Živnost a rodičák

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kicoolka-93
Nováček 2 příspěvky 09.05.18 19:30
Živnost + Rodičák

Prosím najde se tu někdo kdo by mi mohl poradit a odpovědět na pár otázek?
Momentálně jsem na rodičovské dovolené, už dlouhou dobu je můj sen otevřít si obchůdek. Momentálně na rodičáku si myslím že, je nejvhodnější doba k tomu to zkusit. Chtěla bych začít pouze E-Shopem (second hand), popřípadě do budoucna přemýšlet třeba nad kamennou prodejnou, teď chci vyloženě zkusit zda to půjde či ne. Byla jsem na živnostenském úřadě v naději že mi tam paní odpoví na otázky co mě ohledně tohoto zajímalo, ale řekla bych spíše že, paní je asi jen zvykla maximálně vyťukat údaje do pc, prakticky mi řekla že vše co potřebuji vědět se v dnešní době dočtu na internetu… :( Což ano to pravda je, jen jsem chtěla ale aby mi to potvrdit někdo kdo by tomu rozumět měl… Tak prosím zda by se tu našel někdo, nejlépe někdo kdo sám prodává second hand a ví o tom co je třeba, zda by mi mohl zodpovědět nějaké otázky? Předem moc děkuji. :)

Reklama

Reakce:

Doe_Jane  09.05.18 19:35

Hadry? Na to se rovnou vykasli toho je az dost

kicoolka-93
Nováček 2 příspěvky 09.05.18 19:38

No ale myslím jen dětské, a co tak koukám, a sama vím, na děti se kupuje pořád, ikdyž je plná skříň? :D A za zkoušku člověk nic nedá? :)

jiti81
Kecalka 273 příspěvků 09.05.18 19:55

Já jsem si na rodičáku také udělala ŽL a prodávala po svých dětech + jsem zprostředkovávala nákup. To bylo před 7 lety a to jsem si „vydělala“ tak 10tisíc čistého měsíčně. Času to sežralo šíleně, focení, řešení s lidma, dotazy, neplacení, hlídaní plateb apod. Často platby nedošly, ale i tak to stojí tvůj čas. Taky jsem zkusila 2× koupit velký balík z Anglie - hnus. Většinou flekaté nebo už staromodní (inzeráty vypadaly vždy, že je to samý luxus), tak jsem to prala, žehlila. Výdělek skoro žádný, konkurence byla už tak dost velká a ceny nízko. TAkže toto jsem vzdala. Nejvíce se dařilo zprostředkováním - kdysi na Ali. To se ještě lidi báli nakupovat takto sami. Taky to nebylo lehké. Hlídat všechny balíky, dožadovat se, aby vůbec napsali zda balík došel, hlídat lhůty, řešit reklamace apod. No vykašlala jsem se na to, teď je to už zase dále a myslím, že těžší. Ale ztratit nemůžeš nic… jen nějaké prvotní náklady na nákup těch obnošených věcí.

Káťa19
Kelišová 6070 příspěvků 37 inzerátů 09.05.18 19:57

Mrkni na www.jakpodnikat.cz

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Lucie, postrach ulice a originality: Vondráčková opisuje od kolegyně?

Má to zapotřebí? Jako by nestačilo, že Lucie Vondráčková (38) má repertoár... číst dále >

Pouze pro plnoleté! Junckerovu líbačku se Zemanem by ocenil i Brežněv

Videa zpitého předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera v průběhu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chození naostro patří k létu. Jaká jsou pro a proti?

Jsou ženy, které nenosí pod letním oblečením zhola nic. Je to příjemné, ale... číst dále >

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Reklama