Zvracení jako projev ABKM

12
1.4.16 15:03

zvracení jako projev ABKM

Zdravím, chtěla bych vědět zda někdo nemá podobnou zkušenost. Malýmu je teď 5 měsíců a já nevím zda nemá ABKM. Cca v měsíci dostal 2× UM Hipp a z toho jednou nám vše vyzvracel až na žaludeční šťávy, tak jsem si říkala že mu možna vadilo kombinace MM a UM. Pak již nebylo potřeba dokrmovat tak jsme jen kojili. Asi ve 3,5 měsících přestal a přibývat a tak doktor řekl ať dokrmujem nějakým HA mlékem (z důvodu ekzému, kterého jsme se tou dobou už zbavili-držela jsem dietu bez mléka a cukru). Navečer tedy dostal Nutrilon HA, 2 hoďky si s náma povídal a pak jsem ho dala spát. Asi po deseti minutách ale začal zvracet ve spaní. zvracení se opakovalo asi 4× než ze sebe všechno dostal, u toho neustále usínal, byl apatický, poklepával se a byl úplně bledý. Ještě asi 40 minut se mu pak žaludek zvedal a zvracxel zase žaludeční šťávy. V tomto stavu sme skončili v nemocnici odkud nás po 2 dnech pustili s tím, že to asi byla viróza a ať dokrmujem klasickým mlékem a ne HA. Koupili jsme Sunar, ten odmítal. Pak jsme zkusili Bebu, kdy si první den vzal asi 80ml a další 2 dny 100ml jen na dokrm. Další den si už ale před spaním vzal pouze 20ml a opakovalo se znovu zvracení a ten šílený stav. Tak jsem přestala a radší začala s příkrmama ( ty jsou ok). Pak asi před 3 týdny jsem po zákroku u zubaře nesměla kojit a příkrmu nesnědl ještě dostačující množství tak jsem mu dala rýžovou kaši od Nestlé (mě blbce nedošlo že je v ní stejně mlíko) a po 2 hodinách znovu šílené zvracení a vypadal hrozně. Myslíte že by to mohla být ABKM nebo ne? Mě mate, že nezvracel po každém podání. Omlouvám se za dělku příspěvku. :D :D
Ještě sem zapoměla napsat že od půlky února jsem zase jedla vše i mléčné výrobky a ekzém se nevrátil, takže nevím zda to mléko má nějaký vliv když ho kojím.
Děkuju za rady. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

117
1.4.16 15:09

Ahoj, u nás se abkm zvracením projevovalo. Ale zvracel po každém podání, i když vypil třeba jen 50ml, hrozně, obloukem, několikrát. Vždy mu bylo zle tak 3 hodiny. Fuj, jen si na to vzpomenu.. Po roce to samo přešlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1988
1.4.16 15:29

Dcera s prokázanou silnou ABKM zvracela vždy, jen pokud to bylo třeba malé množství jogurtu, tak ne, ale měla zarudlou kůži okolo pusinky. Taky má ekzém. Tipla bych si, že to ABKM bude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1103
1.4.16 15:50

U nás jsem na ABKM přišla v osmi měsících, kdy jsem poprvé zkusila dát HIPP mléčnou kaši - nejdříve to začalo okamžitou kopřivkou v obličeji, která po cca 30 min zmizela, následně asi za 2 hodiny došlo na šílené zvracení, obloukem, pozvracené vše v okruhu metru. Když jsem znovu zkoušela kaši, tak jen lžičku a to ke zvracení nevedlo, ale kopřivka se i tak objevila. Dnes je malé 2 a půl a stále se nás ABKM drží. Jen naše paní dr. mi tvrdila, že to ABKM být nemůže, páč do té doby krásně přibírala a že se alergie neprojevuje kopřivkou… Přes její evidentní nevoli jsem si vydupala doporučení na alergo a tam to bylo jak kožními, tak krevními testy prokázáno. Bohužel máme k tomu i vejce… Hodně štěstí, ale k dalšímu podávání bílkoviny kr. mléka bych přistoupila asi jen po vyšetření a dohodě s odborníkem. Jinak já jsem mléčné výrobky jedla po celou dobu kojení, pan dr. na alergu mi řekl, že pokud do té doby nebyl žádný problém, tak ať mléko ze stravy nevylučuji, že ho v určitém malém množství je schopna tolerovat a že bych ji tímto způsobem mohla na alergen „zvykat“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1988
1.4.16 16:43

@f-l-e-a u nás ve všech bodech shodné jako u vás, akorát dceři už byly 3 a máme kromě mléka a vajec ještě i ořechy a pšenici…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
1.4.16 20:00

Tak to moc radost nemam. Akorát me proste mate ze bud nereagoval vůbec a nebo zvracel silenym způsobem. Asi budem muset na ty testy. Nevíte jestli je delaji už u takhle malých prcku?

@Murky a za jak dlouho jste zjišťovali ze to přešlo? A meli jste to i potvrzené od doktora?

@f-l-e-a mohla bych vědět jak to vyšetření probíhá? Pouze z krve nebo i jinak? Na kuzi maly na nic nereaguje. Zkoušela jsem i přímo krabicovy mlíko na ruku a nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1988
1.4.16 21:19

@Ellie23 dcera byla na testech v 6 měsících, je to odběr krve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1103
2.4.16 10:11

@Ellie23 pan doktor na alergu si ji kompletně prohlédl, měla jsem s sebou i fotky toho, jak vypadala po požití mléčné bílkoviny, zeptal se nás, zda jsme svolní k prick testům na kůži a hlavně k odběru krve. Fajn bylo, že jsem hned našla pochopení a jen co jsem ukázala fotky a řekla, co se stalo, tak hned mluvil o tom, že to vypadá na alergii a ne jako naše praktická dr. Po prick testech bylo jasno, takže jsme si popovídali co a jak dál, co to pro nás a hlavně pro naši holčičku znamená, jaká jsou rizika, jak vést dietu. Nejdříve jsme chodili na kontrolu každé 3 měsíce, teď chodíme jednou za půl roku. Ale testy nám nedělají při každé návštěvě. Opakovali jsme je znovu asi za rok a čtvrt od předchozích.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
2.4.16 10:28

@Sabinka a @f-l-e-a Děkuji moc za odpovědi :) hned na další návštěvě u doktora budu chtít aby nás na tu alergologii taky poslal ať je v tom jasno. Doma mi to totiž nikdo nevěři a tvrdi mi jaka je to blbost aby měl alergii když ji nikdo v rodině nemá. A bojim se aby náhodou si to nechtěli testovat sami když třeba babička hlídá. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1988
2.4.16 11:40

Tu krev může odebrat pediatr, není nutné chodit na alergologii, prick testy v tomto věku ještě nejsou spolehlivé, např. v Praze Na Homolce, kam chodíme na dětskou alergologii a imunologii, je dělají až od dvou let. Důležité jsou hlavně výsledky krve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1988
2.4.16 11:42

Ale určitě na odběrech trvej, ať už u vašeho pediatra nebo na alergologii, pokud by to ABKM byla, tak to dost významně změní jídelníček, tak ať víte, na čem jste. Držím palce, ať se to nepotvrdí!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama