Zkrácené úvazky

2437
8.8.11 20:07

Zkrácené úvazky

Pracujete někdo na částečný úvazek? Jak jste toho docílily? V jakém oboru? Poraďte, protože já hledám už pár měsíců a mám pocit, že snad něco takového skoro ani neexistuje. Původní zaměstnavatel mi zkrácený úvazek nepovolil a pokud rychle něco s vhodnější pracovní dobou nenajdu, budu muset dávat dceru do školky na 9-10 hodin denně a i tak ji některé dny nestihnu ani vyzvednout, takže ještě shánět paní na hlídání.. :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

mag
11191
8.8.11 20:12

Pracuji na 1/4 úvazek ve veřejné správě (samospráva), od ledna jde dcera do jeslí a já půjdu na 6 hodin denně.
U nás je to různé dle odborů, ředitel ani personální nic nenamítají, takže záleží na šéfech jednotlivých odborů. Já na ně měla štěstí. Pracujeme takhle dvě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15857
8.8.11 20:15

pracuji ve financnictvi a zkraceny uvazek mam, schvalili mi ho bez problemu, je to nemecka firma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2445
8.8.11 20:25

Ahoj, já pracuju na poloviční úvazek v nemocnici a už mě tak před 10.lety přijali za matku, která si po mateřské úvazek zkrátila.
Přeju hodně štěstí v hledání! :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.8.11 20:43

Sorry, ze sa miesam do tematu, ale mam taky mensi dotaz ohladom polovicneho uvazku - zrejme sa vratim k povodnemu zamestnavatelovi, zaujimalo by ma ake je platove ohodnotenie v takomto pripade - da sa pocitat s 50% povodneho platu? Viem, ze je to dost individualne, len by ma orientacne zaujimalo ako to bolo u vas. Inak pracujem ako kancelarska krysa - ako to vola moj manzel, takze pri pocte 30 ludi v teame sa praca pre jedneho polovicaka zrejme vzdy najde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jjelena
8.8.11 20:45

Ahoj, ted už jsem 3 měsíce na plným, ale s upravenou pracovní dobou, resp. mi kolegyně vyšly vstříc. Ale předtím jsem dělala cca půl roku na zkrácený, 6 hodinový úvazek. A jak jsem toho docílila? V práci odcházela kolegyně na mateřskou a do mého návratu zbývaly 3 měsíce a tak to bylo něco za něco - já nastoupila o 2,5 měsíce dřív a oni mi dali zkrácený úvazek. Dělám v hotelu na obchodním-rezervačním odd.

Držím palce

• Nahlásit
  • Citovat
mag
11191
8.8.11 20:46

Já mám tabulkový plat, beru teď 1/4, jak ze základu, tak z osobního ohodnocení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16491
8.8.11 20:47

Já jsem dělala na poloviční úvazek v call centru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jjelena
8.8.11 20:47

Katarinko, mě se plat snížil o poměrnou část. Z úvazku na 40 hodin jsem přešla na 3O hodin a plat se mi zkrátil skutečně o 1/4.

• Nahlásit
  • Citovat
17629
8.8.11 20:59

úvazek 0,6 na lince důvěry

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15857
9.8.11 09:26
Hanulínek píše:
Ahoj, já pracuju na poloviční úvazek v nemocnici a už mě tak před 10.lety přijali za matku, která si po mateřské úvazek zkrátila.
Přeju hodně štěstí v hledání! :mavam:

Mam penize pomerne uvazku. Pred materskou jsem mela 80% hodin zkraceneho uvazku a 80% hrube mzdy. Ted v lednu budu nastupovat na 60% uvazek a pomerne k tomu budu mit kracenu vysi hrube mzdy. S penezma si nepohorsim, i kdyz u mne je na prvnim miste usetreny cas, i kdyby v muj neprospech mi pokratili penize, tak bych zkracenou nevymenila za nic na svete (pracovni doba u nas ve firme je od 8,30 do 17,30, v patek od 8,30 do 15 hodin) tak je to asi pochopitelne. Bydlime kousek od Prahy a druzina i skolka tu jsou do 17 hodin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2445
9.8.11 10:18

Já mám k svému polovičnímu úvazku polovičně krácený i plat,všechny příplatky a následně i dovolenou.
Též jsem polovičním úvazkem řešila hlídání dětí- žádná školka v okolí nemá otevřeno tak aby pokryla moje dvanáctihodinové směny + cestu do a z práce. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2437
9.8.11 13:09

Takže jestli tomu dobře rozumím, většinou máte částečný úvazek po dohodě se zaměstnavatelem, u kterého jste předtím pracovaly na celý. Takže to mám smůlu. :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2445
9.8.11 13:36
Princess píše:
Takže jestli tomu dobře rozumím, většinou máte částečný úvazek po dohodě se zaměstnavatelem, u kterého jste předtím pracovaly na celý. Takže to mám smůlu. :-(

Já ne, já jsem byla rovnou přijatá na poloviční úvazek. Ale nevím jestli to ve zdravotnictví s částečnými úvazky nefunguje trošku jinak. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2437
9.8.11 13:39

No jak jsem si stačila všimnout, tak právě zdravotnictví je obor, kde se ty zkrácené úvazky vyskytují celkem běžně. Já ale potřebuju administrativu, případně cokoliv jiného bez kvalifikace. Inzeráty na zkrácené úvazky nacházím pouze call centra a to taková, kde je nutné někomu něco vnucovat a to bych asi nezvládla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama