Zkyslé um

Anonymní
9.1.21 07:51

Zkyslé um

Ahojky, od včerejška nad tímto uvažuju a nedá mi to spát. Včera jsem se straší dcerkou litala po nemocnici. Mladší (3mesice) byla u tchýně. Ta jí udělala UM a protože ho malá celé vypila připravila další dávku. Z té vypila jen 20 ml a tak mléko odložila a šla ven. Dcerka se vzbudila po 4 hodinách. A do flašky na čaj připravila nové um. ( Údajně totiž zapomněla na původní mléko.) Nové um malá vypila a při dalším krmením si tchýně vzpomněla na to původní a dala jí ho. Vypila prý „jen“ 90…
Vím že je to částečně i moje chyba, nenapadlo mě ji o tom říct. Asi jsem nečekala že by někdo byl takto hloupý aby podal miminku mléko, které stálo minimálně 7 hodin a ještě ho ohříval. :zed: :zed: :zed: :zed:
Následně se mi tchýně s tímto pochlubila aby mi pověděla historku o zapomenuté flašce.
Následně mi i sdělila že to moc těším, že se nic stát nemohlo.
Malá se teda zdá v pořádku, ale vím že tchýni na hlídání už nikdy. jenže já nad tím od večera uvažuju. :roll: a mám z toho špatný pocit. Myslíte že to nějak mohlo ublížit?

Anonym nejspíš z pochopitelných důvodu. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
61594
9.1.21 07:59

Neublíží, buď to vrhne, nebo ji to protáhne.. Ale takto jednorázově by se nemělo nic stát.. Příště prostě tchyni říct, že se um nedává starší jak max hodina :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
856
9.1.21 08:01

Kdyby se něco stalo, tak už bys to věděla! Malá by řvala, měla by bolení bříška, poblinkala by se nebo potentila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3298
9.1.21 08:03

Nestane se jí nic. Měla bych strach při velkém teple, ale tohle je v pohodě. Navíc, jak psaly holky výše, už by se poblinkala nebo měla nějaké bolení. Moc to hrotíš. Tchýni to řekni a buď ráda, že má zájem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.21 08:04

Tak vám moc děkuji za uklidnění :palec: :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
5998
9.1.21 08:52

Klid. Tchyni řekni, že dítěti vždy čerstvý mliko a neřeš to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5552
9.1.21 09:51
@martina.se píše:
Neublíží, buď to vrhne, nebo ji to protáhne.. Ale takto jednorázově by se nemělo nic stát.. Příště prostě tchyni říct, že se um nedává starší jak max hodina :think:

No neublíží. Bakterie se množí dost rychle, třeba taková salmonela by mohla dítěti dost ublížit, ještě k tomu takhle malému. Mlíko po 7mi hodinách smrdí, a jsou v něm hrudky. Jinak její tchyně má logicky taky děti, dřív jim cpali flašky se Sunarem místo kojení, tak stačilo zapojit mozek… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
191
9.1.21 11:26

Nemělo by se stát nic, a tchýni bych jen poučila že kojenecké mléko vždy čerstvé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61594
9.1.21 16:14
@mackA159 píše:
No neublíží. Bakterie se množí dost rychle, třeba taková salmonela by mohla dítěti dost ublížit, ještě k tomu takhle malému. Mlíko po 7mi hodinách smrdí, a jsou v něm hrudky. Jinak její tchyně má logicky taky děti, dřív jim cpali flašky se Sunarem místo kojení, tak stačilo zapojit mozek… :nevim:

Jako neříkám, že je to dobře, ale zkyske mléko by mrne ani nevypilo.. A salmonelaa v tomto případě úplně asi nee :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat