Reklama

Zvýšené leukocyty u kojence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bgf
Stálice 68 příspěvků 27.02.18 19:57
Zvysene leukocyty u kojence

Ahoj, chtela bych se zeptat- dcera (11 mesicu) byla nemocna, asi 4 dny teploty, trochu ryma a kasel a doktorka ji vzala krev, ze ktere vyslo, ze ma snad primoinfekci EBV viru a za dva tydny nasledoval kontrolni krevni test a ten tu EBV vubec nepotvrdil, tj. Vsechny protilatky byly negativni. Naopak ale podle Toho posledniho testu ma vysokou hladinu leukocytu 21600. Podle doktorky je to reakce na nejakou jinou Virovou infekci, ale mala byla v době odběru už bez teplot jen trochu zadni ryma a CRP vyšlo negativni…muže to byt i zpětne reakce na tu předchozí nemoc (tj. Za dva týdny od horecek)? A je to hodně zvysena hodnota?
Moje lékařka už další krevní test dělat nechce, protože mala je bez nějakých příznaků. Jinak až asi měsíc bere železo, protože ji v lednu zjistili chudokrevnost ( málo feritinu).
Mám strach aby to třeba nebylo neco vaznejsiho :,(

Reklama

Reakce:

Tejule
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 27.02.18 20:18

Ano zvýšené leukocyty opravdu svědčí o infekci. Nicméně pokud je CRP negativní, tak klid. Ony leukocyty reaguji i na banální rýmu. Já bych znova kvůli leukocytum do dítěte píchat nenechala, samozřejmě když bude klinicky ok :)

Bgf
Stálice 68 příspěvků 27.02.18 20:57

Prave ze je úplně v pohode, jen trochu ryma… tak asi budu důvěřovat svoji Detske…každopád­ně diky

lucynka25
Kelišová 7336 příspěvků 2 inzeráty 04.06.18 16:30

Ahoj,9mes dcerka je po nestovicich a nasledne mela anginu crp 111,min. stredu dobrala penicilin a byla dobra.
V patek jsem nesla dr.moc a mela zvysene leukocyty, dnes jsem nesla moc a porad zvysene leukocyty.
Poslala nas na krevni obraz, crp a jeste moc.
Zitra budou výsledky, ale desne se bojim, co to vsechno muze byt?
Je fakt, ze zase trosku pokaslava, je mozne, ze s e v ni porad neco mele, i kdyz mela 10dni ATB?

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Věra Špinarová bude mít svou sochu. Bohužel připomíná úplně někoho jiného

V Ostravě došlo k slavnostnímu odhalení bronzové sochy Věry Špinarové.... číst dále >

Kult i česká milenka Richarda Hammonda z Top Gearu. To je Škoda Rapid

Překoná někdy nová, právě představená škodovácká Scala popularitu Rapidu? Pro... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >