Nemocnice Brandýs nad Labem, Gynekologicko - porodnické oddělení

TATO PORODNICE JE UZAVŘENA
Maminky na eMiminu ale doporučují jiné porodnice ve Středočeském kraji » nebo v Praze »

Doporučují maminky porodnici Nemocnice Brandýs nad Labem, Gynekologicko - porodnické oddělení

Hodnoceno 42x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Tomáš Semerádt

Adresa: ., Brandýs nad Labem - Stará Boleslav .

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Brandýs nad Labem

11341
03.02.13

Rodila jsem zde 3.11.2012. Vyvolávaně ve 42+1. Porod trval 2 dny. Paní Tomilová protivná, nepříjemná, nemluvila přímo ke mě, ale neustále na PA, ani jednou se neusmála. Porod neustále protahovala, nakonec mi zastavila kontrakce s tím, že se bude pokračovat další den. Trápila by mě snad ještě dnes. Nakonec tam vlítnul pan primář, zkouknul monitor, šáhnul do mě a řekl, že musíme rychle na sál, protože jsem po dvou dnech stále na 2 cm a malinkýmu padal ozvy. Za to mu děkuji, že mě přestal trápit.

Jinak všechny sestřičky úžasné a milé. Jen unavené a trošku vystresované, protože porodnice byla v stituaci, že ji zavřou a 3 měsíce neviděly výplaty. Bylo mi jich líto. Nakonec porodnici 14 dnů po mém porodu zavřeli a otvírat jí znovu asi nebudou.

Personál:

MUDr. Tomilová

1
28.11.12

V Brandýse bydlíme, takže volba odrodit zde i své první dítě (11.11.2012) se nám jevilo jako nejlepší nápad. Neodradily mě ani negativní ohlasy, většina zde rodila kdysi dávno a nemocnice prošla mnoha změnami.

Ať už to byly změny v personálu či jiné, já nyní můžu hodnotit porodnici na jedničku. Porodní asistentka úžasná, sestřičky na šestinedělí ochotné, nesetkala jsem se s žádným negativním jevem. Prostě jsem odcházela z porodnice šťastná, že jsem si vybrala právě tuto. O to mě více mrzí, že je nyní ve finančních problémech a kdo ví, jak to s ní bude dál.

Personál:

MUDr. Tomilová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, přezůvky, jemný toaletní papír, pití.

15.11.12

V této porodnici jsem 1.11.2012 porodila své první dítko.

Porod byl po indukci velmi zdlouhavý a vyčerpávající…ale díky profesionálnímu a velmi vstřícnému personálu mám i přes veškeré potíže úžasný zážitek.
Skutečnost, že v porodnici právě probíhá rekonstrukce porodních sálů, bych vůbec nepoznala kdybych o tom před porodem nebyla informována. Na provoz a péči to nemá absolutně žádný vliv.

Veškerý personál jak na porodním sále, tak na šestinedělí byl velmi příjemný a ochotný. Opravdu jsem se nesetkala s nikým, kdo by byl byť jen náznakem neochotný nebo nepříjemný.

Po porodu se i několikrát za hodinu přišel vždy někdo zeptat jestli něco nepotřebujeme. Se spolubydlící jsme si připadali skoro jako v hotelu (ležela jsem na standardním pokoji - bez příplatku).
Ještě bych chtěla zmínit, že veškerá výborná péče ze strany sestřiček a lékařů je obdivuhodná vzhledem ke skutečnosti, že tito lidé již několikátý měsíc nedostali pořádnou výplatu. Klobouk dolů před nimi a jejich profesionálním přístupem.

Chtěla bych poděkovat všem sestřičkám na porodním sále i šestinedělí.
Zvláštní poděkování bych chtěla věnovat porodní asistentce Evince, která mě díky svým zkušenostem zachránila od císařského řezu a v podstatě celý porod odvedla sama.

Závěrem, spokojenost s touto porodnicí na 1000%.
Pokud nám celou nemocnici nezavřou, tak příště nebudu volit jinak.

Personál:

MUDr. Vanko, MUDr.Tomilová, MUDr. Barták, porodní asistentky: Evinka, Markétka, Adélka., všechny sestřičky na šestinedělí (bohužel si nepamatuji jména)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodní vložky (alespoň 2-3 balíky), toaletní papír, plenky a ubrousky pro miminko, neperlivá voda a doklady.

40
27.09.12

Rodila jsem v Brandýse 1.9. 2012, byla jsem přijata v půl 5 ráno s pravidelnými kontrakcemi, a odrodila jsem až v 13.20 hod odpoledne, porod byl moc dlouhý a moc nepostupoval, měla jsem velké bolesti a malému se na svět moc nechtělo, ale veškerý personál byl fajn, milý a vše vysvětloval. MUDr. Tomilová byla lidská a fajn, všechny sestry i primář byli profesionální.

Načež tu noc z 31.8. na 1.9. se roztrhl pytel s porody, (asi změnou počasí.. :-) odrodili tam 31.8. 5 porodů a 1.9. také 5 porodů. Takže na malou porodnici docela hukot :-). Ale osobně jsem to nijak nezaznamenala, porody šli nějak po sobě, naráz jsme rodili jen asi 3 maminky odpoledne.

Jinak porodní sály jsou přesunuté, díky rekonstrukci, ale to na péči o matku a dítě nijak nevadí. Vůbec to člověk nepostřehne.

Jinak odd. šestinedělí bylo super, každá sestra byla fajn, vstřícná, poradila, nemám co vytknout.

Určitě jsem se pro svůj první porod nerozhodla špatně.

Personál:

MUDr. Tomilová, primář a další .. :-) ( jména už nevím)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, plenky, vlhčené ubrousky, nějakou ňamku pro sebe, neperlivou vodu, a veškeré nutné doklady, (soupis vám dá porodnice).

21.09.12

Porodila jsem holčičku v Brandýse letos na počátku září (2012) a byla jsem s touto porodnicí velice spokojená.

Docházela jsem už do poradny a seznamovala se s prostředím a udělala jsem dobře. Všechen personál byl milý, ochotný, všechno mi vysvětlili. Porodnice právě probíhá rekonstrukcí, ale nijak to její chod neomezuje. K dispozici je místo vany sprcha s míčem - mě tato varianta vyhovovala. Porodní asistentka (myslím že se jmenovala Lenka) naprosto úžasná.

Na šestinedělí jsem byla také spokojená. Veškerý personál velice ochotný. S malou mi se vším pomohli, ale možná jen větší důraz by mohli dát na techniku kojení.

Personál:

MUDr. Tomilová, MUDr. Novaková , MUDr. Šestinová, prim.MUDr. Vanko, všechny porodní asistentky - bohužel si nepamatuji jména a všichni z oddělení šestinedělí

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vložky - mě se osvědčili BATIST FLOWER, plínky, toaletní papír (mají tam k dispozici jen úplně obyčejný), vlhčené ubrousky a krém na zadeček.

05.09.12

V brandyse jsem rodila obe dve sve deti a ted se chystam za 14 dni rodit tam i 3 dite.

Porodnice je dobra, personal vam poradi, pomuze a sestricky na sestinedeli jen sama ochota. Takze ma zkusenost s porodnici v brandyse nad labem jen sama chvala. No uvidime za 14 dni!!!

Doporucuji!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Spolupracujte.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Veskere doklady, oddaci list a rodne listy obou rodicu.

22.08.12

10.8 2012 jsem rodila v brandyske nemocnici.

Mela jsem planovanou sekci z duvodu k.p. ditete. prijem jsem mela planovany, takze na vse bylo cas, v klidu se ubytovalo. Byla jsem na nadstandartu, pokoj uzasny, cisty, vlastni koupelna, telka, potreby pro mimco jako je prebalovaci pult, vanicka.

Dalsi den nastal porod, takze pripravy jako je kapacka atd. vypisovat nemusim, na vse byl cas a klid, tak to probihalo v pohode. V jednu jsem byla odvezena na op. sal kde uz na me cekal anesteziolog, a sestry, nevim jeste 2 pani co byly na sale byly suprove, byla s nima sranda. Anesteziog taky fajnovej po celou dobu co mi pan primar Mudr. Richard Vanko provadel sekci, za asistence Mariny Tomilove mi vypravel, chtelo se mi az smat jak vse probiha v pohode.

Primar neni jen naky doktor je to elita, na op. sale predvedl excelentni vykon, pro dceru sahl velice pekne vytahl ji nepomackanou , no proste uzasny vykon. A doktoruv pristup taky velice solidni, mily. Nemuzu si primare vynachvalit. Byla jsem prekvapena jakym zpusobem se mnou bylo zachazeno a s jakym pristupem jednaji doktori. Neda se to srovnat ani s nejluxusnejsi nemocnici, Brandyska je proste nejlepsi.

A veskery ostatni personal na gynekologycko-porodnickem oddeleni. Vzdy mi pomohly, jak detske sestry tak sestry co se staraly o maminky. Jen si nepamatuji jmena. Prostridalo se jich tam celkem dost za tu dobu co jsem byla v porodnici a ani jedna nebyla neprijemna. Muzu jen a jen chvalit a vsude doporucovat.

Personál:

prim.mudr Richard Vanko, Marina Tomilova, Novakova Marketa, Sestinova Alena, veskéry gynekologicko-porodnickeho oddeleni

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Sampon, plenky pro mimco, masticku na zadecek, a masticku na bradavky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Veskere doklady pro sebe a mimco. V porodnici vam vse dopredu reknou.

21.08.12

Rodila jsem tady v dubnu 2012 své druhé dítě (první porod 2009 na Bulovce)a můžu jen doporučit!

Oceňuji, že nikdo nekomentoval odmítnutí medikace na urychlení porodu, jen mi nabídli, že v případě, že budu chtít nějak utlumit bolest, mám si sama říct. Porod relativně (oproti prvnímu dítěti) rychlý - cca 10 hodin, bez nástřihu, bez šití, miminko hned položili na břicho, nechali tatínka přestřihnout šňůru, ptali se, jestli mohou miminko odnést na vyšetření apod. K průběhu porodu mám pouze jednu výtku - už u prvního dítěte jsem si přála manžela zejména u první doby porodní, bohužel ani jednou mi to nebylo dopřáno, prý že to bude dlouho trvat (přijela jsem cca 2 hodiny po odtoku plodové vody, jak doporučovali), tak se má jet domů vyspat. Stejně nespal a pak to najednou zrychlilo tak, že to málem nestihl.

Šestinedělí ok, ležela jsem na standardním pokoji, připadal mi dostatečný, trochu jsem se bála toho záchodu na chodbě, ale většinou jsem tam nikoho nepotkala (ani ve sprše). Ve srovnání s Bulovkou z roku 2009 (taky standard, takže 1 záchod a jedna sprcha pro 6) je v Brandýse novější zařízení pokojů. Jídlo na nemocnici luxusní, jí se na pokoji. Noční košile jsem nejdřív měla jejich (jsou obrovské), po cca 2 dnech své. Vložky taktéž.

Novorozenecké - sestřičky milé, poradily mi s kojením, kolikou… Pan primář jede podle příruček a ctí pravidla laktační ligy. Oblečení pro miminka je volně přístupné na chodbě, plenky jsem měla vlastní.

Personál:

MUDr. Barták, por. asistentka Veselovská (???)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Župan, vložky, plenky, toaletní papír (ten jejich je dost drsný), zajistit si zásobování pitím na šestinedělí,pokud nechcete jen vodu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Telefon, doklady ;-), nějakou sladkost nebo hroznový cukr na porod.

08.07.12

Porodila jsem v Brandýse cisařskym řezem zdravou holčičku. Zákrok trval zhruba 14 min., a čtvrtý den odjela jsem domu. Jizva se zahojila brzy a bez problému.

Velké poděkováni zaslouží MUDr. Alfréd Dörr a MUDr.Marina Tomilova které porod provedli. Velmi profesionální a lidský přístup. Byla jsem velmi spokojena. Kdy by i ostatní personál byl tak skvělý…

Každopádně porodnici Brandýs nad Labem doporučuji.

Personál:

MUDr. Alfréd Dörr, MUDr.Marina Tomilova

05.07.12

Ahojky,rodila jsem v Brandýse 14.4 2012, tak že dá se říct, že ještě čerstvá…

Zkušenost s Brandýskou porodnicí je jen dobrá. Především pan doktor Alexandr Barták. Jsem ráda, že jsem ho v dobu porodu měla u sebe. Je to opravdický profesionál. Byly tam i mladé doktorky ale bohužel si nepamatuji jména :(. Takže pokud bych rodila znova, tak jedině v Brandýse.

Moc mu děkuji za krásnou a zdravou dcerku. Byla sem na „normálním pokoji“ a dobrý. Sestřičky jsou ochotné a doby návštěv se tam neřeší. Přítel tam byl od rána do večera. Miminka mají na chodbě spousty oblečení. Takže se nemusíte bát. Já měla jen oblečení na odchod z porodnice. Na pokojích je krásné teplo, takže ani župany nebalte.

Doufám že porodnici nezavřou, přítel podepsal petici proti zavření, tak uvidíme. Na chodbě je lednice, tak si můžete tam dát jídlo. Jinak kdyby jste měli nějaké dotazy tak pište, ráda vám je zodpovím. Mějte se hezky Míša.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jen plínky, vložky, drogérku, ručníky, jednorázový kalhotky, kojící podprsenku, vložky do podprsenky, vlhčený ubrousky a krémík na zadeček, pak něco na čtení, foťák, mobil, nabíječku, pití, pantofle.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně si vemte doprovod. Já měla s sebou přítele a jsem za to ráda. A za tu 1000 to stojí…

6
28.06.12

Rodila jsem v Brandýse v dubnu. Měla jsem moc hodnou porodní asistentku, jmenovala se Lenka a dál bohužel nevim. Rodila mě paní doktorka Tomilová, trochu rázná, ale byla jsem vlastně spokojená. Přijela jsem odpoledne, první noc nebyla nic moc (v porodním traktu je pouze jeden pokoj s dvěma lůžky, abych se vyspala, tak jsem byla přestěhována na porodní lůžko… na sál), druhý den se to už rozjelo (byla jsem na oxytocinu – hrůza)

U porodu byl i pan primář, který mě nakonec sešíval (i přes nástřih jsem se potrhala), sešil mě skvěle, ještě před koncem šestinedělí jsem byla na kontrole (právě se šitím) u své gyn a říkala, že to vůbec není poznat. Pan primář byl taky skvělý, moc milý a troufám si napsat i lidský. Porodní asistentka byla skvělá prodejchávala se mnou poslední kontrakce (to už jsem opravdu nemohla). Moc oceňuji, že jsem mohla dlouho pobývat ve sprše, to mě moc pomáhalo.

Malého mě hned po porodu dali na břicho, ale jen na chvíli, pak ho šli ošetřit, zvážit, atd… Pak jsme ho měli u sebe po celé dvě hodiny co jsem ještě ležela na sále a došlo i na přiložení. Po sprše nám ho hned dovezli na pokoj, na noc jsme ho ale nechali u sestřiček, za což jsem ráda, protože jsem v noci měla zimnici (měla jsem epidurál) a sotva jsem se udržela na nohou. Byla jsem ráda, že jsem se vyspala.

Co se týče setřiček tak byly milé, ale každá mi radila ohledně kojení něco jiného. Nakonec jsme dokrmovali sunarem, protože malej ubyl asi o 11%. Dokrmovali jsme stříkačkou, rozkojila jsem se ale až doma, a to jsme první 4 týdny pořád dokrmovali sunarem, už z lahvičky. Malej se ale přicucne k prsu i lahvičce v mžiku :-).

Byla jsem spokojená, až na pana primáře Kozáka, jednak se vůbec nepředstavil (to je ale vlastně normálka…) a pak, malej si v inkubátoru strhnul brejličky - ale spinkal - nicméně mě pan primář dost vyděsil, setřičky mě sice uklidňovali, že se to stává a že bude v pořádku, ale pan primář se tvářil hrozně, že se to nemá stávat a pro jistotu ať si necháme od naší pediatričky vypsat doporučení na oční…:-((( Byla jsem fakt šílená strachy, divím se, že jsem nepřišla o mléko… nakonec jsme byli ve dvou měsících na bulovce a pan doktor nás ujistil, že světlo nemůže s očním pozadím nic udělat, maximálně poleptat rohovku a to nemá žádné trvalé následky, „jen“ dočasné zčervenání a slzení. Což malej neměl. Přesto nás ale vyšetřil a díky Bohu vše bylo v pořádku. Setřičky nám říkali, že se to stává a že se nic neděje, ale když vám tohle řekne primář!!!!! Do smíchu nám tedy nebylo…

Moc děkuji také anesteziologovi a ARO sestře (měla jsem epidurál), byli skvělí, i když pokyn „teď se nesmíte hýbat“, když máte kontrakce…jeho splnění je opravdu heroický výkon, já se modlila, aby na mě zrovna nepřišly…

Jinak byli fajn, ale myslím, že by to mohlo být ještě lepší… :)

Personál:

MUDr. Tomilová, MUDr. Dorr

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jít se do porodnice podívat. V porodním traktu je pouze jeden pokoj (hekárna) s dvěma lůžky…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Já byla na nadstandartu a tam jsem potřebovala jen plenky a vlhké ubrousky na miminko. Vložky byly k dispozici.

23.06.12

V Brandýse jsem rodila 26.4. ve 38 letech své první dítě a musím jedině místní porodnici pochválit. Ať už personál, skvělé lékaře (tedy spíše lékařky v mém případě) a porodní asistentky v čele s panem primářem, trpělivé sestřičky a pořádkumilovné sanitárky.

Řekla jsem si, že nebudu chtít nadstandard pokoj a byla jsem i tak spokojená. Sice spolubydlící a její klouček byli hluční, ale šlo to… Jedině snad sociální zařízení je starší a „zašlejší“ - jinak opravdu všechna čest, byla jsem spokojená, porod byl naštěstí rychlý, při něm téměř v rodinném prostředí jen s paní doktorkou a porodní asistentkou jsem se cítila dobře, samozřejmě taťka tam byl taky (za 1000 Kč to prý stálo za to).

Osobně i přes nedůvěru v tuto nemocnici mohu jen doporučit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jednorázové plínky a vlhčené ubrousky pro děti, jinak základ je k dispozici a stejně tak noční košile pro maminy - stejně stále převlékáte díky krvi a potu…

1
08.06.12

Rodila jsem v Brandýse letos v březnu 2012 císařským řezem a nemůžu si tuto nemocnici vynachválit. Všechen personál milý, ochotný, všechno mi vysvětlili, vždy mi ochotně pomohli. Nejlépe vzpomínám na dětské sestry, které mi v mých začátcích ve dne v noci pomáhali a radili se synem. Jestli se jednou rozhodneme pro druhé miminko, s důvěrou půjdu znovu do Brandýsa.

Děkuji tímto paní doktorce Markétě Novákové, která mému chlapečkovi pomáhala na svět.

Personál:

MUDr. Nováková Markéta

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jděte se do porodnice předem podívat. Každou 1. sobotu v měsíci od 14ti hodin vás tam porodní asistentka provede po oddělení i sálech a na všechny vaše otázky vám ochotně odpoví.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nic speciálního jsem nepotřebovala. Noční košili i porodnické vložky jsem na oddělení dostala. Jen plenky a ubrousky pro miminko po mě chtěli.

28.05.12

Zdravím, rodila jsem v Brandýse před dvěma lety a pro velkou spokojenost jsem se rozhodla, že zde budu rodit znova. A kdybych měla rodit po třetí, tak bych neměnila.

Maximální spokojenost. Děkuji MUDr. Marině Tomilové a porodní asistence Lence (přijmení má složité, sice mi jej napsala na papír, ale já ho bohužel ztratila), byla naprosto skvělá a moooc mi pomohla. šestinedělí také na jedničku.

Moc děkujeme za syna Michaela.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

manžela :-)

01.05.12

Rodila jsem zde v září 2011. Porodnice supr. Měla jsem pro sebe celé oddělení, mohla jsem se vyvalovat ve vaně, chodit po chodbách atd. Na sále všichni profíci, moc milý. Po porodu daj mimi hned ještě omatlaný na bříško, nechaj dotepat pupečník…po zhruba 10minutách odstříhnou, miminko vedle vás ošetří a dají v zavinovačce taťkovi nebo mamince, po šití jsme hned přikládali k prsu (ale už tady byl problém, malý se nepřisál a PA se slovy, jo saje, to napsala do karty a odešla). Pak ho s naším svolením odnesli, ale za půl hodky jsem si za nim uz napochodovala. Na šestinedělí hrůza. 2hodiny po porodu jsem došla na pokoj, byla jsem ráda, že vůbec existuju a přilítla sestra s malým a začala mi všechno ve strašným fofru vysvětlovat. Ještěže tam byl se mnou manžel a jeho ségra, protože jsme každej pochytali aspoň něco a pak to dávali dohromady (na oddělení bylo opravdu prázdno, byly jsme tam celkem 3!, tak nevím, kam sestra chvátala). Kojení katastrofa. Mlíko jsem měla až 6.den po porodu. Nikdo se nestaral..jen vždycky ráno fofr vizita, zeptaj se Kojíte? vždycky jsem říkala, že ne, že se to nedaří, že malej se nechce přisávat a že když už, tak je nešťastnej, protože nemám mlíko…oni na to..Hmm, musíte pořád přikládat. Do karty napsal: kojí!!
Až když asi 5 den koukali, že malej shodil 250g a pořád epřibírá, tak to začli víc řešit…no a vyřešili to rychle: Maminko, musíte dávat UM.No prořvala jsem to a říkala si, že ho teď pár flašek UM nezabije a že se rozkojíme doma v klidu. Poslední noc v porodnici jsme se jako zázrakem rozkojili díky jedné sestře, kterou jsem nejdřív nesnášela, ale pak mi paradoxně nejvíc pomohla. Takže do brandýsa na sál se nebojte, na šestinedělí taky ne, ale obrntě se trpělivostí, nenechte se zvyklat, najděte si svojí laktační poradkyni a ať za váma klidně do porodky přijde a NAUČÍ vás kojit:-). Rozkojené druhorodičky se nemusí bát ničeo. Já se tam taky při dalším dítku určitě chystám, jestli teda bude porodka ještě fungovat…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodnické vložky, čokoládu na nervy :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hroznový cukr (před porodem dodá energii a personál proti tomu nic nemá-dokonce jsem za něj dostala pochvalu)

11.03.12

Rodila jsem porodnici lednu 2012 a musím všem moc poděkovat chovali se ke mě šichni moc hezky porod jsem měla sice kleštěma ale čekala jsem to horší je mi skoro 40 let a máme krásního kluka který skoro vážil 4kg a musím podotknout že máme oma 18letou terezku tak se ničeho nebojte rodila jsem bez utěčšujících léku uplně normálně tak šem nastáajícím maminkám hodně hodně síly a lásky.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Já si vzala věci na mimčo ale oni vám tam dají co jsem potřebvala hig. vložky hodně jinak še dostanete

3
24.02.12

Já jsem v Brandýse nad Labem porodila syna Dominika v listopadu 2008 a teď v březnu tam budu rodit druhého syna. V porodnici jsem byla velice spokojená!!!!

02.02.12

Rodila som v tejto porodnici v listopadu 2011. Nemozem konstatovat nic zleho, bola som veľmi spokojná, ako s personálom tak ich prístupom ku mne ako pacientke. Keby som si mala znova vybrať - jedine Brandýs.

26.12.11

Výborný doktoři i sestřičky na porodním sále, jsou to profesionálové, kteří vědí co dělají… Na oddělení šestinedělí se sestřičkami také nejlepší zkušenosti… Sestřičky vždy dokázali poradit a pomoct s kojením. Pokoje nebyly přeplněné, takže soukromí také bylo super. Stále bylo na chodbě čisté dětské oblečení i látkové pleny a také košile po celou dobu pobytu. Kdybych měla rodit znovu, tak rozhodně znovu v této nemocnici…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji k porodu manžela, či přítele, ten je velkou oporou

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Něco ke čtení, porodnické vložky, kojící podprsenku, ručník, toaletní potřeby, pantofle, foťák, vzdušné kalhotky

02.11.11

Rodila jsem zde 26.9.2009.
Do porodnice mně přivezla RZ s bolestmi po 3 minutách. Cesta byla tedy příšerná. Nemocnice nevypadá nic moc ale po katastrofální zkušenosti s Bulovkou jsem u druhého porodu volila menší nemocnici a Brandýs máme celkem blízko.
Porodní asistentka byla velice příjemná,jediné co mi vadilo byly její dlouhé gelové nehty.
Celou dobu byla se mnou,porod komplet i s přípravou trval 2 hodiny.
Ve chvíli kdy jsem začala tlačit přišla mladá doktorka ale také velice příjemná.
Malá byla přidušená křísili ji ale jen chvilinku a pediatr myslím,že se jmenuje Pavlů mně ihned ubezpečil ,že vše bude v pohodě.Malou se pokusili přiložit ale neměla zájem a kvůli přidušení ji hned odnesli.
Potom mně nechali odpočívat,já se pak nemohla nikoho dovolat a pozvracela se tam,měla jsem celkem strach,že mně seřvou.
Přišla paní doktorka i s asistentkou a hned mně začali uklidňovat,že to se po námaze stává a že se to uklidí a ať si s ničím nelámu hlavu.
Pobyt na šestinedělí byl také pohodový,jen sociální zařízení je dost děsné.
Byla tam jedna jediná nepříjemná sestra a s tou jsem byla rychle hotová.
Teď čekám třetí a chtěla bych jít zase tam,ale bylo mi řečeno,že si to mám rozmyslet protože mají na porodnici jen dva doktory a já jako astmatik potřebuji dohled a ne unaveného a vzteklého doktora. Tak nevím,ještě máme 4 měsíce čas tak snad to tam půjde.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Sbalenou tašku a oporu sebou

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky,porodnické vložky. Poskytnou opravdu jen minimum

21.09.11

Rodila jsem v Brandýse v červenci. Moje zkušenost s personálem gynekologicko-porodnického oddělení jsou veskrze pozitivní. Měla jsem báječnou porodní asistentku Lenku a i když jsem asi byla víc v klidu, protože jsem měla domluveného svého porodníka, kterého znám léta, ona má velkou zásluhu na tom, že na porod vzpomínám pozitivně, i kdyz se to nakonec vse zkomplikovalo. Po porodu jsem měla komplikace a hodně jsem krvácela, proto mi miminko nedali hned ten večer, nedali mi ho ani druhý den, protože jsem byla na transfuzi a omdlévala jsem. Vycerpana, prvorodicka, vystresovana, ani mi nedoslo, ze bych se mela ozvat. Sestry na novorozeneckem me odbyly slovy - no jo, Vy jste ta padaci, Vam malou nenechame. At si pro ni prijde tatinek, at s ni nejste sama (podotykam, ze jsem byla na dvouluzkovem pokoji, takze sama bych s ni rozhodne nebyla). Malou mi na kojeni nenosili, ja mela zakazano chodit.

Nasledujici den rano (3. den po porodu, v pul pate rano) se u me najednou zjevila sestra a se slovy „nejak zlobi, tak Vam ji sem uz dame mamino“ mi polozila malou do postylky a odkracela - najednou uz jim nevadilo, ze jsem „padaci“. Instruktaz o kojeni jsem si vyslechla den predem a aby nekdo zkontroloval, jak miminko saje? Ani nahodou… Jak se menily sestry, menily se i nazory a rady - delejte to takhle, potom mi dalsi vynadala proboha co to delate… Kazda smena jina, kazda smena jiny nazor a jine metody. Jeste dodam, ze stejny problem resila i moje „spolubydlici“. Kdyz jsme odchazely, rikaly jsme si, jake bylo stesti, ze jsme na pokoji byly spolu, protoze byt tam sama, tak si myslim, ze jsem totalni blazen!

Mala dostala okamzite treti den po porodu lahev s UM - do te doby dostavala glukozu - opet z lahve! Navic ta lahvicka, ze které dostávala UM byla taková ta skleněná, stará, s kaučukovým dudlíkem, malá z ní 50ml vycucla za 3 minuty. Když mi pak jednou omylem dali lahev Avent, lekla jsem se, že nechce jíst - jedna sestra mi řekla „co se divíte, z téhle lahve musí sát, tak jí to trvá“. V den, kdy se rozhodovalo o propuštění malé domů do ní sestry doslova natlačily 50ml UM před vizitou (aby ji vzbudily, vzaly mi ji, štípaly ji, lechtaly, nakonec došlo na cákání vody na obličej a tělíčko). Před doktorem ji pak vítězoslavně zvážily a zahlásily „vidíte maminko, 50g přibrala, tak to už můžete domů“. Když jsem se po vizitě rozbrečela, jedna z nich mě viděla a povídá mi „Maminko, Vám se snad domů nechce nebo co?!“. Mlíko se mi trošku spustilo 7. den po porodu (když jsme přišli domů), 5. den potom, co jsem malou začala přikládat…

Teď zpětně, poučená péčí laktační poradkyně, vidím, kolik chyb se stalo, co všechno se mělo udělat jinak. Někdo by mohl říct, že je to i moje chyba, že jsem měla vědět, jak se má co dělat, ale já jsem byla rozhodnutá svěřit se do péče sester, které spousta lidí vychvalovala, do péče nemocnice, která se pyšní tím, že hlásá, jak propaguje a pečuje o kojení. Jen tak mimochodem, mlíko jsem v nemocnici opravdu neměla, nenavážila jsem nikdy nic - odcházela jsem ale domů s propouštěcí zprávou, kde stálo „plně kojená“. Tak to už mě dodělalo… Teď si vyčítám, že jsem se neozvala, nebyla víc asertivní, neprala se za svoje dítě a svoje práva, ale už s tím nic neudělám. Nerozkojila jsem se ani po 4 týdnech, na radu laktační poradkyně a mé skvělé dětské doktorky jsem přestala dokrmovat, přikládala jsem co to šlo, odsávala, abych podpořila laktaci, pila co se dalo, ale každé kojení byl pro mě stres, vypije něco, nevypije… Když mi poslední 4 dny malá celé probrečela hlady, sekla jsem s tím. Jsme na UM a je spokojená, nebavilo jí totiž pracovat a dobývat ze mě tu trošku MM, které jsem pro ni měla. Takže za mě - Brandýs už nikdy! Bohužel se moje pozitivní očekávání nenaplnilo…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Kurz asertivity, hodne informaci o kojeni a alternativnich metodach dokrmovani, pokud laktace neni hned po porodu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorazove plenky, vlhcene ubrousky, dostatek gynekologickych vlozek - vse ostatni je k dispozici jak pro maminku, tak i pro miminko.

20.08.11

V Brandýse jsem rodila dne 5.8.2011, přijela jsem do porodnice ve tři ráno, natočili monitor, pan doktor Ptáček, který měl službu mě prohlédl a už si mě v porodnici nechali.
Hned mi napustili vanu, kde jsem dvě hodiny relaxovala a částečně to ulevilo od bolesti. Mezitím přišla ranní směna a i moje porodní asistentka, bohužel jsem zapomněla jméno.
Byla to slečna, ale neskutečně milá, příjemná, ochotná a hlavně lidská. Opravdu mě velmi psychicky držela. Následovala příprava na porod, několik monitorů, prohlídek od pana doktora, měření tlaků atd. Kolem desáté dopoledne mi píchly vodu, ve dvanáct jsem dostala epidural, protože
jsem měla dlouhé a veliké bolesti, ale k porodu to pořád nebylo. Pan anesteziolog byl, tak, jak všichni v Brandýse velký profesionál, vše mi vysvětlil a říkal postup, co bude dělat. Po epiduralu, už se vše rozjelo rychleji a hlavně obrovská úleva od bolestí, člověk má sílu na samotný porod. Porod vedl pan doktor Ptáček a asistovala mu mladá paní doktorka, bohužel nevim jméno. Pan doktor velký profesional na svém místě, příjemný, milý a plný humoru.
Ve 14 hod., byla malá na světě. Po porodu mě miminko nechali
hodinu u mě, samozřejmě přikládali k prsu. Potom si miminko vezmou na novorozenecké, vás nechají ještě hodinu na porodním sále a potom pokud je vše v pořádku, odcházíte na pokoj,, kde vám miminko donesou. Měla jsem nadstandartní pokoj i se sprchou, doporučuji, je to super, člověk má soukromí a hlavně svojí sprchu. Sestřičky a doktoři z novorozeneckého velmi příjemní, ochotní, vše vysvětlí, hodně se věnují kojení. To stejné sestřičky a doktoři z šestinedělí, super služby. Jsem opravdu nadšená z porodnice v Brandýse, kdybych šla rodit podruhé, tak jedině tam. Budu na ně ještě dlouho v dobrém vzpomínat.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Přebalovací jednorázové podložky

09.08.11

Mám za sebou porod v Brandýse 4.8. 2011. Zrovna na tento den vyšlo snad 7 porodů, což prý nepamatují. Já přijela do porodnice ve 4 hodiny ráno a Sofinka přišla na svět až po 11. hodině. Sestřička na příjmu mi natočila hned vanu a byla nesmírně milá. Od 7 hodin byl se mnou již přítel a dula a ikdyž se rodící maminky začaly hromadit, neměla jsem ani na chvíli pocit, že na mě někdo spěchá, nebo mi nutí něco k uspíšení porodu (střídala jsem vanu a sprchu podle potřeby). Vedle mne na sále sice rodila další maminka, ale spíše to situaci trošku ,,odlehčilo":-) Porodní asistentka i paní doktorka byly úžasné, milé, ve všem mi vyšly vstříct. Darovali jsme pupečníkovou krev a Sofinku mi nechali celé dvě hodiny na sále a nechali přisát. Sestřičky na šestinedělí bohužel neměly potom již tolik času mi třeba ukázat kojení apod. (opravdu bylo narváno), ale nakonec jsem od nich vždy radu a podporu dostala. Takže pokud ještě někdy dostanu odvahu rodit, jedině v Brandýse. A budu doufat, že zdejší personál vytrvá a neodradí jej poměry v managmentu nemocnice:-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Tatínka, vodu…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, pleny pro miminko a vlastní zavinovačku (sice je mají ale některé jsou dost nepraktické:-)

518
03.08.11

Já rodila letos 8.7.2011. Přijela sem tam se setrou a přítelem okolo 12. Myslela jsem že mě jenom prohlídnou a pošlou dom, jenomže doktor mě vyšetřil a řekl.. placenta je moc dozrála a má tam málo plodový vody, miminko musí ještě dneska ven. Tak já musela říct aby mi z auta přinesly tašku a já už tam zůstala a sestra a přítel jeli domů. Přítel nebyl u porodu pač sem měla císařský řez. Mrzelo mě to ale co se dá dělat. Doktoři a setřičky byly neuvěřitelně suprový. Hrozně milý a ochotný. Na pokoji pro 6 nedělí sem byla sama. A hned naproti sem měla koupelnu se záchodem takže super. Jen chodit bylo obtížně po císaři mě hodně bolela jizva. Sestřičky hodně pomáhaly držely mě kdyby se mi udělalo špatně abych si neublížila. Sestřičky pomáhaly s kojením a vše vysvětlily a na každou otázku ochotně odpověděly. Takže kdybych ještě jednou rodila tak jedině v Brandýse. Prostě super nemocnice. Cítila sem se tam jako doma. Vřele doporučuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu, přítele(když může)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky, ubrousky, a je i možno vlastního oblečení, Vložky a pižamo dají.

Chystají se rodit v porodnici Brandýs nad Labem

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici