Zkrácení obřadu na úřadě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
KMisa123
Nováček 5 příspěvků 28.01.19 14:26
Zkrácení obřadu

Zdravím, chtěla bych se zeptat máme svatbu na úřadě a jestli je možné to nějak zkrátit? Cca max na 5minut. Skrz moje zdravotní problémy. Je to možné? Děkuju za jakékoliv rady :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
pikola
Neúnavná pisatelka 19836 příspěvků 28.01.19 14:30

Zkus se zeptat tam, stačí se podepsat a řeknout ano. Moc nechápu ty problémy, ale budiž

Lucy75
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 2 inzeráty 28.01.19 14:30

vše se dá domluvit s oddávajícím předem :mrgreen: zkrátí výrazně řeč a hudbu ani báseň mít nebudete, asi jen pochod, tak to by se mohlo v tom případě stihnout , protože bude jen krátká řeč, 2× ANO, 4× podpisy, prstýnky, kiss a hotovo :mrgreen: :kytka: bude to tedy rychlovka, ale v zásadě proč ne

debra.morgan
Kelišová 6093 příspěvků 28.01.19 14:32

ano dá, jestli to bude do 5 minut to nevim, bude to bez proslovu a kratsi, ale nektere veci rict musi.

KMisa123
Nováček 5 příspěvků 28.01.19 14:33

@pikola mám sociální fobií..

Kakika
Neúnavná pisatelka 15162 příspěvků 28.01.19 14:35

@KMisa123 Oni musí říct nezbytné minimum. Ale odhaduji, že náš obřad i s podpisy svědků byl za deset minut sfouknutý. To zvládneš. Případně můžeš dostat židli, aby sis sedla, pokud zdravotně je to horší. My měli jen prstýnky. Žádná kytka, žádná hudba, žádný pochod.

KMisa123
Nováček 5 příspěvků 28.01.19 14:36

@Kakika super :) moc děkuji za radu

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 28.01.19 14:37

Zákon nemluví ani o hudbě ani o prstýncích ani o polibku. Tedy matrikářka oddávajícímu představí snoubence, ten se jich zeptá, když oba odpoví ano, tak prohlásí jejích manželství za uzavřené a 4 podpisy.

tumpach
Kelišová 6538 příspěvků 28.01.19 14:38
@KMisa123 píše:
@pikola mám sociální fobií..

no, tak by se na to vykašlala, až to dostaneš více pod kontrolu, pak bych teprve přemýšlela o svatbě a to myslím vážně, řekla bych to partnerovi, že prostě nemůžu, lepší než si to neužít, a další věc vykašlala bych se na to mít hodně lidí udělala bych to jen vy dva a svědci, které máte nejradši oba dva :) :)

tumpach
Kelišová 6538 příspěvků 28.01.19 14:41
@KMisa123 píše:

souhlasím @Kakika jak tedy píše, ale nevím, zda by mi to za to stálo :think: :think: , za stres a nervy :think: :think:
ano kecy slátaninky okolo být nemusí, důležité je 2 x Ano (tvoje a partnera) a pak pokud chceš pusu si dát s ním (pokud ne, zase zkrácení) a pak musíš podpisy, a pak můžeš rychle odejít :)

citlivaduse
Ukecaná baba ;) 2053 příspěvků 28.01.19 14:49

@Kakika taky jsme meli obrad do deseti minut hotovy. Kratsi proslov, ANO, prstynky a pusa a bylo

Kakika
Neúnavná pisatelka 15162 příspěvků 28.01.19 15:03
@citlivaduse píše:
@Kakika taky jsme meli obrad do deseti minut hotovy. Kratsi proslov, ANO, prstynky a pusa a bylo

A vlastně ani ty prstynky být nemusí :lol:

@KMisa123 píše:

pokud o tu svatbu stojis, tak to dáš :) Oddavala nás jedna paní. Pak tam musíš být Ty, partner a dva svědci. My měli rodiče. Můžou to být kterýkoliv jiní lidé - jen musí mít platnou občanku. Ale při sovsociální fobii hadam, že někdo z rodiny bude asi nejmenší zlo. Tak držím palce, ať je to v klidu :)

debra.morgan
Kelišová 6093 příspěvků 28.01.19 15:05

jeste bych to domluvila na zacatek nebo konec oddavacich hodin, at tam nepotkate moc lidi.

KMisa123
Nováček 5 příspěvků 28.01.19 15:08

@Kakika no bude nás tam 10 dohromady naše rodíce a babičky, no snad to nějaká zvládnu protože já blbec sem si akorát telef.v zamluvila termín a teprve tam jdeme pro papíry šaty už mám doma a už máme domluvený i oběd :/ a až teď sem začala přemýšlet nad tím co to pro mě bude za nervy..

chs.jasmin
Echt Kelišová 8496 příspěvků 28.01.19 15:27
@KMisa123 píše:
Zdravím, chtěla bych se zeptat máme svatbu na úřadě a jestli je možné to nějak zkrátit? Cca max na 5minut. Skrz moje zdravotní problémy. Je to možné? Děkuju za jakékoliv rady :)

Ano, meli jsme zkrácenou verzi kvuli detem a babickám. Jedna pisnicka s nastupem, mensi proslov, ano-ano, podpis, gratulace a hotovo :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Lidé na mě plivou kvůli roli v Ordinaci, postěžoval si nám Ján Jackuliak

Lidé v Česku znají slovenského herce Jána Jackuliaka (40) především jako... číst dále >

Vyznání lásky Karla a Lilie: Jak doopravdy číst tohle duchovno zahlazující nevěru?

Karel Janeček chtěl být na svátek všech zamilovaných romantický, a tak svou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >