Život k ničemu - podle mámy jsem vyžírka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.18 18:19
Život k ničemu

Ahoj, přišla jsem se sem vypovídat, protože už prostě nevím jak dál.

Dokončila jsem VŠ minulý rok, po dobu studia jsem bydlela doma a i potom jsem zůstala bydlet s mamkou a mladší ségrou, abych si mohla do začátku něco našetřit. Měla jsem během toho roku práci a normálně jsem mamce přispívala na nájem a občas i zaplatila za velký nákup. Podařilo se mi dát stranou skoro 30 tisíc a ty peníze jsem pak chtěla použít na to abych se nějak osamostatnila (zaplatila kauci na vlastní byt, autoškolu). Mamka za mnou přišla koncem února, že je zadlužená a jestli bych jí ty peníze nemohla dát a že mi pak ty peníze během půl roku 100% splatí. Dala jsem jí je. No ale pak jsem další měsíc přišla o práci a mamka mi hned začala vyčítat, že jsem neschopná, že jsem hrozná vyžírka a že si nikdy nemyslela, že jí ještě ve 24 budu viset na krku. Že kvůli tomu, že jsem doma nemůže nemůže mladší ségře dopřát takový komfort jaký si zaslouží (nemá pokoj pro sebe, ale spím tam s ní i já). Přitom normálně mám podporu v nezaměstnanosti, takže to není tak, že bych jí vysávala finančně. Když jsme se teď pohádaly, protože mi zase vyčítala, že tu pořád jsem, tak jsem to nevydržela a řekla jí, že jsem tady, protože mi pořád ještě nevrátila ty peníze a ani splácet nezačala. Ona se strašně naštvala, řekla mi, že se o mě starala celé moje dětství a že mi ty peníze vracet nebude, potože jí je vlastně dlužím za to že se o mě starala. A taky že mě chce pryč z bytu, ale já nemám kam jít, mám jen pár tisíc, vůbec nevím co mám dělat.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Karleon
Kelišová 5379 příspěvků 09.05.18 18:21

Já bych se zamyslela, proč s vysokou školou čerpám podporu v nezaměstnanosti.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2248 příspěvků 09.05.18 18:22

Možná slevit z požadavků na zaměstnání a najít si práci a postavit se na vlastní nohy. Je mi jasné, že vysokoškolák si nepředstavoval práci třeba v nákupním centru, ale když jiná možnost není…měla jsem kolegyni s vysokou ekonomickou a dělala pečovatelku v domově důchodců.

Bellatrix Lestrange
Ukecaná baba ;) 1004 příspěvků 09.05.18 18:23

Holčičko :hug: :hug: je mi tě líto. Zatím ti nezbývá než najít novou práci a ušetřit jiné peníze. A co kamarádky a spolubydlení? To by nešlo? A btw, rodič má ze zákona povinnost se o své děti starat. :kytka:

Emimin7
Echt Kelišová 9358 příspěvků 09.05.18 18:23

Tak snad to bylo jen v tom afektu a vrati ti to.

Russet
Extra třída :D 12150 příspěvků 09.05.18 18:25

S půjčkou v rodině mám pouze negativní zkušenost. Zadlužená matka těžko půjčku splatí. Našla bych si jakoukoliv práci a odešla.

Judithkaj
Nováček 09.05.18 18:28

Mladá vysokoškolačka je v dnešní době na pracaku? Proč? Dnes je tak málo lidi, ze práci seženeš lusknutim prstu. Pak se koukej vzchopit a dat si od matky odchod. Důrazně ji pripomeň, ze jsi ji půjčila peníze a její řeči jsou nevhodné a ať ti je kouká vrátit, ze je potřebuješ k odchodu.

Martha03
Kecalka 481 příspěvků 09.05.18 18:28

To je mi líto. Musí to být těžké. Tvoje matka se nechová moc dobře ale i takové jsou, rozhodně neplatí, že to že se o tebe starala jako dítě ji dává právo ti nevrátit peníze.
Nechci soudit nebydlím s vámi, nevím jaké máte vztahy a jaká je vaše životní situace a to zřejmena tvoji matky, že měla nějaké dluhy a zda stále pokračují.
Nicméně zkusila bych si zjistit, zda bys mohla dostávat od státu nějaké příspěvky na bydlení atd. Obešla bych si to a zjistila jaké máš možnosti. Do nájmu pak můžeš jít a nějakým spolubydlícím. Psala jsi, že jsi přišla o práci a máš podporu v nezaměstnanosti tu věcné dostávat nebudeš. Hledáš si novou práci?
Zkus si obehat ty úřady a zjistit jaké máš možnosti z hlediska podpory od státu a odejdi. Za ten stres to nestojí.
Po matce bych chtěla, aby ti ty peníze vrátila, ale úspěšnost je nejasná, vzhledem k tomu, že jste spolu zřejmě nesepsali žádný papír o tom, že ji je půjčuješ je bohužel i nevymahatelna..

Lalelale
Závislačka 2691 příspěvků 09.05.18 18:32

Mně je normálně zle :poblion: peníze vracet nebude, protože se o tebe starala v dětství… No je mi tě líto. Jedna pozitivní věc: i když se to teď nezdá, tvoje máma ti včas ukázala, co je zač. Dobře si to pamatuj, až bude chtít jednou zase půjčit. Co máš za VŠ? Nezaměstnanost je snad nejnižší v historii, kdokoli se trochu snaží, místo najde. Bydlíš ve městě? Snaž se najít si místo a pak můžeš jít do spolubydlení.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.18 18:35

Ahoj, rozumim ti, já svojí mamce půjčila 30 000, když mi v 18 přišly peníze ze spoření. Chtěla jsme si je nechat do začátku na studium VŠ, protože jsem věděla, že mě při studiu rodiče podporovat nebudou. No peníze jsem zpět neviděla. Teď už je to 8 let stará záležitost. Po SŠ jsem začala pracovat a odstěhovala se. A to ani nemluvim o tom, jak mi v 18 přišel vysoký doplatek na svoz odpadu :roll:.
Prosím nechat anonym. Anonymní L.

PetrMorav
Nováček 5 příspěvků 09.05.18 18:35

Ber to jako zkušenost. Věř mi, až se za pár let otočíš, budeš za ni vděčná. Teď si najdi rychle práci (jakoukoliv), najdi si spolubydlení, které není tak drahé a osamostatni se. Nevím, jak jste to měli doma nastavené, jestli jsi přispívala na bydlení a jídlo nebo ne. Pokud jsi nepřispívala, tak nad penězi mávni rukou. Jestli ano, stejně nad nima mávni rukou. :-) Drž se děvče. V jakém městě žiješ? PS: Mě máma vyhodila z domu v 17ti před maturitou. Také jsem to zvládla. I odmaturovat.

tulipán
Závislačka 3335 příspěvků 09.05.18 18:46

Ono mate obe maslo na hlave. Matka ti nevratila penize z pujcky (je to podvod, snad to vrati) a ty u ni bydlis a cerpas vyhody jeste ve 24 letech. Prispivat na najem a obcas koupit velky nakup toliik s rozpoctem domacnosti nepomuze. Pracovat jsi mohla celou VS.

janickaIII
Závislačka 2596 příspěvků 2 inzeráty 09.05.18 18:48

Ty jsi nepracovala při VŠ? Nezlob se na mě, ale každý vysokoškolák (pokud nestuduje medicínu nebo něco extrémně náročného) může při VŠ chodit na brigady aspoň o víkendu. No ale to ti teď nepomůže. Najdi si holt co nejrychleji práci a jdi bydlet třeba do spolubydleni, kauce i nájem se ti sníží. Nic jiného mě nenapadá. :nevim:

Sany80s
Kelišová 6618 příspěvků 09.05.18 18:49

Za prvé si nic nedělej z příspěvků, kde se diví, že nemáš jako vysokoškolačka práci.
Já bydlím v Brně a i přes to, co všude píšou, přes známosti tu hledají práci i informatici.
Těch 30 tisíc asi zpět nedostaneš, pokud se matka chová tak, jak popisuješ, snaž se rychle zaměstnat a najít si spolubydlení.
Pokud je matka opravdu tak zadlužená, tak bych pak zašla na sociálku kvůli sestře, aby ji měli pod dohledem.
Jestli z tebe jen chtěla vytáhnout těch 30 tisíc, tak můžeš udělat to, že jí napíšeš mail, kde se budeš dožadovat vrácení a pokud ona zareaguje tak, že ti nic vracet nebude, ale připustí, žes jí to půjčila, tak se můžeš domáhat soudně.
Já bych to klidně udělala, takoví rodiče si nic hezkého nezaslouží.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.18 18:53

Děkuju všem za milá slova a podporu. A pro ty, co píšou, že práce je dost, tak bohužel tady opravdu ne. Mám vystudovaný obor ekonomika a management, žiju v Děčíně a koukám na nabídky pořád, ale nic tu není. Na pohovorech jsem byla jen v Ústí ale nikam mě nevybrali. Část kamarádek bydlí s přítelem a část se odsud odstěhovala, takže s kámoškou bydlet nemůžu. Mně taky není příjemný být bez práce, ale prostě kombinace toho, že si nemůžu nic najít a toho jak se ke mně chová mamka je pro mě ubíjející.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Taxikář si myslí, že vezl vrahy pumpařky Jany. Vytáhli na něj pistoli!

Nemilosrdná poprava usměvavé pumpařky Jany děsí nejen celé Mělnicko, policie... číst dále >

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >