Zůstane mi dítě po rozvodu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
shadowofangels
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 01.08.19 07:28
Zůstane mi dítě po rozvodu?

Ahoj, prosím, potřebuji poradit.
11 let žiji s manželem ve společné domácnosti, spolu máme 1 dítě, v srpnu malé budou 4 roky. Už od prvopočátku jsme byli pořád spolu, všude jsme chodili spolu, víceméně jsem snad nikam nechodila sama.. Pak po nějaké době jsem chtěla jít někam sama. To už začal brát, že s ním nechci být a samotnou mě nechtěl nikam pouštět a nedával mi volnost, řekl, že to má být doma sám? A že on kamarády taky nemá a tak že já taky mít nemusím. Dokonce jsme pak i byli 2× od sebe, ale vrátila jsem se k němu s tím, že se třeba změní. Pak po roce jsme se vzali a po dalším roce bylo miminko. Teď lituju toho, že jsem si ho vzala.. Ale miminka, ne, malá je zlatíčko :srdce:. Každopádně je to ale ještě horší. Nemůžu jít s malou pomale ani před barák, dokud on sám to nedovolí, chodí mi do mobilu, proleze všechnu historii, fb, Messenger.. V ničem mě nepodpoří, akorát mě uráží a povyšuje se, že on je nejlepší.. před měsícem jsem si však psala s jedním kamarádem.. psali jsme si i sexuální věci, ale bylo to brané z legrace. Přičemž teď toho i lituju. Někdo se mu naboural do Messengeru a konverzaci přeposlal jeho přítelkyni. Doteď si myslí, že jsem to byla já, ale ne. Pak se spojil s mým chlapem a všechno má i on. No já se chci rozvést a vše chce použít u soudu a pořád říká, že malou nedostanu a ten kamarád mu chce svědčit. Takže se strašně bojím, že mi ji vezmou :( Teď v úterý se mám jít podívat na byt, ale musím odjet hned ráno, protože všude chce případně chodit se mnou ikdyz jedu k babičce, on že počká v autě.. Ale pořád si říkám, zda to nemám nechat až bude malá velká, a nemám to vydržet, protože mám strašný strach.. :,( To je moje největší láska a to by byl můj konec kdybych o ní přišla.. :,( Nedávno jsme se hadali, že mě i silou chytl za ruce a drzel mě bradu abych se na něj dívala a říkal, že co si myslím, že se svými 150cm mu furt budu na vše odpovídat. Už s ním být nechci, ale o malou přijít taky nechci. Prosím poradíte co dělat? :(

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67414 příspěvků 01.08.19 07:31

@shadowofangels No, asi takhle, kdo si s kým co psal, soud o děti nezajímá… Na druhou stranu, pokud on bude mít zájem, tak na střídavou péči šanci má, je to jeho dítě stejně jako tvoje, že by ji dostal svěřenou do péče on není pravděpodobné.

shadowofangels
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 01.08.19 07:35

@j.a.n.i1 já jsem pro střídavou péči, může s ní být i každý den.. toto chci navrhnout u soudu. Ale pořád straší, jak mi je vezmou a že nemám šanci.. to že hledám bydlení o tom neví, takže pořád i říká, jak skončím u popelnic apod..

pikola
Generální žvanilka 21628 příspěvků 01.08.19 07:37

Na základě nějakého psaní, i kdyby jsi mi byla nevěrná ti nikdo dítě nesebere. A on ti omezuje svobodu, koukej si dupnout a přestaň se ho bát. Max budete mít dítě napůl, ale pokud ty se ho sama nevzdáš nikdo ti ji brát nebude.

shadowofangels
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 01.08.19 07:37

@j.a.n.i1 on si to totiž představuje tak, že soud mu ji dá do péče a já s ní už nebudu.

Keyllah
Extra třída :D 12833 příspěvků 01.08.19 07:41
@shadowofangels píše:
@j.a.n.i1 on si to totiž představuje tak, že soud mu ji dá do péče a já s ní už nebudu.

Tak to vůbec, buď v klidu ;) max. střídavá péče a to je ještě otázkou, protože dítko je malé a někteří soudci, takto malá dítka do střídavky vůbec nedávají, pokud s tím tedy matka výslovně nesouhlasí ;)

Netopýr1
Ukecaná baba ;) 1123 příspěvků 01.08.19 07:41

Těžko někdo vezme dítě matce, pokud není alkoholička, na drogách, bezdomovec nebo já nevím co. Jen to zkouší. Musíš bejt sebevědomá, pošli ho s tím do háje. Mimochodem, taky pro něj nepůsobí zrovna dobře, že ti leze do soukromých věci a ještě to rozesílá. :poblion:

shadowofangels
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 01.08.19 07:43

@pikola já se malé nevzdám nikdy.. :srdce: dělám vše proto, aby byla šťastná.. jinak manžel má dítě z prvního manželství a toho se vzdal.. neb ho jeho syn nějakým způsobem neměl rád, nechtěl s ním být.

shadowofangels
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 01.08.19 07:45

@Keyllah to já zase souhlasím se střídavou.. chci aby si ji táta taky užil a malá ho má ráda.. Takže já vůbec nemám důvod to zakazovat. Ale stejně jak na mě doráží, dochází mi síly :(

Keyllah
Extra třída :D 12833 příspěvků 01.08.19 07:47
@shadowofangels píše:
@Keyllah to já zase souhlasím se střídavou.. chci aby si ji táta taky užil a malá ho má ráda.. Takže já vůbec nemám důvod to zakazovat. Ale stejně jak na mě doráží, dochází mi síly :(

protože jsi hned přistoupila na své maximum a on ví, že přes malou tě může týrat. Hlavně klid, zajisti si pro sebe a malou zázemí, finance, dobrého advokáta a jdi do toho ;)

shadowofangels
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 01.08.19 07:52

@Keyllah já mám teď brigádu a ještě jsem na mateřské. ale zaměstnavatel mi má dávat práci na hpp případně mi byla nabídnuta i jiná práce. Takže hned jakmile budu mít bydlení, nastoupim i do práce. Ze začátku mi máma slíbila, že mi pomůže. Neb s chlapem máme společný účet, ajak nedám své peníze do společného účtu, tak je blbě a už mě balí věci ať jdu do… Na dobrého právníka mít nebudu :(

pikola
Generální žvanilka 21628 příspěvků 01.08.19 07:53
@shadowofangels píše:
@pikola já se malé nevzdám nikdy.. :srdce: dělám vše proto, aby byla šťastná.. jinak manžel má dítě z prvního manželství a toho se vzdal.. neb ho jeho syn nějakým způsobem neměl rád, nechtěl s ním být.

No vidíš, to zase hraje do karet tobě, když bude pyskovat vytáhni že už se nestará o jedno tak proč by mu někdo dával druhé a tobě ho bral. On moc dobře ví jak to funguje, jen tě straší aby tě mohl ovládat. A ty se ho bojíš. Vůbec se s ním nebav na tohle téma

shadowofangels
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 01.08.19 07:55

@pikola navíc trochu i pije a cca před 2 lety mu byl sebrán ŘP za alkohol. Každopádně nechci vytahovat špínu, já chci mít už klid :(

pikola
Generální žvanilka 21628 příspěvků 01.08.19 08:00

@shadowofangels tak vidíš, tak čeho se bojíš?

shadowofangels
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 01.08.19 08:02

@pikola když on vždycky tak doráží.. já jsem typ co nemá rád hádky, vše chci vyřešit v klidu. A jak se řekne, že udělá vše aby ji měl on, tak mě to dorazí :(

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama