Zkušenosti s vitiligem - porucha pigmentace kůže

21.11.10 23:03

zkušenosti s vitiligem??

ahoj, chtela jsem se zeptat jestli nektera, nebo nekdo koho znate trpí touto nemocí a jestli to lecí a cim a hlavne jestli to zabira. dekuji :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

21.11.10 23:17

vim ze existuje ta svetlolecba, ale ta lampicka stoji 8tis. tak kdyby tady byl nekdo komu to pomohlo tak bych do toho sla :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3966
21.11.10 23:32

Ahoj,
vitiligem trpím už skoro 10 let.Tenkrát se to léčit nedalo a dnes už pro mě léčba není. Záleží jak moc, nebo spíš málo to máš. Pokud jen pár ložisek, je celkem úspěšná léčba krémy plus svícení, ale je to celkem darda jak časová, tak finanční. Nejlépe uděláš, když si najdeš opravdu dobrýho kožního lékaře a ten ti poradí. Držím palce ať se toho zbavíš :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.11.10 23:45

no ja to mam taky dost, cely ruce az kousek nad klouby a narty a trochu na bokach a na lejkach zepredu, ale taky zatim ne moc. doktor mi rek ze se stim neda nic delat, tak nevim :nevim: aproc se to u tebe uz neda lecit? jako ze to mas moc??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3966
21.11.10 23:54

Taky mi to tak začínalo, nejdřív od prstů k zápěstí a nárty, pak kyčle, kolena, lokty. Teď už to mám všude, někde velké plochy v kuse, jinde flíčky. Tipla bych si, že v tuhle chvíli mám postižených tak 60% kůže. A vzhledem k tomu, že se to rok od roku zhoršuje, už se v mém případě doporučuje celková depigmentace. Ale to zatím nechci, je to moc definitivní a stále doufám, že to třeba jednou budou umět léčit. Jak dlouho už to máš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.10 00:01

rekla bych ze tak 6-7 let :-( hlavne se mi to nenapadne zhorsuje halvne ted po porodu :-( kdyby to ted zustalo jak je, tak je to dobry rekl abych ze mam tak 30-40%. a slysela jsi o naky lecbe? ja vsude ctu o ty svetlolebce, ta lampa na doma stoji 8tis. a ten gel 2tis. ale vsichni pisou jak jim to pomohlo, tak nevim :nevim: neni to malo, ale kdyby mi to melo pomoct tak do toho jdu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.10 00:02

ted koukam na ty chyby :-( pisu po tme abch bevzbudila prcka tak to nak nevnimam, tak se omlouvam :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3966
22.11.10 00:13

já tak před 5 lety zkoušela přes léto krém Vitix, bez úspěchu, za 4 měsíce se to ani nehlo. Ale docela kladný ohlasy jsem slyšela na cytovital, ale nemám vyzkoušeno :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.10 00:22

to slysim poprve, hned na to mrknu :-) vitix jsem taky zkousela a nic :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3966
22.11.10 11:57

koukni na to, ale těžko říct zda to bude fungovat :-? Jinak do tý lampy domů bych neinvestovala, ale nechala to na specializované místo. Používá se vlnová délka kolem 310, nic jiného není účinné, naopak se ti to může ještě zhoršit. Já koukala tady v Praze že jedno sezení stojí 590kč, na to než se rozhodne zda je to k něčemu je třeba 30 sezení :roll:

Byla bych ráda kdyby se ozval někdo komu skutečně něco pomohlo.

Příspěvek upraven 22.11.10 v 12:36

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.10 12:11

no ta lampa je stimhle zarenim, prave.http://www.svetlolecba.cz/product/dermalight-80-67/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.10 12:11
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3966
22.11.10 12:37

Tak to jo, do toho bych i možná šla :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.10 12:43

ja prave vsude ctu i dobry ohlasy na to, tak nevim. neni to zrovna malo ale kdyby mi to melo pomoct :-) asi napisu jeziskovi :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3966
22.11.10 12:50

Tak to jsem zvědavá, jestli ti to pomůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama