Zvýšené leukocyty u kojence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bgf
Stálice 66 příspěvků 27.02.18 19:57
Zvysene leukocyty u kojence

Ahoj, chtela bych se zeptat- dcera (11 mesicu) byla nemocna, asi 4 dny teploty, trochu ryma a kasel a doktorka ji vzala krev, ze ktere vyslo, ze ma snad primoinfekci EBV viru a za dva tydny nasledoval kontrolni krevni test a ten tu EBV vubec nepotvrdil, tj. Vsechny protilatky byly negativni. Naopak ale podle Toho posledniho testu ma vysokou hladinu leukocytu 21600. Podle doktorky je to reakce na nejakou jinou Virovou infekci, ale mala byla v době odběru už bez teplot jen trochu zadni ryma a CRP vyšlo negativni…muže to byt i zpětne reakce na tu předchozí nemoc (tj. Za dva týdny od horecek)? A je to hodně zvysena hodnota?
Moje lékařka už další krevní test dělat nechce, protože mala je bez nějakých příznaků. Jinak až asi měsíc bere železo, protože ji v lednu zjistili chudokrevnost ( málo feritinu).
Mám strach aby to třeba nebylo neco vaznejsiho :,(

Reklama

Reakce:

Tejule
Kecalka 337 příspěvků 27.02.18 20:18

Ano zvýšené leukocyty opravdu svědčí o infekci. Nicméně pokud je CRP negativní, tak klid. Ony leukocyty reaguji i na banální rýmu. Já bych znova kvůli leukocytum do dítěte píchat nenechala, samozřejmě když bude klinicky ok :)

Bgf
Stálice 66 příspěvků 27.02.18 20:57

Prave ze je úplně v pohode, jen trochu ryma… tak asi budu důvěřovat svoji Detske…každopád­ně diky

lucynka25
Kelišová 6734 příspěvků 04.06.18 16:30

Ahoj,9mes dcerka je po nestovicich a nasledne mela anginu crp 111,min. stredu dobrala penicilin a byla dobra.
V patek jsem nesla dr.moc a mela zvysene leukocyty, dnes jsem nesla moc a porad zvysene leukocyty.
Poslala nas na krevni obraz, crp a jeste moc.
Zitra budou výsledky, ale desne se bojim, co to vsechno muze byt?
Je fakt, ze zase trosku pokaslava, je mozne, ze s e v ni porad neco mele, i kdyz mela 10dni ATB?

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

7 tipů na snadné cestování s dětmi: Autem, autobusem i letadlem bez křiku a pláče

Chystáte se na letní dovolenou s dětmi a hrozíte se dlouhé cesty? Bohužel ji... číst dále >

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Články z Expres.cz

Dvojitá krádež! Po fotbale O2 ukradla České televizi i nejvíce sexy sporťačku Česka

Tak tomu se říká úlovek! Televizní stanice O2 TV Sport se nejprve před pár... číst dále >

Šéf tanečníků StarDance Onder mění ansámbl. Jak dopadla jeho ex Hunčárová?

Oblíbená taneční show StarDance již nebude jako dřív. Šéf tanečníků Jan Onder... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Dívka má hlavu větší než fotbalový míč, čeká na operaci

Na zásadní operaci čeká v Pákistánu holčička, která má několik měsíců po... číst dále >

První bedýnky jsme skládali v obýváku, říká podnikatelka Jana Bínová

Když před osmi lety zjistila, že v zahraničí si lidé běžně objednávají dovoz... číst dále >

Reklama