Změna péče o dítě

Anonymní
14.2.21 21:37

Změna péče o dítě

Dobrý den, předem se omlouvám pokud by se to nedalo moc číst,,, píšu z mobilu narychlo :)
Jde o to že cca rok a půl máme s bývalým manželem společnou péči o malou střídali jsme se týden/týden. Všechno fungovalo bez větších problému jenomže bývalý manžel koncem listopadu odjel a vrátil se cca v polovině ledna s novou manželkou kterou malá vůbec neznala a já jí do dnes ještě ani nepotkala takže nevím co je zač. Prostě cizí paní a poraď si. Žijou u jeho rodičů…malou vystěhovali s pokojíčku a spí s babičkou a on od tý doby prostě semnou odmítá normálně komunikovat jako jsme to dělaly předtím… malá si nestěžuje protože má tatínka ráda a bojí se že ho zklame :( bohužel vidím že jí to trápí a nelíbí se jí to jak se ted táta chová. Už od listopadu veškeré výdaje ohledně malý platím já on se ktomu nemá… navíc si našel jehovistku a přešel na jejich víru :roll:. Prosím poraďte jak postupovat kdybych chtěla změnit péči o malou a on nebude souhlasit. Na co se mám připravit protože už mi opravdu dochází síly se sním snažit domlouvat… Dnes jsem mu předala malou a padlo to na mě když jsem viděla že malá nechtěla a hlavně jeho chování a přístup k věcem co jsem mu říkala ohledně malý a školy. Malý je 8let

Díky za rady

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5106
16.2.21 13:49

První věc je nabídnout mu mediaci a zkusit najít řešení. Pokud to nepůjde, pak buď akceptovat nový stav, nebo podat návrh na soud, což dítěti zrovna neprospěje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.21 14:04

@canaglia zkoušela jsem domluvu a hledat řešení ale je mu to úplně šumák a nic ho ted kromě nový manželky nezajímá… akceptovat nový stav bohužel dlouhodobě nejde protože malý to neprospívá ani ve škole. Nemá u něho zázemí. Nikdy jsem mu nechtěla bránit ve styku proto taky ted máme společnou péči protože jsem si říkala že když nic jiného tak je to aspon dobrý táta ale bohužel už ani to není :(
Proto mě zajímá kdyby byla nucena podniknout nějaký kroky co všechno mě čeká

• Citovat
  • Nahlásit
17.2.21 10:17

Zeptejte se odborníka

Dobrý den milá zakladatelko,

Zeptat se můžete i odborníka v naší poradně :andel:https://www.emimino.cz/…dinne-pravo/

Držím Vám palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat