Zoufalá z dcery 2roky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  09.04.18 17:46
Zoufalá z dcery 2roky

Už fakt nevím co mám dělat aby se dcera něco naučila, budou ji za pár dnů dva roky a neumí jist sama lžičkou(jen rukama),neumí si malovat. Je strašně hákliva na ruce, nemá ráda když ji je někdo drží, takže ji nemůžu ani ukázat jak třeba malovat, cokoliv chci dělat s ní, tak nechce. Je nekontaktni. Snažím se jí třeba učit barvy pomalu a vůbec ji to nezajímá. Jinak je v pořádku, začíná mluvit, pomazli se jen když něco chce(pustit pohádku-je vycurana) a nebo když se jí něco stane. Děti kamaradek jedí pomalu priborem a vydrží si malovat třeba hodinu, ona dělá s těma pastelkama jen blbosti. Je to tak se vším…achjo

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

martina.se
Hvězda diskuse 56859 příspěvků 09.04.18 17:55
@Anonymní píše:
Už fakt nevím co mám dělat aby se dcera něco naučila, budou ji za pár dnů dva roky a neumí jist sama lžičkou(jen rukama),neumí si malovat. Je strašně hákliva na ruce, nemá ráda když ji je někdo drží, takže ji nemůžu ani ukázat jak třeba malovat, cokoliv chci dělat s ní, tak nechce. Je nekontaktni. Snažím se jí třeba učit barvy pomalu a vůbec ji to nezajímá. Jinak je v pořádku, začíná mluvit, pomazli se jen když něco chce(pustit pohádku-je vycurana) a nebo když se jí něco stane. Děti kamaradek jedí pomalu priborem a vydrží si malovat třeba hodinu, ona dělá s těma pastelkama jen blbosti. Je to tak se vším…achjo

příborem? v tomhle věku? zajímavé.. můj nastupoval do školky, uměl max lžící, spousta dětí tam byla v těch 2 letech krmený.. nešil, má ještě čas. pokud jí nebaví např malování, dělejte jiné věci :think:

inkakřivák
Extra třída :D 11292 příspěvků 09.04.18 17:55

A co bys tak po ní chtěla? po dvouletém miminu? Aby hrála člověče nezlob se a uměla barvy a počítat? Nech ji, at si hraje jak umí a nesrovnávej. Pokud děti tvých kamarádek jedí téměř příborem, tak jim nebudou dva roky. A pokud malují, tak taky. Nech ji. Dej jí třeba papír a voskovky, chvilku jí čárej na papír, a nechej ji - třeba to napodobí ted, třeba za měsíc. Copak závodíš?

Helileli
Ukecaná baba ;) 2370 příspěvků 09.04.18 17:57

Přestaň srovnávat. Tvoje dítě není špatně vycvičená opice, tvoje dítě má své tempo. Možná vyniká v něčem, co jsi zatím ani nezjistila, protože se snažíš, aby byla jako děti kamarádek.

Například moje děti neuměly ve 3 letech u pediatry barvy, počítat, kreslit. A jsou úplně normální, všechno už dávno umí, jsou inteligentní. Jen jim to trvalo chvilku dýl jak vrstevníkům.

kotyk
Echt Kelišová 7728 příspěvků 09.04.18 17:57

Jako bys popsala našeho nejstaršího :mrgreen: Roční dcera mluvila ve větách, jedla s dopomocí příborem, skoro tříleťák sotva mluvil a i polívku jsme do něj museli futrovat my. Chce to čas a trpělivost :hug: Nám hodně pomohly jesle dvakrát týdně na dopoledne.

reny14
Ukecaná baba ;) 2322 příspěvků 09.04.18 17:58

Ve 2letech příborem? A malovat si hodinu? To neznám. Syn tedy jedl sám od 1,5roku lžíci, ale rozhodně si hodinu nemaloval a to ani teď ve 3,5letech (ani 8lety syn hodinu nemaluje). Barvy děti zvládají tak po 3 roce i dyl. Myslím, že chceš po ní moc. Tak malé dítě neudrží tak dlouho pozornost a některé děti ani na malování nejsou. Hlavně ji moc nesrovnavej s jinými dětmi. Ve 2letech je to ještě prte.

Příspěvek upraven 09.04.18 v 18:02

blumen
Hvězda diskuse 41557 příspěvků 09.04.18 18:01

Nesrovnavej tak. Je sikovna na neco jineho, ne? Odkdy ji davas k dispozici lzicku, at ji sama? Malovat - dcera vydrzi u papiru az ted ve 3 letech a dela cmaranice :nevim:

blumen
Hvězda diskuse 41557 příspěvků 09.04.18 18:03

A veris tomu, ze si maluji hodinu? Ja ne. Clovek si rad veci pribarvi, sem tam cas zdvojnasobi a podobne :mrgreen: najdou se vyjimky, ale urcite kazde 2 lete dite hodinu nemaluje ;)

inkakřivák
Extra třída :D 11292 příspěvků 09.04.18 18:06

Naše dvouletá vnučka je dítě velmi vytrvalé, ale ani tak nevydrží dobývat se třeba na Savo nebo na Krtka dýl než půl hodinky. Naštěstí. A čmárat vydrží dost dlouho - i když ne tu půlhodinu, a jenom v případě, že čmárá po zdi. Na papíře to asi není to pravé ořechové, není tam ten adrenalin.

Anonymní  09.04.18 18:16

Jejda děkuji trošku jste mě vrátili na zem-asi. Byla jsem z toho taková ve stresu a pořád se snažím, aby se ona snažila a stejně je to k ničemu, jen jsem se bala jestli na ni. nejdu špatně a něco nezanedbavam a nejsu špatná matka..i Kdyz určitě bych mohla být lepší. Ale děkuji,nebudu.to teda tak řešit a dám ji čas… to stejný s učením na nočník…vykakala se do něho dvakrát v životě a když je bez pliny, tak akorát pocura celý byt.

elot
Ukecaná baba ;) 2410 příspěvků 09.04.18 18:24

Vůbec to neřeš, užívejte si sluníčka, malovat může v zimě :lol: Né, vážně, myslím že to zbytečně řešíš. Můj nejmladší se naučil pořádně mluvit ve třech letech, barvy až ve čtyřech. A můj první v roce a půl uměl básničky. Každé dítě je jiné.

Soňa Zacharová
Závislačka 3144 příspěvků 09.04.18 18:28
@Anonymní píše:

Buď v klidu je to normální že každý má jiné tempo atd. Já nikdy nesrovnávala s okolím ale mezi synem a dcerou jsou 15 měsíců od sebe. Jelikož syn byl hyperaktivni a uměl chodit samostatně od 9 měsíce ale zas byl na tom hůř v mluvení (měl to díky nosní mandli) ale v jiných věcech je zas lepší než jeho mladší sestra ta je takové čuňátko taky raději používá ruce místo lžičky a vydličky o malování to oba rádi ale jde pouze o čáry a nesmysli pro mě ale oni tam něco vidí. Ale vždy si říkám že do 18ti budou zas jiní :mavam:

vjerunqa
Závislačka 2690 příspěvků 09.04.18 18:41

Každé dítě je jiné a Tvá dcera přesně ví, co dělá. Nech ji žít dle její libosti :kytka:

Schara
Echt Kelišová 9265 příspěvků 09.04.18 19:08

Mam holku, dvouletakcku a pribor fakt nezvlada a malovat?? :mrgreen: porad jen cmara cary ci kruhy. A ted se teprve rozmluvila ;)

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1683 příspěvků 09.04.18 19:08

No tak priborem ji můj dvouletý syn uz docela dlouho, i chleba si maže sám. Sám jedl lžící v roce. Ale to neznamená vubec nic, on ma mezery zase jinde. Treba s pastelkami taky děla blbosti, dyl vydrží jen u lega, zajímají ho snad jen auta atd. A ze by se nechal ucit barvy? :lol: utopie. To ho spis učím tak ze kdyz treba popisuju co vidime, tak ty barvy zmínim (velké červené auto, modrý maják, zelený strom…) Nejraději se ovšem vrtá klackem v bahně. Tak chodime často ven po dešti ;) hele bud uuuuplne v klidu, umí co umí a az bude potřebovat to ostatní, tak se to naučí. :hug:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

7 tipů na snadné cestování s dětmi: Autem, autobusem i letadlem bez křiku a pláče

Chystáte se na letní dovolenou s dětmi a hrozíte se dlouhé cesty? Bohužel ji... číst dále >

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Články z Expres.cz

Šéf tanečníků StarDance Onder mění ansámbl. Jak dopadla jeho ex Hunčárová?

Oblíbená taneční show StarDance již nebude jako dřív. Šéf tanečníků Jan Onder... číst dále >

Já jsem muslim, tohle si nechte! Egyptský gólman odmítl pohár pro hráče utkání

Brankář egyptské fotbalové reprezentace Muhammad Šanáví na sebe upozornil... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přecházel jsem tři týdny nachlazení, pak jsem upadl do bezvědomí

Tři týdny jsem přecházel nachlazení, pak se mi udělalo špatně, upadl jsem do... číst dále >

Podprsenka? Ne, díky. Celebrity sázejí na přirozenost

Je jedno, jestli máte prsa malá, nebo velká, souměrná, nebo nesouměrná,... číst dále >

Reklama