Jak ukládáte ke spánku dvouměsíční děti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1766 příspěvků 25.08.18 17:04
Jak ukládáte ke spánku dvouměsíční děti?

Zajímalo by mě jaké máte tipy a triky na ukládání/uspávání a jak vám děti spí.

Můj dvouměsíční (narozdíl od staršího syna) mi za nic neusne u prsa, jen tak položením do postýlky samozřejmě taky ne :mrgreen: Když je unavený zabalím do tenké merino zavinovačky, uložím na bok a “zafixuju” dudlíka, kterého mu musím pak každých pár minut vracet do pusy než usne (někdy párkrát, někdy i hodinu furt dokola :roll: ). Musí běžet větrák nebo jiný bílý šum, každý nepatrný zvuk ho vzbudí. Je to takové krkolomé a nějak nemůžu přijít na lepší způsob. V posteli se mnou líp nespí, i když třeba bez zavinovačky usne, ale držím mu dudlíka třeba půl hodiny (ovšem lepší než vstávat k postýlce že jo). Usne v šátku, i když se v něm předtím vzteká, ale nedá se odložit.

Jak to děláte vy? Máte holou postýlku, mimčo obložené polštáři, zavinovačku, spací pytel? Nevím jak to zlepšit a jelikož uspávám často (moc dlouho vzhůru nevydrží, ale spí krátce) tak bych to potřebovala nějak vylepšit.

Díky :mrgreen:

Přečtěte si článek: Spánek a nespavost kojenců - jak na klidné spaní?

Reakce:
Mercury
Kecalka 275 příspěvků 3 inzeráty 25.08.18 17:16

Udrncat v kocarku? Takhle maly jeste snad nevyskoci. My mame jeden hluboky permanentne v loznici a vzdy v nem uhoupeme (jako satek ale neni problem s odkladanim). My uz ted teda nemuzeme nechat spat v kocarku bez dozoru, takze ho vemu i s tou podlozkou a premistim do postylky.

Pocahonta
Kecalka 231 příspěvků 25.08.18 17:53

U dcery jak kdy, někdy usnula sama v postýlce a nebo v náručí (měla jsem na ní takovou fintu chování, při které usnula) a pak jsem ji položila bud na gauč či do postýlky.
U syna jsem si pořídila pojízdný košík a zavinovačku swaddle me (z ostatních se bez problémů dostal). Dudlík jsem mu maličko zafixovala polštářkem z peciček.
Jinak jsem si ještě vzpomněla, že na dceru fungovala kapička Baby Calm na dudlík. A u obou dětí plenu šmrdolínu.

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1766 příspěvků 25.08.18 18:04

@Mercury No přiznám se že pořizovat další kočár domů se mi fakt nechce, nemáme výtah takže přenášet 2 patra taky pořád nebudu.. venku v kočáru jakž takž usne a tam ho asi necháme. Ale díky za zkušenost ;)

Mercury
Kecalka 275 příspěvků 3 inzeráty 25.08.18 18:11

@sladke-mameni Tak ona staci i jen ta korbicka (kdyz nekam hedeme vemu jen korbicku a polozim ji na maly polstar a vytvorim tak kolibku).

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1766 příspěvků 25.08.18 18:45

@Pocahonta Tu plenu na šmudlání jsem slyšela často, starší to teda absolutně ignoroval :mrgreen: Ale to myslíš až když nebyl v zavince, ne?

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1766 příspěvků 25.08.18 18:45

@Mercury To je ale zajímavej fígl :pankac:

Pocahonta
Kecalka 231 příspěvků 25.08.18 18:51

@sladke-mameni Tak teď už si moc nevzpomínám, ale je logické, že asi ano, aby se dítě neudusilo. Pokud by mu ale koukaly ručičky, tak bych mu už plenku dávala…

modravlocka
Kecalka 376 příspěvků 25.08.18 19:06

Pokud mi dítě neuslo u prsa, vyhodnotila jsem to tak, že se mu ještě nechce spát. :lol: Pokud bylo i přes to mrzute a nemohlo zabrat, většinou to jistil šátek nebo tatínkova náruč.

Overlook
Kecalka 307 příspěvků 25.08.18 19:20

Já na noc dala mlíko a pak jsem ji houpala na rukách a položila do postýlky. Přes den to bylo horší a nakonec to zachránil košík na kolečkách. Prostě jsem ji uvozila a chrápala. No ale taky bylo období, kdy se vedle ní nesmělo ani uprdnout a hned byla vzhůru a vozila jsem zas, s tim neporadim. Teď je na košík už velká, tak už jedině kočárek.

novomamča
Ukecaná baba ;) 1564 příspěvků 25.08.18 23:07

Syn neměl s usnutím nikdy problémy, je to spáč. První čtyři měsíce spal v hnízdečku, pak v prázdné postýlce. Většinou ho stačilo otočit na bok, dát k němu bavlněnou plenu a spal, případně ho chvíli hladit po zádech. Nekojila jsem, ale u flašky mi usnul málokdy a dudlíky nechtěl, hned je plival. U syna platilo klid a bavlněná plena na mazlení, hlavně žádné drncání v kočárku ani pohupování v šátku.

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 26.08.18 11:35

@novomamča mám to úplně stejně :) mám dvouměsíčního chlapečka a večer ho dam do postýlky v hnizdecku… kolikrát ještě kouká na kolotoč a brouka si a pak usne sám… až tomu nemůžu uvěřit…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Expříteli Dary Rolins se už zase (!) vrátila rakovina: „Ta svině nechce dát pokoj!“

Zákeřná nemoc je zpět! Petr Vlasák (43), známý též coby „trenýrkový král“ a... číst dále >

Mickey Rourke vypadá k světu a vrátil se k ex. Jaké ženy se prohnaly jeho životem?

Bouřlivák Mickey Rourke (66) to dal znovu dohromady s ruskou modelkou... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >