Zkrácení menstruačního cyklu

11
30.5.16 17:34

Zkrácení menstruačního cyklu

Ahoj můj obvyklej cykus byl mezi 40-50 dny. Mesic beru léky na spraveni cyklu a mám to teď už po druhé po 20 dnech. Nevite jestli je všechno v pořádku? Normální cyklus byla 27 dni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5996
30.5.16 17:59

Záleží na tom, co za léky bereš a od kterého dne. Jinak bych asi doporučila konzultaci s dr. Protože to je velké zkrácení. Ovulaci máš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50403
30.5.16 18:00

Normalni cyklus je 21-35 dni. Teda ne jednou 21 a podruhe 35, ale pro kazdeho je normalni neco jineho, 28 se pise tak leda v ucebnicich biologie, ale zas tak moc zenskych to taknema. Taky zalezi, jake leky beres. Pokud neco, co jenom rovna krvaceni, pravidelny cyklus je k nicemu. Pokud neco, co ti resi posunuti ovulace, tak tam muze byt vse OK. I kdyz 20 dni uz je hodne malo, ale to, jak moc to je ci neni v poradku, ti ma rict doktor, co ti leky predepsal a sleduje, jaky na tebe maji ucinek, nikoliv banda laiku na emiminu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
2.6.16 12:46

**ahoj. chtela bych se optat.HA neberu 9 mesicu a zatim se ditatko nezdarilo
jeden mesic mam menzes 3 dny dalsi mesic 5 dni to este beru ale tendle mesic
jsem to dostala 4.5 do 7.5. po 14 dnech bolesti v briste a zase sem to opet dostala 28.5 a strida se to jeden den spineni druhy den lehce krev.boli me deloha jako by me za ni nekdo tahal, celkem se mi mota dost hlava na gyndu jdu až přisti tyden. Psala jsem na gynekologa online a pani rekla že mužu mit anovulacni cyklus. nikdy se mi to nestalo mužete poradit? dekuju :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.6.20 06:55

Holky, myslíte, že je normální, že jak hubnu tak se mi zkracuje cyklus? po ukončení kojení jsem mívala přesně podle hodinek 28 dní… Po tom, co jsem začala běhat se mi zkrátil na 27 dní… no a teď jsem to dostala po 26 dnech :roll: vím, že by se to asi upravilo antinou nebo tělískem ale to zatím nechci… trochu mě děsí ať to nemám za chvíli každé tři týdny… Případně jestli to nemůže značit nějaký problém kvůli kterému bych měla raději zkonzultovat s doktorem

• Nahlásit
  • Citovat
3065
17.6.20 08:09

Ja to mela pravidelne co 28 dni cely zivot a taky se mi to ted zkratilo, na 24 dni. Rikala jsem si, ze je to vekem. Je fakt, ze jsem loni zhubla, asi 8kg behem dvou mesicu, tak je to mozna tim. Ale ze bych sahla kvuli tomu na hormony, me ano nenapadlo. Mimo jine proto, ze poprve v zivote o menstruaci nevim, od 10 jsem trpela hroznymi bolestmi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.6.20 08:22

@kacakaca já mám u ms pravidelně bolesti skoro jak kontrakce. Naštěstí jen první dva dny ale stejně, proto jsem přemýšlela i o hormonálním řešení:) ale pravděpodobně do něj nepůjdu, převažují pro mě negativa nad pozitivy… já zhubla minulý rok skoro 10 kg a teď hubnu pomaleji ale jde to dolů (ale nemám velkou nadváhu jen cca 3 kg nad „normální“ váhu podle BMI). Možná to je i věkem, to je fakt… no, asi to nebudu řešit.. uvidíme jak to půjde dál

• Nahlásit
  • Citovat
15305
17.6.20 10:16

Kolísání cyklu o dva dny je naprosto v pořádku a nemá smysl to jakkoliv řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama