Porodnice Brandýs nad Labem

Primář: MUDr. Tomáš Semerádt

TATO PORODNICE JE UZAVŘENA
Maminky na eMiminu ale doporučují jiné porodnice ve Středočeském kraji » nebo v Praze »

Doporučují maminky porodnici Brandýs nad Labem?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Brandýs nad Labem

Rodila jste v porodnici Brandýs nad Labem?
neutrální
Porodnice Brandýs nad Labem - mejdylko 03.02.13 napsala :

Rodila jsem zde 3.11.2012. Vyvolávaně ve 42+1. Porod trval 2 dny. Paní Tomilová protivná, nepříjemná, nemluvila přímo ke mě, ale neustále na PA, ani jednou se neusmála. Porod neustále protahovala, nakonec mi zastavila kontrakce s tím, že se bude pokračovat další den. Trápila by mě snad ještě dnes. Nakonec tam vlítnul pan primář, zkouknul monitor, šáhnul do mě a řekl, že musíme rychle na sál, protože jsem po dvou dnech stále na 2 cm a malinkýmu padal ozvy. Za to mu děkuji, že mě přestal trápit.

Jinak všechny sestřičky úžasné a milé. Jen unavené a trošku vystresované, protože porodnice byla v stituaci, že ji zavřou a 3 měsíce neviděly výplaty. Bylo mi jich líto. Nakonec porodnici 14 dnů po mém porodu zavřeli a otvírat jí znovu asi nebudou.

Personál: MUDr. Tomilová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Brandýs nad Labem - Renatus 28.11.12 napsala :

V Brandýse bydlíme, takže volba odrodit zde i své první dítě (11.11.2012) se nám jevilo jako nejlepší nápad. Neodradily mě ani negativní ohlasy, většina zde rodila kdysi dávno a nemocnice prošla mnoha změnami.

Ať už to byly změny v personálu či jiné, já nyní můžu hodnotit porodnici na jedničku. Porodní asistentka úžasná, sestřičky na šestinedělí ochotné, nesetkala jsem se s žádným negativním jevem. Prostě jsem odcházela z porodnice šťastná, že jsem si vybrala právě tuto. O to mě více mrzí, že je nyní ve finančních problémech a kdo ví, jak to s ní bude dál.

Personál: MUDr. Tomilová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, přezůvky, jemný toaletní papír, pití.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Brandýs nad Labem - Veronika Škaloudová 15.11.12 napsala :

V této porodnici jsem 1.11.2012 porodila své první dítko.

Porod byl po indukci velmi zdlouhavý a vyčerpávající…ale díky profesionálnímu a velmi vstřícnému personálu mám i přes veškeré potíže úžasný zážitek.
Skutečnost, že v porodnici právě probíhá rekonstrukce porodních sálů, bych vůbec nepoznala kdybych o tom před porodem nebyla informována. Na provoz a péči to nemá absolutně žádný vliv.

Veškerý personál jak na porodním sále, tak na šestinedělí byl velmi příjemný a ochotný. Opravdu jsem se nesetkala s nikým, kdo by byl byť jen náznakem neochotný nebo nepříjemný.

Po porodu se i několikrát za hodinu přišel vždy někdo zeptat jestli něco nepotřebujeme. Se spolubydlící jsme si připadali skoro jako v hotelu (ležela jsem na standardním pokoji - bez příplatku).
Ještě bych chtěla zmínit, že veškerá výborná péče ze strany sestřiček a lékařů je obdivuhodná vzhledem ke skutečnosti, že tito lidé již několikátý měsíc nedostali pořádnou výplatu. Klobouk dolů před nimi a jejich profesionálním přístupem.

Chtěla bych poděkovat všem sestřičkám na porodním sále i šestinedělí.
Zvláštní poděkování bych chtěla věnovat porodní asistentce Evince, která mě díky svým zkušenostem zachránila od císařského řezu a v podstatě celý porod odvedla sama.

Závěrem, spokojenost s touto porodnicí na 1000%.
Pokud nám celou nemocnici nezavřou, tak příště nebudu volit jinak.

Personál: MUDr. Vanko, MUDr.Tomilová, MUDr. Barták, porodní asistentky: Evinka, Markétka, Adélka., všechny sestřičky na šestinedělí (bohužel si nepamatuji jména)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodní vložky (alespoň 2-3 balíky), toaletní papír, plenky a ubrousky pro miminko, neperlivá voda a doklady.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Brandýs nad Labem - Flíček 27.09.12 napsala :

Rodila jsem v Brandýse 1.9. 2012, byla jsem přijata v půl 5 ráno s pravidelnými kontrakcemi, a odrodila jsem až v 13.20 hod odpoledne, porod byl moc dlouhý a moc nepostupoval, měla jsem velké bolesti a malému se na svět moc nechtělo, ale veškerý personál byl fajn, milý a vše vysvětloval. MUDr. Tomilová byla lidská a fajn, všechny sestry i primář byli profesionální.

Načež tu noc z 31.8. na 1.9. se roztrhl pytel s porody, (asi změnou počasí.. :-) odrodili tam 31.8. 5 porodů a 1.9. také 5 porodů. Takže na malou porodnici docela hukot :-). Ale osobně jsem to nijak nezaznamenala, porody šli nějak po sobě, naráz jsme rodili jen asi 3 maminky odpoledne.

Jinak porodní sály jsou přesunuté, díky rekonstrukci, ale to na péči o matku a dítě nijak nevadí. Vůbec to člověk nepostřehne.

Jinak odd. šestinedělí bylo super, každá sestra byla fajn, vstřícná, poradila, nemám co vytknout.

Určitě jsem se pro svůj první porod nerozhodla špatně.

Personál: MUDr. Tomilová, primář a další .. :-) ( jména už nevím)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, plenky, vlhčené ubrousky, nějakou ňamku pro sebe, neperlivou vodu, a veškeré nutné doklady, (soupis vám dá porodnice).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Brandýs nad Labem - Anonymní 21.09.12 napsala :

Porodila jsem holčičku v Brandýse letos na počátku září (2012) a byla jsem s touto porodnicí velice spokojená.

Docházela jsem už do poradny a seznamovala se s prostředím a udělala jsem dobře. Všechen personál byl milý, ochotný, všechno mi vysvětlili. Porodnice právě probíhá rekonstrukcí, ale nijak to její chod neomezuje. K dispozici je místo vany sprcha s míčem - mě tato varianta vyhovovala. Porodní asistentka (myslím že se jmenovala Lenka) naprosto úžasná.

Na šestinedělí jsem byla také spokojená. Veškerý personál velice ochotný. S malou mi se vším pomohli, ale možná jen větší důraz by mohli dát na techniku kojení.

Personál: MUDr. Tomilová, MUDr. Novaková , MUDr. Šestinová, prim.MUDr. Vanko, všechny porodní asistentky - bohužel si nepamatuji jména a všichni z oddělení šestinedělí

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vložky - mě se osvědčili BATIST FLOWER, plínky, toaletní papír (mají tam k dispozici jen úplně obyčejný), vlhčené ubrousky a krém na zadeček.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Brandýs nad Labem - Anonymní 05.09.12 napsala :

V brandyse jsem rodila obe dve sve deti a ted se chystam za 14 dni rodit tam i 3 dite.

Porodnice je dobra, personal vam poradi, pomuze a sestricky na sestinedeli jen sama ochota. Takze ma zkusenost s porodnici v brandyse nad labem jen sama chvala. No uvidime za 14 dni!!!

Doporucuji!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Spolupracujte.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Veskere doklady, oddaci list a rodne listy obou rodicu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Brandýs nad Labem - cibulka169 22.08.12 napsala :

10.8 2012 jsem rodila v brandyske nemocnici.

Mela jsem planovanou sekci z duvodu k.p. ditete. prijem jsem mela planovany, takze na vse bylo cas, v klidu se ubytovalo. Byla jsem na nadstandartu, pokoj uzasny, cisty, vlastni koupelna, telka, potreby pro mimco jako je prebalovaci pult, vanicka.

Dalsi den nastal porod, takze pripravy jako je kapacka atd. vypisovat nemusim, na vse byl cas a klid, tak to probihalo v pohode. V jednu jsem byla odvezena na op. sal kde uz na me cekal anesteziolog, a sestry, nevim jeste 2 pani co byly na sale byly suprove, byla s nima sranda. Anesteziog taky fajnovej po celou dobu co mi pan primar Mudr. Richard Vanko provadel sekci, za asistence Mariny Tomilove mi vypravel, chtelo se mi az smat jak vse probiha v pohode.

Primar neni jen naky doktor je to elita, na op. sale predvedl excelentni vykon, pro dceru sahl velice pekne vytahl ji nepomackanou , no proste uzasny vykon. A doktoruv pristup taky velice solidni, mily. Nemuzu si primare vynachvalit. Byla jsem prekvapena jakym zpusobem se mnou bylo zachazeno a s jakym pristupem jednaji doktori. Neda se to srovnat ani s nejluxusnejsi nemocnici, Brandyska je proste nejlepsi.

A veskery ostatni personal na gynekologycko-porodnickem oddeleni. Vzdy mi pomohly, jak detske sestry tak sestry co se staraly o maminky. Jen si nepamatuji jmena. Prostridalo se jich tam celkem dost za tu dobu co jsem byla v porodnici a ani jedna nebyla neprijemna. Muzu jen a jen chvalit a vsude doporucovat.

Personál: prim.mudr Richard Vanko, Marina Tomilova, Novakova Marketa, Sestinova Alena, veskéry gynekologicko-porodnickeho oddeleni

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Sampon, plenky pro mimco, masticku na zadecek, a masticku na bradavky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Veskere doklady pro sebe a mimco. V porodnici vam vse dopredu reknou.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Brandýs nad Labem - Anonymní 21.08.12 napsala :

Rodila jsem tady v dubnu 2012 své druhé dítě (první porod 2009 na Bulovce)a můžu jen doporučit!

Oceňuji, že nikdo nekomentoval odmítnutí medikace na urychlení porodu, jen mi nabídli, že v případě, že budu chtít nějak utlumit bolest, mám si sama říct. Porod relativně (oproti prvnímu dítěti) rychlý - cca 10 hodin, bez nástřihu, bez šití, miminko hned položili na břicho, nechali tatínka přestřihnout šňůru, ptali se, jestli mohou miminko odnést na vyšetření apod. K průběhu porodu mám pouze jednu výtku - už u prvního dítěte jsem si přála manžela zejména u první doby porodní, bohužel ani jednou mi to nebylo dopřáno, prý že to bude dlouho trvat (přijela jsem cca 2 hodiny po odtoku plodové vody, jak doporučovali), tak se má jet domů vyspat. Stejně nespal a pak to najednou zrychlilo tak, že to málem nestihl.

Šestinedělí ok, ležela jsem na standardním pokoji, připadal mi dostatečný, trochu jsem se bála toho záchodu na chodbě, ale většinou jsem tam nikoho nepotkala (ani ve sprše). Ve srovnání s Bulovkou z roku 2009 (taky standard, takže 1 záchod a jedna sprcha pro 6) je v Brandýse novější zařízení pokojů. Jídlo na nemocnici luxusní, jí se na pokoji. Noční košile jsem nejdřív měla jejich (jsou obrovské), po cca 2 dnech své. Vložky taktéž.

Novorozenecké - sestřičky milé, poradily mi s kojením, kolikou… Pan primář jede podle příruček a ctí pravidla laktační ligy. Oblečení pro miminka je volně přístupné na chodbě, plenky jsem měla vlastní.

Personál: MUDr. Barták, por. asistentka Veselovská (???)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Župan, vložky, plenky, toaletní papír (ten jejich je dost drsný), zajistit si zásobování pitím na šestinedělí,pokud nechcete jen vodu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Telefon, doklady ;-), nějakou sladkost nebo hroznový cukr na porod.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Brandýs nad Labem - Lee123 08.07.12 napsala :

Porodila jsem v Brandýse cisařskym řezem zdravou holčičku. Zákrok trval zhruba 14 min., a čtvrtý den odjela jsem domu. Jizva se zahojila brzy a bez problému.

Velké poděkováni zaslouží MUDr. Alfréd Dörr a MUDr.Marina Tomilova které porod provedli. Velmi profesionální a lidský přístup. Byla jsem velmi spokojena. Kdy by i ostatní personál byl tak skvělý…

Každopádně porodnici Brandýs nad Labem doporučuji.

Personál: MUDr. Alfréd Dörr, MUDr.Marina Tomilova Nahlásit
doporučuje
Porodnice Brandýs nad Labem - Miška 258 05.07.12 napsala :

Ahojky,rodila jsem v Brandýse 14.4 2012, tak že dá se říct, že ještě čerstvá…

Zkušenost s Brandýskou porodnicí je jen dobrá. Především pan doktor Alexandr Barták. Jsem ráda, že jsem ho v dobu porodu měla u sebe. Je to opravdický profesionál. Byly tam i mladé doktorky ale bohužel si nepamatuji jména :(. Takže pokud bych rodila znova, tak jedině v Brandýse.

Moc mu děkuji za krásnou a zdravou dcerku. Byla sem na „normálním pokoji“ a dobrý. Sestřičky jsou ochotné a doby návštěv se tam neřeší. Přítel tam byl od rána do večera. Miminka mají na chodbě spousty oblečení. Takže se nemusíte bát. Já měla jen oblečení na odchod z porodnice. Na pokojích je krásné teplo, takže ani župany nebalte.

Doufám že porodnici nezavřou, přítel podepsal petici proti zavření, tak uvidíme. Na chodbě je lednice, tak si můžete tam dát jídlo. Jinak kdyby jste měli nějaké dotazy tak pište, ráda vám je zodpovím. Mějte se hezky Míša.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jen plínky, vložky, drogérku, ručníky, jednorázový kalhotky, kojící podprsenku, vložky do podprsenky, vlhčený ubrousky a krémík na zadeček, pak něco na čtení, foťák, mobil, nabíječku, pití, pantofle.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně si vemte doprovod. Já měla s sebou přítele a jsem za to ráda. A za tu 1000 to stojí…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Brandýs nad Labem - han.ma 28.06.12 napsala :

Rodila jsem v Brandýse v dubnu. Měla jsem moc hodnou porodní asistentku, jmenovala se Lenka a dál bohužel nevim. Rodila mě paní doktorka Tomilová, trochu rázná, ale byla jsem vlastně spokojená. Přijela jsem odpoledne, první noc nebyla nic moc (v porodním traktu je pouze jeden pokoj s dvěma lůžky, abych se vyspala, tak jsem byla přestěhována na porodní lůžko… na sál), druhý den se to už rozjelo (byla jsem na oxytocinu – hrůza)

U porodu byl i pan primář, který mě nakonec sešíval (i přes nástřih jsem se potrhala), sešil mě skvěle, ještě před koncem šestinedělí jsem byla na kontrole (právě se šitím) u své gyn a říkala, že to vůbec není poznat. Pan primář byl taky skvělý, moc milý a troufám si napsat i lidský. Porodní asistentka byla skvělá prodejchávala se mnou poslední kontrakce (to už jsem opravdu nemohla). Moc oceňuji, že jsem mohla dlouho pobývat ve sprše, to mě moc pomáhalo.

Malého mě hned po porodu dali na břicho, ale jen na chvíli, pak ho šli ošetřit, zvážit, atd… Pak jsme ho měli u sebe po celé dvě hodiny co jsem ještě ležela na sále a došlo i na přiložení. Po sprše nám ho hned dovezli na pokoj, na noc jsme ho ale nechali u sestřiček, za což jsem ráda, protože jsem v noci měla zimnici (měla jsem epidurál) a sotva jsem se udržela na nohou. Byla jsem ráda, že jsem se vyspala.

Co se týče setřiček tak byly milé, ale každá mi radila ohledně kojení něco jiného. Nakonec jsme dokrmovali sunarem, protože malej ubyl asi o 11%. Dokrmovali jsme stříkačkou, rozkojila jsem se ale až doma, a to jsme první 4 týdny pořád dokrmovali sunarem, už z lahvičky. Malej se ale přicucne k prsu i lahvičce v mžiku :-).

Byla jsem spokojená, až na pana primáře Kozáka, jednak se vůbec nepředstavil (to je ale vlastně normálka…) a pak, malej si v inkubátoru strhnul brejličky - ale spinkal - nicméně mě pan primář dost vyděsil, setřičky mě sice uklidňovali, že se to stává a že bude v pořádku, ale pan primář se tvářil hrozně, že se to nemá stávat a pro jistotu ať si necháme od naší pediatričky vypsat doporučení na oční…:-((( Byla jsem fakt šílená strachy, divím se, že jsem nepřišla o mléko… nakonec jsme byli ve dvou měsících na bulovce a pan doktor nás ujistil, že světlo nemůže s očním pozadím nic udělat, maximálně poleptat rohovku a to nemá žádné trvalé následky, „jen“ dočasné zčervenání a slzení. Což malej neměl. Přesto nás ale vyšetřil a díky Bohu vše bylo v pořádku. Setřičky nám říkali, že se to stává a že se nic neděje, ale když vám tohle řekne primář!!!!! Do smíchu nám tedy nebylo…

Moc děkuji také anesteziologovi a ARO sestře (měla jsem epidurál), byli skvělí, i když pokyn „teď se nesmíte hýbat“, když máte kontrakce…jeho splnění je opravdu heroický výkon, já se modlila, aby na mě zrovna nepřišly…

Jinak byli fajn, ale myslím, že by to mohlo být ještě lepší… :)

Personál: MUDr. Tomilová, MUDr. Dorr

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jít se do porodnice podívat. V porodním traktu je pouze jeden pokoj (hekárna) s dvěma lůžky…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Já byla na nadstandartu a tam jsem potřebovala jen plenky a vlhké ubrousky na miminko. Vložky byly k dispozici.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Brandýs nad Labem - Anonymní 23.06.12 napsala :

V Brandýse jsem rodila 26.4. ve 38 letech své první dítě a musím jedině místní porodnici pochválit. Ať už personál, skvělé lékaře (tedy spíše lékařky v mém případě) a porodní asistentky v čele s panem primářem, trpělivé sestřičky a pořádkumilovné sanitárky.

Řekla jsem si, že nebudu chtít nadstandard pokoj a byla jsem i tak spokojená. Sice spolubydlící a její klouček byli hluční, ale šlo to… Jedině snad sociální zařízení je starší a „zašlejší“ - jinak opravdu všechna čest, byla jsem spokojená, porod byl naštěstí rychlý, při něm téměř v rodinném prostředí jen s paní doktorkou a porodní asistentkou jsem se cítila dobře, samozřejmě taťka tam byl taky (za 1000 Kč to prý stálo za to).

Osobně i přes nedůvěru v tuto nemocnici mohu jen doporučit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jednorázové plínky a vlhčené ubrousky pro děti, jinak základ je k dispozici a stejně tak noční košile pro maminy - stejně stále převlékáte díky krvi a potu…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Brandýs nad Labem - X-girlsss 08.06.12 napsala :

Rodila jsem v Brandýse letos v březnu 2012 císařským řezem a nemůžu si tuto nemocnici vynachválit. Všechen personál milý, ochotný, všechno mi vysvětlili, vždy mi ochotně pomohli. Nejlépe vzpomínám na dětské sestry, které mi v mých začátcích ve dne v noci pomáhali a radili se synem. Jestli se jednou rozhodneme pro druhé miminko, s důvěrou půjdu znovu do Brandýsa.

Děkuji tímto paní doktorce Markétě Novákové, která mému chlapečkovi pomáhala na svět.

Personál: MUDr. Nováková Markéta

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jděte se do porodnice předem podívat. Každou 1. sobotu v měsíci od 14ti hodin vás tam porodní asistentka provede po oddělení i sálech a na všechny vaše otázky vám ochotně odpoví.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nic speciálního jsem nepotřebovala. Noční košili i porodnické vložky jsem na oddělení dostala. Jen plenky a ubrousky pro miminko po mě chtěli.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Brandýs nad Labem - Anonymní 28.05.12 napsala :

Zdravím, rodila jsem v Brandýse před dvěma lety a pro velkou spokojenost jsem se rozhodla, že zde budu rodit znova. A kdybych měla rodit po třetí, tak bych neměnila.

Maximální spokojenost. Děkuji MUDr. Marině Tomilové a porodní asistence Lence (přijmení má složité, sice mi jej napsala na papír, ale já ho bohužel ztratila), byla naprosto skvělá a moooc mi pomohla. šestinedělí také na jedničku.

Moc děkujeme za syna Michaela.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

manžela :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Brandýs nad Labem - Anonymní 01.05.12 napsala :

Rodila jsem zde v září 2011. Porodnice supr. Měla jsem pro sebe celé oddělení, mohla jsem se vyvalovat ve vaně, chodit po chodbách atd. Na sále všichni profíci, moc milý. Po porodu daj mimi hned ještě omatlaný na bříško, nechaj dotepat pupečník…po zhruba 10minutách odstříhnou, miminko vedle vás ošetří a dají v zavinovačce taťkovi nebo mamince, po šití jsme hned přikládali k prsu (ale už tady byl problém, malý se nepřisál a PA se slovy, jo saje, to napsala do karty a odešla). Pak ho s naším svolením odnesli, ale za půl hodky jsem si za nim uz napochodovala. Na šestinedělí hrůza. 2hodiny po porodu jsem došla na pokoj, byla jsem ráda, že vůbec existuju a přilítla sestra s malým a začala mi všechno ve strašným fofru vysvětlovat. Ještěže tam byl se mnou manžel a jeho ségra, protože jsme každej pochytali aspoň něco a pak to dávali dohromady (na oddělení bylo opravdu prázdno, byly jsme tam celkem 3!, tak nevím, kam sestra chvátala). Kojení katastrofa. Mlíko jsem měla až 6.den po porodu. Nikdo se nestaral..jen vždycky ráno fofr vizita, zeptaj se Kojíte? vždycky jsem říkala, že ne, že se to nedaří, že malej se nechce přisávat a že když už, tak je nešťastnej, protože nemám mlíko…oni na to..Hmm, musíte pořád přikládat. Do karty napsal: kojí!!
Až když asi 5 den koukali, že malej shodil 250g a pořád epřibírá, tak to začli víc řešit…no a vyřešili to rychle: Maminko, musíte dávat UM.No prořvala jsem to a říkala si, že ho teď pár flašek UM nezabije a že se rozkojíme doma v klidu. Poslední noc v porodnici jsme se jako zázrakem rozkojili díky jedné sestře, kterou jsem nejdřív nesnášela, ale pak mi paradoxně nejvíc pomohla. Takže do brandýsa na sál se nebojte, na šestinedělí taky ne, ale obrntě se trpělivostí, nenechte se zvyklat, najděte si svojí laktační poradkyni a ať za váma klidně do porodky přijde a NAUČÍ vás kojit:-). Rozkojené druhorodičky se nemusí bát ničeo. Já se tam taky při dalším dítku určitě chystám, jestli teda bude porodka ještě fungovat…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodnické vložky, čokoládu na nervy :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hroznový cukr (před porodem dodá energii a personál proti tomu nic nemá-dokonce jsem za něj dostala pochvalu)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Brandýs nad Labem - Anonymní 11.03.12 napsala :

Rodila jsem porodnici lednu 2012 a musím všem moc poděkovat chovali se ke mě šichni moc hezky porod jsem měla sice kleštěma ale čekala jsem to horší je mi skoro 40 let a máme krásního kluka který skoro vážil 4kg a musím podotknout že máme oma 18letou terezku tak se ničeho nebojte rodila jsem bez utěčšujících léku uplně normálně tak šem nastáajícím maminkám hodně hodně síly a lásky.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Já si vzala věci na mimčo ale oni vám tam dají co jsem potřebvala hig. vložky hodně jinak še dostanete

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Brandýs nad Labem - renata79 24.02.12 napsala :

Já jsem v Brandýse nad Labem porodila syna Dominika v listopadu 2008 a teď v březnu tam budu rodit druhého syna. V porodnici jsem byla velice spokojená!!!!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Brandýs nad Labem - Anonymní 02.02.12 napsala :

Rodila som v tejto porodnici v listopadu 2011. Nemozem konstatovat nic zleho, bola som veľmi spokojná, ako s personálom tak ich prístupom ku mne ako pacientke. Keby som si mala znova vybrať - jedine Brandýs.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Brandýs nad Labem - Anonymní 26.12.11 napsala :

Výborný doktoři i sestřičky na porodním sále, jsou to profesionálové, kteří vědí co dělají… Na oddělení šestinedělí se sestřičkami také nejlepší zkušenosti… Sestřičky vždy dokázali poradit a pomoct s kojením. Pokoje nebyly přeplněné, takže soukromí také bylo super. Stále bylo na chodbě čisté dětské oblečení i látkové pleny a také košile po celou dobu pobytu. Kdybych měla rodit znovu, tak rozhodně znovu v této nemocnici…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji k porodu manžela, či přítele, ten je velkou oporou

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Něco ke čtení, porodnické vložky, kojící podprsenku, ručník, toaletní potřeby, pantofle, foťák, vzdušné kalhotky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Brandýs nad Labem - knizkova8 02.11.11 napsala :

Rodila jsem zde 26.9.2009.
Do porodnice mně přivezla RZ s bolestmi po 3 minutách. Cesta byla tedy příšerná. Nemocnice nevypadá nic moc ale po katastrofální zkušenosti s Bulovkou jsem u druhého porodu volila menší nemocnici a Brandýs máme celkem blízko.
Porodní asistentka byla velice příjemná,jediné co mi vadilo byly její dlouhé gelové nehty.
Celou dobu byla se mnou,porod komplet i s přípravou trval 2 hodiny.
Ve chvíli kdy jsem začala tlačit přišla mladá doktorka ale také velice příjemná.
Malá byla přidušená křísili ji ale jen chvilinku a pediatr myslím,že se jmenuje Pavlů mně ihned ubezpečil ,že vše bude v pohodě.Malou se pokusili přiložit ale neměla zájem a kvůli přidušení ji hned odnesli.
Potom mně nechali odpočívat,já se pak nemohla nikoho dovolat a pozvracela se tam,měla jsem celkem strach,že mně seřvou.
Přišla paní doktorka i s asistentkou a hned mně začali uklidňovat,že to se po námaze stává a že se to uklidí a ať si s ničím nelámu hlavu.
Pobyt na šestinedělí byl také pohodový,jen sociální zařízení je dost děsné.
Byla tam jedna jediná nepříjemná sestra a s tou jsem byla rychle hotová.
Teď čekám třetí a chtěla bych jít zase tam,ale bylo mi řečeno,že si to mám rozmyslet protože mají na porodnici jen dva doktory a já jako astmatik potřebuji dohled a ne unaveného a vzteklého doktora. Tak nevím,ještě máme 4 měsíce čas tak snad to tam půjde.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Sbalenou tašku a oporu sebou

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky,porodnické vložky. Poskytnou opravdu jen minimum

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Brandýs nad Labem - Anonymní 21.09.11 napsala :

Rodila jsem v Brandýse v červenci. Moje zkušenost s personálem gynekologicko-porodnického oddělení jsou veskrze pozitivní. Měla jsem báječnou porodní asistentku Lenku a i když jsem asi byla víc v klidu, protože jsem měla domluveného svého porodníka, kterého znám léta, ona má velkou zásluhu na tom, že na porod vzpomínám pozitivně, i kdyz se to nakonec vse zkomplikovalo. Po porodu jsem měla komplikace a hodně jsem krvácela, proto mi miminko nedali hned ten večer, nedali mi ho ani druhý den, protože jsem byla na transfuzi a omdlévala jsem. Vycerpana, prvorodicka, vystresovana, ani mi nedoslo, ze bych se mela ozvat. Sestry na novorozeneckem me odbyly slovy - no jo, Vy jste ta padaci, Vam malou nenechame. At si pro ni prijde tatinek, at s ni nejste sama (podotykam, ze jsem byla na dvouluzkovem pokoji, takze sama bych s ni rozhodne nebyla). Malou mi na kojeni nenosili, ja mela zakazano chodit.

Nasledujici den rano (3. den po porodu, v pul pate rano) se u me najednou zjevila sestra a se slovy „nejak zlobi, tak Vam ji sem uz dame mamino“ mi polozila malou do postylky a odkracela - najednou uz jim nevadilo, ze jsem „padaci“. Instruktaz o kojeni jsem si vyslechla den predem a aby nekdo zkontroloval, jak miminko saje? Ani nahodou… Jak se menily sestry, menily se i nazory a rady - delejte to takhle, potom mi dalsi vynadala proboha co to delate… Kazda smena jina, kazda smena jiny nazor a jine metody. Jeste dodam, ze stejny problem resila i moje „spolubydlici“. Kdyz jsme odchazely, rikaly jsme si, jake bylo stesti, ze jsme na pokoji byly spolu, protoze byt tam sama, tak si myslim, ze jsem totalni blazen!

Mala dostala okamzite treti den po porodu lahev s UM - do te doby dostavala glukozu - opet z lahve! Navic ta lahvicka, ze které dostávala UM byla taková ta skleněná, stará, s kaučukovým dudlíkem, malá z ní 50ml vycucla za 3 minuty. Když mi pak jednou omylem dali lahev Avent, lekla jsem se, že nechce jíst - jedna sestra mi řekla „co se divíte, z téhle lahve musí sát, tak jí to trvá“. V den, kdy se rozhodovalo o propuštění malé domů do ní sestry doslova natlačily 50ml UM před vizitou (aby ji vzbudily, vzaly mi ji, štípaly ji, lechtaly, nakonec došlo na cákání vody na obličej a tělíčko). Před doktorem ji pak vítězoslavně zvážily a zahlásily „vidíte maminko, 50g přibrala, tak to už můžete domů“. Když jsem se po vizitě rozbrečela, jedna z nich mě viděla a povídá mi „Maminko, Vám se snad domů nechce nebo co?!“. Mlíko se mi trošku spustilo 7. den po porodu (když jsme přišli domů), 5. den potom, co jsem malou začala přikládat…

Teď zpětně, poučená péčí laktační poradkyně, vidím, kolik chyb se stalo, co všechno se mělo udělat jinak. Někdo by mohl říct, že je to i moje chyba, že jsem měla vědět, jak se má co dělat, ale já jsem byla rozhodnutá svěřit se do péče sester, které spousta lidí vychvalovala, do péče nemocnice, která se pyšní tím, že hlásá, jak propaguje a pečuje o kojení. Jen tak mimochodem, mlíko jsem v nemocnici opravdu neměla, nenavážila jsem nikdy nic - odcházela jsem ale domů s propouštěcí zprávou, kde stálo „plně kojená“. Tak to už mě dodělalo… Teď si vyčítám, že jsem se neozvala, nebyla víc asertivní, neprala se za svoje dítě a svoje práva, ale už s tím nic neudělám. Nerozkojila jsem se ani po 4 týdnech, na radu laktační poradkyně a mé skvělé dětské doktorky jsem přestala dokrmovat, přikládala jsem co to šlo, odsávala, abych podpořila laktaci, pila co se dalo, ale každé kojení byl pro mě stres, vypije něco, nevypije… Když mi poslední 4 dny malá celé probrečela hlady, sekla jsem s tím. Jsme na UM a je spokojená, nebavilo jí totiž pracovat a dobývat ze mě tu trošku MM, které jsem pro ni měla. Takže za mě - Brandýs už nikdy! Bohužel se moje pozitivní očekávání nenaplnilo…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Kurz asertivity, hodne informaci o kojeni a alternativnich metodach dokrmovani, pokud laktace neni hned po porodu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorazove plenky, vlhcene ubrousky, dostatek gynekologickych vlozek - vse ostatni je k dispozici jak pro maminku, tak i pro miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Brandýs nad Labem - maccin 20.08.11 napsala :

V Brandýse jsem rodila dne 5.8.2011, přijela jsem do porodnice ve tři ráno, natočili monitor, pan doktor Ptáček, který měl službu mě prohlédl a už si mě v porodnici nechali.
Hned mi napustili vanu, kde jsem dvě hodiny relaxovala a částečně to ulevilo od bolesti. Mezitím přišla ranní směna a i moje porodní asistentka, bohužel jsem zapomněla jméno.
Byla to slečna, ale neskutečně milá, příjemná, ochotná a hlavně lidská. Opravdu mě velmi psychicky držela. Následovala příprava na porod, několik monitorů, prohlídek od pana doktora, měření tlaků atd. Kolem desáté dopoledne mi píchly vodu, ve dvanáct jsem dostala epidural, protože
jsem měla dlouhé a veliké bolesti, ale k porodu to pořád nebylo. Pan anesteziolog byl, tak, jak všichni v Brandýse velký profesionál, vše mi vysvětlil a říkal postup, co bude dělat. Po epiduralu, už se vše rozjelo rychleji a hlavně obrovská úleva od bolestí, člověk má sílu na samotný porod. Porod vedl pan doktor Ptáček a asistovala mu mladá paní doktorka, bohužel nevim jméno. Pan doktor velký profesional na svém místě, příjemný, milý a plný humoru.
Ve 14 hod., byla malá na světě. Po porodu mě miminko nechali
hodinu u mě, samozřejmě přikládali k prsu. Potom si miminko vezmou na novorozenecké, vás nechají ještě hodinu na porodním sále a potom pokud je vše v pořádku, odcházíte na pokoj,, kde vám miminko donesou. Měla jsem nadstandartní pokoj i se sprchou, doporučuji, je to super, člověk má soukromí a hlavně svojí sprchu. Sestřičky a doktoři z novorozeneckého velmi příjemní, ochotní, vše vysvětlí, hodně se věnují kojení. To stejné sestřičky a doktoři z šestinedělí, super služby. Jsem opravdu nadšená z porodnice v Brandýse, kdybych šla rodit podruhé, tak jedině tam. Budu na ně ještě dlouho v dobrém vzpomínat.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Přebalovací jednorázové podložky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Brandýs nad Labem - gromit 09.08.11 napsala :

Mám za sebou porod v Brandýse 4.8. 2011. Zrovna na tento den vyšlo snad 7 porodů, což prý nepamatují. Já přijela do porodnice ve 4 hodiny ráno a Sofinka přišla na svět až po 11. hodině. Sestřička na příjmu mi natočila hned vanu a byla nesmírně milá. Od 7 hodin byl se mnou již přítel a dula a ikdyž se rodící maminky začaly hromadit, neměla jsem ani na chvíli pocit, že na mě někdo spěchá, nebo mi nutí něco k uspíšení porodu (střídala jsem vanu a sprchu podle potřeby). Vedle mne na sále sice rodila další maminka, ale spíše to situaci trošku ,,odlehčilo":-) Porodní asistentka i paní doktorka byly úžasné, milé, ve všem mi vyšly vstříct. Darovali jsme pupečníkovou krev a Sofinku mi nechali celé dvě hodiny na sále a nechali přisát. Sestřičky na šestinedělí bohužel neměly potom již tolik času mi třeba ukázat kojení apod. (opravdu bylo narváno), ale nakonec jsem od nich vždy radu a podporu dostala. Takže pokud ještě někdy dostanu odvahu rodit, jedině v Brandýse. A budu doufat, že zdejší personál vytrvá a neodradí jej poměry v managmentu nemocnice:-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Tatínka, vodu…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, pleny pro miminko a vlastní zavinovačku (sice je mají ale některé jsou dost nepraktické:-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Brandýs nad Labem - Lily007 03.08.11 napsala :

Já rodila letos 8.7.2011. Přijela sem tam se setrou a přítelem okolo 12. Myslela jsem že mě jenom prohlídnou a pošlou dom, jenomže doktor mě vyšetřil a řekl.. placenta je moc dozrála a má tam málo plodový vody, miminko musí ještě dneska ven. Tak já musela říct aby mi z auta přinesly tašku a já už tam zůstala a sestra a přítel jeli domů. Přítel nebyl u porodu pač sem měla císařský řez. Mrzelo mě to ale co se dá dělat. Doktoři a setřičky byly neuvěřitelně suprový. Hrozně milý a ochotný. Na pokoji pro 6 nedělí sem byla sama. A hned naproti sem měla koupelnu se záchodem takže super. Jen chodit bylo obtížně po císaři mě hodně bolela jizva. Sestřičky hodně pomáhaly držely mě kdyby se mi udělalo špatně abych si neublížila. Sestřičky pomáhaly s kojením a vše vysvětlily a na každou otázku ochotně odpověděly. Takže kdybych ještě jednou rodila tak jedině v Brandýse. Prostě super nemocnice. Cítila sem se tam jako doma. Vřele doporučuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu, přítele(když může)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky, ubrousky, a je i možno vlastního oblečení, Vložky a pižamo dají.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Brandýs nad Labem - Anonymní 28.07.11 napsala :

Byla jsem prvorodička, takže nemám s čím porovnávat. Už na vrátnici se mě vyptávali, jestli rodím a já jim řekla, že ještě ne, původně jsem totiž šla na kontrolu, protože mě pobolívalo břicho :-) Podobná věc se opakovala před ordinací na gynekologii, kde mě odchytla sestra, jestli mám bolesti a vzala mě do ordinace. Chvíli jsem ležela na monitoringu, kde zjistili pravidelné kontrakce. Pak následovala kontrola od doktorky, která mi oznámila, že už rodím a šlo se na sál (ano, „šlo“, protože sál byl hned naproti).
Porod šel rychle, nic mi nepíchali, v rychlosti mi řekli jak a kdy mám tlačit a za hodinu byl prcek venku. Umyli a zvážili ho na sále a hned přiložili. Poté, co ho odnesli, mi pomohli se umýt a odvedli mě na pokoj.
Co se týče oddělení šestinedělí, měla jsem štěstí, že byl volný nadstandard, takže jsem měla jen pro sebe pěkný pokoj s televizí, wi-fi, lednicí, vlastní koupelnou a neomezenými návštěvami + možnost přespání někoho z rodiny. Takže nadstandard doporučuji, už jen kvůli té koupelně, nemusíte na wc přez celou chodbu.
Musím pochválit i jídlo a chování personálu.
Můj dojem je tedy KLADNÝ. Nechodila jsem na žádné kurzy, neměla porodní plán a 3/4 porodu jsem prý strávila doma v posteli ;-) Dítě - zdravý chlapec.

Personál: Mudr. Příhonská, por.asistentka Činková, dětský lékař Pavlův

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

kromě vlhčených ubrousků a jednorázových plen vám všechno dají (vložky, oblečení pro vás i miminko, pleny, dětská kosmetika tam jsou).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Brandýs nad Labem - milacci26 16.07.11 napsala :

měsíc před orodem přesně na den sem v půl jedný ráno vyrazila RZ do Brandýsa nad Labem ,nic moc cesta.každopádně dorazili jsme do Brandýsa vyložili řekli žese jedna o předčasný porod načež když zjistili že jsem ve 36.týdnu tak nám oznámili že musíme do prahy nemají novorozeneckou jipku,naložili mě do sanitky zjistili že mi neudělali nějaký vyšetření naložili zpátky jenže zjistily že tam něco zapomněli a abych nebyla v tý zimě (byl prosinec) zas mě vyložily a anložily pak čekai na dispečink kvůli volné porodnici do Krče jsme dorazily v půl čtvrté ráno ,v životě bych tam už nešla i kdyby to byla poslední porodnice porod mi rozehnali,to sice jo.ale napíchli mě na elektrickou kapačku takže sama na záchod nemožné.po půl hodině zvonění si mě všimli.
a ted k dnu D.bylo 5.ledna,v půl desáté ráno mi můj otec ,ano můj otec sama sem si to neuvědomila oznámil že mi praskla voda a jedem.dorazili sme asi v deset hodin .přičemž mě hned přijali zkontrolovali a uložili na pokoj,dostala sem k obědu polévku.po obědě a odpočinku mě odvedli na kontrolu a monitor přičemž tam zrovna rodila paní.jelikož sou mezi porodníma stolama jen nízké přepážky vše slyšela tzn.dýchání a co mám dělat .byla sem na pokoji s paní přijela s bolestma stejnou dobu jako a prasklou vodou já měla jen tu prasklou vodu.asi v osm večer nás dali na hekárnu já však stále nic paní se neotvírala tak jí dali za pět deset provokačku přičemž mi to dořekla dostala sem porodní bolesti ajak sestra říkala otevírala sem se pod rukama asi tři hodky sem strávila ve vířivé vaně před porodem mi nedali klystýr což i odskákali tím bych se jim chtěla omluvit.a ocenuji i to že sem při porodu mohla v klidu pít.personál a porod byl celkem rychlý na vyšetření sme si doktorem i povtipkovali že zajdem na pivko bydlí vfe stejný vesnici.asistentka dělala sestřičku u mýho gynekologa takže opravdu domácí prostředí.po porodu mi přiložili malou a hned chtěla sát.s kojením problém nebyl měla sem mlíka že bych nakojila celou porodnici.během půl hodiny sem jim přinesla 4.odsávačky až pak měli plnou lednici tak sem jim dla souhůlas aby to vylily.všechno mi dobře vysvvětlily i když jsou věci co jsem věděla bylo mi 17.ale brali mě už jako zkušenou mámu v tý době sem měla 2,5 letou sestru.prostě spokojenost nade vše nyní po 2,5 letech sem opět těhotná a rodit budu určitě tam.jinak můj malý zázrak KLárinka přišla na svět 6.1.2009 ve 2:28 Hod všem moc děkuji

Personál: pan doktor Alexandr Barták

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

dobrou náladu,manžela či přítele je to veliká opora ten můj přežil i to žže sem mu málem umřela a poté málem ukousla článek prstu
no stress

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

plenky ,ubrousky,vložky toaleták hygienické potřeby

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Brandýs nad Labem - lenka.spageta 24.05.11 napsala :

moje zkušenost s porodnicí v brandýse nad labem byla skvělá…Rodila jsem poprvé takže jsem neměla ani páru co se bude dít a můžu říct že jsem vybrala správně, už od začátku co jsem tam přijela se mě ujala sestra na vše se mě vyptávala a byla moc milá, radila mi jak sem mám pohnout atd..aby se mi ulevilo..Porod vedl pan doktor Ptáček, jako porodní asistenku sem měla slečnu Lendu Veselovcovou a jako dětského lékaře pana doktora Bohma…všichni byly moc užásní , profesionální a milý…jsou to lidi na svém místě…tímto bych chtěla poděkovat celému personálu za ochotu a milé chování Lenka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

už ten den budete potřebovat vlhčené ubrousky pro miminko a jednorázové pleny, jinak vše ostatní dostanete…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

před nástupen nezapomenout hlavně pití…jinak nic víc sem nepotřebovala…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Brandýs nad Labem - lumu 16.05.11 napsala :

V této porodnici jsem rodila 19. 4. 2011 svého prvního syna. Měla jsem již po termínu, a proto byl porod plánovaný - vyvolávaný. Zrovna měla službu výborná porodní asistentka (Alena Činková) a ta mě neskutečně pomohla, hlavně psychicky - jsem jí za mnoho vděčná. MUDr. Prázová byla také výborná. Co se týče šestinedělí tak bych měla malinkou výhradu - asi bych ocenila větší zájem - jakožto nezkušené prvorodičce mi kojení příliš nešlo, pořád jsem tápala a kojení skoro vzdala (k mému štěstí mi pomohl někdo jiný). Celkem bych doporučila nadstandart, máte svůj klídek. Já měla to štěstí a rodila v prázdné porodnici tak jsem byla na pokoji sama.
Celkově porodnici hodnotím kladně, hlavně porodní oddělení - patří Vám můj dík =) Lucie M., Michal P. a náš Domča

Personál: MUDr. Prázová, porodní asistentka Alena Činková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vzít si partnera

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

porodnické vložky, jednorázové podložky (mě se osvědčily)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Brandýs nad Labem - JitaHr 09.05.11 napsala :

Rodila jsem v porodnici 24.8.10..a nemůžu si nač stěžovat…Porod byl plánovaný jelikož jsem měla těhotenskou cukrovku, takže mi ho vyvolávaly..Celkový personál se ke mě choval na jedničku z hvězdičkou. I když při porodu nastaly komplikace a nakonec muselo dojít k císařskému řezu, tak všechno proběhlo jako po másle..Díky rychlému zareagování pana primáře, syn byl rychle venku, což mu celkově zachránil život..Nebylo to za pět minut dvanáct, ale za minutu dvanáct..Strašně moc všem děkuji za jejich práci a díky všemu tomu máme krásného zdravého skoro 9.m. synka…I na šetinedělí se k nám chovaly dobře. Opravdu nemám co bych vytkla. Pečovali o nás skvěle. Moc ráda na toto období vzpomínám a kdybych si měla opět vybrat porodnici jedu opět sem.Celému personálu ještě jednou velké DĚKUJI!!! :o)

Personál: MUDr. Semerádt, a pani doktorku a porodní asistenku bohužel nevím

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Papírové plenky, mokré ubrousky, osobní hygienu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, občanský průkaz, rodné listy

Nahlásit
neutrální
Porodnice Brandýs nad Labem - Anonymní 17.02.11 napsala :

V Brandýse jsem rodila neplánovaně v druhé půlce srpna 2009, chtěla jsem v Nymburce, ale tam malovali :(. Musím říct, že porodní asistentky obě jak ta co mě ve 23 hod přijímala tak i ta která mi pomáhala v 8 hod rodit byli naprosto skvělé, milé a vstřícné. Dokonce ta co končila směnu se přišla rozloučit a popřát hodně štěstí a druhý den kdy znovu nastoupila se přišla podívat na šestinedělí. Paní doktorka Homolková byla také naprosto skvělá, jen mě do dnes mrzí, že mě pustili domů ještě s kouskem placenty uvnitř, neboť to mě trápilo až do prosince, kdy mi museli nakonec udělat v Nymburce kyretáž a divili se, že mi ji neudělali hned v Brandýse po porodu. Na oddělení šestinedělí to už bylo horší, sešli jsme se na pokoji 2 prvorodičky a krom koupání šup šup nám téměř nic neřekli. Kluk se narodil zdravý a pln života a bez problémů, takže pokud se zkousnou zuby tak se i to poporodní dá přežít.

Personál: MUDr. Homolková a pan primář

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu a těšení na mimi,stejně se na to špatné po porodu zapomene :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

plenky pro mimi, dostali jsme 2, ubrousky, vodu na pití byl k dispozici nemocniční čaj černý :(

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Brandýs nad Labem - Jana.Ma 27.12.10 napsala :

Velká spokojenost se všemi a téměř se vším. Rodila jsem akutním císařským řezem 12.11.2010 - doktor Lidák a asistence doktorka Homolková. Oba příjemní, MUDr. Lidák rozhodný doktor s rychlým úsudkem. Velmi příjemní byli i anesteziolog a jeho asistentka. Sestry před operací i po ní moc milé, ochotné, cítila jsem se dobře. Během operace spolu doktoři vtipkujou a dost to uvolní atmosféru. Císař byl provedený skvěle, jizvu mám pěkně sešitou. Manžel mohl vše sledovat za sklem (1000 Kč - u běžných porodů může být manžel u porodu samozřejmě.). Mimi jsem viděla ihned po operaci, přinesli mi ho na chvíli i potom umytého během šití a pak na chvilku i na pokoj po operaci. Na pooperační pokoj se mnou pustili na nějakou dobu i manžela a to přesto, že operace skončila po půlnoci.
Sestřičky na šestinedělí ochotné, pomůžou a poradí se začátkem kojení. Miminko dostávají maminky co nejdřív k sobě na pokoj. Po přirozeném porodu klidně hned, pokud mamina chce, ale většinou si chtějí chvíli nebo přes noc odpočinout. Já byla po sekci jeden den a dvě noci bez prcka. Sestřičky mi ho nosili na přikládání. Pak jsem ho dostala na pokoj i přesto, že jsem se pohybovala s velkými obtížemi. Bylo to tak ale správně, rozpohybovalo mě to. Sestřičky poradily s koupáním, přebalováním, vše ukázaly. Trochu laxnější přístup byl k maminám, vizity byly jenom rychlé kouknutí, ultrazvuk před propuštěním žádný. Rady konkrétně u mě po císaři - jak se chovat, co dělat, žádné. A já jako prvorodička nevěděla na co se ptát.
Sestry se snaží obsazovat pokoje maximálně po dvou maminách. Na pokojích jsou ale postele tři. Já zrovna vpadla do nějakého boomu a pokoje byly plně obsazené. Mají dva nadstandardy - jeden za 1000 Kč na noc, kde je možná přistýlka, je tam tv, wi-fi, sprcha a wc, lednice, rychlovarka. Druhý za 500 stejný, ale menší a bez sociálky. Já jednu noc vyzkoušela na nadstandardu za 500, ale wifi do tohoto pokoje nedosahovala, musela bych s notebookem sedět na chodbě a tv byla bez antény, tzn. mizerný signál - chytla jsem jen Novu:-). Já měla ale lepší tv - svoje mimi:).
Návštěvní hodiny na běžných pokojích jsou od 14 h do 18 h. Návštěvy ale můžou přijít i dopoledne a odejít později než v šest - záleží, jaké maminy chytnete na pokoji - jestli jim to vadí nebo ne. Jinak se dá sedět i déle s návštěvami na chodbě, ale v zimním období je tam průvan a chlad, být s miminkem tam nejde.
Jídlo mně osobně chutnalo, snědla jsem všechno. Výborné byly polévky.

Personál: MUDr. Lidák, MUDr. Homolková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuju vzít s sebou k porodu partnera. Já jsem se byla na „místo činu“ podívat předem na prohlídce, které v Brandýse pořádají každou poslední sobotu v měsíci ve 14 h. Prohlídku si účtují 200 za osobu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky se dostávají tak maximálně dva dny, jinak je potřeba mít svoje. Mimi dostane prvních pár plenek, dál je potřeba mít svoje, stejně tak vlhčené ubrousky. Košil pro maminy a látkových plen mají dostatek. Oblečení pro miminka mají dostatek.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Brandýs nad Labem - Janinna 15.12.10 napsala :

Chtěla jsem rodit na Bulovce, ale v době termínu porodu (28.4.) tam malovali. Proto jsem se rozhodla, že určitě porodím dříve, tak jsem to neřešila. Jenže malému se prostě na svět nechtělo, takže jsem se nakonec rozhodla pro porodnici blízko svého domova a volala do Brandýsa, zda bych mohla přijet do poradny, protože v mojí porodnici maluijí atd. Po telefonu příjemní! Přijela jsem do nemocnice, a první můj dojem - hrůza! Všechno vypadalo staře, čekárna na chodbě u výtahu. Ale po otevření dvěří do ordinace - super. Super sestřičky, super lékaří. Porod nakonec byl vyvolávaný, doktorka skvělá!, porodní asistentka výborná! Porod byl nakonec rychlý, vše proběhlo v pořádku. Takže při porodu nakonec neřešíte starou nemocnici se starým vybavením, ale personál. A brandýský personál ode mne dostal opravdu jedničku s *!!!
Kdybych se rozhodla ještě někdy rodit, tak se určitě vrátím tam!! Dělají totiž i maminkám po porodu UZ vyšetření dělohy, tak se případně přijde i na špatně odešlou placentu (můj případ - tak jsem pak měla malý zákrok, dopředu naplánovaný, vše bylo v pořádku).

Personál: dr. Homolková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

hlavně se těšit na toho malého drobečka, co nosíte v bříšku :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

dobrou náladu a odhodlání :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Brandýs nad Labem - Jitapet 30.10.10 napsala :

Rodila jsem 21. 10. 2010, i když byl porod delší (konec pánevní), pan doktor Lidák i porodní asistentky byli naprosto profesionální a hlavně lidský:-) Všechno jsme zvládli a nakonec i klasickou cestou bez nutnosti císařského řezu. Sestřičky na oddělení šestinedělí byli také moc hodné, nemám co vytknout a určitě doporučuji tuto porodnici. Ukázali přebalování, koupání a zodpověděli všechny otázky, které jsem měla.
Nadstadartní pokoj se sprchou stojí 1000 na noc. K dispozici je lednička, televize, wc + sprcha (kterou jsem dost ocenila, protože jsem jí fakt měla u nosu) a hlavně na nastandardu máte neomezené návštěvy, takže manžel přišel jak v 7 hodin ráno, tak vydržel i do 10 večer a nebyl žádný problém.
Na hekárně je k dispozici výřivka (kterou jsem moc ráda využila) a nafukovací míč.

Personál: Mudr. Lidák

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

doklady, papírové plenky, vlhké ubrousky, ostatní je k dispozici (košile, porodnické vložky, oblečení pro mimčo)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Brandýs nad Labem - veronia 14.09.10 napsala :

Rodila jsem v Brandýse a jsem spokojená. Nejsem nijak náročná takže jsem byla spokojená.Malou jsem přenášela 5 dní přijaly mě ve čtvrtek a v pátek ve 23:23 byla malá na světě. Mrzí mě že si nepamatuji jméno PA jelikož byla skvělá. Jen mi vadila paní fyzyoterapeutka přicházela v nevhodnou dobu a ještě vyháněla nám návštěvu za dveře. Příště bych se už nedala.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Brandýs nad Labem - pindruška 31.08.10 napsala :

Do nemocnice v Brandýse n/L jsem se dostala neplánovaně. Původně jsem chtěla rodit ve vedlejších Neratovicích (jejich přístup od 36.tt mě dost vyděsil po tom jaké mají dobré reference - za celou domu jen monitor, u doktora to bylo jen na otázkách a jak jsem řekla, že je mi fajn, tak jsem dostala zpátky těhotenskou průkazku a že mám přijít za týden). Jako prvorodička jsem byla při zjištění, že mám pravidelné bolesti zmatená a zavolala jsem do Neratovic a tam mi řekli, že STOP a že mám jet jinam. Pak následoval telefon na Bulovku, kde mne odkázali na záchranku, že tam mi řeknou, kde mají volno. Sama jsem si tedy zavolala do Brandýsa a tam mi po příjemné rozhovoru bylo doporučeno setrvat ještě doma ve vaně a počkat až se zkrátí kontrakce z 13 minut na 5. Odjížděli jsme s přítelem při 7 minutách. Při příchodu na příjem si mne pamatovali i jménem z telefonátu, což mne překvapilo. Porodní asistentka i lékař byli velmi příjemní a komunikativní. Musím ocenit, že mne povzbuzovali. Pravidelné kontroly mne i malého a ani nevím, kdy jsem šla na sál. Tam vše probíhalo standartně a neumím říct, co bych měnila nebo zda bych něco vytkla (budu moci posoudit při dalším porodu). Po porodu jsem si zvolila nadstandardní pokoj, kde se mnou mohl být i přítel. Malého měli sestry přes zbytek noci u sebe a pak už byl jen se mnou. Všechen personál byl velmi příjemný a komunikativní a nebyl problém se ptát na to co mne zajímalo a dostat vždy odpověď. Problém s kojením nebyl. Za nadstandardní bych označila to, že jsem nepotřebovala svou košili a hlavně množství poporodnických vložek, které byly neustále k dispozici. Pro malého jsem dostávala erární oblečení a pouze jednorázové plínky a ubrousky jsem musela mít svoje. Jídlo bylo také výborné a bylo ho dost, že i zbývalo. Jediný problém byl v příliš velké teplotě na pokojích v době veder. Jinak nemám co vytknout.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

prohlédnout si místo kam jdou rodit, napoví to hodně

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

někoho kdo bude u porodu s vámi

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Brandýs nad Labem - Anonymní 24.05.10 napsala :

Ahoj, v Brandyse jsem rodila v roce 2003, přijela jsem někdy kolem 2hodiny, sestra sice říkala, že jsem prvorodička, jsou to jenom „poslíčci“ a ještě pojedu domů (nefungoval monitor), ale pak, když se rozhodla vzbudit pana doktora, letěla jsem rychle na sál. Holčička se narodila ve 4hodiny:) A vše proběhlo OK. Síce jsem neměla pokoj pro šestinedělky, neboť bylo narváno, ale stejně jsem se všechno naučila. Malá nechtěla papat a nebýt trpělivosti a snaze sestřiček, které byly „nepříjemné“ (známe, jak nám všechno v 6ti nedělí pocuchá nervy), nikdy bych jí nekojila..Ještě měsíc doma jsem odstříkavala a pila z lahve.Pořád jsem si opakovala, že se „rozkojí“ a tak se to přesně když jí byl měsíc vyplnilo:) Druhý porod byl v r.2004, to byl strašný „fofr“, někdy kolem 8 jsem nastoupila, sestra byla milá, hodná, ale chtěla po mně osprchovat a další potřebné procedury..pak pochopila, že opravdu rodím a šup honem na sál. Manžel byl u obou porodů a moc si toho neužil:) Je pravda, že druhé šestinedělí v porodnici bylo „laxnější“, ale bylo to dané situací - byla jsem na pokoji s maminkou, která taky už jedno mimčo měla, takže nás všichni brali jako „zkušené“ maminky:) Ale jinak oba porody pro mně byly příjemné a atmosféra supr. Nemám žádně připomínky a mohu jenom doporučit. Je to malá porodnice, ale dle mého názoru, lepší menší, než obrovské Podolí, kde vám dítě dají do vozíku z Tesca:)

Personál: Jenom kladna zkusenost

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Udělat si čas a podívat se na prostory sálu..Víte, co vás čeká a mně až v ten den došlo, že to, co nosím pod srdíčkem, budu muset nějak dostat ven:)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě vložky, jednorázové kalhotky, kosmetiku a ubrousky pro mimi. Mně hrozně pomohla kniha na čtení:)

Nahlásit
neutrální
Porodnice Brandýs nad Labem - Anonymní 18.03.10 napsala :

V nemocnici B n/L jsem původně rodit nechtěla po špatných recenzích na internetu, ale vzhledem k tomu, že jsem k panu primáři chodila již od začátku a porod se přirozenou cestou neblížil (Lukáškovi se na svět prostě nechtělo), pan doktor nařídíl vyvolání zýden po termínu a já dala přednost tomu rodit s doktorem, kterého znám spíš, než jít do velké nemocnice k někomu „cizímu“.
Do nemocnice jsem nastoupila v pátek ráno (první chyba - rodit plánovaně v pátek, když se všichni chystají na víkend), dostala jsem pilulku,a byla jsem odeslána na pokoj čekat. Když se nic nedělo skoro celý den, tak jsem dostala další pilulku kolem 4 odpoledne. Zase nic. Tak tedy klystýr - porod se rozjel rovnou po 2 minutách, pan doktor mi prasknul vodu, najely nesnesitelné bolesti, které trvaly cca 2 a 1/2 hodiny. Po této době se pan doktor rozhodl ukončit porod a provést císaře pro nepostupující porod. V tu chvíli se Lukášek doslova sesunul do porodních cest a z nepostupujícího porodu se stal porod překotný. Celou dobu okolo mne bylo dost personálu, všichni velmi milý, ale Lukášek po narození nedýchal. Musli ho rozdýchávat ambu vakem. Doktorka z 6-ti nedělí mi říkala, jaká je situace - což jsem po prožitých 3 hodinách, kdy jsem byla z průběhu porodu dost v šoku, ne úplně vnímala. Hlavně jsem nerozuměla tomu, jestli je Lukášek, nebo není v pořádku. Nechali si ho přes noc na pozorování a druhý den jsme zkoušeli Lukáše přikládat. Nejevil znaky potřeby sát. Byl spavý, bez výrazných základních reflexů, ublinkával. Odpoledne ho převezli na JIP, kde byli velice rozhněvaví, že se k nim dostal až tak pozdě. Teprve po nějaké době jsem zjistila proč - v Praze je možnost použít u udušených miminek metodu založenou na podchlazení nervového systému, který velmi zlepší stav dítěte. Bohužel se musí dostavit děťátko co nejdříve po porodu, což se v našem případě nestalo. S Lukáškem dnes pracujeme, chodíme na rehabilitace a doufáme, že bude v pořádku. Vina na straně dětské doktorky? Možná ano - když si není něčím jistá a jedná se o tak závažnou věc, jako je nedostatek kyslíku u miminka, tak ho prostě vezmu a odvezu na speciální pracoviště i jenom preventivně. Nic se tím nezkazí a aspoň se předejde nějakému průseru. Rozhodně nečekám, s tím,že „si myslím“, že to bude ok a pak si sypat popel na hlavu, že ho mohla nechat odvézt dřív…
Jinak Brandýská nemocnice ano, ale pouze pokud probíhá vše v normě - tím myslím především 6-ti nedělí. Porod sám byl sice abnormální, ale k žádnému pochybení zde nedošlo.

Personál: MUDr Semerádt

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Manžela - je to neskutečná podpora i v takových drobnostech, jako je pravidelné podávání vody při kontrakcích

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Brandýs nad Labem - jitkaneu 10.03.10 napsala :

V Brandýse jsem prožila druhou sametovou revoluci. Měsíc před porodem (leden 2009) jsme se jeli podívat, kde se nám ten chlapec narodí.Milá sestřička nás ochotně provedla a ukázala vše, co bylo možné. Bylo to milé, příjemné, útulné a rodinné. Tak jdeme do toho. Nebudeme se nervovat v Praze! Pak nastal den D. 9. února večer jsme odjeli hopsa hejsa do B., ale tam totální zkáza a zmatek. Začala totiž nevím jak dlouho slibovaná rekonstrukce oddělení. Takže místo pokojíčků a sterility, poze nánosy prachu a hromady sutě. No málem jsem se zhroutila. No vše bylo na spadnutí, jak nemocnice, tak já, odevzdala jsem se. nebudu to dále natahovat - Přesunuli mě na gyndu, kde teda bylo o dva 2 cm prachu míň,sbíječky zněly tlumeněji, ale prostš všichni spojili síly, snažili se nám to nějak unsadnit. No prostě myslím, že s tímto personálem, v takto těžkých podmínkách, ale hlavně dnes už v novém, zrekonstruovaném se nezmýlíte.
Ještě mám poslední historku a VÝZVU. 10.2.2009 6 ráno jsem šla na to,pomalu, ale jistě. Šourám se se sestrou po chodbě a ze zadu na nás funí fakt akutně mamča. Položili mě na sál, udělali vše potřebné (cévky a ty podobny fajn věci)a prý odpočívejte!. V tom vedle za polostěnou začala nový život ta Funící. Tak jsem si to s ní prožila od A až do Z (a to Z nebylo nic moc) místo jejího chlapa. Bylo to super, byla statečná, říkala, že je to její druhé, dokonce hlásila jméno i bydliště. samo. že jsem to všechno zapomněla, pak to přišlo na mě. Takže VÝzva pro maminku (asi z Brandýsa), které se narodil 10.2.2009 kluk, jako buk (taky měl přes 4 kila) kolem půl 7 ráno. Takže má o hodinu mladšího kámoše v Praze, který byl u toho!
Kdyby jsi měla zájem pokecat, či fota, ozvi se!
pa všem i paní Funící
 Jitka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

jestli opravdu chcete kojit, tak buďte vytrvalé, ale v porodnici vás to nenauči, ani v Brandýse (na Bulovce už vůbec ne)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

papírové kapesníky, ty se hodí na vše, a jednorázové poporodní kalhotky, nejsi nahatá!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Brandýs nad Labem - jarmila.rihova 31.01.10 napsala :

Rodila jsem 3.10.2009 v Brandýse. Sestra mě bez problémů vzala i bez registrace a dokonce i bez těhotenského průkazu, který jsem zapomněla u svého doktora v poradně. Velmi silné předporodní bolesti mně přepadli už ve středu tudíž jsem v sobotu ráno byla už naprosto vysílená.Porodní asistentka mi velice pomáhala jak psychicky tak fyzicky, tímž mi chlapečka vlastně zachránila. Chtěla bych jí za to mockrát poděkovat. Vám milé maminkx, mohu Brandýsskou nemocnici vřele doporučit a popřát Vám, aby se k Vám chovali stejně vřele a ohleduplně jako ke mě:-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nezapomenou těhotenský průkaz:-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Partnera sebou - bude Vám vděčný a sblíží Vás to!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Brandýs nad Labem - fendulka 07.01.10 napsala :

V Brandýse jsem rodila 31.7. Co se týče registrace, tak jsem při jedné z prohlídek slyšela pana primáře, jak se (v dobrém) pousmával nad tím, že se u nich chtějí rodičky registrovat, i když to není potřeba. Bylo mu to ale jasný, protože zná situaci v Praze (mimochodem dnes mi psala kamarádka, že v Podolí je registrace od 7.00 ráno, berou jen prvních 12 a prý tam čekala už od šesti, aby byla čtvrtá). Já jsem se neregistrovala a od 36. týdne jsem tam začala chodit do poradny a na monitory.
Co se týče dřívějšího porodu, tak při prohlídce porodnice říkali, že rodit tam může žena i před 35. týdnem, ale pak miminka stejně posílají obvykle do Motola. Brandýs nemá vybavení pro předčasně narozené děti. Podle průběhu těhotenství teda doporučuju registrovat se v nějaké velké porodnici, kde se umí postarat o malá miminka (Podolí, Motol) a Brandýs pak mít jako pohodovou jistotu, pokud budete rodit po 35. týdnu.
Byla jsem moc spokojená s přístupem veškerého personálu.
Příjem byl u mě plánovaný, protože jsem týden přenášela. Nakonec se ale mrňous navečer rozhodl, že mu pomáhat nemusejí. Rodila jsem přes noc a sama (teda samozřejmě s porodní asistentkou, partnerem a na samotný porod přišel doktor). Předporodní pokoj a sál jsem tedy měla pouze pro sebe. Nadstandardních pokojů už mají víc - výhoda je, že mají vlastní sociálku. Já jsem ale byla na normálním pokoji a pokud vím, tak jsme vždy byly jen po dvou.
Co se týče „služeb“. Jidlo je celkem v pohodě - samozřejmě málo kořeněný, ale to holt v nemocnici musí být a koneckonců pro mimčo je to v pořádku. Noční košile jsou k dispozici dle libosti, povlíká se podle potřeby (i víckrát za den - podle krvácení jistě oceníte). Dětské oblečky, zavinovačku a látkové pleny podle potřeby nosí dětské sestry, plen nám dávaly vždy několik. Jednorázových plenek se dává 5, pak už je třeba mít vlastní. Veliké poporodní vložky jsou k dispozici oficiálně jen první den, ale protože tak velké nemají ani ve zdravotnických potřebách, tak mi je sestra přinesla i později (sama se ptala, jestli mám dost vložek). Nedokážu to porovnat, ale na můj vkus jsem krvácela dost a běžné porodnické vložky byly zkrátka malé na to, abych na nich mohla jen ležet.
Malý měl hned od druhého dne žloutenku, ale inkubátor s lampama jsem měla na pokoji, což bylo super. Mohla jsem ho krmit podle potřeby.
Jo a v Brandýse se dá bez problému darovat pupečníková krev.

Personál: Dr. Mikulášek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pohodlné oblečení a přezůvky pro partnera k porodu. Před porodem si prohlídnout porodnici. Partnera to velmi uklidnilo, k porodu původně nechtěl jít.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše potřebné je k dispozici. Bufet a lékárna jsou hned vedle, takže cokoli zapomenuté se dá snadno obstarat.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Brandýs nad Labem - Zlatka 02.01.10 napsala :

Chodila jsem od 36tt do poradny k Mudr. Prázové, milá ochotná, porod byl vyvolávaný, všechno proběhlo na 1* Příjem byl klasický postup, monitor vyšetření, příprava, tabletka, masážní vana atd. celou dobu se mnou byly porodní asistentky a manžel, 2. doba porodní poměrně rychlá,mají polohovací lůžko,rodila mě Mudr. Homolková, milá, komunikuje během porodu,porodní asistenky úžasné, vše Ok
odělení šestinedělí: je třeba si vzít vše s sebou kromě oblečení a je třeba znát podrobnosti kolem kojení. Využili jsme nadstardní pokoj, mají 2 typy: jeden pokoj s TV ledničkou, ale bez sociálky a další nadstardní pokoje se sociálním zařízení. Byli jsme spokojení

Personál: Mudr. Homolková, Mudr. Lidák, Mudr. Prázová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vzít si s sebou potřeby pro miminko a pro sebe krom oblečení

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Brandýs nad Labem - Poppy 29.12.09 napsala :

Rodila jsem v roce 2008. Brandýs je malá nemocnice, takže jsem měla štěstí, že jsem rodila sama. PA mi nechala dostatek soukromí, většinu času jsem na hekárně (potažmo wc) strávila sama, což jsem přivítala. Využila jsem rehabilitační pomůcky jako míč a ribstoly. Samotný porod proběhl skvěle, pí doktorka i PA radily jak dýchat, co dělat, mluvily na mě - prostě super. Nakonec se mi ještě pí doktorka omlouvala, že mě musela nastřihnout. Po porodu mi hned položili malou na břicho a přiložili k prsu, odnesli si ji jen na krátkou dobu, aby ji vyšetřili a zabalili a pak ležela vedle mě ve vozíčku, když mě zašívali (skvělý anestetický účinek :o). Šestinedělí už tak super nebylo, hlavně proto, že jsem byla vyjukaná prvorodička, která se nemohla rozkojit. Co se ukázky péče o novorozeně týče, absolvovala jsem super rychlý nácvik jen díky mé spolubydlící zasloužilé matce 4 dětí. Koupání nám předvedla sestřička, která byla tak superrychlá, že jsem stihla zaznamenat jen to, že má gelové nehty nepředstavitelné délky :o) O dodržování zásad kojení se nedá mluvit, malou mi začali dokrmovat UM přes flašku jakmile zjistili, že její váha se vymyká tabulkovým hodnotám. O alternativách dokrmování nepadla řeč. Glukozu nabízeli už druhý den. Tak jako všude, je i zde poznat nedostatek personálu, různý přístup sester, ale všeobecně bych řekla, že když si nenecháte do ničeho mluvit, dá se to. Jelikož nejsem příliš náročná, nevadil mi ani neutěšený stav sociálek, kdy na wc a do sprch musíte přes chodbu a je to společné pro všechny! pokoje na oddělení. Jídlo průměrné, sestřičky ale byly ochotné ho i přihřát, pokud se nestíhalo sníst. Shrnula bych to jedné věty - pro porod ideální místo, šestinedělí pro prvorodičku poněkud stresující.

Aktuálně doplnění pro rok 2010:
Druhý porod naprosto super. Šestinedělí se hodně zlepšilo. Sestřičky pomáhaly, byly milé (opravdu všechny). Malá měla žloutenku, takže jsme tam strávily 10 dní, ale nemůžu si stěžovat. Takže oproti roku 2008 velká a příjemná změna.

Personál: MUDr. Eva Homolková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nastudovat kojení a asertivní chování.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vložky, plínky pro mimi, kosmetiku, toaletní papír,… prakticky všechno, protože tato porodnice kromě erárních košil a dětského prádla nic nedává

Nahlásit

Fotky z porodnice

ještě v nemocnici

láska moje už doma

můj pokoj

já a moje láska

s doktorkou v nemocnic. Druhý den po porodu se přišel podívat na babičku a...

Veronika z Brandýsa nad Labem narozena 3.10.2008 ve 23:23

Kaja z Brandýsa

Osm hodin starý mladý

A hurááááá domůůůůůůůůůů!!!!!

cedulka aneb kde jsem přišel na svět:-)

Šťastná novopečená mamka:-)

Jurášek a romming in!!!

Jedeme šťastní domů!!!

Přidejte Vaše fotky k porodnici Brandýs nad Labem.>

Děti z porodnice Brandýs nad Labem

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti narozené v porodnici Brandýs nad Labem
terezapokorova2 violetta neznámé 15.08.2015
michaellevik Brandýs nad Labem Viktor 51 cm, 3510g 07.11.2012
Katerina8612 Vasik neznámé 01.11.2012
teka28 Tomáš 48 cm, 3900g 10.09.2012
Flíček úvaly Lukášek 51 cm, 3570g 01.09.2012
Flegg Brandýs nad Labem Linda 53 cm, 3680g 14.08.2012
cibulka169 Tišice Hana Nela 51 cm, 3240g 10.08.2012
miska4812 Mišovice Patrik 51 cm, 3280g 04.08.2012
ŠÁRKAaVIKI Brandýs nad Labem-Stará Boleslav Viktorie
52 cm, 3690g 02.07.2012
Sarka199 Viktorie 52 cm, 3690g 02.07.2012
Lenka147 Praha 9 Karolínka 49 cm, 3380g 10.05.2012
han.ma Brandýs nad Labem Stanoušek neznámé 02.04.2012
renata79 Čelákovice Denis 53 cm, 3920g 20.03.2012
renata79 Čelákovice Denis neznámé 19.03.2012
zzlaticka Praha Milan 47 cm, 2650g 25.02.2012
treveris Chrást Pepíno neznámé 06.02.2012
LucinkaPraha Praha Nikolka 52 cm, 4290g 13.01.2012
das32 Praha Petra a Michal
neznámé 12.01.2012
misule 112 Říčany Kristýnka 51 cm, 3660g 30.12.2011
monzap Brandýs n/L Stará Boleslav Vojta neznámé 24.12.2011

Rodily v porodnici Brandýs nad Labem

Chystají se rodit v porodnici Brandýs nad Labem

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici Chystám se rodit v porodnici Brandýs nad Labem (přidat na profil) »

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Brandýs nad Labem?