Zpívání a čtení miminkům

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Marffusha
Stálice 83 příspěvků 27.08.18 17:51
Zpívání a čtení miminkům

Myslíte si, že má význam zpívat, číst a říkat říkadla miminkům od 0-6 měsíců? "Má to smysl, nějaký vliv na jejich vývoj? Kdyby se porovnalo miminko, kterému se velmi aktivně zpívá, čte ukazují předměty s miminkem, kde je věnování není tak intenzivní, že bude znát rozdíl? Můžete porovnat u svých dětí? Jednomu jste se věnovali víc a druhému méně a bylo to později znát?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

vtipna
Kecalka 166 příspěvků 27.08.18 18:37

Porovnat nemuzu, ale smysl to urcite ma. Rozvíjí se tak jeho slovni zasoba, učí se nove zvuky, ale hlavně casto slysi hlas sve maminky, coz upevnuje pouto mezi nim a maminkou. Ja zpívala, povidala, rikala basnicky male od narozeni, miluje to. Zpivani ji uklidni i v aute, nesnasi jizdu autem. :) Toť za mně :D

unuděná
Kelišová 5555 příspěvků 2 inzeráty 27.08.18 19:10

Podle me ne.miminko do pul roka nejvic oceni blizkost maminky,,mazle­ni,usmivani.Ne­jake zpivani dejme tomu,ale pohadky mi prijdou celkem nesmysl v tomto veku.Navic drtivou vetsinu deti bude zajimat jen tvuj hlas,nikoli obsah slov.

Medičkaa
Kecalka 117 příspěvků 7 inzerátů 27.08.18 19:22

nevim jestli primo musi byt zpivani a basnicky ale urcite na mimco hodne mluvit, rikat cokoliv… miminku je u pisnicek a basnicek mozna prijemne jak to zni ale jinak je asi jedno co rikas nebo zpivas

nani77
Kecalka 411 příspěvků 27.08.18 19:24
@unuděná píše:
Podle me ne.miminko do pul roka nejvic oceni blizkost maminky,,mazle­ni,usmivani.Ne­jake zpivani dejme tomu,ale pohadky mi prijdou celkem nesmysl v tomto veku.Navic drtivou vetsinu deti bude zajimat jen tvuj hlas,nikoli obsah slov.

Mrňousek ocení hlas rodiče, my četli malé první cca dva roky naše dospělácké knihy, které nás zajimaly. Až pak jsme přešli na pohádky. Příjemné pro všechny zúčastněné ;-) A ano, dítěti prospívá aktivní pozornost rodičů.

Jahru
Ukecaná baba ;) 1414 příspěvků 27.08.18 19:36

Porovnávat nemůžu, protože oběma dětem jsem četla od malička. Staršímu odborné články, když jsem psala dizertaci a recepty :mrgreen: , mladší pak poslouchala pohádky při kojení, které jsem četla staršímu. Oba pak milovali knížky i jako batolata a předškoláci, oba se naučili číst ještě před školou a oba dodneška hodně čtou. Takže pokud to baví tebe a i dítko, tak vzhůru do toho :kytka:

murry
Závislačka 2930 příspěvků 27.08.18 20:30

Je dokazano ze smysl to ma i mu zpivat v brisku.. takze 0-6 rozhodne smysl ma ;)

warita
Echt Kelišová 8210 příspěvků 27.08.18 20:56
@Marffusha píše:
Myslíte si, že má význam zpívat, číst a říkat říkadla miminkům od 0-6 měsíců? "Má to smysl, nějaký vliv na jejich vývoj? Kdyby se porovnalo miminko, kterému se velmi aktivně zpívá, čte ukazují předměty s miminkem, kde je věnování není tak intenzivní, že bude znát rozdíl? Můžete porovnat u svých dětí? Jednomu jste se věnovali víc a druhému méně a bylo to později znát?

nemam porovnani, protoze kazde dite je jine, a nemuzes porovnat to stejne dite s intenzivni peci a bez.

Takze treba, tezko rict, zda o neco nadprumerne recove schopnosti moji dcerky souvisi s tim, ze jsem na ni skoro nonstop mluvila (byla silne drazdive miminko, co v jednom kuse plakalo a jediny zpusob, jak ji primet byt ticho byla neustavajici pozornost) nebo tim, ze to ma geneticky dane. Pokud moje mama nekeca, tak jsem uz na 18m mluvila v souvetich a dost fikane jeste k tomu. Takze ma to po kom mit…

z92
Kecalka 175 příspěvků 27.08.18 21:13

Číst pohádky bych v tomto věku asi nečetla :think: ale tohle věkové období jsem malé prozpivala vyloženě :) a pak jsme si hodně prohlížely knížky a já ji popisovala obrázky. Teď musíme vláčet knížky naprosto všude kam jdeme a od rána do včera u nás musí hrát nějaká hudba a malá je pak nejspokojenější :D takže kdo ví, možná na tom něco je :)

Zuzka2012
Ukecaná baba ;) 1842 příspěvků 27.08.18 21:33

Urcite ma pro ne vyznam slyset tvuj hlas, takze cteni (cehokoliv) nebo basnicky vyznam maji. Zpivani navic uklidnuje, mohou se zklidnit pri nejake neoblibene cinnosti nebo jen tak, kdyz je neco trapi.

unuděná
Kelišová 5555 příspěvků 2 inzeráty 27.08.18 21:35

Urcite miminku prospiva slyset hlas rodice, obvykle se tim uklidni. Jestli ale maminka cituje Platona nebo Lidovky je mu srdecne jedno. Mozna tak co do tonu hlasu a nalady. Nikdo mi ale nenamluvi, ze dite ve veku 0-6m nejak rozviji cilena mluva, cteni pohadek atd. Prvni dite (kluka) jsem nejak neresila a ve dvou letech mluvil jak jini ve ctyrech. Druhe dceri jsem od narozeni zpivala a povidala basnicky (respektive brachovi, aby usnul-ona byla u toho bdela v me naruci) a az v tech dvou letech z ni vylezla prvni veta stylu „kde babiiii?“' :jazyk:

myslim, ze je super, kdyz rodic s ditetem, byt miminkem, dela to, co ho bavi.Jeho nalada se pak prenese na to ditko lepe, nez co jineho.Kdyz budete kojencum cist pohadky proto, ze se to nekde na emiminu doporucuje (kamoska rika, v casopise se pise atd),a budete to delat vlastne z donuceni, bude to spis kontraproduktiv­ni.Me deti treba ve trech letech misto kocka leze dirou zpivaly rosu na kolejich a jarni tani a ja jsem pysna a spokojena maminka :*

Lu1234
Kecalka 195 příspěvků 1 inzerát 27.08.18 22:56

I takhle malé dítě se učí pasivně slovní zásobu. Je fajn číst, povídat, zpívat i třeba telefonovat. Navíc zpívání = pomalé dýchání = uklidňující vliv na dítě.
U nás čtení fungovalo do 3/4 roku. Od té doby to nejde, protože dcera mi knihu bere, chce obrázky, nevnímá slova a význam, chce si radši hrát. Když je u toho v postýlce, tak tam skáče a vzteká se, ať už prestanu číst. Tak čekám na správnou chvíli, kdy se čtením znova začneme.

růžový achát
Závislačka 4694 příspěvků 27.08.18 22:58

Možná zpěv, čtení blbost ;)

růžový achát
Závislačka 4694 příspěvků 27.08.18 23:03
@unuděná píše:
Urcite miminku prospiva slyset hlas rodice, obvykle se tim uklidni. Jestli ale maminka cituje Platona nebo Lidovky je mu srdecne jedno. Mozna tak co do tonu hlasu a nalady. Nikdo mi ale nenamluvi, ze dite ve veku 0-6m nejak rozviji cilena mluva, cteni pohadek atd. Prvni dite (kluka) jsem nejak neresila a ve dvou letech mluvil jak jini ve ctyrech. Druhe dceri jsem od narozeni zpivala a povidala basnicky (respektive brachovi, aby usnul-ona byla u toho bdela v me naruci) a az v tech dvou letech z ni vylezla prvni veta stylu „kde babiiii?“' :jazyk:myslim, ze je super, kdyz rodic s ditetem, byt miminkem, dela to, co ho bavi.Jeho nalada se pak prenese na to ditko lepe, nez co jineho.Kdyz budete kojencum cist pohadky proto, ze se to nekde na emiminu doporucuje (kamoska rika, v casopise se pise atd),a budete to delat vlastne z donuceni, bude to spis kontraproduktiv­ni.Me deti treba ve trech letech misto kocka leze dirou zpivaly rosu na kolejich a jarni tani a ja jsem pysna a spokojena maminka :*

No a moje děti jsou o 10 Levelů dál a zpívají komplet celou Vltavu a Bowieho :P , ne nic proti vaší hudební vytříbenosti… každej ji má někde jinde :P

unuděná
Kelišová 5555 příspěvků 2 inzeráty 28.08.18 08:38
@růžový achát píše:
No a moje děti jsou o 10 Levelů dál a zpívají komplet celou Vltavu a Bowieho :P , ne nic proti vaší hudební vytříbenosti… každej ji má někde jinde :P
:mrgreen: :pankac:
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejodvážnější národní kroj všech dob? V tomhle poletí Šteflíčková na Miss Universe!

Pokud Lea Šteflíčková na nadcházející Miss Universe nenadchne svou krásou,... číst dále >

Plekanec a Šafářová jsou konečně spolu, na rande vyrazili v Brně

Konečně spolu! Ačkoliv tenistka Lucie Šafářová v Praze slavila vítězství... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >