Zvětšené ledviny u miminka ve 20. týdnu těhotenství

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
baccata
Kecalka 365 příspěvků 30.08.18 14:47
Zvětšené ledviny u miminka ve 20. týdnu

Prosím, nesetkal jste se s tím někdo? Včera jsem byla na běžné kontrole a na UTZ se doktorovi nelíbilo, že má mimi zvětšené ledviny. Hned mu prohlédl i močový měchýř a uklidňoval mě, že ten pracuje jak má, je v něm moč a tudíž zvětšené ledviny nejsou důsledkem toho, že by městnaly moč. Moc nevěděl co s tím a je rád, že jdu za dva týdny na velký ultrazvuk do Genetiky, prý jsou líp vybavení a určitě budou vědět, co s tím… Jenže je to až za dva týdny a já jsem z toho trošku nervózní. Máte někdo podobnou zkušenost? Mimi se jinak zdá naprosto v pořádku, prospívá jak má. Ještě si u mě doktor neví rady s protilátkami, které se u mne vyskytly jako pozitivní, ale není to vlastně skoro možné, protože já jsem A+ a manžel je AB+…

Přečtěte si článek: Jak probíhá 20. týden těhotenství?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
lampicka11
Závislačka 3431 příspěvků 5 inzerátů 30.08.18 15:22

Já měla kamarádku které zjistily na utz že mimco nemá mocak a ledviny nebo zvětšené? Teď netuším. Měla kačenu doktorku na gynde. Tak ve 22tt museli vyvolat porod protože dítě nemělo šanci na přežití :,(:nevim:

mroe
Extra třída :D 14561 příspěvků 30.08.18 15:25
@novakova.t píše:
Já měla kamarádku které zjistily na utz že mimco nemá mocak a ledviny nebo zvětšené? Teď netuším. Měla kačenu doktorku na gynde. Tak ve 22tt museli vyvolat porod protože dítě nemělo šanci na přežití :,( . :nevim:

Jak za takovou situaci muze gynekolog?

Hobitka
Závislačka 3722 příspěvků 30.08.18 15:28

@baccata Ja mela u dvou ze tri deti ve 20.tt jednu ledvinu zvetsenou. Delali pak nejaky kontrolni UTZ po narozeni, tam uz bylo vse OK.

tulipán
Závislačka 3363 příspěvků 30.08.18 15:32
@mroe píše:
Jak za takovou situaci muze gynekolog?

Muze za to, ze ji do 20. tydnu nevadilo, ze nevidi ledviny a mocak.

Ennny
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 30.08.18 15:33

@mroe že mu to až do 20 tydne nepřišlo divné ?? :nevim:

Daenerys91
Kecalka 369 příspěvků 30.08.18 15:38

Nemusí to znamenat vůbec nic. Malý měl ve 20tt jednu ledvinu zvětšenou, za měsíc jsme šli na kontrolu a bylo všechno ok. Prý se to tak semtam stane, něčím to bylo momentálně ovlivněné, ale už si nepamatuju čím.

mroe
Extra třída :D 14561 příspěvků 30.08.18 15:52
@Ennny píše:
@mroe že mu to až do 20 tydne nepřišlo divné ?? :nevim:

A ona mela nejake UZ navic? Standardne se dela 3× za tehotenstvi, vic jich pojistovna neati, kdyz je tehotenstvi normalni. Poprve to videt nemohla a druhy se dela ve 20.tydnu, prave ke zjisteni vad.

lampicka11
Závislačka 3431 příspěvků 5 inzerátů 30.08.18 15:56

@mroe protože už měla podezření ve 13tt že něco není ok a prý „to bylo špatně vidět“ ve 20tt to samé a odeslala ji do nemocnice na screening a tam ji na to přišli. Chudák by nemusela rodit že jo..

Uživatel je onlinechaela
Ukecaná baba ;) 1393 příspěvků 2 inzeráty 30.08.18 15:58

U staršího syna taky našli zvětšené ledviny, obě. Už na 1. screeningu, sledovalo se to. Postupně to mizelo a po porodu už ani kontrolu neměl, protože už ve 30tt to bylo v pořádku. Prý se to stává často zvlášť u kluků a většinou se to samo spraví buď do narození nebo do roka, do 3 let… jsou různé hranice, kdy se to jo kontroluje.

mroe
Extra třída :D 14561 příspěvků 30.08.18 16:02
@novakova.t píše:
@mroe protože už měla podezření ve 13tt že něco není ok a prý „to bylo špatně vidět“ ve 20tt to samé a odeslala ji do nemocnice na screening a tam ji na to přišli. Chudák by nemusela rodit že jo..

A je na tom postupu neco nestandardniho? Nejsem sice odbornik, ale sla by snad na potrat ve 13. tydnu jen proto, ze je nalez nejisty? Ve 20. tydnu uz to bylo jasne, v tom tydnu se da dobre posoudit jestli ma dite nejakou vvv a proto se taky ten screening dela. Proc je gynekolozka konkretne kacena?

tulipán
Závislačka 3363 příspěvků 30.08.18 16:07

@mroe Ja jsem teda take presvedcena, ze pokud ve 13. tydnu ledviny ani mocak nesla (nebyly tam, takze videla 0), tak mela pacientku odeslat na vyssi pracoviste.

mroe
Extra třída :D 14561 příspěvků 30.08.18 16:12
@tulipán píše:
@mroe Ja jsem teda take presvedcena, ze pokud ve 13. tydnu ledviny ani mocak nesla (nebyly tam, takze videla 0), tak mela pacientku odeslat na vyssi pracoviste.

Tady je to samy odbornik.Vis, jak vypada na UZ dite ve 13. tydnu a jak velke ma ledviny?

lampicka11
Závislačka 3431 příspěvků 5 inzerátů 30.08.18 16:14
@mroe píše:
A je na tom postupu neco nestandardniho? Nejsem sice odbornik, ale sla by snad na potrat ve 13. tydnu jen proto, ze je nalez nejisty? Ve 20. tydnu uz to bylo jasne, v tom tydnu se da dobre posoudit jestli ma dite nejakou vvv a proto se taky ten screening dela. Proc je gynekolozka konkretne kacena?

Jelikož se jí něco nezdálo a měla starší utz tak ji měla odeslat jinam na odbornější pracoviště…protože v tohle týdnů se právě kontrolujou důležité orgány jestli jsou tam kde mají a jestli nějaké „nechybí“. Pochybila u screeningu a za dalších 7tydnu se nic nezměnilo…až pak ji teprve poslala jinam

lampicka11
Závislačka 3431 příspěvků 5 inzerátů 30.08.18 16:16
@mroe píše:
Tady je to samy odbornik.Vis, jak vypada na UZ dite ve 13. tydnu a jak velke ma ledviny?

Koukám že ty take ;) . Proto se toto vyšetření dělá tak brzo když ji vše ve vývoji aby se případným VV zabránilo a vše ukončilo vcas :pankac:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >