Reklama

Žluté flíčky na bílém prádle

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

xivi
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 03.05.10 14:22
žluté flíčky na bílém prádle

ahoj holky,
občas se mi na bílých košilích nebo tričkách objeví takové žluté flíčky jako poprskané od barvy, není to pot ani špína zvenku, spíš jakoby se tam udělaly při praní. :nevim:
Problém je, že to nejde dolů :zed: - zkoušela jsem vanish, ariel profesional, žluč. mýdlo, odbarvovač na látku a prostě nic, jedině savem to trochu zesvětlalo.

Nemáte tušení, čím je to způsobené a hlavně jak to dostat pryč? :roll:

Díky moc!

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Žiža1
Extra třída :D 11314 příspěvků 03.05.10 14:35

Jaký prášek používáš? Vím, že jsem někde v nějaké diskusi četla, že to dělá Lovela nebo Rex..

Callamaika
Ukecaná baba ;) 1560 příspěvků 03.05.10 15:19

Xivi, já teda nevím, ale nemohlo by se jednat o exkrementy hmyzu poletujícího kolem. Mně se to už párkrát stalo (hlavně při sušení venku). Na to mi vždy pomůže předeprat, namyslit silnou vrstvou mýdla na praní, přeprat, pak znovu namydlit a i s mýdlem znovu do pračky.

xivi
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 05.05.10 15:02

prášek mám ariel nebo persil, to je snad ok…

a z much to nebude, jednak sušíme doma a taky by to musela být mega moucha s průjmem :lol:

Žiža1
Extra třída :D 11314 příspěvků 05.05.10 17:07

Hmm, tak to mě nic nenapadá. Leda že by byl manžel malíř :lol: nebo něco teklo z pračky :nevim:

ALE - našla jsem diskusi, kde se něco podobného řeší - tak zkus mrknout
 http://www.poradte.cz/…-pradle.html

MikaSipa
Kecalka 439 příspěvků 07.05.10 07:39

Mám stejný problém. Zřejmě to bude vodou. Zkusím tu kyselinu citronovou nebo toho krtka, snad to pomůže. Jsem z toho zoufalá, hlavně když jsem teď prala pleny, osušky a věci na malého, co nosil jako mimi. Tak uvidíme. :think:

lulje
Kelišová 5528 příspěvků 13.05.10 13:42

Tak tato diskuze se mi zrovinka hodí. Dneska jsem myslela, že omdlím. Miminkovké věci po malé, které jsem před uložením řádně vyrala a vyžehlila, jsem teď po necelých dvou letech vytahla a co na nich bylo? Žluté skvrny. Hrůza! Určit tam nebyly, když jsem prádlo uskladňovala. Vyprala jsem na 50 v Lovele a skvrny nezmizely :cert: CO s tím? Od čeho to ůže být? Rozhodně ne třeba od sluníčka, i když to tak vypadá (měla jsem prádlo uskladněné v tmavé místnosti v igelitových sáčcích. Nevíte náhodou, co s tím? Jsem z toho zoufalá: Přece nebudu kupovat novou výbavičku? :zed:

šóšannáh
Kelišová 5799 příspěvků 19.05.10 11:59

přesně jak píšete, vytáhla jsem věcičky po synkovi a žluté skvrny, né na všem jen na něčem, taky jsem to měla ve vakuových pytlích a ve tmě :zed: vyzkoušela jsem ariel, vanish, ale některé zmizely nekteré ne, už nevim co s tím :nevim:

MikaSipa
Kecalka 439 příspěvků 19.05.10 17:19

Tak kyselina citronová nepomohla, budu zkoušet další možnosti :-) snad to odstraním. :zed:

verka11
Nováček 3 příspěvky 20.05.10 14:42

Ahoj, jedna rada našich babiček - před uskladněním prádlo nikdy nežehlíme, jenom vyprat, řádně usušit a uložit nejlépe do látkových pytlíků, stačí staré povlaky na polštáře a pak do krabice. Věra

lulje
Kelišová 5528 příspěvků 20.05.10 16:35
verka11 píše:
Ahoj, jedna rada našich babiček - před uskladněním prádlo nikdy nežehlíme, jenom vyprat, řádně usušit a uložit nejlépe do látkových pytlíků, stačí staré povlaky na polštáře a pak do krabice. Věra

8-o 8-o 8-o Ty brďo! Tak to je pro mě novinka! Škoda, že už jsem to miminovské prádélko před těmi dvěma lety pořádně vyžehlila :cert: No jo, ale co teď s tím? Nevíš, co radí babičky, pokud už někdo před uložením prádlo vyžehlí jako já? Tedy jestli je to fakt tím žehlením. Já bych tomu i věřila!

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 20.05.10 16:41

Rady babiček na bělení je sluníčko. Taky jsem některé mimivěci měla žluté. Některým pomohlo vyprat je v Arielu, některé jsem „musela“ vyprat s bílým Vanishem na bělení a některým nepomohlo nic. Jasně, že pro miminko není Vanish dobrý, ale já to pak všechno prala znovu v Lovele. A nejlepší je, když to můžeš sušit na sluníčku, sluníčko taky občas něco vytáhne a vybělí.

lulje
Kelišová 5528 příspěvků 20.05.10 16:43

No jo, ale než to blbé slunko letos vyleze, tak porodím a mimino z těch pidioblečků vyroste!!! Už mě to počasí štve :cert:

verka11
Nováček 3 příspěvky 20.05.10 21:21

Ahoj, zkusila bych prádlo znovu vyprat (já věřím Arielu, stejně miminkovské prádlo před novým použitím vypereš v dětském pracím prostředku), usušit na sluníčku a uložit. Čím delší dobu vyžehlené prádlo leží, tím více zažloutne. To se může stát i u prádla ve skříni. Věra

lulje
Kelišová 5528 příspěvků 21.05.10 00:20
verka11 píše:
Ahoj, zkusila bych prádlo znovu vyprat (já věřím Arielu, stejně miminkovské prádlo před novým použitím vypereš v dětském pracím prostředku), usušit na sluníčku a uložit. Čím delší dobu vyžehlené prádlo leží, tím více zažloutne. To se může stát i u prádla ve skříni. Věra

Taky peru zásadně v Arielu. A nic :cert: Takže jsem vyprala v Arielu, pak v Lovele a už na to kašlu. Zbývá vyžehlit. Fleky nefleky - už chci mít všechno nachystané, kdyby to přišlo na mě dřív :think: Možná bych byla ochotna celou anabázi opakovat, kdyby pralo slunko, ale toho se jen tak nedočkáme :zed:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >