Zrušení dveřního oblouku - máte s tím zkušenosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
verujan
Kecalka 214 příspěvků 05.12.18 13:05
zrušení dveřního oblouku

Ahoj, jdu si pro radu, kdysi jsem si nechala udělat velký oblouk místo dveří, teď bych chtěla oblouk zrušit a místo něj dát zasunovací dveře. Máte některá zkušenosti, byla to velká rozdělávka? Jste spokojené s výsledkem?

Reakce:
terien
Echt Kelišová 8523 příspěvků 05.12.18 13:45

My jsme dali klasické dveře a jsem šťastná že tam jsou. Oblouk budovali minulí majitelé. Když bych volila zasunovací tak jedině do toho dveřního pouzdra.

TMana
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 05.12.18 13:54

Drtivá většina oblouků je na poblití.

terien
Echt Kelišová 8523 příspěvků 05.12.18 13:57
@TMana píše:

Hlavně je to praktické jak hrábě v kapse

Heivka
Závislačka 3266 příspěvků 05.12.18 13:58

@verujan Závisí jaký typ dveří to bude, pokud zasouvací do pouzdra, tak budete muset vyříznout díru na velikost toho pouzdra, takže celkem bude otvor o velikosti 2,2 dveří a je dobré to nechat propočítat statikem pokud by to mělo být v nosné zdi (my museli místo dveří do pouzdra udělat jen posuvné podél stěny). Takže bordel jako blázen (pokud jste v paneláku tak počítejte že na vybourání otvorů budete potřebovat firmu s řezačkou betonu), všude jemný prach a pak se musí celé pouzdro zakrýt a omítnout. Pokud chcete dveře jenom podél stěny, tak stačí zazdít ten oblouk a nechat nasadit posuvnou kolej nad dveře, jen počítejte s tím, že ty dveře se někam musí posouvat.

verujan
Kecalka 214 příspěvků 05.12.18 14:21
@TMana píše:

Souhlasím, ale byla jsem mladá a blbá, navíc tenkrát to kolem nás byla „móda“, no už bych to neudělala
Oblouk je mezi kuchyní a obývákem, a je skoro přes celou stěnu kuchyně, která je dlouhá úzká nudle (je to starý barák), klasické dveře nejdou, je tam místa jak v hodinkách, nešlo by otvírat a pouzdro nejde :,(

inkakřivák
Extra třída :D 14604 příspěvků 05.12.18 14:43

Záleží jaká je to zed, jaký materiál . Pokud příčka, nějaká lehká, neměl by být problém ji shodit a udělat obezděné pouzdro a dveře zasouvat. Prodává se to jako stavebnice, komplet, a osádroší to průměrně šikovný chlap. Pokud nosná zed cihelná, tam už by to měl někdo posoudit, jaký překlad, z čeho, délku. Pokud panel betonový, pak je to na statika jistě.

Modesta
Ukecaná baba ;) 1957 příspěvků 05.12.18 14:47
@verujan píše:
Ahoj, jdu si pro radu, kdysi jsem si nechala udělat velký oblouk místo dveří, teď bych chtěla oblouk zrušit a místo něj dát zasunovací dveře. Máte některá zkušenosti, byla to velká rozdělávka? Jste spokojené s výsledkem?

Děláme rekonstrukci bytu a budou zasunovací dveře. V podstatě je nutné to vymlátit a udělat místo pro dveře + panel. Netuším, jestli je levnější to vymlátit celé a pak tam dát sádrokarton s tím panelem a nebo jen stěnu vymlátit podle panelu (hodně záleží i na tom, jestli je nosná). Mmch počítej s tím, že jen ten panel přijde minimálně na 20 tisíc

tininas
Ukecaná baba ;) 1422 příspěvků 05.12.18 15:39
@verujan píše:
Souhlasím, ale byla jsem mladá a blbá, navíc tenkrát to kolem nás byla „móda“, no už bych to neudělala
Oblouk je mezi kuchyní a obývákem, a je skoro přes celou stěnu kuchyně, která je dlouhá úzká nudle (je to starý barák), klasické dveře nejdou, je tam místa jak v hodinkách, nešlo by otvírat a pouzdro nejde :,(

Ahoj.

Napadla mě tyto dvě řešení:

a/ Oblouk zazdít z horní části a celkově ty rozměry přizpůsobit klasickým dveřím, tuším 80 cm.

b/ Oblouk vybourat až do nejširších míst a konečný otvor vyzdít do hran. A tím pádem neřešit žádné dveře. :)

A udělat tak kompromis: Nemít kuchyň/obývací pokoj v jednom a zároveň nemít úplně oddělenou kuchyň a obývák.

K posuvným dveřím:

Nám projektantka řekla, že posuvné dveře do pouzdra, jsou nejlepší dělat v novostavbách a předem s nimi počítat. Jinými slovy: Ano, jde to, ale dře to. A tím myslím, dispozičně, byrokraticky a v neposlední řadě i finančně.
Jsou tady i posuvné dveře na stěnu, ale upřimně řečeno - to prkno přes půl zdi je - je dle mého mínění, mírně řečeno „neestetické“. :)

verujan
Kecalka 214 příspěvků 06.12.18 12:34

@tininas Taky nejsem unešená z prkna přes půl zdi, ale dveře bych tam chtěla, když budu chtít být ve spojení s osazenstvem v obýváku, můžu je nechat otevřené, když ne, zavřít, i když mám digestoř, je to přece jen cítit, u vaření poslouchám rádio, z obýváku slyším televizi, atd.

Heivka
Závislačka 3266 příspěvků 06.12.18 12:44

@verujan tak nemusí to být prkno přes půl zdi, my máme takhle oddělenou kuchyni a obývák s jídelnou a dveře jsou bílé, takže na zdi nejsou skoro vidět a jsou tam, kde stejně kvůli stolu nemůže stát žádný nábytek. Nebo to jde udělat jako to má moje tchýně, ta má posuvné dveře schované za skříní a nebo jde udělat falešná zeď za kterou budou dveře zajíždět, má to tak švagr, sebralo jim to cca 20 místa a na falešné zdi mají pověšenou televizi. Možností je spousta, jediné které bych se vyhla jsou skládací dveře,i ty moderní vypadají hůř než oblouk.

verujan
Kecalka 214 příspěvků 06.12.18 15:23

@Heivka to je super nápad s tou falešnou zdí, díky

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Česko, dílna všech coverů: Další verze hitu Být stále mlád Mareše a Gotta boduje

Jak se dělají hity v Česku? Zrecyklujte úspěšnou zahraniční melodii, dejte jí... číst dále >

Matěj von Osečany a jeho „pojišťovna štěstí“: Kominíky si pozval rovnou dva

Zámecký pán Matěj Stropnický (35), který se svým partnerem Danielem Krejčíkem... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >