Souvisí celiakie s neplodností?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Alasar
Povídálka 11 příspěvků 26.03.18 19:57
Souvisí celiakie s neplodností?

Ahoj chtěla bych se poradit ohledně celiakie. Zjistili mi ji cca před deseti lety. Po marné snaze o miminko jsme se na podzim obrátili na CAR kde zjistili, že partner je v pořádku, ale já mám hodně nekvalitní vajíčka. První IVF se nepodařilo. Poslali mě na imunologii. Odsud přišli špatné výsledky (o co jde zjistím až za 14 dní, kdy mě objednali) Může to mít souvislost s alergií na lepek? Nebo je to jen špatná shoda okolností

Reklama

Reakce:

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 26.03.18 20:02

Může a nemusí. V mém okolí mám 2 maminy, co mají celiakii a otehotnely pokaždé na první dobrou :nevim:

Agneth
Ukecaná baba ;) 1237 příspěvků 26.03.18 20:09

Ano, pokud člověk nedodržuje dietu, muže mit při celiakii problémy s plodnosti.

vokishka
Extra třída :D 11540 příspěvků 26.03.18 20:11

Potíže s početím můžou být tehdy, když žena nedrží bezlepkovou dietu. Na dietě je v podstatě zdravá.

Samuše
Zasloužilá kecalka 583 příspěvků 26.03.18 20:23

Pouze pokud nedodržuješ dietu..a neni to alergie 8o ale intolerance…

Adull
Kecalka 369 příspěvků 26.03.18 20:38

@Alasar Může s tím souviset. Sama jsem celiak.

Adull
Kecalka 369 příspěvků 26.03.18 20:41

@vokishka v podstatě zdravá jak se to vezme, špatně se vstřebávají vitamíny, vápník. Je nutno doplňovat, vše nejlépe rozpustné v tucích. Celiakie je autoimunitní onemocnění.

Samuše
Zasloužilá kecalka 583 příspěvků 26.03.18 20:57

@Adull pokud drzis dietu spravne a prisli ti na to vcas tak se vse vstrebava normalne…jako u zdravého…

Alasar
Povídálka 11 příspěvků 26.03.18 21:03

Všechno dodržuji (když se seknu hned to poznám) embryo odešlo po deseti dnech. Jde o to jak moc špatný vliv celiakie může mít

Příspěvek upraven 26.03.18 v 21:14

vokishka
Extra třída :D 11540 příspěvků 26.03.18 21:05
@Adull píše:
@vokishka v podstatě zdravá jak se to vezme, špatně se vstřebávají vitamíny, vápník. Je nutno doplňovat, vše nejlépe rozpustné v tucích. Celiakie je autoimunitní onemocnění.

to sice ano, ale není důvod, proč by nemohla otěhotnět.

Anyys
Zasloužilá kecalka 686 příspěvků 26.03.18 22:05

Ja mám celiakii diagnostikovanou od 1 roku. A otěhotnět se mi podařilo téměř hned. Teď jsem v 11 tt a jelikož jsem před půl rokem prodělala ZT, tak doufám, že to teď dopadne a to předchozí zt není následek celiakie

Adull
Kecalka 369 příspěvků 27.03.18 17:22

@vokishka já taky o tom, že nemůže otěhotnět nic nepíšu, nebo ty to tam čteš?

Příspěvek upraven 27.03.18 v 17:30

Adull
Kecalka 369 příspěvků 27.03.18 17:25

@Samuše když držíš dietu, tak nemáš příznaky jako bolesti břicha, průjmy či naopak zácpy atd. Ty vitamíny se vstřebávají obecně špatně i při dodržování diety, proto by celiaci měli brát vitamíny, nejlépe rozpustné v tucích, to právě kvůli tomu vstřebávání. Zkus si něco o Celiakii přečíst, už je toho na trhu docela dost.

vokishka
Extra třída :D 11540 příspěvků 27.03.18 17:41
@Adull píše:
@vokishka já taky o tom, že nemůže otěhotnět nic nepíšu, nebo ty to tam čteš?Příspěvek upraven 27.03.18 v 17:30

no primárně se mluví o otěhotnění, proto jsem psala, že u člověka na dietě není důvod, proč mít problém s těhotenstvím.

Alasar
Povídálka 11 příspěvků 27.03.18 17:45

Dneska jsem byla u doktora co dělá akupunkturu, čínskou medicínu, dietoterapeuta, fytoterapeuta… má toho na razítku dost :) dal mi rumělku a s tím, že mi zharmonizuje játra a ledviny. (uklidní mi to imunitní systém) a když budu absolutně striktní v dodržování bezlepku, po dva tři měsíce měl by příští IVF imunitní systém zvládnout. S tím, že máte pravdu, když tělo nebudu dráždit tím co mu neprospívá, tedy lepkem, nemá celiakie na těhotenství vliv.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Xenofobní radní z ODS: Žloutenka v Paříži, osahávání v Německu a kyselina v Londýně!

Strach, nenávist a panika! Radní Prahy 4 Klára Cingrošová (ODS) se pravidelně... číst dále >

Britské šílenství: Fotbal narušuje svatby i divadelní představení!

Anglie je kolébkou fotbalu, nabízí tu nejlepší ligovou soutěž na světě, jenže... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anna Wintourová vdávala dceru za syna italské kolegyně z Vogue

Přísná šéfka magazínu Vogue se už několikrát pochlubila sexy dcerou Bee... číst dále >

VIDEO: Módě ve Varech vládla romantika, velké brýle a pohodlné tenisky

Móda návštěvníků karlovarského filmového festivalu se v posledních letech... číst dále >

Reklama