Reklama

Nehojící se opruzenina na zadečku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Symantha
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 24.08.18 08:54
Nehojící se opruzenina na zadečku

Holky prosím pomoc. Na opruzeniny je tu témat dost ale z těch popisů prostě nevím jestli je to ten samy případ co máme my. Malá měla zapareny zadeček z vajíčka hned jsme vetraly a udělal se ji tam takovej hrubší povrch okolo dírky, bohužel jsem nevěděla ze vlhcene ubrousky jsou v takovém případě zlo :( došlo mi to až ve chvíli kdy jsem ji zadeček cistila a najednou tam měla kapicky krve. Zřejmě jsem ji to tím ubrouskem poskrabala jak to měla citlivé a úplně ji to popraskalo… zarudnutí a opruzenina už je asi pryč ale prasklinky udělaly takové mapy a ne a ne se zahojit:( už je to víc jak týden… byli jsme i u doktora ale poradně nevěděl co nám poradit. Máme Imazol i Imazol plus (dávám ráno a večer), dál stridám bepanten se Sudocreamem, dáváme gencialku a na doporučení doktora slabou vrstviku Hemagelu na hojeni (samozřejmě ne vše najednou, snažím se to střídat) umyváme už jen pod tekoucí vodou a vždy nechám zadeček vyschnout, ale vůbec se to nelepší :( změnila jsem i pliny. Prikladám foto a prosím o rady. Měla jste to některá u mimi a jak dlouho se to hojilo? Co pomohlo? Moc děkuji je mi jí tak líto chudinky

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

vertunka
Závislačka 4622 příspěvků 24.08.18 08:57

Neboj, maž jí to a než se vdá, tak se jí to zahojí. Ale asi bys tu fotku měla smazat…vím, že internet skousne všechno, ale čeho je moc…

Uživatel je onlineMicaella22
Kecalka 273 příspěvků 24.08.18 09:02

My se po extremnich opruzeninach dle dr meli vratit jen k mliku, pouzivala jsem jen imazol a za tyden a kousek luxusne zahojeno. Nekombinovala bych to a pouzivala jen ten imazol

Symantha
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 24.08.18 09:05

@Micaella22 Imazol se má dávat maximálně dvakrát denne to si ji tam nedavala nic?

Symantha
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 24.08.18 09:06

@Micaella22 jinak ona je zatím jen kojená.. má necelé tři měsíce

Káťa19
Kelišová 7095 příspěvků 36 inzerátů 24.08.18 09:15

Jejda, hlavne uz zadne vlhcene ubrousky, mam nejlepsi zkusenost s prirodni variantou od Eoné, zanechava ochranny film a nemely deti zadne opruzeniny. Micha se olejicek s vodou do rozprasovace a stira hebkym perlanem.
To urcite kup, najdes to na heurece :palec:
 https://www.emimino.cz/…-na-zadecky/

Ted maz jen imazol a sudocrem v slabe vrstve, az se zahoji tak preventivne uz nepouzivej.
Pokud to jde, nech ji co nejvice nahatou.
:hug:
Pouzivej jen prirodni kosmetiku, ale co nejmene. Eoné, Weleda, Töpfer,…

lea79
Ukecaná baba ;) 2158 příspěvků 24.08.18 09:18

@Symantha to střídaní není mic dobré. Na tohle bych už mazala jenom Bepanthenem, je mastný, kdežto Sudocrem i Imazol vysušují. Pak můžeš ještě promazávat dětským olejíčkem. Vlhčené ubrousky zatím vynechat, kdyžtak v DM prodávají na olejové bázi.

Foto doporučuji smazat. ;)

Symantha
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 24.08.18 09:20

@Káťa19 děkuji :) ten Eone mi zrovna včera donesla kamarádka ze to mám zkusit tak už jsem přes noc stříkala … příští týden jdeme na očkováni tak snad už to bude lepší jinak se necháme od doktorky napsat na kožní ;( ach jo chuderka sice nevypadá ze by ji to bolelo ale podle mne už si na to štípání proste jen zvykla a určitě v noci když ji jdu umyvat a pak ji mazu ji to příjemný není :(

Symantha
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 24.08.18 09:22

@lea79 holky foto smažu nebojte jen sem chtěla aby bylo prave vidět ze to trochu mokvá tak by to asi něco co vysusuje možná ještě chtělo ? Ty jo já fakt nevím

Maritina
Kecalka 139 příspěvků 24.08.18 09:22

Imazol plus nam vubec nepomahal,spis naopak,jen obyc Imazol 2 x denne,a mezitim muzes namazat Infadolanem a nebo vyborna je detska mast s peruanskym balzamem.je to pripravovana mast,volne prodejna a nesezenes ji vsude.

Symantha
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 24.08.18 09:23

@Maritina děkuji

P4ja
Kelišová 5764 příspěvků 24.08.18 09:24

@Symantha No ono to není podle mě záležitost jen vlhčených ubrousků. Ale toho, jak dlouho je dítě v plence a jak se o zadeček staráš. Holt kombinace papírovek a ubrousků dělá divy :(

Jinak ano Medvídek od Eoné je super. Ještě oporučuju koupit perlan. Já koupila Puero a na plenku ho dávám. Zachytí stolici, takže ho pak vyhodíš a zadeček není tak špinavý, a tak i trochu odvádí moč. Do látkove ho dávám celý a do papírovek stříhám na třetiny. A taky ho využiješ na to umývání v kombinaci s MEdvídkem. Já ve dne látkuju a v noci dávám papírovky a malá je v pohodě. Ano moc nemažu. Ale zase je pravda, že přes den přebaluju hodně často.

P4ja
Kelišová 5764 příspěvků 24.08.18 09:26
@Symantha píše:
@lea79 holky foto smažu nebojte jen sem chtěla aby bylo prave vidět ze to trochu mokvá tak by to asi něco co vysusuje možná ještě chtělo ? Ty jo já fakt nevím

Možná sudocrem an to mokvání ?? Ale pokud byse nelepšilo, tak upaluj k doktorovi. V porodnici to jedna mamina měla. Dítěti mokval krk a doktorka opravdu plašila, že je to brána k infekci.

Symantha
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 24.08.18 09:28

@P4ja já prebaliji každou hodinu pokud teda není na volno… ona totiž trochu ukakava při prděni takže ji to musím hned umýt .. myji opravdu často :( to si taky myslím ze není dobrý ale nechat ji to tam nemuzu no :( tu perličku mám :)

Symantha
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 24.08.18 09:30

@P4ja 8o ach joo snad to trochu desinfikuje ta gencialka :(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >