Změna práce po pár měsících

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Maaary
Nováček 8 příspěvků 25.10.18 10:44
Změna prace po pár měsících

Dobrý den,
potřebuji poradit. V červnu jsem dokoncila školu. Šla jsem po první práci, kde mě vzali. Už jsem měla nabídku v dubnu a dal jsem po přijetí ani nehledala. Problém je takový, že dojizdim, a to daleko. Vlak a poté MHD, jedna cesta mi trvá 2 hodiny. Stravim tedy každý den 4 hodiny na cestě. Sice mám 8 hodinovou pracovní dobu, ale takto je to jako kdybych měla 12. Dojíždění je náročnější, než jsem čekala. Neustále problémy na trati a neustále ucpané Brno. Ještě k tomu mě ta prace nebaví. Dokončily se nějaké zakázky a teď není co dělat. Takže poslední měsíc se v práci nudim a nabízí mi neplacené volno ( které si zamozrejme nevezmu). Poslední dny koketují s myšlenkou, najít si něco doma. Ale nevím, jestli neni moc brzy, když jsem nastoupila v červenci. Ale je to hrozně těžké, každou chvíli kvůli tomu brečím, jsem smutna a nevím, co dělat.
Díky za názory a rady. Hezky den :)

Reakce:
Murka
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 25.10.18 10:47

Hledej práci, blíž k bydlišti a která tě bude aspoň trochu bavit. Nebo se zkus přestěhovat do oblasti, kde je práce víc. Pokud neutáhneš nájem sama, tak je možnost spolubydlení. Určitě není řešení strávit denně 4 hodiny na cestě. Navíc pokud zaměstnavatel zrovna nemá zakázky, je ta nejlepší doba dát výpověď. Teď by možná přistoupil i na dohodu snadněji, než v době kdy bude mít zakázky.

Ijen
Ukecaná baba ;) 1074 příspěvků 25.10.18 10:49

Stravis 4 hodiny denne dojizdenim do prace, uz to je otresne. Navic te ta prace nebavi a nenaplnuje. Prestan brecet a zacni si hledat neco jineho.

Maaary
Nováček 8 příspěvků 25.10.18 10:50

@Murka díky za nazor. Miluji město a oblast, kde právě žiji. Takže stěhování pro mě nepřipadá v úvahu.

Sany80s
Kelišová 6628 příspěvků 25.10.18 10:51

No já bydlím ve stejném městě jako pracuji a stejně trávím 2-3 hodiny na cestě.
Ale jasně že si hledej něco jiného, když se někdo bude ptát, proč jsi tam byla krátce, tak řekni to dlouhé dojíždění a malé množství zakázek a tlačení na braní neplaceného volna a s tím související existenční nejistoty, každý to pochopí.

Deninka87
Kecalka 144 příspěvků 25.10.18 10:53

Určitě si najdi jinou práci, takového hledání ještě bude a jak se říká ,,do důchodu daleko" :kytka:

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1803 příspěvků 22 inzerátů 25.10.18 11:06

To, že jsi tam krátce nic neznamená, teď je práce všude dost, tak hledej, když nenajdeš nic zajímavého dnes, zkus to za pár dní, pošli životopis i do firmy, kde bys chtěla pracovat, ale zrovna nemají žádný inzerát, já teď měla takto 2 možnosti práce, plus třetí na inzerát, že jsem nevěděla, pro co se rozhodnout.

To dojíždění je strašně dlouhé, velká ztráta, času i to unaví, před dětmi jsem dojížděla 3 hod denně, tak to znám. Teď jsem našla práci v místě bydliště, max bych byla ochotná jezdit 30 min.

Když nemají práci, tak by tě mohli pustit i dohodou, když bys potřebovala nastoupit někde „hned“.

Hodně štěstí :kytka:

lachtanice86
Kelišová 6653 příspěvků 25.10.18 11:16

Škoda že sis to neuvědomila ve zkušebce. Pokud tě práce nebaví a dojíždění ubiji tak není co řešit Ne? První rok jsem taky dojížděla, vlak, bus a pak ještě 15minut pěšky. Bylo to únavné a já po roce neprodlouzila smlouvu. Vydržela jsem rok, protože to byla práce hned po maturitě a v mém oboru a ten rok se mi hodil do životopisu.

adgamka
Kecalka 255 příspěvků 1 inzerát 25.10.18 11:30

Tak tady není co řešit. Určitě si najdětě novou práci. Lidé konční v nové práci i po pár dnech, když zjistí, že to není to pravé.

Maaary
Nováček 8 příspěvků 25.10.18 15:20

Díky. Máte asi pravdu. Já jsem si myslela, že si zvyknu. Už to i vypadalo, ale pak jsem to nějak přehouplo a poslední dobou jsem z toho úplně hotová. Časté bolesti hlavy, pořád usinam ( což není nejlepší pro partnerský život) atd. Jen jsem si říkala, že jsem přece silná a nebudu slaboch. Ale asi není „slabozstvi“ uznat si, že je to na mě prostě moc.

Maaary
Nováček 8 příspěvků 01.12.18 18:35
Nová práce

Holky, tak od prosince budu v nové praci. Cca 2,5 km od domova. Nádhera. Těším se tam. Tak snad se mi tam bude líbit :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jsou ti dva ještě vůbec spolu? Vztah Kopřivové s Jágrem nepřipomíná vztah

Veronika Kopřivová (27) je přítelkyní nejslavnějšího českého hokejisty... číst dále >

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >