Reklama

změna pohlaví

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 12.03.09 14:49
změna pohlaví

Znáte někoho z vašeho okolí, nebo rodiny, kdo si změnil nebo chystá změnit pohlaví?
Změní to také povahu dotyčného?
Jak se s tím vyrovnává okolí či rodina?
Co si o tom mýslíte?

Reklama

Reakce:

stanuska
Echt Kelišová 8671 příspěvků 12.03.09 14:54

Ahoj,
ano znám, bývalého kolegu,nyní už kolegyni. :wink:

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 12.03.09 14:58

Neznám, akorát v dr Housovi ta ředitelka je prý bývalý přeoperovaný chlap… :D

Jinak si myslím, že tomu dotyčnému do toho nemá nikdo co kafrat.

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.09 15:06

Ahoj, omlouvam se za anonym, kazdy nema to pochopeni ;-)
Mela jsem segru a ted mam brachu… Bracha byl jako decko porad nemocny, ale jinak jsem nic „divneho“ nepozorovala, proste normalni dite. Dokonce i v puberte mel nejake kluky, ale nebyly to asi uplne bezne vztahy…
Uz je to skoro deset let, co prisel s tim, ze neco neni v poradku a co to asi je. Sice cloveku se vynori spousta otazek, rekla bych ze prvni reakce je sebelitost (!), ale dnes kdyz vidim, ze je zdravy, stastny clovek, ze to ma v hlave srovnane, tak jsem stastna s nim.

Jestli se ten clovek zmeni - samozrejme ze se zmeni. Ale je to super, dokaze me chapat jako zenskou, pac si tim sam prosel, vi jak dokazou pracovat hormony, ale pak taky dokaze rict, jak to je kdyz tam je ten testosteron :D a ze to ted vidi uplne jinak. Coz je pro me zajimave, ze jenom ta hormonalni zmena udela tolik i s povahou cloveka. Je ted dost vybusnej, vzteklej a obcas agresivni, proste jako kazdej druhej normalni chlap.

Jak se s tim vyrovna okoli - vyrovna. Kdyz fakt vidis, ze ten clovek je stastny, tak to zvladly v podstate vsichni okolo, i nas tatka, ktery je hodne konzervativni clovek. Ted si spolu notujou v dilne pri tech jejich „chlapskych pracich“ :lol: ale zase brachu porad bavi hackovat a plist :lol: to me vubec. Nejlip se s tim vyrovnala nase babicka - kdyz s tim bracha prisel, tak jen rekla - nojo, tak to tak je, ja uz jsem stara a nerozumim tomu. Sice chvili mela problem s oslovenim, ale to vsichni, i ja. Jistou dobu jsem brachu oslovovala neutralne.

stanuska
Echt Kelišová 8671 příspěvků 12.03.09 15:09

Vyrovnávání okolí-tušili jsme,že se s kolegou něco děje,jeho rozhodnutí nás překvapilo,ale nikdo to negativně nekomentoval,jeho rodina mu byla zřejmě oporou,byl to cizinec a změnu vyřešil, až když se vrátil domů k rodičům.Nás už přišel do práce navštívit jako žena.
Za sebe si myslím,že takový člověk má dost svých starostí na to,aby si okolí mohlo dovolit mu ještě život stěžovat byť i nějakýma nevhodnýma komentářema,ne­vim,jestli jsem se chovala,jak si představovala,ale snažila jsem se chovat co nejvíce nenuceně a přátelsky,jako dřív. :wink:

Gina
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 7 inzerátů 12.03.09 18:52

Ano, moje bývalá kolegyně v práci Míša byla kdysi Michal. Dokonce s ní vyšel přes několika lety rozhovor v nějakém časopisu. Jak se jí změnila povaha netuším, znala jsem ji už jako holku. Ale určitě byla sama se sebou po operacích maximálně spokojená a vyrovnaná.
Myslím si, že pokud je takový člověk ve svém těle dlouhodobě nešťastný a 100% se cítí na to, že změna pohlaví mu to vyřeší, tak proč ne, když v dnešní době ty možnosti jsou.

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 12.03.09 21:54

Tak u nás je to babiččin synovec - není to teda úplně pokrevní rodina, babička je dědova druhá žena…

Teda teď už je vlastně neteř… Já se s tou jejich rodinou nějak nestýkám, ale hlavně starší členové to moc dobře nevzali - naše babička to nechápe dodnes a dál ji oslovuje jako kluka. Rodiče a tak ho/ji v rozhodnutí taky moc nepodpořili, mám dojem, že se moc nestýkají, po změně se odstěhovala do Prahy a mám dojem, že se tam nedávno dokonce vdávala. Jeho/její sestřenice a bratranci to vzali myslím úplně v pohodě…

On byl už jako dítě takový spíš holčičí, kreslil si návrhy dámských šatů, později byl jako au-pair ve Francii a tak… Zas tak jsem ho neznala a jako holku jsem ji neviděla nikdy, jen na nějakém videu ze svatby…

Co mě ale vždycky zajímalo, možná kdo to máte v nejbližší rodině budete vědět… Mění se pak člověku i rodné číslo nebo rodný list a tak? Holkám se vlastně v rodném čísle „příčítá“ ta pětka v měsících - třeba 725108/… Když se pak nechá změnit na kluka, tak by to přece každý podle rč hned poznal a to nemusí být úplně něco, co by člověk asi chtěl, že jo…

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34044 příspěvků 13.03.09 12:37

ja myslim, ze se meni vsechno vc RC, ale neprisahala bych…

ja znam 3, ale ne moc osobne, takze nebudu rozebirat. akorat jsem jednou slapla vedle, kdyz jsem jednomu transmuzi pochvalila, jak mu po lecbe zmuznel hlas … vnimal to jako blby kecy a desne se nastval, nemela jsem to konmentovat

nejake stranky http://www.translide.cz/

ZelvaVeruna
Závislačka 4242 příspěvků 13.03.09 12:58

Ahoj, ja mam byvalou spoluzacku ze stredni, ted uz je teda kluk.
Byly jsme asi ve tretaku dost velky kamosky, vim ze porad resila nejaky problemy s pritelem, docela pila a hulila 8)
Pak odesla ze skoly, prestala se se mnou vidat, slysela jsem, ze si podrezala zily na WC v restauraci. Vubec jsme s lidma ze tridy nechapali, proc tak blbla a delali si z ni srandu :oops:
Po nejakem case jsem ji potkala ve meste, vedla se za ruku s holkou, tak jsem si rikala, aha, tak lesbicka, tak mozna proto mela problemy.
No a za par let uz na VS v Praze slysim u vlaku do naseho mesta takovej hlubokej smich, koukam, oholena hlava, klucici obleceni, v ruce ksiltovka a ona to (rikejme ji) Jana. Trochu jsme se bavily, rikala, ze se ma moc fajn a vypadala tak.
Obcas na tridnich srazech si z toho delame srandu, kluci vypravi, jak Honza (Jana) chodi s fakt peknou holkou… Ale tak to jsou proste reci u vina, me osobne to v podstate nikdy nevadilo a normalne bych se s ni(m) bavila, kdybych ho potkala. Asi urcite brala hormony, vubec nevim, jestli byla na operaci.
Tak urcite to rodina musi nest docela tezce, ze jo 8O

harpyje
Extra třída :D 10667 příspěvků 13.03.09 22:59

rodina trans- člověka, s kterým se znám jeho změnu přijala myslím dobře- chvilinku to trvalo, ale třeba už mu pomáhali vybrat si nové jméno. S oběma rodiči si rozumí skvěle, se sourozenci idylka, má fungující krásný vztah. Je spokojený vyrovnaný chlap. Jen tedy léčba prý byla hrozná - říkal mi, že kdyby toto musel v životě ještě jednou absolovovat, takže by už do toho nešel- že by to nezvládl.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Olga byla takový mazlíček! Tajemství, tragédie a výstřednosti klanu Kočkových

Jméno Kočka se v českých médiích čas od času hodně skloňuje. Naposledy v... číst dále >

Pavlína Pořízková o modelingu: Stárnout před zraky všech je na prd!

Česka, která mezi prvními dobyla svět modelingu, promluvila v magazínu New... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >