Downův syndrom 1:75

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.17 18:48
Downův syndrom 1:75

Ahoj holky, všechny zdravím.
Vím, že podobných diskusí je tady víc, ale potřebuji se vypovídat a trochu uklidnit. V pátek jsem na screeningu v 1. trimestru dostala facku - riziko na Downa 1:75 :( Ultrazvuk byl v normě - nosní kost přítomna, šíjové projasnění 2,1. Hodně špatně mi vyšli hodnoty PAPP - a a to jen 0,22 Mom, přitom kritická hranice je 0,4. Až dneska mi to všechno nějak došlo a docela to mnou zamávalo.
Je tady někdo, kdo byl na tom podobně a všechno dobře dopadlo?

Přečtěte si článek: Downův syndrom konzultujte s odborníkem

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:

blumen
Hvězda diskuse 41963 příspěvků 21.01.17 18:50

Zkusenost nemam, ale nechala bych si provezt dalsi vysetreni. Riziko je opravdu velke. Kolik Ti je let?

ilonka12
Ukecaná baba ;) 1120 příspěvků 21.01.17 18:50
@Anonymní píše:
Ahoj holky, všechny zdravím.
Vím, že podobných diskusí je tady víc, ale potřebuji se vypovídat a trochu uklidnit. V pátek jsem na screeningu v 1. trimestru dostala facku - riziko na Downa 1:75 :( Ultrazvuk byl v normě - nosní kost přítomna, šíjové projasnění 2,1. Hodně špatně mi vyšli hodnoty PAPP - a a to jen 0,22 Mom, přitom kritická hranice je 0,4. Až dneska mi to všechno nějak došlo a docela to mnou zamávalo.
Je tady někdo, kdo byl na tom podobně a všechno dobře dopadlo?

jdeš na plodovku? Nemyslím, že to špatně dopadne, ostatní zjištění jsou pěkné krom té krve

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.17 18:54

Holky, nejdu na plodovku, to bych musela čekat až do 17.týdne, teď jsem ve 13., odběr klků z placenty jsem odmítla, ale hned v pondělí jdu na test Visibili T - test DNA z krve je na 99,9%. Výsledky jsou do 10 dnů :?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.17 18:55

Je mi 31.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18573 příspěvků 21.01.17 19:00

Ahoj, měla jsem výsledek 1:9, plodovka OK. Dcera se narodila s rozštěpem obličeje, což ale s výsledkem vůbec nesouviselo, jinak zdravá. Hodně štěstí, ať je miminko zdravé.

mimi2017
Závislačka 4083 příspěvků 21.01.17 19:01

Tak držím moc palce ať to dopadne dobře. :hug: Písni pak jak jsi dopadla. :hug:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.17 19:04

@hanka.br. Tak to mě trochu uklidnilo. Věděli jste o rozštěpu předem, jestli se můžu zeptat?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.17 19:05

@mimi2017 Jo jo, určitě dám vědět, snad za těch 10 dní nezešílím. :roll:

mimi2017
Závislačka 4083 příspěvků 21.01.17 19:09

Musí to být pro tebe peklo. :,( Já jsem také měla jít na plodovku, ale odmítla jsem. :,( A to má být vaše první miminko? :think:

sara1000
Kelišová 5559 příspěvků 2 inzeráty 21.01.17 19:10

V 19tt mi zjistili riziko downa 1:15.
Okamzite mi odebrali plodovou vodu.
Nakonec bylo vse v poradku a mam zdravou, ted uz pulrocni holcicku.
Nicmene cekani na vysledky byla muka…

cverunka
Závislačka 2610 příspěvků 21.01.17 19:12

.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.17 19:14

@sara1000 @mimi2017
Sáro, díky za pozitivní zprávu, snad to také bude ok. A ano, je to fakt peklo, celé odpoledne jsem probrečela. Je to už 2. dítě. První je naprosto zdravé.

mimi2017
Závislačka 4083 příspěvků 21.01.17 19:18

A co manžel nebo přítel? Jak se k tomu staví? :think: :hug:

Janez
Závislačka 4484 příspěvků 21.01.17 19:25

Ahoj :mavam: jako bych četla o sobě v létě…My měli teda utz úplně v pořádku, ale Papp 0,3, b hcg taky nízké a riziko 1:90…Ale šla jsem na konzultaci ještě jinam, klků jsem se bála a tam na jiném přístroji výsledek negativní..Brečím jak je to možné, ale štve mě že někde mají treba jiná kritéria a hned bum, pojďme dělat dobře zaplacený invazivní výkon..Jinak pak nabídl test z krve 25 tis!! :zed: se zbláznil..Pak jsem byla na Genet.utz v 17 TT vše ok, ale blbec jsem byla na triplech u gyndy a zas riziko, ale jiného sy a to už jsem nevěřila ;) ale stejně mě pro klid duše plodovka neminula..A kámoška měla ještě horší výsledky a jsou taky v pořádku..Neboj, určitě to taky u vás tak bude..To odráží víc věcí než jen DS..Ale jistota je jistota..Držím palce :hug:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Cameron Diaz opustila svou kariéru a zmizela ze scény. Co teď dělá a s kým žije?

Když se řekne Cameron Diaz (46), každý si vybaví blonďatou krásku z 90. let,... číst dále >

Slováci mají svoje dvě Ledecké: O jaké kočky mohou kvůli sporu přijít?

I Slováci mají svou Ledeckou! Vlastně dvě Ledecké. Sestry a přední biatlonové... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >