Zubní kaz u tříleťáka:-(

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nela_M
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 03.11.09 09:30
Zubní kaz u tříleťáka:-(

Ahoj holky, jdu zase pro radu.

Včera jsme byli u zubařky a ta Adamovi našla malinký zubní kaz na stoličce. Objednala ho za tři týdny, že mu ho vyvrtá. Rovnou jsem hrdinsky jako doprovod nominovala tatínka, ale stejně jsem z toho špatná… Jak to proboha takhle malýmu dítěti vyvrtá? Má něco co mu strčí do pusy, aby jí nemohl zavřít? Nejde mi o zubařku, tu ať klidně rafne :oops: :lol: , spíš už vidím, jak se vzteká a mlátí sebou (i když ho bude tatínek mít na klíně) a ona ho tou vrtačkou vrtne někam jinam :cry:

Taky jsem četla, že někteří zubaři mléčné zuby nevrtají…

Takže máte to některá s prckem za sebou? Jaký je jeho další vztah k zubaři? Bojím se, že už tam pak Adama nikdy nedostanu :roll:

Díky moc za odpovědi.

Přečtěte si článek: Pozor na zubní kaz u dětí: Zoubky čistěte pečlivě

Reakce:
meduleinka
Závislačka 2613 příspěvků 03.11.09 09:41

nám vrtali ve čtyřech letech, měl ale kazy dva, první zvládnul dobře i když občas kňournul, ale byl stečný. Podruhé se už strašně bál, nechal si zoubky prohlédnout, ale jak přišlo na vrtačku, tak byl konec. Pan doktor mu navrhnul injekci, i tu si nechal dát, ale pak to pokračovalo stejně…vrtačka a konec. Nakonec jsme dostali doporučení do nemocnice, že bude ošetřenej v analgosedaci, to znamená, že bude při vědomí, udělají mu to za každou cenu, ale nebude si to pak pamatovat. Musím přiznat, že tam už jsme nedošli a čekáme až zoubky vypadnou. Jiná doktorka nám řekla, že to klidně můžeme tak nechat a počkat.

JaSe
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.09 14:09

Ahoj,
moje dcera, nyní 4 roky, má jeden zub vytržený a tři zuby vrtané. Musela jsem jí udržet, jsem s dětmi sama, takže jsem jí nemohla dát nikomu jinému. Její první setkání se zubařem bylo na pohotovosti, kde jí jeden zub rovnou vytrhli :-( . To jí byly 3 roky. Pak jsme se konečně dostali k zubní lékařce, která postupně dala tři plomby. První zub byl docela náročný, ale pak holka brečela už jen při vrtání a to ostatní si nechala líbit.
Dítě musíš udržet, aby ho zubařka nevrtala jinde, ale dětské jsou myslím dost zkušené. Nicméně moje holka je docela kus, takže jí bylo dost co držet, ale nakonec jsem to zvládla. Bojí se k zubařce, ale pusu otevře. Teď se snažíme, aby už byly jen preventivní kontroly.
Nám zubařka poradila, připravovat jí na vrtání tím, že jsem jí měla říkat, že jí paní doktorka polechtá zoubek. Prostě o tom mluvit, ale samozřejmě neříkat, jak je to hrozný…
Držím palce. Naštěstí to trvá jen chvilku. Jana

lhet
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.12.09 12:40
Kazík

Dceři je 5 let a má teď už druhý kaz- čeká nás to v lednu :cry: Když ji vrtala paní Mudr zadní stoličku ve 3 letech byla jsem sama překvapená jak seděla na křesle a ani nehlesla víc strachu jsem měla já!! Navíc si mohla vybrat barevnou plombu dle svých představ :-) Pravdou je že naše paní Mudr. - zubařka je velmi přísná a od pohledu autorita, ale s malou chodím každý půl rok od jejího 1 roku na preventivní.. Takže k ní má důvěru a probíha to v klidku - jen abych to nezakřila

Nelisa
Neúnavná pisatelka 15311 příspěvků 09.12.09 22:26

Naše zubařka vrtačku nepoužila, vypláchla něčím, co vypadá jako vrtačka, zlehka dočistila takovým tím kovovým „rejpátkem“ a zaplombovala. Neošetřený kaz bych teda v puse rozhodně nenechávala, podle mě bude čím dál větší a hrozí, že se ukáže i na jiném zoubku. A když už se budou prořezávat šestky, tedy stálé zuby, tak pak hrozí, že budou zkažené hned od malička. Problém je, že je málo zubařů a ke všemu málo těch, co jsou ochotní ošetřit tak malé a řvoucí děti. :nevim:

mumisek
Kecalka 191 příspěvků 27.02.10 22:17

My se k zubaři chystáme v nejbližší době, zatím to bylo bez kazu, ale nedokážu si představit, kdyby chtěli malou vrtat. Bojí se vrtačky, mixéru, vysavače… prostě všeho, co vydává hluk :think:

AngelinaBalerina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.10 13:45

ahoj, my chodíme k zubaři od prvních zoubků, malý má 4,5 let a ještě jsme tento problém neměli. Zoubky čistíme ráno a večer a ještě si je prcek přečistí ve školce po obědě a rozhodně si nedáme třeba tvrdý bonbon nebo lízátko, klidně jinou dobrotku.. a zoubky jsou hezké a bez kazu :wink:

dada1511
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.03.10 08:32

Malá měla první kaz taky ve 3.5letech.Zubařka ho nevrtala,dala tam nějakou hmotu „hvězdičku“.Ří­kala,že tak malému dítěti vrtat zub nebude,že se to nedělá,kvůli tomu,že děti pak mají panický strach ze zubařů.Možná bych zkusila jinou zubařku.Divím se,jak to tak čtu,že dětem zoubky trhají.To moje zubařka taky nedělá,že se tím narušuje sled růstu zubů.Myslím,že jí donesu kytku…

BarboraB6
Stálice 78 příspěvků 14.05.14 14:38
Kaz u tříleté

Ahoj, pokusím se obnovit diskuzi, teď jsme se vrátili od zubařky a jsem celá špatná. Malá má kaz na všech čtyřech stoličkách a paní doktorka se na mě koukala, jako kdyby jsme zubní kartáček neviděli ani zdálky… Ale to je fuk. Spíš mě zarazilo, že na vyvrtání tří stoliček (kde jsou malý kazy) nás objednala na září - to se do tý doby neprožere celý? A pak ještě na ten čtvrtý kaz, ten je prej veliký, tak tam se nás pokusí přesunout k nějaké jiné lékařce, která se na děti specializuje, ale už samozřejmě nebere a ta že by jí to udělala s pomocí nějakýho plynu - oblbováku, aby se to dalo vůbec vyvrtat a pokud nás paní doktorka nevezme, budeme muset do Prahy pod narkózu. Je to možný? A má to vůbec smysl u mlíčňáků? Děkuju za všechny odpovědi, pokud se někdo setkal s podobným. Hezký den.

LucieJ3
Kecalka 212 příspěvků 14.05.14 14:55

@BarboraB6 Jasně, že to má smysl u mlíčňáků. Zubní kaz je nakažlivý, přece bys nechtěla nakazit stále zuby v dásni. Moje 2letá dcera má zkažené snad všechny horní přední zuby (odmalička nechtěla, jakmile to šlo, začala se bránit). Zubařka to zastavila ozonem, vrtat bude, až dcera povyroste. Ve vašem případě bych se bála, že kaz prožere celý zub. Moc dobře totiž vím, jak rychle kaz umí ty zuby sežrat.

BarboraB6
Stálice 78 příspěvků 14.05.14 15:00

Právě, taky mi to přijde dlouhá doba. A smysl vrtat jsem spíš myslela, že když je tam takhle velký kaz, jestli by nebylo míň stresující a rychlejší ho vytrhnout.

lucyhavirov
Kecalka 140 příspěvků 14.05.14 15:01

Záleží na zubaři, jak dcera měla 4,5let tak měla 2 kazy a zubařka řekla, že u prvních zubů se nevrtá pokud zub nebolí a jelikož dceru nic nebolelo dala nám do toho bílou jakoby plombu a tu jsme měli. Vše bylo v pohodě a neměli jsme žádný problém. Momentálně už zuby nemá-vypadly.

LucieJ3
Kecalka 212 příspěvků 15.05.14 11:44

@BarboraB6 Pokud se pod tím zubem s velkým kazem neklube už stálý zub, tak by se díky vytržení mohly dítěti zuby rozjet, stálé zuby by díky tomu mohly růst úplně křivě a dítě by na pár let dostalo rovnátka. A můžu ti říct z vlastní zkušenosti, že to bolí dost. A to mi bylo už 15, když jsem je dostala, takže jsem už lecos vydržela.

BarboraB6
Stálice 78 příspěvků 15.05.14 12:07

@LucieJ3 aha, tak jo, děkuju za reakce a rady, uvidím jak dopadneme, ještě jí zavolám, že je to moc dlouho do září, co s tím, aby tam neměla potom velký kazy ve všech těch zubech, možná je to teď jenom o malinkym vrtnutí.

Romča 35
Nováček 5 příspěvků 06.01.15 21:37

Nechte udělat dítěti normálně RTG, jinak je všechno „věštění z koule“.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >