Způsob měření glukometrem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kacaba666
Stálice 70 příspěvků 22.01.17 11:23
způsob měření glukometrem

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jak měříte glukometrem? 1 hodinu, jakmile dojíte (poslední sousto) nebo počítáte od momentu, když začnete jíst? Děkuji Vám

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

xLucikx
Zasloužilá kecalka 623 příspěvků 22.01.17 11:24

@kacaba666 vždycky po dojedení ;)

ugluk
Hvězda diskuse 43084 příspěvků 22.01.17 11:32

A mne bylo zas receno od zacatku jidla.

sonik8721
Zasloužilá kecalka 721 příspěvků 22.01.17 11:40

Mě zase bylo řečeno, po dojedení 2 hodiny :nevim:

Moise
Hvězda diskuse 36445 příspěvků 22.01.17 11:59

@Martulka23 je to jedno, buď jednu hodinu nebo dvě hodiny po, pak máš akorát jiné limity.. @kacaba666 jak dlouho jíš? :mrgreen: toto bych neřešila.. nikdy jsem se neměřila na minutu přesně :nevim:

kacaba666
Stálice 70 příspěvků 22.01.17 12:10

Zase každému říká někdo něco jiného :) Nejím nějak extrémně dlouho, ale zase ani ne rychle. Třeba když mám na oběd polévku, tak se to protáhne. Nebo než si ohřeju hlavní chod atd. Asi to moc řeším, jako všechno. :lol:

ugluk
Hvězda diskuse 43084 příspěvků 22.01.17 12:16

Zeptej se tam, kde ti pujcili glukometr ;) Popr. zkus hodinu od zacatku a hodinu od konce, jaky to bude mit vliv :mrgreen: Ja pri normalni cukrovce mam instrukce 90-120 minut od zacatku jidla (pri tehotenske to byla hodina). Ono i oproto se pri OGTT ma glukoza vypit v nejakem casovem limitu, aby se bylo do ceho odpichnout. Logicky mi prijde zacatek, neb to je okamzik, kdy telo dostava signal a neco se zacina dit.

kacaba666
Stálice 70 příspěvků 22.01.17 12:17

Zkusím díky.

Pipilota Citrónie
Ukecaná baba ;) 1111 příspěvků 22.01.17 12:19

@Moise a jaké jsou ty limity?

kacaba666
Stálice 70 příspěvků 22.01.17 12:20

A ještě jsem se chtěla zeptat, při dietě mi vyhovuje, když omezím sacharidy, ale nahradím je (kompenzuji) zase více tuky a bílkovinami (olivový olej, ořechy, semínka, avokádo, mléčné výrobky). Neměl by to být problém nebo jak vám šla dieta, jak jste s ní „bojovaly“ a kolikrát týdnně nebo denně jste se měřily?

kacaba666
Stálice 70 příspěvků 22.01.17 12:20

Mám ve zprávě: nalčno do 5,1, hodinu po jídle do 7,8 a 2 hod. po jídle 6,7.

Moise
Hvězda diskuse 36445 příspěvků 22.01.17 12:51
@kacaba666 píše:
Zase každému říká někdo něco jiného :) Nejím nějak extrémně dlouho, ale zase ani ne rychle. Třeba když mám na oběd polévku, tak se to protáhne. Nebo než si ohřeju hlavní chod atd. Asi to moc řeším, jako všechno. :lol:

mě vždycky v dia poradně doporučovali dávat si polévku spíše dopoledne místo svačiny než jako hlavní chod. Protože v tom máš další sacharidy, které pak musíš odečíst od toho hlavního jídla, tudíž si logicky musíš dát míň..

Moise
Hvězda diskuse 36445 příspěvků 22.01.17 12:52
@Pipilota Citrónie píše:
@Moise a jaké jsou ty limity?

netuším, už je to dlouho, co jsem to řešila a nepamatuju se, ale měli by to říct v každé diaporadně :nevim:

ugluk
Hvězda diskuse 43084 příspěvků 22.01.17 12:57

Musis si najit svuj zpusob, jaky ti vyhovuje, treba u mne z dlouhodobho hlediska tuky dobrotu nedelaji, staci si dat vecer kousek tucnejsiho syra (sacharidy temer zadne) a ranni glykemie je vysoka. Naopak v tehotenstvi tohle nebyl zadny problem, ale zase zlobily mlecne vyrobky po ranu. Sacharidy omezit, ale zase ne nijak dramaticky (snazila jsem se drzet na pravidelne rozlozenych 200-250 g denne), no a kdyz je omezis, necim je nahradit musis (u priloh treba zeleninou). Ale fakt si to musis vychytat sama, co na tebe jak pusobi, mne treba dela vyrazne vetsi bordel kopecek ryze nez kousek narozeninoveho dortu. Zpocatku budes merit casteji, az to vychytas a budes vedet co a jak, zcela staci jednou tydne kontrolni den,. popr. kdyz si nejsi necim jista nebo hodnoty moc litaji, tak casteji.

Moise
Hvězda diskuse 36445 příspěvků 22.01.17 13:09

@ugluk jj, rýže byla mor. I těstoviny, když jsem se měla vejít do limitu, tak jsem měla vždycky na talíři jenom malinko a toho jsem se nenajedla. Tak jsem byla na bramborách. Tam mi pak diasestra poradila, že je mám vařit ve slupce a budou mít nižší glykemický index, tudíž si jich můžu dát víc :dance: :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Předčasné volby vymažou ČSSD a Kalouska, Babiš může opět vyhrát

Práce dvou investigativních reportérů týkající se vyšetřování kauzy tzv.... číst dále >

Bude Bendig v porotě ankety Czech Singer? Jeho manažer mluví o podvodu!

Zpráva o tom, že Jan Bendig usedne v odborné porotě nově vzniklé ankety Czech... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >