Zlozvyk při usínání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jitka mamka
Povídálka 50 příspěvků 06.11.14 13:12
Zlozvyk při usínání

Milé maminky a tatínkové, prosím vás o radu či váš pohled na věc, komu se to také stává nebo stávalo:-) Náš 16ti měsíční synek je ochoten usnout jen když ho držím za ruce a on si hraje s mými prsty. Máme postýlku hned vedle naší postele, takže při usínání nebo když se v noci vzbudí, protáhnu ruku mezi špršle a podám mu ruku. Usínání pak trvá třeba jen 5min a usne spolehlivě. Už mě to ale začíná obtěžovat, že ho nemůžu prostě nehcat ležet v postýlce a nechat ho aby se uvolnil sám a přemýšlím jak dlouho to ještě takhle budem dělat a hlavně si myslím, že už je čas ho to odnaučit. Zkoušela jsem i do své ruky vzít takovou tu usínací muchlací figurku, ale on ji vždy zahodí:-) Dnes po obědě jsem si k němu při usínání sedla a jedla jsem svůj oběd místo toho abych mu podala ruku a strašně šílel a řval, má mě omotanou kolem prstu:-) Napadlo mě třeba zatím s ním být v místnosti, nachvíli mu podat ruku a být s ním když usíná…nějak zkrátka postupně ten zlozvyk zbořit:-) prosím poraďte, díky:-)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
KackaDoup
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.14 13:15

@Jitka mamka ustane to samo, jeste budes vzpominat jak to bylo krasne…

hehehe
Extra třída :D 11594 příspěvků 06.11.14 13:16

@Jitka mamka
To tě opravdu natolik obtěžuje 5 minut, které strávíš tím, že dáš ani ne rok a půl starému dítěti ruku, aby se mu pěkně usínalo? :(

Berousik
Nadpozemská drbna 26568 příspěvků 06.11.14 13:17

@Jitka mamka uspavam dite vleze na nasi posteli a pak prenasim. A uzivam si to jak to jde, takze za me rada, uzivej taky - zvlast kdyz to trva jen pet minut a malemu to dela dobre, co chtit vic, proste te jeste potrebuje

Ondrášovka.N
Závislačka 4982 příspěvků 06.11.14 13:18

Bud rada za tohle. Mohlo by byt hur

BaMaK
Závislačka 2991 příspěvků 20 inzerátů 06.11.14 13:19

@Jitka mamka NAše malá to dělala taky, při usínání mi to nevadí, ale chtěla mě držet za ruku skoro celou noc…a to už bylo celkem vyčerpávající :-)…tak jsem se posetupně vyměnila za plyšáka :lol:

Jančakecalka
Generální žvanilka 22913 příspěvků 06.11.14 13:21

To bud ráda, že dělá jenom tohle :!
Naše dcera 5 let a necelé 4 měsíce si od malička cucá palec, nikdy nechtěla jako mímo dudlík. Prostě palec byl nejlepší.
Jenže, ono jí to zůstalo a dělá to v noci dodnes a to je něco, když u toho začne šíleně nahlas mlaskat, až se vzbudim a jsem z toho na nervy :! Díky tomu už má horní jedničku vykloněnou a roste jí ke straně, což teda zubař řikal, že ta dásen už je pěkně narušená a s největší pravděpodobností jí špatně poroste i nová jednička pak. Takže prej jí potom hned dá rovnátka, aby se to co nejdřív vracelo zpět na své místo a neměla vykloněný zub celej život. :|
Jinak má pěkné zuby, nemá jediný kaz, nic a tohle jí to tak kazí vlastní blbostí :roll: už jsme zkoušeli vše možné, aby se to odnaučila, ale nic nezabralo, to mě fakt štve už :cert:

-Evka-
Závislačka 3745 příspěvků 06.11.14 13:21

…pět minut…
Starší syn usínal i hodinu.
U dalšího jsem si ty uspávací chvilky užívala a přečetla spousty knih.

Fima
Nadpozemská drbna 29366 příspěvků 2 inzeráty 06.11.14 13:22

Ruku při usnutí mi potřebuje držet i 3-leťák.

Radu nemám. Snad jedině nechat vyřvat, pokud na to máš žaludek.

Honzimila
Kecalka 288 příspěvků 06.11.14 13:24

Ahoj, já myslím, že spousta maminek by za takový zlozvyk, při kterém dítě usne za 5 min, byla šťastné jak blecha :D, neříkala bych tomu zlozvyk, spíš je to jeho rituál. Já našeho malého v 16 měs uspím jedině prsem, myslím, že ta ruka by byla pohodlnější. ;)

KackaDoup
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.14 13:25
@anairda píše:
@Jitka mamka
To tě opravdu natolik obtěžuje 5 minut, které strávíš tím, že dáš ani ne rok a půl starému dítěti ruku, aby se mu pěkně usínalo? :(
:kytka:
KackaDoup
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.14 13:25
@Honzimila píše:
Ahoj, já myslím, že spousta maminek by za takový zlozvyk, při kterém dítě usne za 5 min, byla šťastné jak blecha :D, neříkala bych tomu zlozvyk, spíš je to jeho rituál. Já našeho malého v 16 měs uspím jedině prsem, myslím, že ta ruka by byla pohodlnější. ;)
:palec:
Folinka
Ukecaná baba ;) 2485 příspěvků 06.11.14 13:31
@anairda píše:
@Jitka mamka
To tě opravdu natolik obtěžuje 5 minut, které strávíš tím, že dáš ani ne rok a půl starému dítěti ruku, aby se mu pěkně usínalo? :(
:palec:
lenna1810
Závislačka 3369 příspěvků 06.11.14 13:38

@Jitka mamka Já bych si to užila, v 15 letech tě za ruku už chtít držet nebude ;) Cítí se asi při usínání v bezpečí, když tě má nablízku, tak tomu drobkovi těch pět minut věnuj.

Jitka mamka
Povídálka 50 příspěvků 06.11.14 13:47

Začíná to být časté totiž už i v noci, mám strach že si zvykne že jsem mu stále k dispozici a zboří se tím jeho docela dobré spaní přes noc. Já vím, mám jednoduché-narozdíl třeba od kojících mamin co mají dítě u prsu každou hodinu. Všude čtu, že se má v noci nastavit klidový režim a co nejméně pozornosti, aby si na to dítě nezvyklo..Ale zase je pravda, že když je přes den hodně utahaný, tak spí hezky s jedním vzbuzením na flašku a pak zase spí. No, a ve dnech kdy se tak neunaví a navíc spí třeba odpoledne 3hod. tak si v noci hraje s rukou:-) Ještě mi povězte: Ovlivňujete nějak odpolední spaní? Budíte třeba když se vám zdá že spí dlouho a že by večer nemohlo usnout nebo špatně spalo?

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >