Zlá důchodkyně v MHD

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.19 15:31
Zlá důchodkyně v MHD

Ahoj všem,
chci se zeptat, zda jste zažili podobnou situaci a jak jste reagovali? A jak jste to řešili s dětmi.
Jeli jsme metrem, jen jednu stanici, moji kluci stáli vedle mě a normálně se bavili. Jeden měl v ruce takovou tu papírovou trubku ve které se prodávají plakáty, párkrát si to vzal a dělal, že má dalekohled. To bylo vše. Když jsme vystupovali, tak důchodkyně, co seděla asi 2 m od našeho místa ke stání zaječela na mého syna : Vypadáš normální, ale asi nejsi… Bohužel jsem už byla venku z vozu a poslední syn vycházel taky, jinak bych se ho zastala. Absolutně nechápu její reakci, syna se to dotklo, on je ADD a myslel si, že to ta paní řekla kvůli tomu a samozřejmě byl z toho zmatený. Má dva sourozence ve stejné třídě a učení mu jde o malinko hůř, dva kluci mají samé jedničky a on má jednu dvojku. Na jeho chování je to poznat jen ve škole, neudrží pozornost a je chaotik, když začne třeba diktát, zvládne pár vět a pak si napamatuje slova z diktátu, třeba místo jelen napíše srna atd.
Ale v běžném životě to poznat není, jsem velmi kritická k vlastním dětem, takže jsem si jistá, že si nelžu do kapsy :D.
Paní bych nejradši vymazala, syn je citlivka, právě proto, že vidí, že se musí něco učit déle (třeba básnička mu trvá půl hodiny, sourozencům 10 min), nebo že ztrácí věci, zapomene kam co uložil.
Na důchodkyni jsem před dětmi nenadávala, ale syn je od té doby zakřiknutý, co mu říct?
Paní je blázen? Nezná nás a soudí po 2 min v metru, paní je stará a zmatená

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.19 15:32

Anonym kvůli dětem, doufám, že to je k pochopení.

arinecka
Kelišová 6735 příspěvků 07.08.19 15:33

Řekla bych mu, že paní asi nemá smysl pro humor :nevim: Ona měla určitě na mysli to, jak si dělal dalekohled, nic víc bych v tom nehledala.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.19 15:37
@arinecka píše: Řekla bych mu, že paní asi nemá smysl pro humor :nevim: Ona měla určitě na mysli to, jak si dělal dalekohled, nic víc bych v tom nehledala.

Děkuju, jsem mezi dětmi normálně, nejen mezi mými, i v práci, takže takové dalekohledy atd. mi ani nepřipadají jako nestandard, že by nepochopila dětskou hru.

mrazik6
Zasloužilá kecalka 961 příspěvků 07.08.19 15:45

Zřejmě si v tom dalekohledu prohlížel tu paní, která zrovna neměla úplně dobrou náladu. Řekla bych mu, že se paní blbě vyspala a je proto protivná na všechny kolem - že to schytal, protože byl blízko.

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1041 příspěvků 07.08.19 15:45

Proc to vubec resite? Ta duchodkyne mohla byt vetsi magor nez vsichni vasi znami dohromady :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.19 15:47
@Cenarius píše:
Proc to vubec resite? Ta duchodkyne mohla byt vetsi magor nez vsichni vasi znami dohromady :D

Protože je z toho syn špatný, bojí se, že není normální a vypadá divně.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.19 15:50

Já bych svymu dítěti řekla, že má paní asi nějaký psychický problém… Klidně i že nejspíš není normální ;)

My takhle šli jednou po ulici a chlap, co šel naproti nám, začal hulákat na celou ulici, že už se sem stěhují z Afriky, měla jsem chuť si poklepat na čelo… Toho jsem se teda zdržela a když se dcera zeptala proč to ten pán říká, tak jsem řekla, že má asi nějaký problém a není normální…
To když se mě paní na benzince zeptala přímo pred dětma, jestli je mám adoptovany, tak jsem jen otevřela pusu a zmohla se jen na slovo NE… Pak jsme měli hodinový rozhovor s dětmi v autě :rolling_eyes:

Tyhle lidi prostě normální nejsou a klidně to řeknu nahlas, myslet si můžeš, co chceš ale vyřvavat to na verejnosti, prostě normální není :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.19 15:51

Mám syna s vývojovou dysfazii. Jeli jsme spolu vlakem a syn opravdu špatně mluví. V té době mluvil ještě mnohem hůř. Celou dobu jsme si povídali. Paní v důchodu nás celou dobu sledovala. Kroutila hlavou a polohlasně pro sebe opakovala, že to není normální, že to je hrozné a kam to ten svět spěje. Pak se na nás ještě otáčela a kroutila hlavou.
Staršímu synovi jsem vysvětlila, že někteří dospělí si nevidí do pusy, že se chovala nevhodně.
Jednou ho cizí důchodkyně nazvala deb*ilem, protože nemluvil, ona nas jen pozorovala, pak takto zareagovala. To byly synovi asi 3, takže naštěstí to nepochopil.
Aktuálně bych mu vysvětlila, že někteří lidé jsou hloupí a neví, že mohou ublížit i slovně. Říká to, protože nikoho takového nezná. Kdyby ho znala, tak by to určitě neřekla.
Případně bych mu řekla, že měla paní špatný den, asi je sama, je nešťastná, tak si to takto nevhodně vybíjí.

Kamarádce, co má taky dysfaticke dítě, se stalo, že klucikovi řekla jedna starší paní na hřišti, že blbé děti na hřiště nepatří a měly by být někde zavřené. Než stihla zareagovat, tak řekl její starší syn, že hloupá je jedině ona, když se takhle chová k malému dítěti.

MP Evik
Kecalka 170 příspěvků 07.08.19 15:54

Hele to s tim dalekohledem napadne i me a to me je po 30 :D jinak bych asi rekla at neni smutny, ze se pani spatne vyspala. Jinak to jak popisujes syna, to jsem cela ja, ani jsem nevedela, ze to je diagnoza…ziju si s tim celkem uspesne : :D

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1715 příspěvků 07.08.19 16:17

Takovy posilam do p*dele a rvu tak hlasite, ze ostatni mlcej a nikdo si nedovoli nic rict. Kazdopadne na moje deti jsou spis lidi pozitivni. Hele neresila bych to, neni to jedno? Babu uz nikdy neuvidis

Zabatko
Závislačka 4804 příspěvků 07.08.19 16:23

A kolik je synovi? Já osobně když se nějaké dítě chová divně, nebo prostě jinak než co považuji za normální, tak si třebas taky pomyslím něco o debilovi, ale nechávám si to pro sebe, samozřejmě. Včera zrovna v obchodě byl kluk tak ve věku mého syna, tj. cca 11 - 12 let a fakt se choval jako idiot, vymýšlel si na celý obchod, že chce zmrzku, vydával divné zvuky, ale na první pohled vypadal normálně, tj. když by se nechoval jako debil, tak by nikdo nic nepoznal. Jinak musím ale říct, že na moje děti nikdy negativní reakce nebyla, ony jsou fakt jako klidné a nedělají mezi lidmi bordel, navíc 2 mladší dcery jsou jak panenky. S tím dalekohledem to ale napadne každé dítě, to mi jako nějaké extra zhovadilost nepřijde, nebo ne tak, že bych se nad tím pozastavila, to z toho kluka včera z obchodě jsem byla lehce nervózní, protože se furt hrabal v těch zmrzkách a měla jsem strach, že mi na druhé straně přicvakne ruku, protože jsem si taky něco vybírala a on začal ten dekl sunout z druhé strany a fakt jsem nevěděla jak na něj reagovat, byl prostě divný.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.19 16:25
@MP Evik píše:
Hele to s tim dalekohledem napadne i me a to me je po 30 :D jinak bych asi rekla at neni smutny, ze se pani spatne vyspala. Jinak to jak popisujes syna, to jsem cela ja, ani jsem nevedela, ze to je diagnoza…ziju si s tim celkem uspesne : :D

No, je :D a uklidnila jsi mě :D

Uživatel je onlineMonchichik
Echt Kelišová 9385 příspěvků 07.08.19 16:28
@Anonymní píše:
Protože je z toho syn špatný, bojí se, že není normální a vypadá divně.

No spíš mu budeš muset vysvětlit, že lidi jsou různí :) si že si nemá dělat vůbec hlavu z toho, co kdo kde říká…že jsou i lidé hloupí a zlí, že se to netýká přímo jeho, ale jich, že potřebují do ostatních vandrovat, ať jsou jací jsou…s tímhle se setká ještě mockrát a vůbec to nesouvisí s tím, jestli je trochu jiný nebo ne…baba by si evidentně našla cokoliv jiného, i kdyby nic nedělal, měla potřebu být prostě zlá…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.19 16:29
@Zabatko píše:
A kolik je synovi? Já osobně když se nějaké dítě chová divně, nebo prostě jinak než co považuji za normální, tak si třebas taky pomyslím něco o debilovi, ale nechávám si to pro sebe, samozřejmě. Včera zrovna v obchodě byl kluk tak ve věku mého syna, tj. cca 11 - 12 let a fakt se choval jako idiot, vymýšlel si na celý obchod, že chce zmrzku, vydával divné zvuky, ale na první pohled vypadal normálně, tj. když by se nechoval jako debil, tak by nikdo nic nepoznal. Jinak musím ale říct, že na moje děti nikdy negativní reakce nebyla, ony jsou fakt jako klidné a nedělají mezi lidmi bordel, navíc 2 mladší dcery jsou jak panenky. S tím dalekohledem to ale napadne každé dítě, to mi jako nějaké extra zhovadilost nepřijde, nebo ne tak, že bych se nad tím pozastavila, to z toho kluka včera z obchodě jsem byla lehce nervózní, protože se furt hrabal v těch zmrzkách a měla jsem strach, že mi na druhé straně přicvakne ruku, protože jsem si taky něco vybírala a on začal ten dekl sunout z druhé strany a fakt jsem nevěděla jak na něj reagovat, byl prostě divný.

Je jim devět.
Já si taky myslím, že dalekohled je ok, prostě nuda v metru, nezlobil, neječel atd.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama