Život na vozíku

177
16.10.19 22:12

Život na vozíku

Ahoj všem, chci se zeptat jaký máte názor na mateřství na vozíku? Jsem ve fázi kdy dostávám vážně zabrat na psychiku. :think: :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16.10.19 22:16

Pokud máš milujícího partnera, který by se o tebe s dítětem postaral, a lékaři ti těhotenství nezakazují a nehrozí vážná zdravotní rizika, tak bych do toho šla. Záleží taky, z jakého důvodu jsi na vozíku, jestli máš v pořádku ruce - jemnou motoriku - schopnost dítě obléknout, uvařit mu a jinak se o něj postarat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24966
16.10.19 22:17

Tak je vozíčkář a vozíčkář, stav a schopnosti se můžou dost lišit. Znám jednu maminku vozíčkářku, Pokud vím, rodila císařem, stará se v rámci možností o dítě sama (manžel pracuje), ale bez výrazné pomoci rodiny by to nešlo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.10.19 22:19

Já znám dokonce jednu vozíčkářku, která má těžkou formu dětské mozkové obrny, je úplně ležící a naprosto není schoůpná se o sebe postarat, a rozhodla se pro miminko. Těhotenství probíhalo bez problémů, rodila císařem, se starostí o dítě jí pomáhá partner - má krásnou zdravou holčičku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1222
16.10.19 22:19

Nechápu co řešíš, jsi těhotná a na vozíku? Já v tom problém nevidím, mám známou, která od dětství je na vozíku, po uraze, má chyceny jen nohy, odnosila 2 děti, během těhotenství intenzivně chodila na Rhb kvůli zadum, po porodu asi rok taky - cvičí pořád, ale todle bylo intenzivnější, nicméně, na dítě přenášení po bytě měla vak a vše uzpusobeno sobě, prebalovak atd. Rodila plánované sekcí. Vše zvládá jako kterakoli jiná mamina, řekla bych i líp, jezdí s dětmi na kole, chodí / jezdí po výletech, řídí. Vše ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31234
16.10.19 22:22
@werika píše:
Ahoj všem, chci se zeptat jaký máte názor na mateřství na vozíku? Jsem ve fázi kdy dostávám vážně zabrat na psychiku. :think: :think:

Jsi těhotná? Gratuluju. Jestli o tom uvažuješ, je vhodné přihlédnout k celkovému zdravotnímu stavu. A mít podporu v manželovi. Sleduju Nicka Vujicice. Ten se narodil hodně hendikepovaný a „dovolil“ si mít hodně dětí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31234
16.10.19 22:24
@Jana Martinková píše:
Já znám dokonce jednu vozíčkářku, která má těžkou formu dětské mozkové obrny, je úplně ležící a naprosto není schoůpná se o sebe postarat, a rozhodla se pro miminko. Těhotenství probíhalo bez problémů, rodila císařem, se starostí o dítě jí pomáhá partner - má krásnou zdravou holčičku.

Tak to už mi přijde hodně odvážné :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.10.19 22:27

@Russet odvážné to je, kdyby se jejímu partnerovi cokoliv stalo a nemohl se o matku s dítětem starat, byl by to problém - má sice rodinu a přátele, ale i tak je to dost nezodpovědné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20930
16.10.19 22:33

Já si to představit neumím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
177
16.10.19 22:39

Ne ne. Asi jsem to špatně napsala. Jsem už 3 roky matkou. Těhotenství bylo úplně v pořádku. Porod v podstatě taky. Jen jsem teď ve fázi kdy si ze mně dcera dělá srandu a zkouší co vydržím. Jelikož jsem na vozíku jsou dny kdy mě má úplně na háku a to je něco na mě. Jestli nevíte jak s tím můžu pracovat nebo jestli mi poradite. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31234
16.10.19 22:40
@Jana Martinková píše:
@Russet odvážné to je, kdyby se jejímu partnerovi cokoliv stalo a nemohl se o matku s dítětem starat, byl by to problém - má sice rodinu a přátele, ale i tak je to dost nezodpovědné

Jako ležák bych do toho nešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
177
16.10.19 22:41

@Russet to ani já ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31234
16.10.19 22:43
@werika píše:
Ne ne. Asi jsem to špatně napsala. Jsem už 3 roky matkou. Těhotenství bylo úplně v pořádku. Porod v podstatě taky. Jen jsem teď ve fázi kdy si ze mně dcera dělá srandu a zkouší co vydržím. Jelikož jsem na vozíku jsou dny kdy mě má úplně na háku a to je něco na mě. Jestli nevíte jak s tím můžu pracovat nebo jestli mi poradite. :)

Jé, jsem naprosto mobilní a syn taky zkouší trpělivost :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
177
16.10.19 22:44

@Russet a jak se proti tomu bráníš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32077
16.10.19 22:48

@werika Tak můžeš s tím pracovat úplně stejně jako kazda zdravá matka. Pro tebe to musí byt bohužel ještě těžší ale neřekla bych ze je to tím ze jsi na vozíku, spousta tříletých je na zabiti ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat