3 měsíční preferuje levou stranu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Celeste97
Zasloužilá kecalka 726 příspěvků 26.02.18 10:40
3mesicni preferuje levou stranu

Ahoj, mam 3mesicni holcicku a pri paseni konicku zveda hlavicku jen na levou stranu. Kdyz se mi otoci za hrackou doprava neudrzi ji a padá :nevim: To same i kdyz ji chovam, proste je otocena jen doleva. K mudr. jdeme na kontrolu az za tyden. Myslite ze bude nutne cviceni nebo rehabilitace? :( A taky na brisku zveda porad nozicky i rucicky nahoru jako letadlo :nevim: uz nevim jak ji to naucit :lol:

Reakce:

vertunka
Závislačka 4642 příspěvků 26.02.18 10:54

Zacni ji polohovat i na druhou stranu. Bud ji dej za hlavicku polstar/plysaka nebo si kup primo polohovaci pomucky.

barabrambora
Kecalka 393 příspěvků 1 inzerát 26.02.18 10:54

@Anet Krummerová Ahoj. Taky mám 3 měsíční holčičku a preferuje levou stranu. Má slehlou hlavičku a když je na břichu, tak jí na druhou stranu taky neotočí. Teď už celkem začala požívat i tu druhou stranu, ale stejně jsme dostali doporučení na rehabilitace. Ve středu jdeme na vyšetření a uvidí se jestli je to na rehabky.

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 11686 příspěvků 26.02.18 10:55

Rehabilitace není nic hrozného. Ale ty můžes pro dcerku udělat to, ze ji budeš chovat na obou rukách. Ne jen na jednu stranu. Dávat ji do postýlky na obě strany (my měli okno k postýlce ze synovy pravé strany, tak jsem ho střídavě dávala hlavou do čela postele a do nohou. Polož si malou na teplou podložku na zem a motivuj ji hračkou na obě strany. My jsme se synem byli kvůli nezvedání hlavičky, šli jsme třikrát a víc jsme nemuseli.

Uživatel je onlineZkai
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 43 inzerátů 26.02.18 10:56

Měli jsme to same. A jeste decentne splaclou hlavu na te strane. Na kontrole jsme vyfasovali zadanku na Vojtovku. Na první termín jsme teda čekali měsíc a pul, pak jsme museli cvičit 4× denně a po čtyřech měsících mučeni už jsme dochazeli jen na kontroly jednou měsíčně bez nutnosti cviceni. Vůbec se mi to nelibilo, kluk jecel, ale zhruba od 14ti měsíců nechodime vůbec. Hlava se taky srovnala. Ale podle děti co jsem vidala v čekárně, jsme byli jeden z tech lehčích případů.

Uživatel je onlineKamkam
Ukecaná baba ;) 1224 příspěvků 26.02.18 10:57

My máme to samý! Teda tu hlavičku drzi na obě strany. Ale ruku používá spíš levou, točí se hodně doleva, letadluje,… A pořád se strašně prohýbá. Malá má teda 4 měsíce. Zítra jdeme na kontrolu, tak dám vědět, co mi řekne. Ale neuro a fyzio mi doporučila si s pediatrem domluvit i dr. z ortopedie, když jsme tam v pátek byly na kyčlích.

Uživatel je onlineKamkam
Ukecaná baba ;) 1224 příspěvků 26.02.18 11:00

Jak radí výše. Taky motivuju na druhou stranu, ukazuju, já nosím na jednu stranu, manželovi zase vyhovuje nosit obráceně, tak se doplňujeme :D začala už používat tu pravou ruku, občas se stočí doprava, ale to prohýbání bude větší oříšek…

Strecha
Zasloužilá kecalka 697 příspěvků 26.02.18 11:03

Ahoj, urcite to reste zavcas. My chodili na rehabky a je to v pohode, chvilku jsme cvicili Vojtu. Mala je ted sikovna a nemusim se tlouct do hlavy, ze jsem to zanedbala. Mela jsem polohovaci valecky (staci i polstare, pokud nebude vyklouzavat), poridila jsem i polstarek panda, aby nemela moc slehlou hlavicku. A urcite nosit a kojit na obou stranach (ja mela pak kojit jen na te horsi strane-jednou fotbalovy uchop-proste, aby mimco bylo nuceno tu hlavicku otacet na tu horsi stranu). Na kontrole to rekni a pokud by rekla dr. ze je to ok, tak bych na te rehabce klidne trvala!

pannda
Kelišová 6596 příspěvků 35 inzerátů 26.02.18 11:07

Dcera zas preferovala pravou stranu, dostali jsme doporučení k rehab. lekarce, prohlídka si ji ve 2,5 m, pak po měsíci a ještě asi 2×. Vždy byla dcera lepší, nemuseli jsme cvičit…dnes je zdravá gymnastka. Řada - nech si ji prohlédnout rehabilitačním lekarem

Uživatel je onlineZkai
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 43 inzerátů 26.02.18 11:08

Mě teda kluk absolutně odmítal točit na pravo i kdyby by tam byly všechny lahve s mlikem na světě, raději se celej odsoupal a pytliky mouky ci podobne zabranovace u hlavy neměli šanci. Na rehabilitaci říkali, ze ma zkracene vazy na jedne strane, tak mu to prostě neslo. Cvičení pomohlo. Hlavně to bylo včas.

e008
Závislačka 3289 příspěvků 25 inzerátů 26.02.18 11:24

Jdi na cviceni, nam teda ani to nepomohlo. Cvicime vojtu od 7 tydnu a v 10m je stale asymetricka. Je k tomu i hypotonicka a hypermobilni. Ted nastupujeme na bobatha. Delam, co muzu.

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1594 příspěvků 1 inzerát 26.02.18 12:17

Mladší syn měl kvůli tomu později úplně zdeformovanou hlavičku. Vyboulilo se mu čelo a na té jedné strašně měl hlavu úplně placatou. Nám radili otočit postýlku, abychom k němu přistupovali z druhé strany a celkově se ho snažit nutit zapojovat i druhou stranu těla, ale on radši koukal do zdi. Chodila jsem s ním pár měsíců na cvičení, vojtovku a teď už by to nikdo nepoznal. Ale jako malý jí měl opravdu hodně slehlou a nehezkou.

Celeste97
Zasloužilá kecalka 726 příspěvků 26.02.18 12:46

Uf tak snad nam cviceni pomuze :think: ona teda pri spani otaci na obe strany ani zatim nema hlavicku slehlou, jen to paseni bojkotuje :nevim: :lol: Vojtovky se desim, pry pri tom deti hodne placou a to je neco na me :zed:

@Kamkam to jsem na tom stejne teda :D snad si prcci daji rict :lol:

Uživatel je onlineKamkam
Ukecaná baba ;) 1224 příspěvků 26.02.18 14:36

@Anet Krummerová doufám :D cvičení bude asi záhul, už žabička je mor, jak u toho propíná nožky…

cran-berry
Kecalka 340 příspěvků 26.02.18 15:28
@Anet Krummerová píše:
Uf tak snad nam cviceni pomuze :think: ona teda pri spani otaci na obe strany ani zatim nema hlavicku slehlou, jen to paseni bojkotuje :nevim: :lol: Vojtovky se desim, pry pri tom deti hodne placou a to je neco na me :zed:

Pláčou, ale spíš vztekle, že se jim nechce… Neboj, čím dřív začnete, tím bude cvičení pro tebe jednodušší a rychleji se dostaví výsledek. Určitě to bude brzy ok! :kytka:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Překvapení ve StarDance se nekonalo, Stodůlková a Gondík počítali s vypadnutím

Šestý taneční soutěžní večer StarDance se nesl v netradičním duchu, namísto... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >