ani kdekoliv jinde problém nemám. Je sice čilouš a divočák, pobíhá (moc nechodí), ale je moc hodný, umí se podělit se starší sestrou, sám si vyhraje.
Po těchto poznámkách jsem vyhledala znaky hyperaktivity a přijde mi, že to sedí (z 10 bodů splňuje tak 12 :mrgreen: ).
Jsem od přírody plašan…
Jak poznám čilé živé dítě od hyperaktivního?
A vážně nás pak ve škole čeká masakr ohledně soustředění?… přijde mi, že dneska musí mít každý nálepku. Sedící dítě v koutě je taky na diagnózu, živé dítě taky.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

211
21.1.20 16:52

To jestli je malej hyperaktivní nebo jenom živější správně zhodnotí jen odborník, já sama jsem učitelka v MŠ a určitě bych sama od sebe netvrdila o nějakém dítěti že je hyperaktivní. V dnešní době mi to připadá spíš jako výmluva maminek, kolikrát nemají ani diagnózu a omlouvají tím chování svého dítěte (tím nemyslím váš případ). Já bych řekla že je jenom živější. Je to asi takovej správný kluk který neposedí :) a pokud by přeci jenom byl hyperaktivní, v dnešní době nemají takové děti ve školce nebo škole zásadní problémy, na takové dítě se vytvoří IVP aby mu škola nedělala problémy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3218
21.1.20 16:53

To jsou milý učitelky… já mám stejného kluka, je to podes, katastrofa v roztomilým balení. Učitelka mi zrovna dnes říkala, že se mám vykašlat na nějaký diagnózy stejně by teď byly k ničemu. V tomto věku je ještě šance, že z toho vyroste. Řeší se to až u predskolaku, aby do školy sli už připraveni. V té době se to taky mnohem líp pozná. I ze ztřeštěnýho triletaka může vyrůst školák v normě. Takže doporucuju zatím neřešit a počkat tak rok a půl až dva roky, záleží, kdy půjde do školy. Náš má 3 roky a 3 měsíce, je rijnovej, čekají ho ještě 3 a půl roku ve skolce, takže jsem v klidu, i když bych samozřejmě ráda věděla, na čem jsme. Nicméně i kdyby tvůj syn získal onu nálepku a teď hned, tak k cemu by to bylo? Tobe, jemu ani ucitelkam by to aktuálně v nicem nepomohlo. Asistent se prý na ADHD do školky nedává, jestli jde učitelce o toto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.1.20 17:02
@chaela píše:
To jsou milý učitelky… já mám stejného kluka, je to podes, katastrofa v roztomilým balení. Učitelka mi zrovna dnes říkala, že se mám vykašlat na nějaký diagnózy stejně by teď byly k ničemu. V tomto věku je ještě šance, že z toho vyroste. Řeší se to až u predskolaku, aby do školy sli už připraveni. V té době se to taky mnohem líp pozná. I ze ztřeštěnýho triletaka může vyrůst školák v normě. Takže doporucuju zatím neřešit a počkat tak rok a půl až dva roky, záleží, kdy půjde do školy. Náš má 3 roky a 3 měsíce, je rijnovej, čekají ho ještě 3 a půl roku ve skolce, takže jsem v klidu, i když bych samozřejmě ráda věděla, na čem jsme. Nicméně i kdyby tvůj syn získal onu nálepku a teď hned, tak k cemu by to bylo? Tobe, jemu ani ucitelkam by to aktuálně v nicem nepomohlo. Asistent se prý na ADHD do školky nedává, jestli jde učitelce o toto.

Ale dává, zrovna u nás ve školce jeden chlapeček s ADHD asistentku má…

• Nahlásit
  • Citovat
211
21.1.20 17:08
@Anonymní píše:
Ale dává, zrovna u nás ve školce jeden chlapeček s ADHD asistentku má…

U nás se taky v těchto případech asistentky dávaly

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
584
21.1.20 17:11

Tak ono oznaceni hyperaktivni se kolikrat pouziva chybne jako synonymum pro zive dite. Treba to ty ucitelky taky myslely tak, ze se proste vic hybe nez jine deti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3218
21.1.20 17:13

Aha, tak asi jen u nás ne, nebo nevím, jak to učitelka myslela. Loni jeden kluk s ADHD odešel do školy a asistenta neměl, prý mu ho do školky nechtěli dát. Tak nevím, jak a kde to funguje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6466
21.1.20 17:28

Hele a myslely učitelky opravdu ADHD? Spousta lidí, i těch, kteří znají bezpečně rozdíl mezi „živým“ a „hyperaktivním“ dítkem používají pojem hyperaktivní prostě pro akční dítě.

Jinak teda asistenta podle mě nedostaneš, zvlášť, pokud ho učitelky zvládají. Nejsou love.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5745
21.1.20 17:54
:)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.1.20 17:58

Synovi je 5,5. Nevydrží minutu v klidu. Doma a ani ve školce. U jídla dělá blbosti, u pohádek minimálně klepe nohou.
Ve skolce se jim občas vztekne, že nevědí, co s ním dělat. Nikdo to neřeší. Učitelky to zvládají a nikam nás nezenou. Že se doma chová jinak, je normální. Děti doma nemají tolik podnětů.
Navíc tvůj syn je malý a může z toho vyrůst.

@chaela záleží na tom, jak moc těžké to ADHD je. U nás ve školce na ADHD chlapeček AP má. Je neschopný spolupracovat, ubližuje dětem, ráno proběhne třídou a všechny bouchne, stipne, kousne, kopne, rozkope hračky…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.1.20 17:59

@Tarjei tak jsem zjistila, že mám ADHD :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.1.20 18:06

Oni ho tam zvládají, já s ním doma problém nemám vůbec…
To, že běhá a nechodí pomalu pořád opravuju, upozorňuju, v MŠ ho taky okrikuji… Prostě neposeda… Je mi jasné, že to s ním nemají jednoduché, ale je hodný, neubližuje, snaží se domlouvat na půjčení…

@Tarjei tak to nesedí ani trochu… Ufff… :kytka:

O asistenta nejde nikomu… Ani jim, ani mě.

Jen řeším, že mě přijde syn jako v pohodě živý kluk, co ve 3 letech holt nevydrží vymalovávat a učitelky si stanovily diagnózu, se kterou asi nehnu…

Děkuju vám všem za reakce, už je mi líp… :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
2166
21.1.20 18:16
@Anonymní píše:
Oni ho tam zvládají, já s ním doma problém nemám vůbec…
To, že běhá a nechodí pomalu pořád opravuju, upozorňuju, v MŠ ho taky okrikuji… Prostě neposeda… Je mi jasné, že to s ním nemají jednoduché, ale je hodný, neubližuje, snaží se domlouvat na půjčení…

@Tarjei tak to nesedí ani trochu… Ufff… :kytka:

O asistenta nejde nikomu… Ani jim, ani mě.

Jen řeším, že mě přijde syn jako v pohodě živý kluk, co ve 3 letech holt nevydrží vymalovávat a učitelky si stanovily diagnózu, se kterou asi nehnu…

Děkuju vám všem za reakce, už je mi líp… :srdce:

prvně stanovit tuto diagnozu je těžké a většinou se to projeví až ve škole, do té doby málokdy odborník řekne, že takto malé dítě je ADHD..podle mě by ti ani psycholog takto diagnozu v totmo věku nedal..

podle mě žádné podezření neni, to by tě hnali na vyšetření, dle meho si prostě stěžují, že je živý..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
584
21.1.20 18:41
@astoret píše:
prvně stanovit tuto diagnozu je těžké a většinou se to projeví až ve škole, do té doby málokdy odborník řekne, že takto malé dítě je ADHD..podle mě by ti ani psycholog takto diagnozu v totmo věku nedal..podle mě žádné podezření neni, to by tě hnali na vyšetření, dle meho si prostě stěžují, že je živý..

Syn ji ma tuto diagnozu od 3 a 3/4, takze daji, kdyz je to jasne. Tady, ale neni, co resit. Skolka zvlada, rodice zvladaji. No problem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3218
21.1.20 19:14

@Oriseka tak my toho našeho taky zvládáme, ve školce taky a i přesto, pokud z toho nevyroste, to řešit budu. Protože nejvíce problémů mu to může dělat právě ve škole. Co n tom, že já si ho doma nějak srovnam, když nebude schopen se ve škole soustředit ani půl minuty…ucitelka se mu nebude individualne venovat podle mych inatrukci, kdyz k tomu nebude mit onen papir.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama