Covid-19: Zkušenosti s průběhem

5
14.10.20 07:50

Covid-19: Zkusenosti s prubehem

Zdravim, prosim o sdileni zkusenosti s prubehem nemoci. Ja uz 10. den lezim doma v izolaci v 1 mistnosti. Zacalo to prujmem, slabosti a mirne zvysenyma teplotama do 38. Testy mo vysli pozitivni a od te doby se neustale strida vlna, kdy se citim lepe a najednou behem par minut vyleti teplota na 39 a je mi zle. Nemam cich ani chut. Neustale pokaslavam a drazdi me ke kasli mluveni atp. Mam volat na 155 abych zajistil nejake vysetreni plic nebo je vase zkusenost ze to je normalni prubeh vyzadujici jen domaci peci? Jak dlouho zapasite? Kdy prestanu byt infekcni a muzu byt s rodinou? Dekuji Petr

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11853
14.10.20 08:28

@PetrNemec To vse musis konzultovat se svym praktickym lekarem, ten te na pripadna vysetreni posle.
155 volej jen v akutnim pripade, kdy nejsi schopen se sam dostat k lekari nebo na pohotovost. Neblokuj RZ nekomu, kdo je opravdu ohrozeny na zivote (infarkty, mrtvice apod) :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27685
14.10.20 08:34

@PetrNemec
Svému ošetřujícímu lékaři jsi volal?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
401
14.10.20 08:40

Covid jsem tedy myslím neprodělala, ale při chřipce mě bolelo na prsou jak blázen při každém zakašlání (suchý dráždivý kašel), horečky k 39 stupňům defacto skoro týden a spala jsem většinu dne. Já bych volala RZ jen v případě, že by se mi dlouhodobě špatně dýchalo (jakože se začínám dusit a dech mi nestačí ani v klidové poloze), jinak ne. Ono v té nemocnici dají patrně jen kyslík při dušnosti v první řadě, jinak budou léčit stejně, jako byste byl doma - klid na lůžku, antypiretika. Pokud váš držádí mluvení ke kašli, tak nemluvte a zbytečně se nezatěžujte jakýmkoliv dalším pohybem. Při jakékoliv viroze je nezbytný klid na lůžku, tj. zbytečně netrajdat po bytě či domě a prostě ležet, sledovat TV, ideálně jen spát. Chodit max. na záchod. Držte se a vyležte tu breberu!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.10.20 08:41

Čtyři dospělí rodinní příslušníci měli stejný průběh - velká únava, bolest kloubů, celková schvácenost. Ani horečka, ani ztráta čichu a chuti. Jeden měl trochu kašel a jeden měl problémy s dýcháním, ale na nemocnici to naštěstí nebylo. Jeden měl pocit, že všechno chutná po savu. Příznaky se zlepšovaly, na konci karantény všichni byli jakš takš ok. Ale 3 ze 4 mají ještě 14 dní po karanténě doznívající problémy - dušnost a stále únavu, nejsou schopni se navrátit do puvodní „rychlosti“ svého života.

• Citovat
  • Nahlásit
16271
14.10.20 08:53

@PetrNemec zavolej praktickému lékaři, buď ti pošle atb na erecept, nebo tě pošle na další vyšetření

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11853
14.10.20 08:54
@stinga píše:
@PetrNemec zavolej praktickému lékaři, buď ti pošle atb na erecept, nebo tě pošle na další vyšetření

Pri covidu mu budou ATB na prd :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16271
14.10.20 09:19

@cecetka mohla mu na to už nasednout bakteriální infekce, ale pochybuji, že si ho doktor pozve do ordinace na crp, tak mu „může“ poslat ten recept na atb - netvrdím, že to tak dělají všichni doktoři, ale vím o tom, že se to někde děje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22122
14.10.20 09:38

Drž se!

Při tom všem je fajn, žes napsal. I neanonymně.

Osobně bych uvítala, kdyby se za to lidi nestyděli a klidně se přiznali.

Kdyby prostě byla jakási vúle sdílet picity, projevy, místo odkud kdo je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
886
14.10.20 10:31

Sestra (46 let) byla pozitivní tři týdny, nejdřív horečky, celková slabost, říkala, že jen ležela a spala a sotva se dovlekla na záchod. Přišel urputný kašel, silný, vycházející až bůhvíodkud (ten jsem slyšela přes telefon, opravdu byl intenzivní a hluboký). Po deseti dnech byla objednaná na další test, šla cca za tři dny na to, test byl opět pozitivní, příznaky trvaly. Čich ani chuť neztratila. Po necelém měsíci byla uschopněná, ale je pořád unavená, zmůže ji cokoliv a ani se jí moc dobře nedýchá. Přesto prý patří k pacientům s lehkým průběhem podle vyjádření mudr, takže se nechci domýšlet, jak vypadá těžší průběh. Jinak sestra je obézní a s mírnými problémy s vysokým tlakem, to je potřeba říct.

Posílám virtuální objetí, zřejmě to doma zvládnete, ale je to celé nahouby :hug: Měla jsem o sestru takový strach… Držte se :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
14.10.20 10:59
@stinga píše:

No praktický lekar tvrdi, ze mi takto moc nedokaze poradit / pomoct a mam si zavolat na 155 :-) no ale otázka je kdy je ta hranice kdy se má volat… Zatim to je udrzitelna viroza, trochu se kasle, ale zadne velke potize s dychanim. Jen je to uz pres 10 dni a porad na vlnach. Vcera zas 39 horecky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
14.10.20 11:00
@Liška2014 píše:
Drž se!

Při tom všem je fajn, žes napsal. I neanonymně.

Osobně bych uvítala, kdyby se za to lidi nestyděli a klidně se přiznali.

Kdyby prostě byla jakási vúle sdílet picity, projevy, místo odkud kdo je.

Děkuji všem za podporu. Není problém sdílet prubeh…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
14.10.20 11:01
@Annci píše:
Sestra (46 let) byla pozitivní tři týdny, nejdřív horečky, celková slabost, říkala, že jen ležela a spala a sotva se dovlekla na záchod. Přišel urputný kašel, silný, vycházející až bůhvíodkud (ten jsem slyšela přes telefon, opravdu byl intenzivní a hluboký). Po deseti dnech byla objednaná na další test, šla cca za tři dny na to, test byl opět pozitivní, příznaky trvaly. Čich ani chuť neztratila. Po necelém měsíci byla uschopněná, ale je pořád unavená, zmůže ji cokoliv a ani se jí moc dobře nedýchá. Přesto prý patří k pacientům s lehkým průběhem podle vyjádření mudr, takže se nechci domýšlet, jak vypadá těžší průběh. Jinak sestra je obézní a s mírnými problémy s vysokým tlakem, to je potřeba říct.Posílám virtuální objetí, zřejmě to doma zvládnete, ale je to celé nahouby :hug: Měla jsem o sestru takový strach… Držte se :srdce:

moc děkuji… snad to dobre dopadne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22122
14.10.20 11:09

@PetrNemec podívej, pokud je zavoláš, dojedou..
Ale budeš ležák v totalní izolaci. Osobně, pokud nemáš jiné nemoci, bych vydržela doma..

Je to složité, u nás byla včera známá a 2 hodiny pořád pokašlávala. Brala jsem to tak nějak v klidu, nejsem panikař. Ale při odchodu se zmínila, že její partner v noci horečku, průjem, zvracení a hrozný kašel.

Na test prý ale nepůjde.

V ten moment jsem tak nějak to nevnímala. Nedošlo mi to. Třeba opravdu o nic nejde.

Tak uvidím dnes, jak půjdu pro syna do skolky.

Nemám na ni telefon, jen jsme se seznámily ve školce.

Budu konat, pokud pojmu podezření.

Příspěvek upraven 14.10.20 v 11:11

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4617
14.10.20 11:10

@PetrNemec ono ta nemoc opravdu může chodit ve vlnách. Chvilku lépe, pak hůř. 10 dní už je asi hodně. Dala bych tomu možná ještě den, ale pouze za podmínek, že se nebude horšit dýchání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama