Je to snad závist?

Anonymní
16.10.19 09:33

Je to snad závist?

Zdravím všechny,
mám kamarádku (v naší partě) a přijde mi, že se ke mně nechová uplně férově.
Je to typ vůdčí osobnosti a ještě je ráda středem pozornosti. Alespoň tak to působí - vždy musí mít pravdu, poslední slovo apod. Čert to vem, mně je to fuk, ale poslední dobou mi připadá, že se do mě už naváží trochu.
Měla v září svatbu, já tu svou již delší dobu plánuji na duben. A protože momentálně řeším catering (máme pronajmutý prostor a zajišťujeme si jídlo i pití sami), ptala jsem se jí, kolik zhruba měli při svém počtu budget a jak dokázala odhadnout množství. A na to mi dost uštěpačně odpověděla „Tak snad si viděla, co tam bylo ne“ a vůbec mi nechtěla pomoci. Ok, možná jsem přecitlivělá, ale takhle se ke mně chová poslední dobou neustále.
My s mým snoubencem jsme se nastěhovali do velké novostavby na okraj našeho města před rokem a půl už. Tenkrát měli srandu z toho, proč bydlíme až na kraji, že jsme vesničani a že dojíždět musí být peklo (autem jsme za 7 minut v centru města u mé práce, cca 7-8km). No a dnes je to tak, že oni vohužel vzhledem k cenám sehnali starší byt cca 40km od našeho města. Proč to píšu. Mám takové podezření, že mi trochu závidí. Když jsme si koupili nové velké super auto a nabídla jsem se (ptala se kamarádů v naší partě, zda by jí někdo pomohl stěhovat), že můžeme něco naložit, že máme v autě dost místa (oni mají malinké autíčko), tak byla reakce zase dost přehnaná. Když jsme byli před nějakou dobou v Něměcku a ona se učila němčinu, všichni chodili o překlad zamnou - já žila v Německu 6 let, vyrostla jsem tam. A to bylo taky špatně… Nelíbí se mi to a nevím, co s tím dělat. Já bych přeci mohla závidět lidem, kterým spadne všechno do klína, ale proč, žiju si svůj život a co má kdo jiný, to je fuk, člověk nevídí do všeho.
Setkali jste se někdy s něčím podobným?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6579
16.10.19 09:38

Nesetkala, mám inteligentní kamarády.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5325
16.10.19 09:50

No ona asi bude trošku jednodušší, ne? :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.19 09:51

@Zabatko Nepůsobí tak - naopak bych řekla, že je poměrně dost chytrá…Nevím, možná že si hledám důvody, možná mi opravdu nezávidí, ale působí to tak. Respektive, chová se tak…

• Citovat
  • Nahlásit
14924
16.10.19 09:59
@Anonymní píše:
@Zabatko Nepůsobí tak - naopak bych řekla, že je poměrně dost chytrá…Nevím, možná že si hledám důvody, možná mi opravdu nezávidí, ale působí to tak. Respektive, chová se tak…

Nebo jsi jo nesympatická..ne každý si sedne. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.19 10:00

@Malike No známe se poměrně dlouho a dřív jsem to nepozorovala… Když jsme byli všichni na škole..

• Citovat
  • Nahlásit
14924
16.10.19 10:07
@Anonymní píše:
@Malike No známe se poměrně dlouho a dřív jsem to nepozorovala… Když jsme byli všichni na škole..

Lidi dospívají, mění se a zároveň se mění vnitřní hodnoty se životem.
Přátelství dříve pevná časem ochabují a jednou se i přetrhnout..a ty, co jsou pevná..to je pak to velké přátelství.
Já bydlím nedaleko kamarádky, se kterou jsme byli jako děti a dospívající nerozlučné.
Nyní se potkáme, pozdravíme a prohodíme sotva pár vět..
A s tou, se kterou jsem si nikdy neměla co říct, nás pojí přátelství.
Nemusí to být závist..prostě se jí už můžeš protivit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1096
16.10.19 10:23

Asi bych si rozmyslela další příští kontakt s ní a našla si nějakou kamarádku, ze které nebudeš mít takové pocity.. neříkám, že si kamarádi musí totálně ve všem souznít a být jak levá a pravá noha, ale tohle by mi asi vadilo a bránilo v tom se s ní setkávat dál. ty ji k životu nepotřebuješ..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2025
16.10.19 10:33

Taky mi to nepripada jako chovani dobre kamaradky, spis odmerene zname. Pricin muze byt x od zavisti po pocit krivdy, neco se ji v zivote nedari a ma treba dojem ze vam jde vse jak po masle… nechala bych to vysumet a nasla si jinou dobrou kamaradku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32861
16.10.19 10:37

Klidne to muze byt zavist ;) a ano, se zavisti jsem se setkala uz v prvni tride, kdyz mi maminka kamaradky potezkala muj dlouhy tlusty cop a rekla, ze jeji Miska ma stejne, mozna i vic vlasu nez ja, ale ma je hodne jemne, takze to neni tak videt :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12909
16.10.19 11:55
@Anonymní píše:
Zdravím všechny,
mám kamarádku (v naší partě) a přijde mi, že se ke mně nechová uplně férově.
Je to typ vůdčí osobnosti a ještě je ráda středem pozornosti. Alespoň tak to působí - vždy musí mít pravdu, poslední slovo apod. Čert to vem, mně je to fuk, ale poslední dobou mi připadá, že se do mě už naváží trochu.
Měla v září svatbu, já tu svou již delší dobu plánuji na duben. A protože momentálně řeším catering (máme pronajmutý prostor a zajišťujeme si jídlo i pití sami), ptala jsem se jí, kolik zhruba měli při svém počtu budget a jak dokázala odhadnout množství. A na to mi dost uštěpačně odpověděla „Tak snad si viděla, co tam bylo ne“ a vůbec mi nechtěla pomoci. Ok, možná jsem přecitlivělá, ale takhle se ke mně chová poslední dobou neustále.
My s mým snoubencem jsme se nastěhovali do velké novostavby na okraj našeho města před rokem a půl už. Tenkrát měli srandu z toho, proč bydlíme až na kraji, že jsme vesničani a že dojíždět musí být peklo (autem jsme za 7 minut v centru města u mé práce, cca 7-8km). No a dnes je to tak, že oni vohužel vzhledem k cenám sehnali starší byt cca 40km od našeho města. Proč to píšu. Mám takové podezření, že mi trochu závidí. Když jsme si koupili nové velké super auto a nabídla jsem se (ptala se kamarádů v naší partě, zda by jí někdo pomohl stěhovat), že můžeme něco naložit, že máme v autě dost místa (oni mají malinké autíčko), tak byla reakce zase dost přehnaná. Když jsme byli před nějakou dobou v Něměcku a ona se učila němčinu, všichni chodili o překlad zamnou - já žila v Německu 6 let, vyrostla jsem tam. A to bylo taky špatně… Nelíbí se mi to a nevím, co s tím dělat. Já bych přeci mohla závidět lidem, kterým spadne všechno do klína, ale proč, žiju si svůj život a co má kdo jiný, to je fuk, člověk nevídí do všeho.
Setkali jste se někdy s něčím podobným?

Ahoj,

muže to být závist a nemusí. Známe příběh jen z jedné strany a dle popisu - nejsi trošku vychloubačská? :lol:

Každý se v průběhu let nějak mění. Třeba jste si sedly dřív a ted už moc ne. Mám pár kamarádek, bez kterých jsem na základce nebo střední nedala ani ránu, byly jsme jak siamská dvojčata a ted si s nimi nemám co říct :nevim: jsme každá uplně jinde :nevim: ale to nevadí, to se děje a je správně, že každá jdeme svou cestou…

Takže, já jsem to tedy nezažila, ale doporučovala bych třeba si najít jiné kamarádky, nebo si s ní o tom promluvit, co se děje, že máš pocit, že se nějak odcizujete a zda ji něco netrápí :nevim: nemluvila bych o závisti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
630
16.10.19 12:43
@PaníKadrnožková píše:
Klidne to muze byt zavist ;) a ano, se zavisti jsem se setkala uz v prvni tride, kdyz mi maminka kamaradky potezkala muj dlouhy tlusty cop a rekla, ze jeji Miska ma stejne, mozna i vic vlasu nez ja, ale ma je hodne jemne, takze to neni tak videt :mrgreen:
:lol: :lol:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6205
16.10.19 15:30

Tak může být za tím cokoli. Ale pokud jsi řekla, hele, můžeme ti pomoct stěhovat naším novým super autem, pak to mohla brát, že se vychloubáš :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3367
16.10.19 15:46

Tohle je jeden z těch příběhů, které bych fakt chtěla slyšet převyprávěné druhou stranou :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat