Reklama

Přetažené miminko - co s tím?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.18 12:58
Přetažene miminko

Maminky pomoc. Mám doma skoro měsíčního chlapa. V porodnici to byl celkem neklida. Po příchodu domů jsme bojovali s kojením, dokázal sát i hodinu a po 20 minutách spustil pláč, takhle to šlo dva dny, až jsem nasadila UM, a najednou to bylo zlaté dítě, které se konečně vyspinkalo a bylo syté. Režim žádný nemáme. Akorát rituál před nočním spinkanim mezi 7-8 Koupání, mazání, mlíčko, položila jsem do postýlky a v klidu hajal pokukoval a za 15 min spinkal. Teď s tím absolutně bojujeme. Většinou od 17:00 do 19:00 spinkal, po probuzení se prokoukal a šel do vaničky. Teď mi po koupání šílené pláče, kope nohama šermuje s rucickama, zavírá očička a nejde mu usnout. Tohle mi začal dělat před nočním spaním a i celé dopoledne. Už jsem zkoušela všechno. V kočárku se uhoupe, ale stejně spí neklidne a po chvíli spustí pláč. Prdíky nás trápí trochu a dá se říct, že to máme skvěle podchycené. Skvěle mu zabírají baby calm. Jak často vám měsíční miminko spinká přes den? Ikdyz se snazim dodržovat stejný rituál před koupáním tak jeden den usne v klidu a druhý den i dvě hodiny pláče. Nevím jestli je třeba jen přes den přespalý nebo přetažený ????

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Tichošlápek
Extra třída :D 10088 příspěvků 24.08.18 13:19

A zavinovacku ma? Dost možná sám sebe budí a udržuje vzhůru tím, jak mele rukama a nohama.

KamisB
Kelišová 6799 příspěvků 24.08.18 13:20

dětičky rostou a zvyky se mění. nešel by ten podvečerní spánek posunout nějak na dřív?
Já měla malého spáče, ale kdyby mi spal od 17-19h, tak za další hodinu fakt znovu neusne.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.18 13:36

Ano, zavinuju. Ale jak chytne tenhle pláč, tak se rozmotá jak nic. Nevím, zda je prostě jen přespalý nebo přetažený. Každý den je to jinak za poslední týden. Mám doma ještě skoro 4 letou slečnu, která je zvyklá usínat se mnou nebo tatínkem a když není tatínek doma, tak je to vážně cirkus, večer už je taky unavená, kór když jde spát až v 10 po tom, co usne malej :lol: No, děti jsou vážně věda. Zkusím ho dnes vykoupat dřív a nechat vzhůru déle, třeba mu nejde zabrat opravdu z přespání přes den :roll: :nevim:

kompendium
Povídálka 17 příspěvků 24.08.18 13:38

Ten vecerny plac je typicky pre koliky. Aj fakt, ze kazdy den je iny. Nam pomohol spanok v hacke a satka.

IvePr
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 24.08.18 14:10

Měli jsme spáče, ale tohle by asi taky neprošlo. Zkus ho udržet déle vzhůru, nebo spaní posuň na dřiv…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.18 16:40

Zkusím, děkuji za rady, ženy. :palec:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.18 20:28

Tak jsem na tom stejně. :nevim: Nechala jsem déle vzhůru, prokoukal se, prokopal. Když už jsem viděla, že zíve, převlékla jsem do pyžámka, namazala , klasika. Uložila jsem do postýlky a zase to stejné. Když jsem ho uklidnila, usnul na 15 min a pak zase nanovo pláč. Furt dokola. Zkusila jsem pevné zavinutí do pleny. Přece jen stáhne lépe než zavinka. Uklidnil se okamžitě, ale za chvíli jo to spíš štvalo, že se nemůže uvelebit a zase pláč. Přendala jsem do zavinka a konečně usnul. Snad už na dýl, jak na 15 min. :zed: .

kompendium
Povídálka 17 příspěvků 24.08.18 20:37

Problem moze byt aj reflux, vrati sa mu obsah zaludka do pusinky a prebudi sa, skusit zvysenu polohu.

Andulinkaa1
Nováček 7 příspěvků 24.08.18 20:55

Je

Káťa19
Kelišová 7095 příspěvků 36 inzerátů 24.08.18 21:03

Moje zkusenost s dvouma detma je, ze nejvic rvou, kdyz jsou pretazeny…muze k tomu byt i kolika samozr.
Dat spat drive jak do dvou hodin od probuzeni, pustit bily sum, k nezaplaceni. Aplikace baby sleep, u nas jel vysavac do dvou let, kdyz bylo potreba.
Bere vigantol? Zkusila bych vyradit :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.18 21:26

Vigantol bere, máme ho cca týden, protože doktor měl dovolenou. Když tak zapátrám v paměti, tak se to opravdu rozjelo tu dobu, co jsem začala dávat. Co jsme došli z porodnice, tak si udělal v podstatě sám ten rituál, a opravdu usinal krásně sám, bez pláče. Ze začátku ty dva dny skrz to kojení a taky, že jsem dávala espumisan, který mu nezabíral, tak si pořval, ale pak ok. Tím baby calm se to zlepšilo a opravdu prdí krásně. Když večer pláče tak se nekrroutí ani netlačí, prdíky bych poznala. Tohle je stálý pláč, který po chvíli přechází v řev a u toho zavírá očička. Jinak vigantol dávám právě po koupání. Předevčírem mi normálně spinkal jak je zvyklý od těch 17:00 do 19:00 v kočárku venku, pak šel do vaničky a usnul sám, to jsem vigantol zapomněla dát.. Může to mít nějaký vliv ? :roll:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.18 21:32

Jinak u nás jede větrák. A na kolotoči mám také bílý šum. A čajík k UM samozřejmě dávám také, takže žízeň to být taky nemůže :think:

kompendium
Povídálka 17 příspěvků 24.08.18 22:20

Ono kolika neni len o prdikoch, ale o predrazdenej nervovej sustave, dietatko nevie spracovat podnety z celeho dna, musi sa na tento svet zadaptovat. Vigantol moze sposobit zacpu, niekedy pomoze vymenit za iny vitamin D.

Káťa19
Kelišová 7095 příspěvků 36 inzerátů 25.08.18 09:20

Doporucuji ten vigantol nedavat, uvidis sama, neboj detatku neublizis, jsou jine alternativy.
Bohuzel to ma velky vliv, hodne maminek si stezuje.
 https://www.emimino.cz/…ntol-318247/

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >