Zničená z ročního mateřství

161
18.4.17 15:32

Zničená z ročního mateřství

Ahoj maminky,

mám teď poslední dobou takové splíny.
Máme ročního synka, který už od malička má problém se spaním, vždy jsme složitě uspávali a jsem nervózní než usne. Nyní je to konečně ve fázi, kdy 2× denně cca po hodině spí a usne sám. Ale jde např. o večery. To neusne jinak, než že po kaši rozložím sedačku v obýváku, tam se chvíli díváme na pohádky, potom ukojím či nakojím a do 30min spí, potom ho přenesu do postýlky. Ale mě toto hrozně omezuje, už jen v tom, že teď v hezkém počasí bych třeba ráda byla s manželem večer na zhradě, ale to prostě není takto možné, nehledě na to, když přijede nějaká návštěva, tak ji posíláme takto domů, že máme uspávání… :-( Jak ho to naučit? Když ho v 19:30 odnesu do postýlky, tak začně hrozná scéna, je mi ho moc líto, nikdy to nevydržím a vytahuji z postýlky (pouze 2× mi vyšlo, že takto sám usnul). Ničí mě to.

Dále je to s ním hrozně náročné přes den, pořád za mnou leze jako ocásek a samotného ho nic nebaví, musím být u toho, nebo ho prostě pořád nosit. Umí se už i pěkně vztekat, když nedosáhne svého. Nevím jak na něj.

Když jsem byla těhotná, myslela jsem si, že taková nebudu, ale jsem hrozně úzkostlivá, nechci jezdit ani na žádné návštěvy či výlety, protože tam mi malý prostě neusne a potom je podrážděný a přetažený, moc mě to mrzí, představovala jsem si to mateřství jinak, ale dochází mi síly. Nic mě nebaví, doma je nepořádek, nestíhám pořád uklízet stěží stihnu uvařit, když spí.. :nevim: jsem jenom zavřená doma a to mě deptá, protože prostě ani nikam nechci, jsem z toho ve stresu, že bude zrovna řvát nebo něco… Dřív jsme s manželem někde byli několikrát do týdne. Toto je velká změna.

Jsem neschopná!

Zná někdo podobné pocity, co s tím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13168
18.4.17 15:36

Vydrž, prťka vydrž. Jednou se ti po tom bude stýskat. Nebuď nervózní a ber to tak, že tě dítě potřebuje. Neboj, nebude to vyžadovat až do 15 let, naučí se usínat samo dřív. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13784
18.4.17 15:38

Estevill. Nám zafungoval, první večer plakala chvilku (minuty) a od té doby večer dobře usíná až dodnes (5,5 roku). Byla jsem hotová, večerní uspávání bylo mnohem a mnohem horší než to vaše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Marie432875
18.4.17 15:44

@kaja555 hele uspavani u nas funguje, tam ti neporadím, ale s tim jezdenim po návštěvách jsem to taky tak driv mela. Ale ve finále to byl jen můj pocit, ze bude vsechno špatne, kdyz porušíme rezim, nebude mit svoji postýlku, jak zvládne cizi lidi, atd + milion dalších strachu k tomu. Syn to zvládá v pohodě. Spi v kocarku, ji kdyz ma hlad, a to ze je ten den proste jiný rezim vadi asi vic me nez jemu :D zkus to tak neřešit a proste vyrazit, vem kočár, věci na cely den, připadne nositko/šátek, a ono to nejak bude. Uvidíš ;) důležité je mit kde přebalit, aby vám nebyla zima, a zbytek uz se nejak poskládá. ;)
(A to mame dite, které nemá rádo cizi lidi, dlouho si zvyká na nove prostředí a je maman)

Příspěvek upraven 18.04.17 v 15:46

• Nahlásit
  • Citovat
10291
18.4.17 15:45

Musíš zatnout zuby a vydržet :hug: Já teď mám 2 měsíční dcerku, tak vím, jak se cítíš..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2706
18.4.17 15:51

A nemuze nekdy pohlidat manzel, treba vecer, abys mohla jit nekam s kamaradkou nebo si zacvicit, pripadne na masaz nebo do sauny… Proste neco pro sebe, oddechnout si, aby jsi ziskala trochu odstup?

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
161
18.4.17 15:51

@divine woman Krásně napsané :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
161
18.4.17 15:52

@Hadumi když já to prostě nevydržím, on tak srdceryvně pláče, jako když se bojí mě nebo mě potřebuje a já nevydržím ho v tomto stavu nechat :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
161
18.4.17 15:53

@Marie432875 děkuji za povzbuzení, je pravda, že to spíš vadí taky mě, než malýmu a já jsem z toho vykolejená, že teď už by doma dávno spal a takto ještě nespí, apod… :-) Musím to nějak zkusit změnit :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
161
18.4.17 15:54

@Ketris Děkuji Ti :kytka: je pravda, že zezačátku jsem se takto asi také cítila a teď je to zpátky, ale věřím, že to překonáme :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
161
18.4.17 15:57
@zudina píše:
A nemuze nekdy pohlidat manzel, treba vecer, abys mohla jit nekam s kamaradkou nebo si zacvicit, pripadne na masaz nebo do sauny… Proste neco pro sebe, oddechnout si, aby jsi ziskala trochu odstup?

Problém je v tom, že já malého nikomu jinému nesvěřím, ani manželovi, prostě mu 100% nevěřím, že by dával takový pozor, jako já :nevim: navíc bych radši strávila večer s ním, kamarády vlastně ani nemám a na chození někam ven s přáteli jsem nikdy nebyla, jsme s manželem takoví samotáři :hug: jak moc se mi uleví, když přijede babička, která se malýmu věnuje, já jsem s nimi doma nebo na zahradě, ale má ho nastarost ona, tak je to takový odpočinek, jenže to je tam max 1× za 14 dní a s tchýní tento pocit nemám, ta mi jde spíš na obtíž, když je s malým (neumí to s ním)…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
18.4.17 16:06

Jediná rada - zatnout zuby a přežít. Měla jsem podobné pocity, teď je synovi šest a i když jsem nidky nevěřila těm, co říkali, že mimino je ještě pohoda a bude hůř, tak bohužel musím přiznat, že měli pravdu :-( A zpětně si pořád říkám, co mi na té mateřské připadalo tak hrozné, vždyť to musela být pohoda.
Věř mi, že dvě malé děti (6a 4) a k tomu práce 8,5 hodiny. To je teprve masakr. Ale výhoda je v tom, že už si člověk nějak zvykne :-)

A taky doporučuji mít co nejdříve druhé :-) Protože to už pak člověk přestane řešit nepodstatné věci (jako nádobí ve dřezu za dva dny, hromady špinavého prádla, dítě krmené polotovarem…) a soustředí se jenom na to, jak přežít těch 24 hodin :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
18.4.17 16:08

Hele, ale co ti můžu poradit normálního a praktického je Manduca nebo šátek. Byla to ta nejlepší věc, co jsme koupili (a i kdyby to stálo dvakrát tolik, jdu zase do toho). Hodně nám to pomohlo, když malý brečel, šup do Manducy, tam se zklidnil, koukal, já jsem mohla vařit, uklízet. Prostě mnohem větší pohoda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2706
18.4.17 16:11
@kaja555 píše:
Problém je v tom, že já malého nikomu jinému nesvěřím, ani manželovi, prostě mu 100% nevěřím, že by dával takový pozor, jako já :nevim: navíc bych radši strávila večer s ním, kamarády vlastně ani nemám a na chození někam ven s přáteli jsem nikdy nebyla, jsme s manželem takoví samotáři :hug: jak moc se mi uleví, když přijede babička, která se malýmu věnuje, já jsem s nimi doma nebo na zahradě, ale má ho nastarost ona, tak je to takový odpočinek, jenže to je tam max 1× za 14 dní a s tchýní tento pocit nemám, ta mi jde spíš na obtíž, když je s malým (neumí to s ním)…

Aha tak to leda zapojit vice babicku :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
3040
18.4.17 16:19

@kaja555 vydrž! :-) nejpozději po 3.narozeninách bude líp… alespon u nas to tak bylo…dokonce tak dobře že ted cekám dalšího teroristu :-)) ale tedy je fakt že já jsem od jeho narození všechny večery doma a nevadí mi to…své jsem si již užila až až. Navštevy nevedem ani nejezdíme. Jezdíme jen sami 2-3 x ročně na dovolenou - někdy se vydaří ale taky už párkrát prořval celý týden dva a moc jsme si to neužili

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama