Znalecký posudek...

Napsat příspěvek
853
26.4.17 09:03
@mišule4 píše:
@canaglia nejstarší už po roce stridave péče nechce, zašlo to tak daleko, že chtěla uletet z tohoto světa. Nejmladsi nechce bývalý, dokud nebude chodit do školy, aby ji mohla vodit starší, nechce si kvůli školky upravovat směny. V týdnu, kdy na něj totiž vychází stridavka, pracuje dva dny.

Přeju ti hodně štěstí a hlavně pevných nervů. Doporučuji se obrátit na nějakou neziskovku - často mají velké zkušenosti a můžou vhodně poradit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
164
26.4.17 09:06

Jako sorry, ale precti si to znovu…nejstarší (12) nechce stridavku, vyzkoušela si ji rok…nejmladší (6) nechce do střídačky prozatím (už od dvou let) on! Nejstarší tam je od čtvrtka do neděle, nejmladší od pátku do nedele…častěji ji nechce!! A opravdu výživné zde roli nehraje…při jeho platu přes 30 tisíc měsíčně čistého mi platí 1500 na nejmladší…na nejstarší mi půl roku nedával nic, dokud mu nedomluvila mediatorka. Tak na ní teď dává 2000…nikdy to nedává me…vždycky ji s tím, ať má svědka, že mi to má předat a dohlidnout, ať za to nakoupim něco pro ni.
@canaglia píše:
Jako sorry, ale ani ústavní soudci pomalu nevědí, co to je střídavá péče a tady se budete bavit o tom, že nějaké dítě mladšího školního věku nechce střídavou péči? Vždyť neví, co to je. Ať vyjádří názor, kolik času a kdy chce být s jedním či druhým rodičem, ale právní formu fakt neposoudí.

Tak schválně, jaký je rozdíl pro dítě mezi střídavou péčí, kdy u otce je od čtvrtka odpoledne do neděle večer, proti výlučné péči matky, kdy dítě je u otce od čtvrtka odpoledne do neděle večer. Ptám se tebe a pak mi řekni, jestli je reálné, aby dítě tohle dokázalo zodpovědět.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
164
26.4.17 09:10

@Klarindas nějak nechápu, v čem by mi mohla neziskovka pomoct?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13788
26.4.17 09:50

@canaglia nikdy jsem nepsala, že dítěte se někdo ptal, hele chceš střídavou péči. Předpokládám, že mu bylo vysvětleno s ohledem na věk (např. mamkou, která zde působí celkem rozumně), co to je střídání se. Dítěti je fuk, jestli bude na papíře psáno SP nebo péče matky (se stykem, jakým si uvedl ty), dítěti je potřeba vysvětlit a zjistit jeho názor na případnou frekvenci střídání.

Nevím, se kterými ospody máš zkušenost, ale všude nejsou tací, které tady popisuješ ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13788
26.4.17 09:54

@mišule4 jsou NO, které pracují s rodinami, kde jsou konflikty, které se týkají v péči o děti. S rodinou pracuje sociální pracovník (jak s matkou, tak otcem), je možné s každým zvlášť, případně jsou možná společná setkání. Mají k ruce psychology, jsou možné rodinné terapie, mediace. Je to pod jednou střechou a nabízí široké spektrum služeb (u nás zdarma). Je tedy potřeba, aby oba rodiče měli zájem situaci řešit. U nás je jedna super NO a mám s ní výborné zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
164
26.4.17 10:19

@Hadumi My chodili k mediatorce, ale ona se nás snažila přimět jen k dohodě a když jsme ji na druhé schůzce neuzavreli, tak to ukončila s tím, že nejsme schopni se dohodnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13788
26.4.17 10:52

@mišule4 a co zkusit rodinnou terapii?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
164
26.4.17 11:05

@Hadumi asi bych nebyla proti, jenže to je běh na dlouhé trati a nám se další stání u soudu blíží :-) Zkusím to navrhnout otci… Obávám se, že bude proti. Já bych chtěla, abysme zakotvili v nějakém jasně daném režimu…a jak říkám, tohle je všechno daleko slozitejsi. Nechtěla jsem tu probírat náš konkrétní příběh… Kéž bych že všech těch institucí a posudků cítila, že se myslí především na ty děti, na jejich práva a jejich potřeby…to by bylo fajn

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13788
26.4.17 11:10

@mišule4 bohužel se děje to, že jakmile má ospod nebo soud znalečák, tak se řídí jejich závěry. I když někdy by se mělo jít proti němu. Otci navrhni, uvidíš. Můžeš u jednání zkusit navrhnout odročit např. o 3m., jak by dopadla ta terapie (ale k jednání by bylo dobré jít s názvem konkrétní organizace, případně dojednanými termíny).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
164
26.4.17 12:27

@Hadumi děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4281
26.4.17 18:04
@mišule4 píše:
Jako sorry, ale precti si to znovu…nejstarší (12) nechce stridavku, vyzkoušela si ji rok…nejmladší (6) nechce do střídačky prozatím (už od dvou let) on! Nejstarší tam je od čtvrtka do neděle, nejmladší od pátku do nedele…častěji ji nechce!! A opravdu výživné zde roli nehraje…při jeho platu přes 30 tisíc měsíčně čistého mi platí 1500 na nejmladší…na nejstarší mi půl roku nedával nic, dokud mu nedomluvila mediatorka. Tak na ní teď dává 2000…nikdy to nedává me…vždycky ji s tím, ať má svědka, že mi to má předat a dohlidnout, ať za to nakoupim něco pro ni.
@canaglia píše:
Jako sorry, ale ani ústavní soudci pomalu nevědí, co to je střídavá péče a tady se budete bavit o tom, že nějaké dítě mladšího školního věku nechce střídavou péči? Vždyť neví, co to je. Ať vyjádří názor, kolik času a kdy chce být s jedním či druhým rodičem, ale právní formu fakt neposoudí.Tak schválně, jaký je rozdíl pro dítě mezi střídavou péčí, kdy u otce je od čtvrtka odpoledne do neděle večer, proti výlučné péči matky, kdy dítě je u otce od čtvrtka odpoledne do neděle večer. Ptám se tebe a pak mi řekni, jestli je reálné, aby dítě tohle dokázalo zodpovědět.
nene, holka si nevyzkoušela střídavku, ale vyzkoušela si týden být u jednoho, týden u druhého. A otec neodmítá střídavku, ale chce dítě kratší čas. To je zásadní rozdíl.
@Hadumi píše:
@canaglia nikdy jsem nepsala, že dítěte se někdo ptal, hele chceš střídavou péči. Předpokládám, že mu bylo vysvětleno s ohledem na věk (např. mamkou, která zde působí celkem rozumně), co to je střídání se. Dítěti je fuk, jestli bude na papíře psáno SP nebo péče matky (se stykem, jakým si uvedl ty), dítěti je potřeba vysvětlit a zjistit jeho názor na případnou frekvenci střídání.Nevím, se kterými ospody máš zkušenost, ale všude nejsou tací, které tady popisuješ ;).

To si dovolím pochybovat, že mu to bylo vysvětleno a že byl řádně zjištěn názor dítěte a že mu byla věnována patřičná pozornost, když to vedlo k choutkám o opuštění tohoto světa. Někdo blbě vysvětlil, blbě pochopil potřeby dítěte. Netvrdím, že matka. Nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13788
26.4.17 19:57

@canaglia psala jsem o nejmladším dítěti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
164
27.4.17 06:33

@canaglia můžeš mi prosím tedy vysvětlit, co podle tebe tedy je stridava péče?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
164
27.4.17 06:36

@canaglia a ještě jednu otázku: proč tedy otec tří dětí chce mít ve své pečí každé to dítě jinak dlouhý časový úsek v měsíci? Co ho k tomu může vést? Děkuji předem za odpovědi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4281
27.4.17 23:47
@mišule4 píše:
@canaglia a ještě jednu otázku: proč tedy otec tří dětí chce mít ve své pečí každé to dítě jinak dlouhý časový úsek v měsíci? Co ho k tomu může vést? Děkuji předem za odpovědi…

Střídavá péče je, když oběma rodičům i dětem zůstanou zachována veškerá práva a povinnosti, jaké mají v rámci rodičovské odpovědnosti, pouze se jakýmkoliv způsobem rozdělí čas, po který tyto svá práva a povinnosti vykonávají. Jde tedy pouze o zásah do rozsahu, nikoliv obsahu. Můžeš to pochopit tak, že v době neupravené jedli guláš z jednoho kotlíku. Střídavá péče je, že si každý nandají zvlášť, ale různé porce. Výlučná péče je, že guláš sežere jeden a ten druhý vydělal peníze, koupil potraviny, uvařil guláš a umyl nádobí. Schválně přeháním, ale princip je tento.
A proč otec jedno chce více a druhé méně - já třeba rád větší porci masa a méně knedlíků, naproti tomu jedna dcerka raději jen maso a druhá jen knedlíky a maso jen olíznout. A s dětmi je to totéž, prostě jedno se mu obstarává lépe, druhé hůře, u jednoho má velkou potřebu s ním být, u druhého mu stačí méně. A nemusí to znamenat, že ho má méně raději. A třeba cítí, že jedno dítě více prahne po matce, kdežto druhé visí na tátovi. Děti nejsou prostě přes kopírák a umět jim přizpůsobit péči, je docela fajn. Ale je otázka, zda při tom přizpůsobení se hledí na zájmy dítěte a přiměřeně i rodiče nebo jen na zájem rodiče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama