Jaká je životnost spotřebičů?

407
26.10.19 14:52

Životnost spotřebičů

V mnoha diskuzí se objevují tvrzení o tom, že dnešní domácí spotřebiče se sotva dožijí konce záruky. Zajímalo by mně co je na tom pravdu protože i když nemáme Miele za x desítek tisíc tak nic takového nepozoruji. Nevím jestli máme pouze štěstí nebo jestli ostatní v diskuzích přehánějí aby měl jejich příspěvek „větší váhu“. Máme pračku Electrolux která funguje bez jediné závady od roku 2007, troubu, varnou desku i lednici opět bez jediné závady od 2011 (jsme se stěhovali do nového). Vysavač jsme kupovali nedávno nový protože starý Zelmer po deseti letech nevydržel manželův pokus o opravu. Jedině myčka odešla letos po osmi letech a podle opraváře bylo rozumnější koupit za deset novou než dávat tři tisíce do opravy staré, ale pořád mně přijde dost přehnané tvářit se že osm let je jen o chvilku déle než dva roky :D. Takhle by se dalo pokračovat dále (TV pořízeno 2010 - bez závad, mikrovlnka - 2011 bez závad,…)
Jak je to u Vás? Máme „jen kliku“? Nebo jen nejsem dostatečně pesimistická?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16194
26.10.19 15:00

MP 3 mi odešla měsíc po záruce. A víc takových věcí. Naštěstí ty dražší se drží. Ale četla jsem článek, že se k tomu výrobci v podstatě přiznávají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5531
26.10.19 15:04

U nás jak co. Varná deska, trouba, lednice jsou originál z r 2004. Myčka odešla před týdnem (2006), suška je opravená, ale původní (2010). Pračka vydržela 6let, teď druhá táhne 6.rok. Vysavač máme už 3. :roll:
Rekordman je mikrovlnka, kterou manžel přinesl už do manželství straší, myslím, že má dobře 22let. :mrgreen: 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11663
26.10.19 15:04

Kromě telefonů a počítačů mi drží vše už řekněme 10 rokem… Klepu na zuby :mrgreen: To teď dopíšu a po.ere se mi vše ne. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.10.19 15:07

Mám smůlu na žehličky, potřebuji s větším parním rázem, a aby se sama po určité nečinnosti vypínala. Posledních 7 let jsem měla 3 různé značky, každá stála kolem 18 stovek a výdrž pár měsíců po dvouleté záruce. Myčku Miele mám 13. rokem a jede bez jedinného problému. Je to moje Miluška. Pračka mi vydrží tak 5 - 8 let, teď mám Beko, ale peru už jes sobě, mám ji 7. rokem a jsem s ní spokojená. Snad to nezakřiknu. Jinak pomalý hrnec - přesně 2 roky, měla jsem už dva, domácí pekárna - měla jsem tři - každá sotva dva roky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6348
26.10.19 15:09

Ono záleží fakt na hromadě faktorů. Jestli má člověk doma vlhko nebo naopak sucho, jak daný spotřebič využívá, jak se o spotřebič stará a pak je tu i nemalá šance na vadný kus. Protože se to prostě při výrobě nedá uhlídat aby to bylo naprosto v pohodě. A jeden uvolněný šroubek může hodně napáchat :mrgreen:
Myslím si že reálně není možný nastavit motor aby se za dva roky pokazil. Jak to ten motor pozná? Když to každý používá jinak často :nevim:
To, že se to ničí dřív než v minulosti je prostě tím že elektronika se ničí častěji když je složitější (víc možností co se může pokazit). Dřív tolik toho v té elektronice nebylo :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
584
26.10.19 15:10

Starou pračku jsme měli přes 15 let, vyměnili jsme ji asi jen kvůli spotřebě. Nová klekla měsíc po záruce. Nejčastěji měníme rychlovarné konvice, cca po třech letech (pravda je ta, že ji používáme nejčastěji). Ostatní spotřebiče asi OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18482
26.10.19 15:11

Nam odesla prvni pracka asi dva mesice po zaruce. Sla opravit, ale cena se rovnala temer porizovaci cene nove. Dalsi se rozbila temer po trech letech, ale meli jsme prodlouzenou zaruku. 5 rychlovarnych znackovych konvic v ramci rodiny odeslo po dvou az dvaapul letech. Noname konev mame paradoxne uz skoro 5 let.
Zato sporak drzi uz asi 10 let, lednice taky tak, vysavac a zehlicka drzi asi 6 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
987
26.10.19 15:13

@Labužník mirabelka02 jo se zehlickama mam taky vecny problem, tam mam novou philips a zatim jede, ale je nova dva mesice, modlim ae at za tu cenu da aspon tri roky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47333
26.10.19 15:22

@cincula u nás nejvíc umírá pračka :? Asi je to tím že min 1× denně jede :? V létě odešla myčka, 2m po prodloužené záruce :? Lednice drží :lol: Ale ty pračky masakr. Tuhle máme už 2 roky tak jsem zvědavá. Je fakt že ted mám plnění bokem tak uvidíme. myčka taky jela min 1× denně :? Tak snad ted do Vánoc nic neodejde :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16194
26.10.19 15:25

@Aletheia Ono to není na čas, ale množství třeba vyprání, jde o životnost. Prý se tam dávají některé součástky, které to prostě nevydrží tak dlouho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6786
26.10.19 15:52

Tak teď napíšu, a pose. e se doma všechno.
No, snad ne.
Takže, já mám špatné zkušenosti s novými spotřebičemi. Teda troubu už mám přes dva roky (ta jede, akorát se měnila žárovka), no varná deska ta se s.ere od začátku, ťuk ťuk teď jede také je přes dva roky, tak snad pojede, a nezačne se zase kašlat. :mrgreen:
Dále pračka koupená v roce 2011 drží již osm let, prostě statečná, a to jede skoro každý den. Jen jediná vada na kráse, je rezatá a jedna oprava - urvané madlo :lol: :lol: Máme hodně prádla, sušičku zatím nemáme :).
Dále, myčka odešla do věčného nebíčka (moji chybou, jinak motorově šla, spadla jsem nešikovně a dveře se ohnuly, jinak by fungovala věřím dál) vydržela od roku 2008 - do roku 2019, statečná byla, že? :lol: :lol:
Nicméně lednici mám tři měsíce a je fakt v prčicích, ta předchozí dala asi 6 let(strašně namražovala), a tato si to rozmražuje kdy chce, takže poputuje na reklamaci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1854
26.10.19 15:58

Jediné, co mi odešlo chvilku, pár dnů, po záruce byl mobil, jinak nám taky vše funguje dál bez problémů :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48229
26.10.19 16:01

Já už ty desetileté spotřebiče považuju za „starou školu“, nikoliv ty „dnešní“, co nic nevydrží :) První pračka 17 let, druhá 7, další uvidíme. Trouba se pokazila za dva roky a jeden měsíc přesně, ale měli jsme prodlouženou záruku, tak dobrý. Našim poté, co klekly dvě myčky krátce po dvou letech, na třetí už přikoupili prodlouženou záruku, tak aspoň štěstí v neštěstí, když i ta třetí odešla krátce po druhém roku. Mobily měním tak p těch dvou-třechletech, protože odcházejí. Ale tak máme doma pár světlých výjimek, jen když se rozhlídnu po spotřebičích, moc jich tu teda není, co bychom si přivezli ze starého bytu, stěhovali jsme se před 6 roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47088
26.10.19 16:25

Mela jsem koupene spotrebice vestavne, kdy kazdy kus stal mezi 20-30 tis., nastesti hned pri nakupu jsme zaplatili prodlouzenou zaruku. To byl dobry tah. Indukce po 4r. jedna soucastka 5tis. (my jsme nic neplatili, protoze byla delsi zaruka). A tehdy ten chlap rikal, ze je fuk, jestlo si vyberu spotrebic za 5, 10 tis. nebo za 20-30 tis., ze se montuji vsude kurvitka, ktere proste casem ten spotrebic zlikviduji. To stejne mi rekl pan na opravu mycky. Ze je to delane, aby vydrzel spotrebic 6-8 let. My jsme ten barak potom prodali, vc. te nove kuchyne a spotrebicu. Do dalsi kuchyne jsem vybirala mezi 8-15tis. kus, ted to bylo 5r., kdy jsme v novem a ocekavam, ze za 2-3r. bude nakup novych spotrebicu. Ze ty soucastky, kdyz se to pokazi jsou drahe a prijde mi nesmysl, abych to nechala opravit a prodlouzim zivotnost o max. dva roky.
Ted jsem tri mesice zila vyberem susicky. Toho je tolik na trhu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama