Způsob kultivace embryí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ekmonek
Stálice 78 příspěvků 29.03.18 20:31
Způsob kultivace embryí

Ahoj holky, chtěla jsem se vás prosím zeptat, zda jste se některá setkali s tímto postupem při kultivaci a zamražení embryí…Jde o to, že dárkyně bude mít odběr ted v dubnu, ale zjistili mně imunologický problém a budu se v té době ještě léčit. Standardní postup je jasný. Bude odběr, oplodní se a 5.den se zamrazí, co se bude dát zamrazit a pak půjdu na KET. Ale slyšela jsem o možnosti, že se embrya zamrazí 2 den vývoje a pak se rozmrazí a nechají dojít do pátého dne vývoje a vlastně se vloží jakoby čerstvé embryo. Máte s tím některá zkušenost? Moc děkuji.

Reakce:

markyj
Závislačka 4043 příspěvků 29.03.18 20:50

@Ekmonek podle mě už v tom pak není rozdíl, ať tak nebo tak stejně se embryo zamrazí a pak rozmrazí :nevim: dneska mají Kety stejnou úspěšnost jako ET. Nechala bych je normálně dokultivovat do 5.dne, pak zamrazit a následně po tvém zaléčení KET

Kikulele
Zasloužilá kecalka 831 příspěvků 29.03.18 20:56

Ahoj, ja s tim zkusenost nemam ale myslim si ze na tom moc nezalezi jestli je to embryo cerstve nebo zamrazene.Ja jsem podsoupila IVF a kdyz me dr. rekli, ze by bylo lepsi embrya zamrazit a pokracovat az po ms, mela jsem volnou tekutinu v brise a nebylo to pro me bezpecne, tak jsem byla zklamana a myslela jsem si, ze je mensi sance kdyz se nechaji zamrazit a nasledne rozmrazit a vlozit.Ale tedka jsem ve 25tt po KETu. Mrazily jsme 5ty den a pak me rano volal embryolog, ze embryo se rozmrazilo a mam se dostavit na transfer.Tot moje zkusenost. Hodne stesti. :kytka:

Ekmonek
Stálice 78 příspěvků 29.03.18 21:06

Děkuji holky, asi máte pravdu. Bylo by to mraženo tak jak tak.

Ekmonek
Stálice 78 příspěvků 29.03.18 21:12

@Kikulele A gratuluji k těhotenství :-)

eviknufik
Stálice 53 příspěvků 29.03.18 21:34

Rozdíl je v ceně. Lepší je kultivovat do 5 dne a zamrazit kvalitní embrya. Za každý rok se platí za mrazení. Čím více embryi, tím více platite

wootwa
Kecalka 128 příspěvků 29.03.18 21:35

Osobni zkusenost nemam, my nechavali mrazit az 6 den, pac byli pomalejsi a embryolog je chtel nechat „dojit“..
Ale podle me u mrazeni 2 den, pak nechat vyvijet, jedno vlozit a zbytek zamrazit je zbytecne jedno mrazeni navic.. hlavne kdyz ani nevite, kolik se jich bude vyvijet normalne a kolik jich bude pomalejsich.. nechala bych vyvijet 5 dni a pak zamrazit.. :)

Ekmonek
Stálice 78 příspěvků 29.03.18 21:40

@eviknufik Chápu… Ta varianta zamrazení druhý den by byla asi o dost dražší, že…

Ekmonek
Stálice 78 příspěvků 29.03.18 21:44

Děkuji holky za vaše názory.

eviknufik
Stálice 53 příspěvků 29.03.18 22:17
@Ekmonek píše:
@eviknufik Chápu… Ta varianta zamrazení druhý den by byla asi o dost dražší, že…

Určitě, vem si že druhý den budeš mít třeba 6 embryí a 5 dvě. Když se podíváš na ceníky car tak je mnohem lepší zamrazovat 5 resp 6 den kultivace, bo embrya jsou kvalitní a není jich tolik.

Ekmonek
Stálice 78 příspěvků 29.03.18 23:13

@eviknufik Ano,máš pravdu. Děkuji.

eviknufik
Stálice 53 příspěvků 29.03.18 23:22
@Ekmonek píše:
@eviknufik Ano,máš pravdu. Děkuji.

Není za co, ale zeptej se v caru, já třeba chodila do car a tam chtějí za embryo 3000 na rok. A dle mne je jedno jestli je dva nebo 5 dní staré.

eviknufik
Stálice 53 příspěvků 29.03.18 23:24

A ještě si zjisti, zda mrazí po dvou či jednom

Kikulele
Zasloužilá kecalka 831 příspěvků 29.03.18 23:35

@Ekmonek Dekuji,i Tobe preji brzke dve na testu :srdce: :kytka:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

Úsměv, reformy a ženy! Co skrývá saúdský princ bin Salmán?

Teprve minulý rok se stal korunním princem Saúdské Arábie, a to v podstatě... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >