Nehojící se opruzenina na zadečku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Symantha
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 24.08.18 08:54
Nehojící se opruzenina na zadečku

Holky prosím pomoc. Na opruzeniny je tu témat dost ale z těch popisů prostě nevím jestli je to ten samy případ co máme my. Malá měla zapareny zadeček z vajíčka hned jsme vetraly a udělal se ji tam takovej hrubší povrch okolo dírky, bohužel jsem nevěděla ze vlhcene ubrousky jsou v takovém případě zlo :( došlo mi to až ve chvíli kdy jsem ji zadeček cistila a najednou tam měla kapicky krve. Zřejmě jsem ji to tím ubrouskem poskrabala jak to měla citlivé a úplně ji to popraskalo… zarudnutí a opruzenina už je asi pryč ale prasklinky udělaly takové mapy a ne a ne se zahojit:( už je to víc jak týden… byli jsme i u doktora ale poradně nevěděl co nám poradit. Máme Imazol i Imazol plus (dávám ráno a večer), dál stridám bepanten se Sudocreamem, dáváme gencialku a na doporučení doktora slabou vrstviku Hemagelu na hojeni (samozřejmě ne vše najednou, snažím se to střídat) umyváme už jen pod tekoucí vodou a vždy nechám zadeček vyschnout, ale vůbec se to nelepší :( změnila jsem i pliny. Prikladám foto a prosím o rady. Měla jste to některá u mimi a jak dlouho se to hojilo? Co pomohlo? Moc děkuji je mi jí tak líto chudinky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
vertunka
Závislačka 4716 příspěvků 24.08.18 08:57

Neboj, maž jí to a než se vdá, tak se jí to zahojí. Ale asi bys tu fotku měla smazat…vím, že internet skousne všechno, ale čeho je moc…

Micaella22
Zasloužilá kecalka 528 příspěvků 24.08.18 09:02

My se po extremnich opruzeninach dle dr meli vratit jen k mliku, pouzivala jsem jen imazol a za tyden a kousek luxusne zahojeno. Nekombinovala bych to a pouzivala jen ten imazol

Symantha
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 24.08.18 09:05

@Micaella22 Imazol se má dávat maximálně dvakrát denne to si ji tam nedavala nic?

Symantha
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 24.08.18 09:06

@Micaella22 jinak ona je zatím jen kojená.. má necelé tři měsíce

Káťa19
Echt Kelišová 7695 příspěvků 19 inzerátů 24.08.18 09:15

Jejda, hlavne uz zadne vlhcene ubrousky, mam nejlepsi zkusenost s prirodni variantou od Eoné, zanechava ochranny film a nemely deti zadne opruzeniny. Micha se olejicek s vodou do rozprasovace a stira hebkym perlanem.
To urcite kup, najdes to na heurece :palec:
 https://www.emimino.cz/…-na-zadecky/

Ted maz jen imazol a sudocrem v slabe vrstve, az se zahoji tak preventivne uz nepouzivej.
Pokud to jde, nech ji co nejvice nahatou.
:hug:
Pouzivej jen prirodni kosmetiku, ale co nejmene. Eoné, Weleda, Töpfer,…

lea79
Ukecaná baba ;) 2244 příspěvků 24.08.18 09:18

@Symantha to střídaní není mic dobré. Na tohle bych už mazala jenom Bepanthenem, je mastný, kdežto Sudocrem i Imazol vysušují. Pak můžeš ještě promazávat dětským olejíčkem. Vlhčené ubrousky zatím vynechat, kdyžtak v DM prodávají na olejové bázi.

Foto doporučuji smazat. ;)

Symantha
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 24.08.18 09:20

@Káťa19 děkuji :) ten Eone mi zrovna včera donesla kamarádka ze to mám zkusit tak už jsem přes noc stříkala … příští týden jdeme na očkováni tak snad už to bude lepší jinak se necháme od doktorky napsat na kožní ;( ach jo chuderka sice nevypadá ze by ji to bolelo ale podle mne už si na to štípání proste jen zvykla a určitě v noci když ji jdu umyvat a pak ji mazu ji to příjemný není :(

Symantha
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 24.08.18 09:22

@lea79 holky foto smažu nebojte jen sem chtěla aby bylo prave vidět ze to trochu mokvá tak by to asi něco co vysusuje možná ještě chtělo ? Ty jo já fakt nevím

Maritina
Kecalka 148 příspěvků 24.08.18 09:22

Imazol plus nam vubec nepomahal,spis naopak,jen obyc Imazol 2 x denne,a mezitim muzes namazat Infadolanem a nebo vyborna je detska mast s peruanskym balzamem.je to pripravovana mast,volne prodejna a nesezenes ji vsude.

Symantha
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 24.08.18 09:23

@Maritina děkuji

P4ja
Kelišová 6603 příspěvků 24.08.18 09:24

@Symantha No ono to není podle mě záležitost jen vlhčených ubrousků. Ale toho, jak dlouho je dítě v plence a jak se o zadeček staráš. Holt kombinace papírovek a ubrousků dělá divy :(

Jinak ano Medvídek od Eoné je super. Ještě oporučuju koupit perlan. Já koupila Puero a na plenku ho dávám. Zachytí stolici, takže ho pak vyhodíš a zadeček není tak špinavý, a tak i trochu odvádí moč. Do látkove ho dávám celý a do papírovek stříhám na třetiny. A taky ho využiješ na to umývání v kombinaci s MEdvídkem. Já ve dne látkuju a v noci dávám papírovky a malá je v pohodě. Ano moc nemažu. Ale zase je pravda, že přes den přebaluju hodně často.

P4ja
Kelišová 6603 příspěvků 24.08.18 09:26
@Symantha píše:
@lea79 holky foto smažu nebojte jen sem chtěla aby bylo prave vidět ze to trochu mokvá tak by to asi něco co vysusuje možná ještě chtělo ? Ty jo já fakt nevím

Možná sudocrem an to mokvání ?? Ale pokud byse nelepšilo, tak upaluj k doktorovi. V porodnici to jedna mamina měla. Dítěti mokval krk a doktorka opravdu plašila, že je to brána k infekci.

Symantha
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 24.08.18 09:28

@P4ja já prebaliji každou hodinu pokud teda není na volno… ona totiž trochu ukakava při prděni takže ji to musím hned umýt .. myji opravdu často :( to si taky myslím ze není dobrý ale nechat ji to tam nemuzu no :( tu perličku mám :)

Symantha
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 24.08.18 09:30

@P4ja 8o ach joo snad to trochu desinfikuje ta gencialka :(

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >