Lze nastavit režim měsíčnímu miminku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

usmevava_mami
Povídálka 34 příspěvků 26.02.18 15:58
Lze nastavit režim měsíčnímu miminku?

Zdravím vás,
jednou už jste mi poradily, tak se na vás obracím v naději znovu.

Jsem prvorodička, máme doma měsíčního chlapečka. Je zdravý, plně kojený, krásně přibývá. Trošku ho trápí prdíky, ale masážemi a Espumisanem se nám daří s nimi celkem dobře bojovat. (Zkoušeli jsme i Baby Calm, ten ale podle mě nadělal víc škody než užitku).

Mám na vás dnes několik dotazů:

1. Chci ukládat večer ve stejnou dobu. Jak to ale udělat, když koupeme jen obden? Vytvoří si i přesto miminko návyk, že je to rituál? A v kolik jste vy takto malé miminko ukládaly?
  1. Mám se snažit mu již teď nastavit nějaký režim? Např. jej přes den budit co 3 hodiny ve stejný čas na jídlo?

(Někdy se vzbudí po těch 3 hodinách sám, někdy spí i 4 hodiny.)

1. Můžu jej už dávat na hrací deku s hrazdičkou? Má z toho něco?
  1. Začala jsem ho pevně zavinovat (ručičky plenkou připoutané k tělíčku), protože ho ručičky před spaním moc rozptylují. Jak dlouho ho můžu takto zavinovat? Nerada bych mu tím škodila, např. vzhledem k vývoji atd.

Moc děkuji všem, kdo se zapojíte a pomůžete nezkušené matce-amatérce :-)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

1.ovečka
Povídálka 24 příspěvků 26.02.18 16:02

Nejde, zatím nastavuje režim tobě, je to moc malý človíček, zatím se oba rozkoukáváte. Nespěchej
Na jídlo jsem nikdy nebudila, řekne si samo. Zavinování jsem také dělala, ale moje dítě bylo neklidné, stále plakalo, tato metoda pomohla, pokud ti nepláče, proč ho zavinuješ?

dana.dv
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 26.02.18 16:08

O režim jsem se snažila od začátku a dcera fungovala a funguje doteď:) Čas spánku po obědě navyklý jako miminko (12:30-16h) dodržuje i ve 3 letech.

Ukládali jsme kolem 18:30, od těch 8 měsíců kolem 19:15 (bylo léto a více světla). Trochu paseku v tom pak dělá změna času, ale vždy jsme najeli rovnou na nový čas a dcera se bez problémů adaptovala.

Koupali jsme taky ob den, v nekoupací den jsem myla obličej mokrou žínkou, stejně tak i ráno a říkali jsme u toho „Terezo žbluňk“ (info, že bude voda v obličeji, na stejnou větičku reagovala i při potápění při plavání).
Po koupání masáž, pyžámko, nakojení v posteli (později Nutrilon).
V pokojičku na spaní zatemněno, vždy stejná uspávací písnička (Princezna ze mlejna, všechny sloky 2×), dudlík plus mazlící hračka (doteď ji vozíme všude s sebou, i denně do školky) a odcházeli jsme. Dcera se naučila usínat sama, pouze kolem půl roku začala mít hysterické období, na radu zkušených jsme nepovolili a nevzali si ji do obýváku k televizi, chodili jsme ji v párminutových intervalech utišit a pochovat. Po 3dnech opět v klidu.

usmevava_mami
Povídálka 34 příspěvků 26.02.18 16:09

@1.ovečka
Děkuji za reakci.
Je pravda, že neplace, ale mrci nespokojenim, protože pořád cuka ručičkama, sahá si na obličej a tak. Tak jsem mu ty ručičky zkusila takto upevnit a usínání mu jde líp.

usmevava_mami
Povídálka 34 příspěvků 26.02.18 16:11

@dana.dv
Perfektní, děkuji za reakci. Budu se snažit držet alespoň ten večerní čas ukládání :)

niky.surmanova
Kecalka 173 příspěvků 26.02.18 16:11

Mam mesicni holcicku a vecer to mame docela uz nastavene teda myslim si to :) koupeme taky obden pravidelne v 7 vecer a 7:30 kojime a mezi 8-8:30 usina…jedeme takhle uz temer 10dni a celkem se dari…po usnuti se probouzi tak ve dve rano..napapa se a spi tak do pul pate kdy se znovu naji a hodinu si povidame a tlemime se a pak usina…takze si myslim ze nastavit rezim jde, ale zalezi hodne i na miminku ja ji mam extremne hodnou (tuk, tuk)

Elishka1
Závislačka 2731 příspěvků 26.02.18 16:13

Nastavení režimu jsem okukovala v metodě od Giny Ford, ale asi jsem na to neměla :)

Hadumi
Extra třída :D 13508 příspěvků 26.02.18 16:28

Režim jsem nenastavovala, přes den jsem byla ráda, že spí, nebudila jsem. Moje rada zní - řiď se podle sebe a mimina, dělej to, jak to cítíš ty ;)

Helileli
Závislačka 2957 příspěvků 26.02.18 16:37

@usmevava_mami
Režimove dítě ti nastaví režim samo a když jeho harmonogram porušiš, dá ti to sežrat. A nerezimovemu dítěti nenastavis režim ani kdyby ses rozkrajela. Koupání či nekoupani na to nemá moc vliv. Nicméně myslim, že budit spici mimino je jako řezat si pod sebou větev. Spánek je hodně o návyku, takže čím víc spí, tím líp do budoucna.

Luclic
Stálice 54 příspěvků 26.02.18 16:42

Zavinovat můžeš tak dlouho, dokud to bude miminku příjemné. Však on se začne vztekat až se mu to nebude líbit ;) Nastavovat režim určitě můžeš, třeba právě ten večerní rituál. Budit na kojení vyloženě ne, ale déle než 5-6 hodin by u tak malého miminka pauza být neměla. Jsou schopné spát tak tvrdě, že ten hlad zaspí a tobě by stejně praskla prsa :lol:

quinsley
Zasloužilá kecalka 960 příspěvků 26.02.18 16:47

Takto malé dítě si svoje potřeby spánku a jídla řídí samo instinktivně. Není potřeba ho nic učit.
Určitě muzes zkoušet dávat spát ve stejný čas, ale nemusí usnout. Spis je důležitý ten proces zklidnění navečer a to i až bude starší.
Na jídlo bych nebudila.
Pod hrazdicku ho muzes davat, uvidíš jak bude reagovat.
To svazování ručiček se dost různě doporučuje, ale dětská lékařka před tím varuje, že to utlumuje přirozené reflexy miminka. Taky jsem chtela zavinovat, ale po přečtení všech info jsem to nakonec nedělala.

Alušáček
Závislačka 3183 příspěvků 26.02.18 17:13

@usmevava_mami Já jsem se snažila vyhovět potřebám miminka, takže dodržet režim takový jaký si nastaví dítě, spalo a jedlo kdy chtělo. V prvních měsících se časy často mění tím jak se miminko rychle mění a má jiné potřeby, každopádně pokud dítě dobře prospívá, bez potíží se kojí tak bych určitě nebudila.

Tunrida
Hvězda diskuse 47785 příspěvků 26.02.18 17:14

1. Koupala jsem taky obden, dávala spát cca ve stejnou dobu, pokud možno stejným způsobem, fungovalo, funguje dál, kluci mi chodí večer krásně sami spát.
2. Na jídlo jsem nebudila, ani kvůli režimu. První měsíce jsem dodržovala hlavně tu večerní klasiku a pak postupně přišly příkrmy, spaní po obědě atd.
3. Pod hrazdu ho dávat klidně můžeš. Když nebude brečet, bude na to aspoň koukat :lol:
4. Jestli mu to vyhovuje, tak zavinuj. V době, kdy je vzhůru ho dávej na rovnou podložku, dávej na bříško.
A u obou dětí jsem dodržovala max. 2 hodiny bdění, po 1,5 hodině jsem už začala chystat na spaní. Když jsem prošvihla, byli přetažení a bylo zle.

shanin
Stálice 94 příspěvků 26.02.18 17:27

Dceru jsem od narození budila na krmení v pravidelných intervalech kvůli žloutence a pak nám to zůstalo - plus minus po těch třech hodinách se dožadovala jídla. Jídlo bylo ale jediný relativně pevný bod, spánek byl několik měsíců velice nahodilý. Snad každý den spala v jinou dobu a jinak dlouho. Večerní rituály u nás nefungovaly, z koupání a téměř jakékoliv manipulace byla hysterická. Každopádně když to jde, tak bych pravidelnost dodržovala a rituály dělala. Většina dětí to podle mě vnímá.

Jana206
Nadpozemská drbna 26492 příspěvků 26.02.18 17:29

Moje zkušenost je, že nejde. Ale v tomto věku je děťátko uzlíček, který si sbalím kamkoliv, neprobudí se při předávání např. z postýlky do kočárku nebo autosedačky nebo naopak. Pokud má v blízkosti mámu a možnost se podle potřeby nakojit a spát, je spokojené. V tomto období bych momentálně viděla jediný problém ve velkých mrazech, které jsou pro pobyt tak malého miminka nevhodné. A taky bych miminko netahala nikam, kde je větší množství cizích lidí v uzavřené místnosti.

Koupu přibližně obden a když mi to vyhovuje a nikam nejdeme, koupu klidně ráno nebo dopoledne(aktuálně nejmenší 4,5 měsíce),na režim to nemá žádný vliv, chodí spát večer tak, jak si to určila sama.
V noci jsem na kojení nebudila a nebudím, mě děti spaly celou noc přibližně po šestinedělí. Pod hrazdičku bych měsíční miminko dala klidně a v tomto věku se stalo, že z minuty na minutu usnulo kdekoliv a kdykoliv, takže přetažení snad ani nehrozilo, okolní podněty v tomto věku dítě příliš neruší.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje skončil v nemocnici! O berlích se belhá kvůli vážné zlomenině

Rakovinu hrtanu sice porazil, už několik měsíců se ale producent Jiří Pomeje... číst dále >

Brzy budu venku! Pašeračka Tereza věří v zázrak a píše v base knihu za knihou

Ve čtvrtek k pákistánskému soudu opakovaně přišla Češka Tereza H. (22), která... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >