Reklama

Znakování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

berussskkka
Kecalka 207 příspěvků 05.10.10 10:43
znakování

Ahojky, má nějáká maminka zkušenosti se znakováním? Případně můžete mi poradit jak mimi nnaučit zankovat? Je nám půl roku, myslím, že bych už mohly začít,ale nevím jak na to :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Nelisa
Neúnavná pisatelka 15311 příspěvků 05.10.10 10:47

Dej si vyhledat „znaková řeč pro batolata“, mají knížku, dvd i kurzy (neprošla jsem jimi, tak nemůžu říct víc).

berussskkka
Kecalka 207 příspěvků 05.10.10 10:48

děkuji, zkusím mrknout :palec:

Achdarek
Echt Kelišová 9795 příspěvků 05.10.10 10:49

Tady je diskuze o znakování: https://www.emimino.cz/…-klub-36677/

Jinak doporučuji stránky http://www.znakovanismiminky.cz/index.php?…. Je tam vše podstatné.

Já s oběmi dětmi začala teda až okolo 9. měsíce. Můžeš sice začít už v šesti měsících, ale asi budeš dlouho čekat na odezvu. Tak, aby tě to zbytečně třeba neodradilo.

Rozhodně znakování doporučuji. Dcerka mi teď začala konečně znakovat a je to super. Dlouho nic a najednou dělá 6 znaků.

Anulka
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 05.10.10 10:53

Minulý týden byl nějaký pořad na slovenském programu a taky tam bylo o znakování, byl tam i dotaz jestli znakování nebrzdí vývoj řeči u dětí. A odpověď, že dle světových průzkumů i průzkumů na slovensku, děti které znakovaly ve třech letech mluvilily a měli slovní zásobu takovou jako neznakující čtyřleté děti. Ano nutno brát s rezervou dítě od dítěte.

lucie.t
Závislačka 4990 příspěvků 05.10.10 11:21

ahoj, nechci znakovani odsuzovat, nemam osobni zkusenost.Ale myslim si, ze kdybych to malou ucila,tak se ji pak nebude chtit mluvit. Staci kdyz ukaze a vic se snazit nemusi. Urcite je prima,kdyz diteti porozumite drive, nez umi mluvit,ale podle me se tim to mluveni opozdi. :nevim:
Take jsem o tom uvazovala,ale dospela jsem k tomuto zaveru.

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.10 11:21

Neznakuji nijak systematicky. Jen jako zábava, nějaké zvířátka a věci při prohlížení kníže nebo venku. Nebo aby jsme se dorozuměli např. s jídlem. Pokud nejsi extra trpělivá, v 6ti m nezačínej, dočkáš se odezvy až za dlouho, aby tě to nepřestalo bavit. Já sama začala až tehdy, kdy jsem viděla, že dítě opakuje různá gesta, začal dělat takové ty dětské paci paci, pápá, vyplazovat po mě jazyk - okolo 9m. Pak nebyl žádný problé naučit častým opakováním znak, který jsem potřebovala. Nepřijde mi, že bych něco promeškala.
Teď už má nějaké znaky, které si vymysle kluk sám.

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.10 11:33
lucie.t píše:
ahoj, nechci znakovani odsuzovat, nemam osobni zkusenost.Ale myslim si, ze kdybych to malou ucila,tak se ji pak nebude chtit mluvit. Staci kdyz ukaze a vic se snazit nemusi. Urcite je prima,kdyz diteti porozumite drive, nez umi mluvit,ale podle me se tim to mluveni opozdi. :nevim:
Take jsem o tom uvazovala,ale dospela jsem k tomuto zaveru.

možná máš pravdu. Ale proč chceš, aby mluvila dřív? Aby ses mohla pochlubit kamarádkám nebo aby jsi se s dítětem dorozuměla? Pokud jde o domluvu, tak se rozhodně lépe domluvíš s kojencem nebo batoletem do 1,5-2 let znakováním. Pokud jde o domluvu s ostatními - rozční dítě se stejně s nikým jiným, než s tebou domlouvat stejně nebude a pokud ano, většinou má svojí řeč, které beztak rozumí jen maminka, stejně jako u znakování. Až se bude potřebovat domluvit s jinými, nebo použít složitějš vyjádření, samo ho to donutí mluvit.

Lucci
Neúnavná pisatelka 15043 příspěvků 05.10.10 11:36

Nemam dojem, ze by znakovani brzdilo mluveni. S Jenikem jsem znakovala, ovsem on znak do tri dnu rikal. Svymi slovy, ale rikal… treba KAO bylo auto, ABU autobus a tak. Takze znaky u nej nebyly potreba.
S Davidem znakuji, mam asi sest, osm (?) znaku, ktere opakuji. Odezva zatim zadna. :roll: :mrgreen: Zacali jsme cca v 9mesicich. :palec:

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 05.10.10 11:38

Jo, znakovali jsme s Járou. Ale bohužel od okolí mám takovou vazbu, že mám málek zakázané (i od manžela, který taky znakoval) na mladšího syna opět znakovat. Starší syn totiž ve svém věku umí cca 10 slov a silou mocí se odmítá znaků vzdát. Bohužel stejnou zkušenost má i má kamarádka, lektorka znakování, ke které jsem chodila, její dcera cca 3 roky mluví míň ještě než můj syn!!! Jestli je to náhoda, kdo ví. Každopádně to výborně náhralo do karet všem, kdo mi tvrdili, že to bude mít přesně opačný efekt - že nebude mluvit vůbec :nevim: Protože pochopitelně potomci nejbližsích příbuzných a kamarádů ve dvou letech používají celé věty :nevim: :zed:

Co se týče komunikace se synem, bylo to skvělé, protože jsme měli a máme aspoň nějakou domluvu! Z toho jeho Mamí háááá béééééé by mně švihlo!

Začali jsme cca v roce a cca v 15 měísících, kdy jsem si říkala, že to nemá cenu, začal znaky „vracet“. Pít, jíst, časem třeba „měsíc“ (prostě ho fascinoval), ptáci, ještě, jet autem, atd. Rozhodně si velmi vybíral a nechtěl se učit vše, co jsem mu nabízela. naopak ještě dneska pokud vidí něco, co ho velmi zaujme, vysloveně ode mně chce znak - odmítá to říct (třeba viděl u známých morčátko). A pokud ho nutím to říct aspoň nějak (třeba močo), tak se zasekne definitivně.

lucie.t
Závislačka 4990 příspěvků 05.10.10 11:55
Emilie píše:
Jo, znakovali jsme s Járou. Ale bohužel od okolí mám takovou vazbu, že mám málek zakázané (i od manžela, který taky znakoval) na mladšího syna opět znakovat. Starší syn totiž ve svém věku umí cca 10 slov a silou mocí se odmítá znaků vzdát. Bohužel stejnou zkušenost má i má kamarádka, lektorka znakování, ke které jsem chodila, její dcera cca 3 roky mluví míň ještě než můj syn!!! Jestli je to náhoda, kdo ví. Každopádně to výborně náhralo do karet všem, kdo mi tvrdili, že to bude mít přesně opačný efekt - že nebude mluvit vůbec :nevim: Protože pochopitelně potomci nejbližsích příbuzných a kamarádů ve dvou letech používají celé věty
..tak presne tohle jsem myslela.
Jinak na vysvetleni.me dceri jsou uz 4r a ve 2 mluvila paradne.Druhe mimi se narodi v unoru. asi nejake znaky zaradim,urcite to usnadni komunikaci. :mavam:

bumbinka
Kelišová 5468 příspěvků 05.10.10 12:12

Já jsem s Ondrou chvíli znakovala, tedy spíš já, on ne. Začali jsme asi v 7 měsících, ale vůbec se na mě nedíval, nakonec asi v 11 měsících slavnostně předvedl „blik blik“ a bylo to :zed: .
Nicméně teď je mu necelých 20 měsíců a mluví perfektně, rozumí mu lidi v obchpdě i na ulici, takže žádné patla matla miminkovské, začíná dělat věty a fakt nemám nejmenší problém.
Netroufla bych si posoudit, jestli spolu znakování a řeč souvisí, podle mě ne. Jak se mi na znakování zdálo, že je snad úplně pozadu, tak teď to v mluvení víc než dohnal. Možná měl pocit, že mu ty znaky nestojí za to :lol: . Ale obecně podle různých výzkumů vychází, že v průměru znakující děti mluví dřív a líp než neznakující :nevim: .

susacek
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 05.10.10 13:34

Koukam, ze se dizkuze o5 ubira uplne jinym smerem.
Takze nejdriv odpovim zakladatelce. Ja s Davidkem znakuji a znakuje s nami i cela nase rodina. Zacali jsme brzo a pockali jsme si. Kolem roka se nam se znakovanim rztrhl pytel a uz to nejde zastavit. Moc nas to bavi a uzivame si toto obdobi.Podivej se na odkazy co tu holky vlozily. Ja jsem na zadnem seminari nebyla a nejak nestradam. Pouzivame leporela kde je 1 obrazek na strance a z toho se znaky ucime. Je to zabava!
Jinak uplne souhlasim s neczucz a pripojim i svuj nazor. Nechapu maminky co porad nekam spechaji. At uz se otaci, at uz sedei, leze, chodi, mluvi… Utece to jako voda a dite se vsecko nauci. Ja si uzivam kazde obdobi a je mi uprimne jedno jestli se Davidek rozmluvi ve 2 nebo 3 letech. Ja s tim i pocitam, jelikoz na nej mluvime 2 jazyky, ze to bude pozdeji. No a? Jednou se rozmluvi. Ale co je pro me podstatne, ze se s nim dokazu(a nejen ja, ale cela rodina) domluvit uz ted. Usetri to hodne slzicek a trapnych situaci a prinese hodne zabavy. :palec:

bumbinka
Kelišová 5468 příspěvků 05.10.10 13:50

V každém případě to znakování pro nás oba byla zábava, i když konkrétně u nás to „nikam“ nevedlo… ale o to mi ani nešlo, Ondra miluje děti, takže jsem s ním prostě chodila mezi děti, tam mu teta ukazovala znaky, a já jsem to s ním doma trénovala, poslouchali jsme písničky,… i když neznakoval, ten čas tím strávený nepovažuju za marný, prostě jsem spolu něco dělali…

Hodně informací je tady:
http://www.znakovanismiminky.cz/index.php?…
http://www.baby-signs.cz/
http://www.miminkovstina.cz/
 http://www.znakovanisdetmi.cz/

Pokud umíš trochu anglicky, tak tady je takový videoslovníček:
 http://www.signwithme.com/…se_signs.asp

Užijte si to :) :kytka:

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 05.10.10 15:05

http://ceskobudejovicky.denik.cz/…0090218.html

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Co říká rodina Meghan Markle na královské dítě? Třepou se na něj jak supi

Je to den, co Kensingtonský palác vypustil šťastnou novinu do světa. Necelých... číst dále >

Stodůlková ve StarDance: Zažila výhru, rodinnou tragédii i zázračnou proměnu

Tanečnice Alice Stodůlková (31) se od doby, kdy se s Pavlem Křížem protančila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vypadat v práci co nejlépe. Pozor na světlo i vůni

V práci trávíme významnou část dne, a proto je i náš vzhled důležitou... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >