Zvláštní graf bazální teploty

2
28.5.20 14:26

Zvláštní graf bazální teploty

Ahoj, tento měsíc mi vyšel mi velmi nezvyklý graf bazalní teploty. Nevíte co to muže znamenat? Predtim byly grafy ukázkové a teď tohle, s nejasnou ovulaci a teploty nahoru a dolu. Díky moc za jakékoli info :) P. S: začala jsem v posledním cyklu do ovulace pít kontryhelovy čaj, třeba to s nim může souviset.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14632
28.5.20 15:03

Měříš ve stejný čas? To pak dělá ty trojúhelníčky, ne, ale moc si to už nepamatuji… A nevětráš najednou v noci, už je venku tepleji? Může to ovlivnit spousta věcí. :nevim: Uvidíš příští měsíc, pokud to předtím bylo jasnější. Kldině pošli, jak jsi to měla v předchozím cyklu, jaké míváš předovulační a poovulační teploty. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2056
28.5.20 18:45

Asi neměříš ve stejný čas (ty trojúhelníčky, jak píše @Litta ). Třeba by to pak nevypadalo tak nahoru dolů. Jinak to může být ale i anovulační cyklus, prý je normální, že se sem tam vyskytne.
Docela by mě zajímal účinek kontryhelu na BT, ale to asi z toho jednoho cyklu nezjistíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
29.5.20 07:59

@Litta malokdy se mi povede merit uplne presne ve stejny cas ale je to cca + - hodina a taky se mi stane že čas jen pozěji zapíšu :D, ostatni grafy jsou zda se mi celkem vporadku a ted takove vykyvy tak me to prave zarazilo. vim ze cyklus muze byt i anovulacni a muze to byt tento, ale fakt me zajima jestli za to nemuze trochu ten kontryhel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14632
29.5.20 09:21

@Anedvo To se mi moc nezdá, že by to dělal kontryhel, ale já ho nikdy nepila tak poctivě, resp. ne v cyklech, kdy jsem měřila, takže bohužel svým grafem nemohu přispět. :( Ještě mě napadá baterka v teploměru, jestli to nerozhazuje ten. ;) Uvidíš příští měsíc, to už by anovulák být snad neměl a třeba se to srovná. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
29.5.20 11:32

Ahoj, můžu se přidat se svým grafem? :) Měřím první měsíc a nemám zatím žádné zkušenosti. Snažíme se o dítě a vím, že je na závěry ještě brzo, ale… Máte někdo takové grafy a skončily těhotenstvím? Nebo jak se vám to zdá? Díky za odpovědi. Snažíme se 8 měsíců od samovolného potratu a už mi trochu hrabě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2056
29.5.20 14:15

@Luci22 To je pěkný graf.
A doporučuju tyhle stránky, je tam spousta dobrých informací http://merenibt.xf.cz/index2.html

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2056
29.5.20 14:17

@Anedvo Plus mínus hodina mi přijde jako docela velký rozptyl. Tady je příp. něco o eliminaci nepřesných měření, můžeš zkusit ten graf upravit
https://www.rodina.cz/clanek3694.htm

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.5.20 16:19

@Anedvo ahoj me kontryhel totalne pos… Cyklus z 29 dnu udelal 44 a OVU byla az 33 DC, prestala jsem pIt a zase dobry…(Bud ti sedne nebo ne, jak u koho)
Jinak u toho tveho grafu by asi byla OVU 24 DC nebo anovulak :nevim: :nevim:
@Luci22 ajoj ty mas krasny graf s OVU 17 DC ;) hodne stesti.. :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.5.20 16:20

@pet p musi se proste merit ve stejny cas a na stejnem miste jinak to nema cenu, mozna proto to ma takovy skakavy a neda se z toho proste nic vycist… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
370
30.5.20 16:47

Ahoj, chtěla bych se zeptat někoho kdo tomu rozumí, jestli se dá poznat nedostatek Progesteronu podle teplot. Dnes 9 dpo špinění :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.5.20 17:00

@Mychaj13.10 krasny graf, podle me pokles v poovulacnich teplotach je nidace (uhnizdovani) jeste to krasne sedi byva to o 0.3 stupne a to spineni je kvuli tomu, pokud je to vazne jen spineni vse je v poradku. :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.5.20 17:04

@Mychaj13.10 a progesteron drzi teplotu zvysenou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2056
30.5.20 17:49

@Mychaj13.10 Proč se ptáš zrovna na ten nedostatek progesteronu? Myslíš, že ho máš málo? Podle mě nedostatek progesteronu z výše teplot nepoznáš. Ale pokud míváš krátkou luteální fázi, tak to už by mohl být projev toho, že ho máš málo.
To špinění právě může souviset s nedostatečnou činností žlutého tělíska (tj. s nedostatkem progesteronu). Pokud by to tak bylo, gynekolog by ti dal nejspíš Utrogestan na vaginální zavádění na podporu udržení těhotenství. Nebo lepší varianta - může to být špinění kvůli uhnízďování, jak píše @Uplnenormalniholka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.5.20 17:54

@Mychaj13.10 ano zalezi i na lutealni fazi, pokud ji mas 10 dpo tak to muze byt spineni blizici se MS ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat