Zkušenost s postelí v obýváku

Anonymní
13.1.21 14:19

Zkušenost s postelí v obýváku

Zdravím všechny,

najde se tady někdo, kdo má zkušenosti se spaním v obýváku?

U nás by se jednalo o vyklápěcí postel v místnosti s kk. Prostor 30m2, nalevo ode dveří kuchyňský kout s ostrůvkem. Naproti dveřím jídelní stůl. Napravo ode dveří výklopná postel ve skříni, gauč a televizní stolek, dveře na balkón.

Jednalo by se o dobu 7- 12 let, záleželo by, jak rychle syn vylétne z hnízda.

Zajímaly by mě vaše praktické zkušenosti s bytem bez vlastní ložnice. Díky moc. :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3874
13.1.21 14:26

Máme, dokonce máme pokoj s kuchyňským koutem stejně prostorný.

Ale máme řešení bez výklopné postele; v důsledku pro nás nebyla tak praktická, chtěly jsme bytelnou, trvanlivou, pevnou postel, na kterou se můžeme všichni svalit u pohádky. Navíc by nám výklopná místo neušetřila - vzala by nám místo na skříň a přišly bychom o prostor pod ní. Zkoušely jsme ji ve studiu a fakt ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K82
1382
13.1.21 14:35

Já spím v obýváku a štve mě to. Je to průchozí pokoj a dcera v roste a pořád mi, vlastně, okupuje soukromý prostor, protoze u sebe v pokojíku ji to samotnou nebaví, v obýváku je TV a v kuchyni, do které se jde pres obývák vše ostatní. Takže za mě ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.21 14:40
@K82 píše:
Já spím v obýváku a štve mě to. Je to průchozí pokoj a dcera v roste a pořád mi, vlastně, okupuje soukromý prostor, protoze u sebe v pokojíku ji to samotnou nebaví, v obýváku je TV a v kuchyni, do které se jde pres obývák vše ostatní. Takže za mě ne.

Máte to jako průchozí pokoj do dalších místností? To je pak opravdu menší soukromí…

Já si zase říkám, že to bude přes den obytná místnost pro všechny a na večer děti zalezou do svých pokojů, manžel do kumbálu k PC (nebo bude se mnou) a půjde jen o přespání.

Prostě to promýšlím. Díky za zkušenost.

• Citovat
  • Nahlásit
3874
13.1.21 14:41
@K82 píše:
Já spím v obýváku a štve mě to. Je to průchozí pokoj a dcera v roste a pořád mi, vlastně, okupuje soukromý prostor, protoze u sebe v pokojíku ji to samotnou nebaví, v obýváku je TV a v kuchyni, do které se jde pres obývák vše ostatní. Takže za mě ne.

Je hezký, že „za tebe ne“, ale dotaz takhle nezněl. Zakladatelka asi ví, proč se nemůže nebo nechce stěhovat. Navíc ten pokoj je dostatečně velký na to, aby se dal efektivně vyřešit a oddělit prostor spací a prostor společenský.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.21 14:42
@SlečnaDahlia píše:
Máme, dokonce máme pokoj s kuchyňským koutem stejně prostorný.Ale máme řešení bez výklopné postele; v důsledku pro nás nebyla tak praktická, chtěly jsme bytelnou, trvanlivou, pevnou postel, na kterou se můžeme všichni svalit u pohádky. Navíc by nám výklopná místo neušetřila - vzala by nám místo na skříň a přišly bychom o prostor pod ní. Zkoušely jsme ji ve studiu a fakt ne.

Já právě chci tu vyklopnou postel, nechci, aby se po ní celý den někdo válel. Ráda bych ten prostor, co postel zabere, nechala volný a obsadila ho jen na noc. Ale s uloženým prostorem máš pravdu…

• Citovat
  • Nahlásit
6492
13.1.21 14:46

Taky to tak budeme mít, místnost 25 m2, ale zvlášť máme ještě kuchyň a jídelnu, takže jedna půlka místnosti bude spací s klasickou postelí a šatní skříní, druhá půlka obývací. U rodinných návštěv mi nevadí, že nám budou koukat do „ložnice“ a více formální návštěvy můžu usadit v jídelně, takže ani z tohoto hlediska necítím nutnost postel nějak schovávat. Co se týče toho soukromí, to vidím stejně jako ty, já přes den stejně nějak nemám potřebu se někde zavírat o samotě a večer jsou děti zalezlé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1268
13.1.21 14:46

My jsme spali v obýváku, ale kuchyň byla zvlášť. Pokoj byla klasická paneláková nudle s oknem na konci. Pod oknem jsme měli “ložnici”, čili postel a naproti komodu.

Spací prostor byl oddělen gaucem ve tvaru L a skříněmi televizní sestavy naproti gauci, takže mezi jedním ramenem gauce a skříňkami vznikl takový jakoby průchod do ty jakoby ložnice.

Důležité je tu spací zónu nějak z pokoje vyčlenit alespoň opticky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3874
13.1.21 14:47
@Anonymní píše:
Máte to jako průchozí pokoj do dalších místností? To je pak opravdu menší soukromí…

Já si zase říkám, že to bude přes den obytná místnost pro všechny a na večer děti zalezou do svých pokojů, manžel do kumbálu k PC (nebo bude se mnou) a půjde jen o přespání.

Na to raději nespoléhej. My máme dělící příčku a postel jakoby v „koutě“. Příčka není nahoře plná, takže tam jde světlo a přitom je ten prostor dostatečně oddělený (ale nemáme televizi, která by nás přes den vzájemně rušila). Samostatná ložnice by se určitě hodila, ale musím říct, že takhle nám to zatím úplně vyhovuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3874
13.1.21 14:51
@Anonymní píše:
Já právě chci tu vyklopnou postel, nechci, aby se po ní celý den někdo válel. Ráda bych ten prostor, co postel zabere, nechala volný a obsadila ho jen na noc. Ale s uloženým prostorem máš pravdu…

Ona to ve výsledku opravdu příliš úspora místa není. Vezmi si, že prostor, který zabere přes noc postel, nelze přes den využít třeba pro gauč nebo jiný pevný nábytek (protože by se na noc musel odklízet a to poměrně složitě), takže přes den tam sice postel nebude, ale zato se ten prostor na ni nedá nijak využít ani uprostřed, ani u zdí. Máte dostatečně prostorný pokoj, určitě bych se nebála tam mít samostatnou postel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44271
13.1.21 14:53

Mame v obyvaku rozdelavaci pohovku (140 cm po rozlozeni) s uloznym prostorem. Ve dne gauc, vecer postel. Obyvak asi 20m

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K82
1382
13.1.21 14:57

@SlečnaDahlia
Zakladatelka se ptala „máte zkušenost“, což mám a to jsem napsaka. Vůbec nechapu, proč na mě reagujes. Zakladatelka si z mé odpovědi vybrala, co potřebovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3874
13.1.21 15:00
@K82 píše:
@SlečnaDahlia
Zakladatelka se ptala „máte zkušenost“, což mám a to jsem napsaka. Vůbec nechapu, proč na mě reagujes. Zakladatelka si z mé odpovědi vybrala, co potřebovala.

Jsme v diskusi. Můžu si reagovat, na cokoliv budu chtít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K82
1382
13.1.21 15:02
@Anonymní píše:

Ano, pruchozi. A je i o to, jak máte staré děti. U nás totiž pořád nefunguje, že si zaleze do toho svého, je relativně maska a chce být se mnou, ale zase už velká na to, aby pochopila, že potřebuji někdy svůj klid. Prostě v našem případě to není ideální a pokud je i u tebe kuchyň v té samé místnosti, tak courat pro pití, mls, atp. ti tam asi taky budou. A ještě jedna věc - počítej s tím, že když budeš vařit, budeš pak čichat to jídlo i z postele.. Někdy to prostě nejde úplně vyvetrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
265
13.1.21 15:21

Zkušenost s rozkládací pohovkou z ikea za 40 tis., denní skládání a rozkládání zvládla 5 let. Peřina (pro jednoho) se vešla do takového výsuvného kontejneru, který byl součástí nábytkové stěny.
Spaní na této rozkládačce ok, matrace pevná, hezky vysoko.
Přes den před pohovkou byl konferenční stolrk, který se jednoduše na noc dal strsnou.
Do obýváku s kuchyňským koutem během noci další členové domácnosti necourali.
Bohužel to nešlo moc dohromady s každodenním vařením teplých večeří…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat