Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
Ahoj holky,
všechny vás tu zdravím. Jsem tu nováček a tak nevím, jestli na toto téma už byla nějaká diskuse.
Mám dvouletého chlapečka a pořád nechce kakat do nočníčku nebo do záchoda. Přitom na čůrání si bez problému říká a je bez plínky. Jen kadit chce furt do plínek. Zkoušeli jsme už všechno možné a pořád nic.
Nejde to ani po dobrém ani po zlém.
Neměl někdo z vás podobný problém? Prosím poraďte.
Minka
Ahoj Minko,
mám dvě kamarádky, které mají oba chlapečky a, a obě měly stejný problém jako ty. Nešlo to po dobrém, ani po zlém. Když chlapeček nedostal plínu, tak prostě nekakal, a klidně i tři dny, déle už to kamarádka psychicky nevydržela a dala plinku.
Už měla vážně strach, skoro to chtěla konzultovat s nějakým odborníkem, protože chlapeček měl asi za dva měsíce nastoupit do školky, a co tam s plínou?
A pak jednou doslova ze dne na den se chlapeček vykakal do nočníku a pak už ani jednou do plíny, a bylo.
Určitě to nelámej přes koleno, nočník jednou přijde, neboj. M.
Mohu potvrdit. Na dítě jsem netlačila a samo ze dne na den přestalo chtít na kakání plínku. Petra
Milá nová, to znám. Syn si vždy počkal na plínu na spinkání - v klidu se do ní vykakal a pak s čistou spinkal jako beránek. Myslím, že do tří let to přešlo samo! Nyní má pět a už si ten zadek utře sám a ani nevolá hotovoooooo! Přeji Ti ať brzy uslyšíš taky hotovoooo! Neboj určitě to zvládne, znám to i od jiných maminek. Hlavně, že chodí čůrat na nočník, moje dcera,18 měsíců, se na něj nechce ani podívat, a to se říká, že holčičky jsoušikovnější, zase jen pověra! Tak hodně zdraví a krásné jaro! nane
Ahoj,
diskuze tady byla minimálne jedna, zakládala jsem
Bylo to u nás uplne stejné, do ničeho jsem mateje nenutila, přišlo to samo, asi ve 26 mesicich, tou dobou už byl bez pleny, jen na kadení si o ni řekl nebo proste využil když ji mel na spani.
Veškeré pokusy o to ho nejak zlomit by vedly akorát k zácpe. Je to prý spíše vý:,–(a chlapečků a je to opravdu jev velmi častý ![]()
martina
Martino, Jiříčkovi trvalo celých 8 měsíců, než začal od úplného „odplínkování“ kakat do záchodu. 8 měsíců zvládl bez plíny i v noci, ale na bobek jsme ji museli dávat. Taky už jsem opravdu propadala choromyslnosti, jednoho dne šel čůrat na wc a seděl a upadl mu bobek a od té doby to šlo. JInak byl schopen 3 dny to zadržovat, pak to pustil na koberec nebo tak. Musíte vydržet
a čekat
Ahoj holky,
díky moc za odpovědi. Jsem ráda,že v tom nejsme sami. Asi to opravdu přejde samo a nemá cenu to nějak hrotit. Do školky máme jít až příští rok v lednu, tak máme ještě dost času,aby to Jířa zvládnul.
Jen jsem doufala,že to půjde rychleji. Čekáme totiž druhé mimi na srpen a pak už bych ráda otírala jen jeden zadeček. Uvidíme, budem čekat.
Mějte se krásně. Všem přeju hezký den.
Minka
Dnes se manžel zrovna malého ptal kdy už udělá hovínko do záchoda a on mu suše odpověděl, že ne, že hovinko se dělá do plínky.
Tak nás asi čeká ještě dlouhá cesta k úspěchu.
Minka
Minko, však mu jsou teprv dva roky
Jířa začal spolupracovat až když mu bylo 30 měsíců!! Jinak první asi tři dny jsem ho uplácela kulatou žvýkačkou, za tu byl ochoten i kakat
Dala jsem mu vybrat barvu, a celou dobu trůnění na wc jsem ji držela aby ji viděl
tři dny kakal jen za žvejku, pak už ji ani nechtěl. Jak chodí malý čůrat na wc, stojí nebo sedí?
Ahoj Aprilmouse,
to jsi mě uklidnila. S tou žvýkačkou to je dobrý nápad, my jsme to zkoušeli s čokoládou, ale asi je ještě brzo.
Čůrá v sedě, ve stoje tam pořádně nedosáhne. On tam právě nechce ani moc posedět, jak je vyčůranej, tak dolu a hotovo.
Krásný den.
Minko, je opravdu brzo
Kluci jsou vyčůránci. Zkuste ho občas zkusit nalákat, ať čurá vsedě, Jířa si tam brzičko uměl sám vlézt. I když preferoval dospělácké čurání vestoje. Nikdy nechodil na dětské prkýnko, ale na normální záchod. Taky se nám docela dařilo „koukat jak to tam padá“ - mezi nožičkama do mísy, ono ho to docela zajímalo. Tak držím palce, ať vám to netrvá 8 měsíců jako nám ![]()
My jsme Jířu lákali, jak to bude žbluňkat, a že si pak stříkne vůni ve spreji,ale zatím marně
. On sedí, má radost jak to stříká, když čůrá,tak se nám to snad vydaří. Doufám, že do příštího ledna kdy má jít do školky to nějak zvládnem.
Náš Jířa je prostě takovej pohodář a když se zasekne tak s ním nic nehne.