Reklama

Tipy na běžné předměty jako hračky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

KaterinaDo
Nováček 9 příspěvků 24.08.18 21:13
Tipy na běžné předměty jako hračky?

Máte někdo nějaké tipy, z jakých běžných předmětů doma se dá udělat dobra hračka pro 6ti měsíční miminko? Např používáme vařečky, prazdne plastové láhve (nebo plne s trochou čočky/hrachu -hezky sterka a hýbe se ), balíček papírových kapesníčků… Co vy?

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlinezrcadlo
Kelišová 6618 příspěvků 24.08.18 21:20

Hračka to tedy není ani omylem, ale jako motivátor na přetáčení, lezení a chození byl jednoznačně nejlepší telefon a dálkové ovládání od TV - to když jsem položila na zem dva metry od dítěte, tak udělalo rázem vývojový skok a už mačkalo čudlíky :lol:
Jinak pet lahev s něčím rachtacím taky vedla a pak klasický plecháček s vařečkou. Ještě děti zbožňovaly takový ten látkový pytlík s třešňovýma peckama, co jsme měli doma na nahřátí na bolavé břicho.

berua13
Ukecaná baba ;) 1696 příspěvků 24.08.18 21:24

Můj momentálně miluje plácačku na mouchy… museli jsme mu koupit novou, ta použitá se mi eklovala :D. Akorát s ní teď shazuje vše možné na co jinak nedosáhne… myslím že mu bude brzy zabavena :)
A ještě má rád košťata :D

zuza92
Zasloužilá kecalka 531 příspěvků 24.08.18 21:26

Nafouknutý igelitový sáček :mrgreen:

_0812_
Kecalka 483 příspěvků 24.08.18 21:35

Starý ovladač od PlayStationa, ten fakt vedl když si tam mačkala čudlíky a drndala s tou páčkou a jinak už ani nevím. Já jí od miminka hned cpala hračky, chrastítka… takže chudák ani záhady domácích potřeb nepoznala :mrgreen:

Zkai
Ukecaná baba ;) 1397 příspěvků 67 inzerátů 24.08.18 21:35

Noviny

Janli
Kelišová 5413 příspěvků 9 inzerátů 24.08.18 21:37

Kolem roku frčely kolíčky, později místo kostek houbičky na nádobí. :mrgreen:

chaela
Ukecaná baba ;) 1099 příspěvků 24.08.18 21:41

Já klukům vyrábím hračky ze starých krabic, zatím teda jen vlak a náklaďák. Taky jsou super rolicky od toaletaku, ale třeba mladší to kouše. S páskem od zupanu chystáme ryby, tkaničky je had… pro ty mimina jsem mela klasiku nádobí, flašky, smetaky…

Janatans
Stálice 96 příspěvků 1 inzerát 24.08.18 21:58

Já dávám dětem zkoumat v podstatě cokoliv, co je pro jejich věk bezpečné. Když vyndávám nádobí z myčky, šoupnu na zem talířek, lžičky, vařečku, hrnec, prkýnko, trychtýž, silikonovou formu na pečení… Tu syn v 7 měsících úplně zbožňoval, měl ji místo kousátka :) Nechávám ho bubnovat do plechových krabiček na cukroví, zkoumá brčka, krabici s papírovými kapesníčky, vyřazenou počítačovou myš. Obě děti baví/bavilo dávat kulaté podtácky na sklenice zpátky do stojánku, vyndávat ústřižky látek z košíku nebo z krabičky. Dcera zase v devíti měsících zbožňovala dávat figurky do otevřených sklenic od výživy. Dost si vyhrála i se starým futrálem na brýle a s krabičkami s různými druhy zapínání (to až teda o dost později).

Na tohle je super mMntessori přístup, zkuste se připojit do nějaké montessori skupinky třeba na Facebooku.

Nmdl
Ukecaná baba ;) 1869 příspěvků 24.08.18 22:30

Houbičky na nádobí bych nedoporučovala, ty se může rozhodnout hlodat, protože jsou hezky barevné. :)
U nás frčeli všechny krabice a plechovky, plácačky na mouchy, lopatky, v podstatě cokoliv. :D

sepru
Kecalka 224 příspěvků 24.08.18 22:43

U nás.. některý spíš později… takže pro inspiraci do budoucna
Kelimky od jogurtů, kolíčky na prádlo, kapesníčky, petlahve plněný hrachem apod..pak později víčka od petlahvi ( prehazoval do misek atd.) Vypínače ( tim dokazal cvakat do zblbnuti) obaly od krému nebo masky na vlasy,
Malej silikonovej váleček na těsto, silikonový formičky na muffiny+ formicky na medvidky, plastové vykrajovátka, formičky na nanuky, košíčky apod..
Pak skleničky a na to víčka, plechovky od čajů
Misky, síta, hrnce, vařečky, smetáček
A co teda frcelo :mrgreen: stary ovladač od PlayStationu, ovladač tv, stará myš, klavesnice, nabijecky ( to jsem měla schválně ve spodnim šuplíku pro něj a on to měl pak když lezl jak objev zakázaného ovoce :mrgreen: :mrgreen:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Co bude Kristelová řešit na YouTube? Záhadnou věc, kterou nikdo nezná

Moderátorka Kateřina Kristelová se rozhodla začít natáčet videa na YouTube,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

Reklama