Zkrátil se mi cyklus

Anonymní
9.2.21 22:26

Zkrátil se mi cyklus

Ahoj, čtu tady téměř všude o dlouhých cyklech. Mne ale trápí opačná věc. Cyklus jsem mívala pravidelný cca 27-31 dní. Většinou tak 29 dní. HA jsem nebrala nikdy.
Jenže cca před 2 lety se mi cyklus zkrátil, většinou je tak 23-26 dní. Teď mě celkem vyděsilo jedno video od nějakého lékaře z reprodukčního centra z Olomouce, prý první známka toho, že vajíčka začínají docházet je, že se zkrátí takto cyklus. V podstatě se trefil do mého případu. Doporučuje co nejrychleji otěhotnět nebo navštívit lékaře. To první se nedaří, to druhé - moje lékařka k tomuto nic neříká, prý to nevadí. Tak co si myslet? Otěhotněly jste některá i se zkracujícím se cyklem? Toto mě celkem znejistilo :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19108
9.2.21 22:51

V první řadě si nech odebrat amh hormon a hormonální profil, ten dost napoví. Zkracující se cyklus opravdu může být známka předčadného přechodu. Já v téhle fázi otěhotněla, ale rovnalo se to zázraku. Pokud se snažíte víc než rok, neodkládala bych návštěvu car.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.2.21 22:56

Mám cyklus 25-26 dní už několik let, a AMH 2, 8 takže naprosto v pořádku. Nemusí to vždy znamenat začátek přechodu.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.2.21 22:56

Taky se mi zkrátil (původně 32, pak 29, poslední půlrok 27) a doktor víceméně řekl, že teď to nic zásadního není, ale do budoucna to může značit předčasnou premenopauzu (a to mi není ani 30). Dítě mám zatím jedno, bez problémů, další teď není na pořadu dne. Zatím zkouším hormonální dietu (víc sacharidů, míň bílkovin a tuků), teď jsem prvně na 28, takže uvidím, jak to půjde dál… Taky jsem během skoro roku na home-office zhubla 7 kg (bohužel svaly), tak to prý může být i tím, takže zkouším i přidat ten pohyb. Podle testů to ale žádné problémy nejsou, FSH vychází dobře, ovulace probíhá. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
453
9.2.21 23:06

Já mám cely život cyklus 25 dní, ptala jsem se na to i gynekologa, prý je problém už 24 a méně, tak snad se mi nezkrátí. Každopádně u nás v rodině se blížící přechod zase projevoval prodluzujicimi cykly

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1522
9.2.21 23:06

Je mi 34, takže ne uplně nejmladší materiál, postupně se mi cyklus zkrátil z 28 dnů na 25 dnů a navíc ta menstruace začala být poslední dobou strašně slabá, jen 3 dny, kdy první den byly tak ani ne 2 lžičky krve a ty další 2 dny spíš špinění. Tak jsem se děsila, jak mam s tímhle otěhotnět, když asi ani nemam narostlou sliznici… ale hormonální profil v pořádku a otěhotněli jsme 5.měsíc snažení, tak asi ani jedno z toho není překážka.

Ale jaké mám AMH netuším…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.21 07:09

U mě to tak bylo. Cyklus se mi postupně zkrátil na 24 dní, menstruace slábla. Po roce snažení mi bylo nabráno amh a nízké. Bylo to rok po porodu, kdy předtím jsem otěhotněla dvakrát téměř hned. Amh a hormonální profil bych si jen tak pro jistotu nechala nabrat, za to nic nedáš. Může to něco znamenat i nemusí. A taky jde o věk.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.21 07:33

Ahoj, děkuji za reakce. AMH jsem si nechala dělat aspoň dvakrát, vždy vychází k té nižší hranici referenčních hodnot laboratoře. Tedy dle toho v jakých jednotkách, tam u některých uvádí dokonce dvě možnosti, ale vejdu se do rozmezí. Hormonální profil vyšel vždy dobře. MS teda je normální, není slabá…

Vím, že některé máte kratší cyklus třeba odjakživa. To je asi ok, dle toho doktora je problém zkrácení od běžného normálu, což je můj případ. :(
@Callista jak dlouho jste měla ten cyklus kratší? Už třeba rok a víc, než jste se začali snažit? Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
1522
10.2.21 10:03
@Anonymní píše:
@Callista jak dlouho jste měla ten cyklus kratší? Už třeba rok a víc, než jste se začali snažit? Děkuji :kytka:

Nemám tak přesné záznamy :oops: Ale určitě rok před začátkem snažení to bylo takhle krátké. Předtím tam vidím delší cykly, 27-29 dní. Poslední rok a půl před otěhotněním 24-26 dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.21 11:16

@Callista děkuji moc :kytka: Dodala jste mi naději :hug: byla ms pořád takto slabá? Já mám co do síly pořád stejnou…

Teď tu čtu různé věci i o tom AMH, že kolikrát vyjde i po roce ve stejné laboratoři i vyšší, což by nemělo…to jsem z toho jelen :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
1522
10.2.21 11:42
@Anonymní píše:
@Callista děkuji moc :kytka: Dodala jste mi naději :hug: byla ms pořád takto slabá? Já mám co do síly pořád stejnou…

Přiznám se, že dokud jsme se nezačali snažit o dítě, tak jsem tohle zas tak moc neřešila a nesledovala, měla jsem jiné priority a ohledně menstruace pro mě bylo důležité jen to, aby se dostavila a moc nebolela. Ale pamatuju si, že nikdy jsem neměla vysloveně silnou menstruaci, že bych to musela řešit jako jiné ženy, ale používala jsem roky menstruační kalíšek a tak ty první 2 dny jsem ho za den naplnila celý. A poslední měsíce, kdy jsem to začala sledovat, jsem si všimla, že se to nějak vytratilo a po 12hodinách je dole jen tak lžička krve!

Ale těhotenství mám uplně krásný, ťukťukťuk, tak věřím svému tělu že funguje, jak má :-)

Držím palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.21 12:37
@Callista píše:
Přiznám se, že dokud jsme se nezačali snažit o dítě, tak jsem tohle zas tak moc neřešila a nesledovala, měla jsem jiné priority a ohledně menstruace pro mě bylo důležité jen to, aby se dostavila a moc nebolela. Ale pamatuju si, že nikdy jsem neměla vysloveně silnou menstruaci, že bych to musela řešit jako jiné ženy, ale používala jsem roky menstruační kalíšek a tak ty první 2 dny jsem ho za den naplnila celý. A poslední měsíce, kdy jsem to začala sledovat, jsem si všimla, že se to nějak vytratilo a po 12hodinách je dole jen tak lžička krve!

Ale těhotenství mám uplně krásný, ťukťukťuk, tak věřím svému tělu že funguje, jak má :-)

Držím palce :hug:

Také teď používám ten kalíšek, tak to mám podobně, jak píšete výše, že jste to měla :oops:

Tak úžasné, že se zadařilo :kytka: Já délku cyklu také až tak neřešila, spíš plodnost celkově, bohužel vím, že s tím mám problém už delší dobu (i s jinými partnery z dřívějška se nedařilo). A tak tohle mě teď spíš vyděsilo než povzbudili, že vajíček už možná ani nemám dost :(

Přeji vám mnoho štěstí a zdravé miminko :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.21 15:55

Pokud se nedaří nějakou dobu otěhotnět, cyklus se zkracuje a amh je na spodní hraně hodnot, objednala bych se do caru. Udělají veškerá vyšetření. Osobně bych po vlastních zkušenostech dlouho nečekala. Obvodní gyn bývají často dost laxní.

• Citovat
  • Nahlásit
9108
26.2.21 07:56
@Anonymní píše:
Pokud se nedaří nějakou dobu otěhotnět, cyklus se zkracuje a amh je na spodní hraně hodnot, objednala bych se do caru. Udělají veškerá vyšetření. Osobně bych po vlastních zkušenostech dlouho nečekala. Obvodní gyn bývají často dost laxní.

Můj byl tedy docela peclivej, o 2.jsme se začali snažit v mých 33, to už jsem podle něj byla skoro stará :mrgreen: (1.v 31) a to se mi prave taky zkrátil cyklus ale spíš po vysazení HA Cerazette (kojila jsem do roka a půl). Pila jsem kontryhel a když to nepomáhalo, dělal mi nejen hormon. profil, ale i ultrazvukem koukal jestli a kdy mám ovulaci, ta probíhala, ale díky krátkým, 22 - 25dennim cyklum se vajíčka neměly čas uhnizdit pořádně a s další MS odcházely. Folikuly úplně mega a prd z toho. Takže mi nasadil Duphaston, do pár týdnů se i zadarilo, bohužel se tehu neudrželo a v 7. tt jsem potratila, pak ještě docela dlouho krvacela, ale za půl roku po „šestinedělí“ kontrole, kdy jsem pak ještě měla počkat 3 cykly, i kvůli vyššímu kr. tlaku, jsme na Vánoce zadelali na 2. A to se mi ty cykly i díky stresu z návratu do práce opět dost zkrátily - a opet pomohl Duphaston, což je to samé jako asi známější Utrogestan.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat