Zmenšování prádla v sušičce

19
4.11.19 17:45

zmenšování prádla v sušičce

Zdravím Vás, píšu jako chlap, který se doma snaží ženě ulehčit práci, koupil ji sušičku, ale manželka tam nechce dávat více jak půlku oblečení, že se jí zmenšuje?

jaké s tím máte zkušenosti. k čemu to tedy je, když stejně půlku prádla z pračky následně musí žehlit, čehož jsem se snažil jako manžel od rodiny 2 dospělí a 2 malé děti ušetřit.

podotýkám že se nejedná o oblečení typu Kik, Pepco atd…

děkuji za rady a pěkný podvečer : )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12304
4.11.19 17:49

Jo, nebo se trochu zmenší, nedávám svetry a dražší, jemné věci. Jinak dávám téměř vše

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1504
4.11.19 17:50

Mám sušičku od léta, všichni mě s tím zmensovanim strašili. Ale nepozoruju žádné změny na oblečení a to tam dávám i věci, na kterých je sušení v susicce zakázáno. Ale oblečení pouštím vždy na šetrný program na syntetické materiály a nastavuji ještě navíc extra šetrné sušení (prodlouží čas o cca 20 minut). Nic se nestalo ani drahým outdorovym věcem, na speciální program na sportovní oblečení.
Ale pokud bych pustila třeba program na bavlnu, věřím že plno věcí bych mohla vyhodit.
Takže dle mě záleží na tom, co si tam nastaví a možná i jakou sušičku máte. Já mám Bosch asi za 20 tisíc a jsem absolutně spokojená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32016
4.11.19 17:50

Jj, něco se zmenšuje. Věci na kterých mi obzvlášť záleží tam pro jistotu nedávám. Svetry vůbec. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2712
4.11.19 17:51

Mně se v sušičce taky prádlo zmenšuje. Hlavně bavlna. Synovi kupuji body vždy o číslo větší :mrgreen: a košile se taky musí žehlit. Radu tedy bohužel nemám. Ale stejně na sušičku nedám dopustit, hlavně v zimě. Žádný sušáky po bytě :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32016
4.11.19 17:52

No tím šetrnym programem na syntetiku se mi bavlna poradne nevysusi, to tahám vlhké. Taky Bosch.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
4.11.19 17:54

Moje zkušenost je, že paradoxně levné věci vydrží všechno a opravdu drahé kousky kvůli citlivemu materiálu nevydrží tolik. Radši jsem zapomněla, kolik naše sražené svetry stály :lol: díval ses na materiál a cedulku? Pokud se vám sráží i věci, co smějí do sušičky, pak bude chyba v programu.

• Citovat
  • Nahlásit
12304

Já dávám bavlnu a většinou v pořádku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2712

@veria já jsem si takhle zmenšila pletené šaty co jsem si objednala přes eshop. Byly velké a nechtělo se mi je vracet. Tak jsem vysušila a super. Občas se to hodí :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31313
@JendaJenik píše:
Zdravím Vás, píšu jako chlap, který se doma snaží ženě ulehčit práci, koupil ji sušičku, ale manželka tam nechce dávat více jak půlku oblečení, že se jí zmenšuje?

jaké s tím máte zkušenosti. k čemu to tedy je, když stejně půlku prádla z pračky následně musí žehlit, čehož jsem se snažil jako manžel od rodiny 2 dospělí a 2 malé děti ušetřit.

podotýkám že se nejedná o oblečení typu Kik, Pepco atd…

děkuji za rady a pěkný podvečer : )

Jasně. Dávám do sušičky cca 1/4 věcí. :nevim: Na drtivě většině věcí máš sušičku škrtlou. :?
Ale holky mě tady ujišťovaly. že dávají všechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1504
4.11.19 17:56

@veria
Tak já pouštím Easy Care plus pericko a nastavuji Suché do skříně +3. Délka cca hodina a půl tuším. Pokud je suska naslapana, ještě pak pustím 30 minut studený program a vždycky v pořádku, jediné co občas vyndam vlhké jsou silné upletove lemy teplaku nebo mikin, když se sruluji nejak do sebe. Tento program používám vesměs na všechno oblečení, i miminkovskou bavlnu a vždycky perfektně suché, ne presusene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
4.11.19 17:56
@Lalelale píše:
Moje zkušenost je, že paradoxně levné věci vydrží všechno a opravdu drahé kousky kvůli citlivemu materiálu nevydrží tolik. Radši jsem zapomněla, kolik naše sražené svetry stály :lol: díval ses na materiál a cedulku? Pokud se vám sráží i věci, co smějí do sušičky, pak bude chyba v programu.

jojo, právě že ano, většinou dětské tepláky z NEXTu či tak…

právě přemýšlím změnit program, nebo intenzitu sušení dát jen na k žehlení, nebo do skříně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32016
4.11.19 17:57

@kavenka no ve výjimečných případech se to hodí, to je fakt. :lol:

V poslední době mi přijde ze na hodně věcech - obyc bavlnenych je zákaz susicky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1564
4.11.19 17:57

Dávám do ní všechno, ale taky kupuji o číslo větší veci :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32016
4.11.19 17:58

@NinaU. Co znamená vlastně to pericko? Na to jsem nikdy neprisla. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu