Zubař soukromník

Anonymní
14.10.20 17:21

Zubař soukromník

Ahojky je tu někdo, kdo má velké problémy se zuby a začal chodít k soukromému zubaři? Děsím se těch cen, ale za ten přístup to stojí.
Bude mi trhat zuby plus mám skoro všude kazy, má v plánu udělat můstky, nebo implantáty. Konečně jsem se rozhodla něco s tím udělat i kdy pozdě, vím.
Na kolik vás tak vyšlo opravení vašich zubů? Prosím anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
14.10.20 17:26

Jinak zuby mám hezké bílé, nejsem žádná kolozubka. Starám se o ně a pravidelně čistím i mezizubním kartáčkem.
Lékař řekl, že je to špatna technika čištění.
Zkažené mám jen stoličky a zbytek jsou mezizubní kazy. Vykašlala jsem se několik let na návštěvu zubaře a neřešila problém, když jsem měla.

• Citovat
  • Nahlásit
16997
14.10.20 17:33

Každý zubař je “soukromník”. Stát je opravdu nezaměstnává. Rozdíl je jen v tom, že někdo má nasmlouvané zdravotní pojišťovny a jiný ne. Nicméně to nic nevypovídá o kvalitě péče a přístupu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1297
14.10.20 17:34

Mě to stálo okolo 10 tisíc + teda mi ještě prvně řekla, že mám malou pusu na tolik zubů takže je fajn, že některé šly ven, že neměli místo. A teď po nějaké době mi zase tvrdí že tím že zuby mají až moc místa tak se nemají o co opřít a tedy doporučuje dělat umělé zuby (jeden za 10 tisíc)
Tedy na to kašlu tolik peněz nemám, takže hodně zaleží i na tobě co si nechaš udělat.
U té moji mi to přijde, že už chce na mě zase vydělat. Protože zuby co bylo nutno jsou zaplombované a teď už dělá jen preventivky, které mám zdarma a tedy ji nesypu prachy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12295
14.10.20 17:40

Kazdy kaz bych pocitala 2.000,–, mustek 10-15.000, implantat 20-50.000 to rozpeti je velike.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18926
14.10.20 17:42

Všichni zubari jsou soukromnici a na cenu se ptej primo toho sveho. Ja a chlap mame kazdy jineho a rozdil v cenach je dost znatelny. Zatimco moje mi zuby dela vicemene za cenu materialu (ami treba injekce na umrtvení atak si neuctuje), tak pritelovo zubař si nauctuje pomalu i pozdrav a zatímco ja mam zuby opravene v ramci stovek, u nej to jde i do tisíců :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.10.20 17:54

Nespolupracuje s pojišťovnou.
Takže se dá říct, že platím i za pozdrav…
Jen rentgen mě stál 1000kc a plán co jak budeme postupovat dalších 500 Kč.
Vytrhnutí zubů Od1000kc až 2500 Kč s injekci Proti bolesti. Uvažuji, že si nechám udělat to co je vážně nejdůležitější a na můstky bych si našla už jiného zubaře, když teda seženu. Tam by ta cena mohla být už dost rozdílná oproti zubaři, který má smlouvu s pojišťovnou.
Můstek za 14000 a nebo za 4000 tis je rozdíl

• Citovat
  • Nahlásit
28747
14.10.20 17:57
@Kriss Tina píše:
Všichni zubari jsou soukromnici a na cenu se ptej primo toho sveho. Ja a chlap mame kazdy jineho a rozdil v cenach je dost znatelny. Zatimco moje mi zuby dela vicemene za cenu materialu (ami treba injekce na umrtvení atak si neuctuje), tak pritelovo zubař si nauctuje pomalu i pozdrav a zatímco ja mam zuby opravene v ramci stovek, u nej to jde i do tisíců :roll:

Neúčtuje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Zřejmě ji platí zdravotní pojišťovna, ne? Přeci si nemyslíš, že ji doktorka platí ze svého :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3943
14.10.20 17:58

Já měla u soukromníka celou pusu za 200 tisíc. Ale jsem přesvědčená, že dokonale. A taky jsem měla zuby celkem v pořádku, jen předchozí zubař napáchal škody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18926
14.10.20 18:01

@Bábrdl no to jo, jakoze me za to nic nenauctuje :D pritom s chlapem mame pojišťovnu stejnou, ale jeho zubar si nauctuje i to, ze se jenom koukne. Me je jasny, ze záleží co maj za smlouvu s pojišťovnou atak, ale pointa byla ze je blbost se ptát na cenu, kdyz se to lisi zubar od zubare ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.10.20 18:02

Chodim na Praze 8 k zubari, co “nema smlouvu” s mou pojistovnou (vlastne s zadnou). Ceny budou vsude jine, ale pro predstavu. Prevence vcerne zubni hygieny 2× do roka, navsteva za 1800. Oprava zubu, kousek ulomene skloviny, stal myslim asi 2500. Trhani osmicky co byla kolmo na ostatni zuby a nevyrostla - cena 3500. Koukaka jsem, ze na pojistovnu vykazal akorat nejake injekce za 150, jinak vse platim na drevo ja.
ALE. Ten clovek ma zlaty ruce a je super psycholog, vubec se ho nebojim, chodim rada. O trhani jsem nevedela a ani nenastaly komplikace. Dela vsechno tak, aby pacient mel max. komfort.
Manzel k nemu chodi na predelani plomb a je to cca 3000 za navstevu, ale treba na jeden zub musel jit 3× nez to bylo 100% hotove (myslim ze to bylo vcetne cisteni kanalku).
Za me stoji to za to, i kdyz ty castky jsou hrozny. Vyber si nejlip nekoho podle doporuceni znamych. Ten nas ani jinak lidi nebere.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16997
14.10.20 18:03
@Anonymní píše:
Nespolupracuje s pojišťovnou.
Takže se dá říct, že platím i za pozdrav…
Jen rentgen mě stál 1000kc a plán co jak budeme postupovat dalších 500 Kč.
Vytrhnutí zubů Od1000kc až 2500 Kč s injekci Proti bolesti. Uvažuji, že si nechám udělat to co je vážně nejdůležitější a na můstky bych si našla už jiného zubaře, když teda seženu. Tam by ta cena mohla být už dost rozdílná oproti zubaři, který má smlouvu s pojišťovnou.
Můstek za 14000 a nebo za 4000 tis je rozdíl

Hlavně si nejdřív nech od jinýho zubaře posoudit, jestli je ty zuby nutný trhat a pak složitě dělat můstky. Aby to bylo potřeba, to by jsi ty zuby musela mít totálně zdevastovaný a rozpadlý a i tak se s tím dá něco dělat. Většinou stačí dát korunku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.10.20 18:04

Ahoj já chodila poctivě k zubaři a vždy mi říkal že je všecko v pořádku do té doby než mě začal bolet zub a chtěl mi ho vytrhnout, tak to jsem řekla teda že určitě ne, a našla jsem si jiný mého zubaře který nemá smlouvu s pojišťovnou, a to jsem se teda divila co mi našel všechno za hrůzu, pod každou plombou mám kazi,2 zuby už zachránit ani nepůjdou, bude se muset vytrhnout a nahradit můstke, jeden implantát,2 korunky atd. je toho ví, to je tak na žalobu na původního zubaře k, terý mi roky tvrdili že je vše dobré a v pořádku na kontrolách a přitom na to kašlal a pravda to nebyla :cert:
Mám léčebný plán, který je rozplánovaný na více než rok, něco z toho už mám hotové, postupně mi musí dát vše dohromady, celková cena vychází přes 200 000 Kč…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.10.20 18:26
@Anonymní píše:
Ahoj já chodila poctivě k zubaři a vždy mi říkal že je všecko v pořádku do té doby než mě začal bolet zub a chtěl mi ho vytrhnout, tak to jsem řekla teda že určitě ne, a našla jsem si jiný mého zubaře který nemá smlouvu s pojišťovnou, a to jsem se teda divila co mi našel všechno za hrůzu, pod každou plombou mám kazi,2 zuby už zachránit ani nepůjdou, bude se muset vytrhnout a nahradit můstke, jeden implantát,2 korunky atd. je toho ví, to je tak na žalobu na původního zubaře k, terý mi roky tvrdili že je vše dobré a v pořádku na kontrolách a přitom na to kašlal a pravda to nebyla :cert:
Mám léčebný plán, který je rozplánovaný na více než rok, něco z toho už mám hotové, postupně mi musí dát vše dohromady, celková cena vychází přes 200 000 Kč…

Tak to je mazec 8o vidím to podobně, ale v žádném případě nepočítám, že to bude 200 tis to nedám! Za 200 tis musíte mít zuby krásný jeden vedle druhého, jestli jsem to dobře pochopila, tak i ty co vám vytrhne, tak vám dá místo něj nový?? Já na stoličky prdím tam to není vidět tak holt budu mít díry, ale hlavně abych neměla žádný zánět a neohrožovalo to můj život. Takže to vidím na vytrhnutí a oprava mezizubních kazu. Možná budu uvažovat o jedné korunce. Můj typ byl cca 40 Tis. Jak vidím, tak se do toho nevejdu ani náhodou.

• Citovat
  • Nahlásit
2559
14.10.20 18:28

Zubaři pracující za hotovost rozhodně mají lepší přístup, stejně jako všichni ostatní doktoři placení na ruku. Jinak by přece nikdo takový nebyl - proč by někdo platil za péči dvakrát, kdyby tam nebyl zásadní kvalitativní rozdíl :P

„Kompletka“ bude v řádu statisíců. 200-500k. Ale je nepravděpodobné, že to bys potřebovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama