Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Udrncat v kocarku? Takhle maly jeste snad nevyskoci. My mame jeden hluboky permanentne v loznici a vzdy v nem uhoupeme (jako satek ale neni problem s odkladanim). My uz ted teda nemuzeme nechat spat v kocarku bez dozoru, takze ho vemu i s tou podlozkou a premistim do postylky.
U dcery jak kdy, někdy usnula sama v postýlce a nebo v náručí (měla jsem na ní takovou fintu chování, při které usnula) a pak jsem ji položila bud na gauč či do postýlky.
U syna jsem si pořídila pojízdný košík a zavinovačku swaddle me (z ostatních se bez problémů dostal). Dudlík jsem mu maličko zafixovala polštářkem z peciček.
Jinak jsem si ještě vzpomněla, že na dceru fungovala kapička Baby Calm na dudlík. A u obou dětí plenu šmrdolínu.
@Mercury No přiznám se že pořizovat další kočár domů se mi fakt nechce, nemáme výtah takže přenášet 2 patra taky pořád nebudu.. venku v kočáru jakž takž usne a tam ho asi necháme. Ale díky za zkušenost ![]()
@sladke-mameni Tak ona staci i jen ta korbicka (kdyz nekam hedeme vemu jen korbicku a polozim ji na maly polstar a vytvorim tak kolibku).
@Pocahonta Tu plenu na šmudlání jsem slyšela často, starší to teda absolutně ignoroval
Ale to myslíš až když nebyl v zavince, ne?
@sladke-mameni Tak teď už si moc nevzpomínám, ale je logické, že asi ano, aby se dítě neudusilo. Pokud by mu ale koukaly ručičky, tak bych mu už plenku dávala…
Pokud mi dítě neuslo u prsa, vyhodnotila jsem to tak, že se mu ještě nechce spát.
Pokud bylo i přes to mrzute a nemohlo zabrat, většinou to jistil šátek nebo tatínkova náruč.
Já na noc dala mlíko a pak jsem ji houpala na rukách a položila do postýlky. Přes den to bylo horší a nakonec to zachránil košík na kolečkách. Prostě jsem ji uvozila a chrápala. No ale taky bylo období, kdy se vedle ní nesmělo ani uprdnout a hned byla vzhůru a vozila jsem zas, s tim neporadim. Teď je na košík už velká, tak už jedině kočárek.
Syn neměl s usnutím nikdy problémy, je to spáč. První čtyři měsíce spal v hnízdečku, pak v prázdné postýlce. Většinou ho stačilo otočit na bok, dát k němu bavlněnou plenu a spal, případně ho chvíli hladit po zádech. Nekojila jsem, ale u flašky mi usnul málokdy a dudlíky nechtěl, hned je plival. U syna platilo klid a bavlněná plena na mazlení, hlavně žádné drncání v kočárku ani pohupování v šátku.
@novomamča mám to úplně stejně
mám dvouměsíčního chlapečka a večer ho dam do postýlky v hnizdecku… kolikrát ještě kouká na kolotoč a brouka si a pak usne sám… až tomu nemůžu uvěřit…