Porodnice Pelhřimov

, http://www.hospital-pe.cz/?page_id=265

telefon: 565 355 525, 565 355 526
nonstop linka kojení: 565 355 535

Primář: MUDr. Tomáš Svoboda

Kromě onkogynekologických operací se na gynekologickém oddělení v Pelhřimově provádí všechny. Především miniinvazivní a vaginální zákroky. Při porodu budete mít možnost vybrat si polohu. Lze rodit klasicky na zádech, v polosedě, nebo ve vaně. Během porodu a po něm může být stále přítomna osoba blízká. V této nemocnici je také instalován tzv. BABY BOX.

Webové stránky:

Doporučují maminky porodnici Pelhřimov?

hodnotilo 34 maminek

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Pelhřimov

Rodila jste v porodnici Pelhřimov?
doporučuje
Porodnice Pelhřimov - Anonymní 25.01.19 napsala :

Téměř po dvou letech bych přidala také svou recenzi na porodnici v Pelhřimově. Když tenkrát přišla doba se rozhodnout, kde rodit, rozhodovala jsem se mezi pelhřimovskou a havlíčkobrodskou. Nakonec vyhrála ta v Pelhřimově kvůli dojezdové vzdálenosti (hlavně spíš na poradny). K poradnám před porodem bych se s Vámi chtěla podělit o zkušenost z posledních dvou, kdy mi paní doktorka bez jakéhokoli upozornění provedla Hamiltonovův hmat. Z mého pohledu nepříjemnější věc než celý porod.

Nemohu říct, zda doporučit nebo ne, protože co se týká porodu, tak paní doktorka i porodní asistentky (vyšlo to, že si měnily směny) byly naprosto skvělé. Dodávaly mi neustále sebevědomí svým přístupem. Škoda, že to samé se nedá říct o oddělení šestinedělí. Chápu, že sestřičky jsou také jen lidé se svými příběhy a ne vždy mají sílu se jen usmívat… ale z těch co na nás vyšly na den nepříjemnost vyloženě čišila, oproti tomu noční byly fajn… Byla jsem prvorodička, po noci mi přinesly dceru (narodila se večer, ale nalokala si, tak byla u sestřiček do rána) řekly, tady máte dítě, seznamte se a nic víc, žádná pomoc nebo dohled na technikou kojení, ale jak složit plenu, to vysvětlovala snad 15 minut. Vybavení je poněkud zastaralé, ale nemyslím si, že v danou chvíli je to věc k řešení, středem pozornosti je miminko.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky - bylo nám řečeno, že o víkendu se nepere, tak musíme mít vlastní; noční košili - erární jsou fajn, že se dají kdykoli vyměnit za novou, ale mají je v univerzální velikosti; vlastní JEMNĚJŠÍ toaletní papír

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pelhřimov - Makurka 16.11.18 napsala :

V prosinci 2016 jsem v pelhřimovské porodnici rodila své druhé dítě, první v pražském Motole, takže mám možná trochu zkreslený pohled (v motolské porodnici jsem totiž nezažila moc věcí, které by stály za pochvalu).
Prenatální poradna byla celkem ok, čekání do dvou hodin (v Motole 3-4 a půl), myslím, že pokaždé jsem měla „štěstí“ na MUDr. Horkayovou, která je možná dobrá lékařka, ale rozhodně by si měla dát pozor na to, co vypouští z úst. První i druhé dítě bylo koncem pánevním, takže se plánoval druhý císařský řez. V souvislosti s tím mi paní doktorka při každé návštěvě nabízela sterilizaci při porodu - vzhledem k tomu, že to bylo teprve mé druhé dítě a ještě jsem ani nevěděla, jestli bude v pořádku, mi to přišlo nepatřičné (běžně se doporučují 3 porody při SC). Ale asi to je v PE běžná praxe, při porodu sekcí, který byl nakonec akutní, protože se samovolně rozjel, mi to pan doktor nabízel znovu. I přes mé naříkání kvůli častým kontrakcím mě paní doktorka poslala domů v den porodu s tím, že teď nemají personál a ať to s tím centimetrem a půl zkusím vydržet ještě ty tři dny do pondělka :-) Ale beru, nemá věšteckou kouli.
Porod císařem - asi nic, co by vybočovalo z normálu. Přidávali mi anestezii, takže žádné kochání se miminkem na sále neproběhlo, protože jsem byla v rauši. A pobyt na odd. šestinedělí si docela chválím - v PE se neposílá na JIP, takže miminko jsem viděla brzo (v Motole až po devíti hodinách a jen 5 minut), sestry mi ho nechávaly, jak dlouho jsem chtěla, občas jsme i spolu usnuli, protože - co je nejlepší - na pokoji byly jen dvě postele (v Motole 3) a obě jsou přiražené ke zdi, takže nic nebrání tomu, vzít si k sobě miminko, položit mezi zeď a sebe a mazlit se s ním i v době, kdy máte otupělé nohy a cévku. Díky tomu se krásně rozjelo kojení. Jediné negativum - postele staré a bouchající, což byla hrůza hlavně v noci, s paní na pokoji jsme si tím budily miminka.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

porodnické vložky, síťované kalhotky, ubrousky a plenky pro miminko

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Pelhřimov - Anonymní 04.11.18 napsala :

Předporodní péče: Celkem spokojenost, ale chodíte na kontroly k různým lékařům (podle toho jak vás objednají) a pokaždé opakovat stejné údaje (problémy v těhotenství,..), je dost otravné. Ale asi to tak funguje i v jiných porodnicích.
Porod: Hodnotím velmi kladně práci pana doktora i paní porodní asistentky. Nemám co vytknout. Na oba ráda vzpomínám. Šestinedělí: Popisovat prostředí nebudu, bylo to v předchozích recenzích už zmiňováno.
Rodila jsem nejspíš ve stejné době jako paní v předchozí recenzi, takže nás tam skutečně bylo víc rodiček, než je běžné a tedy i více práce pro personál.
Proč vlastně píšu tuhle recenzi, je důvod kojení. Jako prvorodička jsem naivně spoléhala na to, že kojení je jasná věc, která přirozeně probíhá, případně mi zdravotní sestry pomohou. Neznala jsem techniky, jak často kojit,.. Takže musím potvrdit doporučení z předchozí recenze: něco si o tom načtěte, zjistěte, tam se toho moc nedozvíte. Pomoci jsem se dočkala velmi malé ohledně kojení, byla jsem ve stresu, že mi to nejde, dítě probrečelo noci hlady, ráno od sestry spíš posměšky, že dítě bylo slyšet po celém oddělení. Bohužel se mi rozkojit nepovedlo, asi patřím mezi 2 % žen, co nemohou kojit. Technika, kterou učili se nám nepodařila zvládnout a dítě je na UM :-( Otázkou je, jestli by se to v jiné porodnici s jiným přístupem sester (jiné techniky, víc podpory a pochopení)podařilo. Stále mi to vrtá hlavou. Celkově nedostatek informací o tom, co rodičku čeká na oddělení mi vadilo, např. den propouštění domů.
Asi bych zde rodit už nechtěla a důvodem je oddělení šestinedělí.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

informace o kojení si sehnat předem, kontakt na laktační poradkyni

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

porodnické vložky a kalhotky, plenky pro dítě

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pelhřimov - Kampeny 15.10.18 napsala :

Volba, kde rodit pro mě nebyla úplně jasná, protože jsem měla těhotenskou cukrovku a píchaný inzulín. V Pelhřimově z mého rozhodnutí rodit tam byli trochu vylekání, především sestřičky, ale ani mudr. Horký nebyl zezačátku moc nadšený. Vše nakonec zvládli bravurně. Můj porod byl velmi rychlý, v porodnici jsem strávila asi hodinu a půl a na sále zhruba půl hodinky, než se dcera narodila. Po porodu byl primář Svoboda a byl úplně skvělý, lidsky i odborně. Sám mi nabídl změnu polohy na bobek a hodně mě ve všem podporoval. Porodní asistentky taky v pohodě, zejména paní Přibylová se mi snažila hodně konkrétně poradit a měla skvělý rady.

Protože nás rodilo hodně, tu noc 3 rozběhlé porody, obsadila jsem jednu z posledních postelí na oddělení šestinedělí a nadstandard, který jsem původně chtěla, opravdu možný nebyl. Což není vina personálu.

Porodní plán jsem si nepsala, ale ptali se mě automaticky na vše, co by se tam bývalo bylo z mé strany objevilo. Oddělení šestinedělí v pohodě, sestřičky milé, akorát jak nás hodně rodilo opravdu neměly moc času. Kojení si tam člověk musí vybojovat sám s miminkem, popřípadě s podporou spolubydlící maminky. Obecně jsem byla v Pelhřimovské porodnici moc spokojená, pokud budu mít druhé miminko, určitě půjdu rodit tam.

Personál: MUDr. Svoboda, sestřičky: pí. Přibylová, Jitka Jelínková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokusit se nebát porodu, neobávat se předem, že s personálem nebude domluva.
Tatínkům promyslet, zda budou chtít být porodu, protože když rodí víc maminek, nebývá občas prostor dlouhým rozmyslům a diskuzím.
Taky si předem zjistit něco o kojení, zejména techniky a co dělat, když to nejde.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doporučuji vzít si hroznový cukr pro případ, že porod nebude úplně rychlý.
Vlastní pantofle.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pelhřimov - Andenne 21.08.18 napsala :

Porodnice Pelhřimov pro mě byla jasná volba, a to nejenom z důvodu blízkosti, ale již jsem tam rodila podruhé.

Můj porod byl velmi rychlý, přijela jsem za 5 minut 12, ujala se mě ne zcela příjemná porodní asistentka, nakonec se z ní ale vyklubal celkem příjemný člověk. U porodu jsem měla doktorku Píseckou, která je anděl na zemi.

Takže tedy příjem je vedený klasicky - papíry, převlíkárna (to jsem nestihla a papíry jsem už měla vyplněné), monitor (ten mě naštěstí díky rychlému porodu taky obešel), poté hekárnička (já šla rovnou na sál).

Porod veden v klidu, bez jakýchkoliv medikamentů krom dezinfekce, bez nástřihu, bez šití. No já si ho normálně užila! :)

Následná péče dokonalá, umožnili ihned po porodu návštěvu mě a dcery otcem a sourozenci na poporodním pokoji.

Oddělení šestinedělí - pohodička, sestřičky milé, ochotné, optimistické, oddělení gynekologické taky v klidu, z personálu oslavně chválím MUDr. Horkaye, MUDr. Kepkovou a primáře Svobodu.

Jídlo taky v cajku, klasické nemocniční.

Všechny sestry i lékaři jak gynekologického včetně ambulance, porodnického i dětského oddělení si zaslouží pochvalu, jsou to lidé na správném místě.

Pokud by to bylo možné (ale po čtvrté už do toho asi nepůjdu), šla bych sem rodit rozhodně znovu.

Personál: MUDr. Písecká, MUDr. Horkay, MUDr. Kepková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

pití, porodnické vložky, knížku, nabíječku, něco sladkýho na zub

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

bačkory, osušku, papírový plínky pro mimino - ty dávají jen první den, kartáček na zuby

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pelhřimov - Anonymní 07.06.18 napsala :

V září 2017 jsem byla podruhé rodit v porodnici v Pelhřimově. Tentokrát jsem už nebyla tak spokojená jako poprvé, ale hlavně díky tomu, co porodu předcházelo (poradny).

No, musím uznat, že porod byl veden profesionálně, pan doktor mě hodně podpořil v mém rozhodnutí rodit po sekci přirozeně, za což jsem byla opravdu ráda, ale to co předcházelo porodu…

Nebudu to tu popisovat, abych nevyděsila další maminky (mohlo jít jen o to, že jsem se rozhodla rodit přirozeně po sekci a že nejsem zrovna štíhlá).

A ještě nepříjemná byla jedna porodní asistentka, která mi v době, kdy mi odtékala plodová voda a ona mi dávala monitor na břicho, říkala, že rozhodně hned tak rodit nebudu a že bolesti zad jsou normální, že nemám kontrakce a stejně skončím na císaři (jo, kontrakce jsem měla křížový a na monitoru se neukázaly a za 3 hodiny mi jiná porodní asistentka už říkala, že budu brzo rodit, že jsem na 7 cm…).

Co se týče samotného porodu, tak byl opravdu rychlý, relativně bezbolestný a šití potom se taky dalo zvládnout. :) Sestřičky na oddělení šestinedělí, které se tam o nás staraly, byly super. Děsně mě teda rozčilovala sestra z novorozeneckého, která chodila kontrolovat maminky a miminka a nedovolila mi ani vyvětrat, protože miminko prý potřebuje hodně tepla. No, navíc měla asi nějakej radar, protože přilítla, kdykoli jsem otevřela okno. To se fakt nedalo. Nechala mě být asi až druhý den, kdy jsem jí vpálila, že tohle rozhodně není moje první dítě a že miminku víc vadí vydýchaný vzduch než chvilka zimy. Od týá doby mě nechala už na pokoji… Všechny ostatní sestřičky super. Já si tam zas vysloužila určitou pověst (jako ten úchyl, co odmítá prášky na bolest), kterou mi sestřičky doporučily ještě jednou (myšleno ještě třetí dítko) potvrdit.

Personál: MUDr. Vaňatka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy na některé lidi.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

klasika - hygienické pomůcky, ručník… síťované kalhotky a poporodní vložky (nejlepší byly ty jejich)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pelhřimov - Domino111 22.10.17 napsala :

V pelhřimovské porodnici jsem porodila jednou, při druhém porodu jsem byla odeslána jinam. Při prvním porodu mi vadila pouze neochotná, nemastná, neslaná porodní asistentka, která mne přijímala. Jinak ostatní bezvadné, lékaři profesionální, lidský přístup, ochotně vše vysvětlili, byla jsem spokojená. Na oddělení šestinedělí ani nevím, jedna sestra tam byla nepříjemná, odměřená, nějaká maminka tam kvůli ní i plakala. Ale ostatní ochotné, milé,byla jsem spokojena.

Při druhém porodu jsem dlouho ležela na pokoji pro maminky, co ještě rodit nemají, ale mají nějaký problém, takový gynekologický, ale na oddělení šestinedělí.Tady musím hrozně moc pochválit ženské sestry, hlavně paní vrchní, bezvadné. Nakonec jsem musela být odeslána jinam, opět chválím a děkuji panu doktorovi Horkayovi, že mi vyhověl a domluvil převoz do porodnice dle mého přání.
Takže pelhřimovskou porodnici velmi doporučuji, jak MUDr. Horkaye, pana primáře Svobodu. Škoda,že MUDr. Rásochová už tam nepracuje.

Personál: MUDr. Rásochová, MUDr. Horkay

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodnické kalhotky a vložky, kosmetiku a pleny pro miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pelhřimov - bumbasun 17.01.17 napsala :

Začátkem ledna se mi v porodnici Pelhřimov narodila holčička a tuto porodnici mohu jen doporučit! Porod začal spontánním odtokem PV a kontrakce se rozjížděly pomalu, na pokoji jsme s manželem byli asi 11 hodin.

Přístup PA byl fantastický, obzvláště mladších PA, bohužel si nepamatuji příjmení, ale slečna (paní) Tereza byla skvělá! Při porodu byla přítomná MUDr. Písecká, naprostý profesionál, pod jejím vedením byla malá na 4 kontrakce venku. Přesně mi říkala, co mám dělat.

Vše proběhlo hladce, šití po týdnu téměř necítím.

Na šestinedělí to bylo také perfektní. Sestry ochotně odpovídaly na moje dotazy (a že jsem za nimi běhala neustále). Pomůžou, vyslechnou, cítila jsem se, že tam jsou opravdu pro nás a hlavně, že svou práci dělají rády a dobře.

Pokud budeme mít další, tak je Pelhřimov jasná volba!

Personál: MUDr. Písecká, MUDr. Svoboda, MUDr. Stropková, MUDr. Sosnová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Věřit, že personál ví, co dělá. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jenom věci pro osobní komfort, košile atd.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pelhřimov - Anonymní 01.12.16 napsala :

Rodila jsem zde v roce 2010 a naprostá spokojenost.

Všichni byli milí a ve všem mi pomohli. Hlavně pan primář, ten byl opravdu na jedničku s hvězdičkou a zajistil mi i vyšetření navíc, kvůli mému problému a ani nemusel.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Pelhřimov - Anonymní 27.11.16 napsala :

Po delší době jsem se rozhodla také napsat recenzi na tuto porodnici. Musím dát jedničku s hvězdičkou za celou část před porodem a porod. Ikdyž ke konci se objevily malé komplikace, přístup paní doktorky byl skvělý. Vše dopadlo na výbornou.

Co se ale týče péče o miminka, tak mě pořád překvapuje, že jsou všichni tak moc spokojení. Zařízení na oddělení šestinedělí je tragické - společné záchody a sprchy! Opravdu v roce 2016 v porodnici tohle ještě může být? Na pokoji pouze přebalovací pult - dnes už je běžné mít zázemí pro miminka na pokoji. Koupání tedy probíhá jak na pásu a nesmíte pomalu s miminkem přetáhnout daný čas, pak už sestřičky popohání.

Největší zklamání mám z toho, že není miminko první den s maminkou a z pomoci s kojením. Ta je pouze taková, že je předvedena špatná technika a některá miminka to rozchodí, některá ne. Když jsem měla bradavky do krve, tak mi sestřičky řekli, ať si přijdu pro fialovou vodičku. Druhý den byla malému podaná glukóza kvůli žloutence, která nebyla vůbec tak dramatická, jak mi bylo řečeno (nebyla třeba ani fototerapie) - a den „kontrolního vážení“? Zbytečný stres pro maminky. Proč se tomu nemůže nechat volný průběh a pouze převážit děti jednou denně? Při prvním kojení mi malý vypil 40 ml a při dalším nic a už to bylo špatné a už jsem byla ve stresu. Rady na to, jaké dělat pauzy mezi přikládáním - taková hloupost, první dny má být miminko u prsa jak často jen chce a může si u toho usínat jak chce a ne dodržovat pauzu mezi kojením a dítě budit (jednou mi bylo řečeno, že ho nebudím, že ho jen šimrám, tak ho sestřička probudila svou vlastní technikou).

A nakonec, dle mého názoru není Pelhřimov hoden označení baby friendly z více důvodů, Nezaslouží si to za to, že miminka nejsou s maminkami 24 hodin denně. Každodenní odvoz dětí na vizity - proč? Proč nemohou být miminka ošetřena za přítomnosti maminek?

Takže shrnutí - porod a péče o maminky jednoznačně za jedna, péče o miminka a vybavení oddělení šestinedělí za 4.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Ze zkušenosti bych si vzala vlastní oblečení na miminko - v Pelhřimově mají pro děti plátěné košilky a kolem nožiček plenu (na noc budiž, ale přes den hrůza - nemůžete si miminko pochovat jinak než v zavinovačce) a také oblečení pro sebe (já jsem měla a cítila jsem se opravdu skvěle - ostatní maminky byly v bílých strašných košilích).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pelhřimov - whafik 26.01.16 napsala :

V pelhřimovské porodnici se mi narodila holčička v srpnu 2015. Byla jsem na vyvolaní porodu a naší Terezce se první den ven stejně nechtělo, takže jsem dole na sálech byla dva dny. Měla jsem pokoj s manželskou postelí, sprchou, televizi ,radiem a nafukovacím balonem. Partnerovi nabídli, že tam se mnou může přespat, pokud chce.

Všichni - od setřiček přes doktory až po paní uklizečku - byli velmi příjemní a ochotní. Druhý den se nás na porod sešlo 5 maminek během dvou hodin. Paní doktorka, která měla končit ve tři odpoledne, zůstala s panem doktorem v práci, dokud jsme všechny neodrodili - nevím, jestli všechny, ale rodila jsem 4. v pořadí. :)

Porod byl porod, ale z profesionální stránky se nedá vůbec nic vytknout. Všechno proběhlo i v tom shonu, co tam byl, perfektně.

Na oddělení šestinedělí byly sympatické sestřičky, které trpělivě zodpovídaly všechny mé dotazy. Ty občas musely znít až legračně, když naše Terezka byla první miminko, které jsem držela v rukách déle než pět minut.

Proto mi nezbývá než vřele doporučit tuto porodnici.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Stačí si vzít věci, v kterých pojede miminko domů. Vše ostatní jsem dostala.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pelhřimov - Vydrise 23.12.15 napsala :

V pelhřimovské porodnici jsem rodila poprvé 13.12.2015, takže před chvílí. Personál byl výborný. Na žádném předporodním kurzu jsem nebyla a ani jsem ho nepotřebovala. Porodní asistentka mi velice pomohla - jak mám dýchat atd.

Ráno okolo okolo 10:00 mi začaly kontrakce, do porodnice jsme jeli okolo 14:00 a malý se narodil ve 20:00. Stačili mi včas píchnout epidural a ten mi porod urychlil, malej se měl narodit okolo půlnoci. Pokud to bude možné, nechte si epidural píchnout, pomůže od akutní bolesti. Cítíte jen tlumenou bolest a urychlí vám to porod.

Pelhřimovskou porodnici velice doporučuji. :-)

Personál: MUDr. Horkay

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky min. 4 balíky - využijete je.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pelhřimov - Šá Rka 07.12.15 napsala :

V této porodnici jsem rodila před 7 lety dceru. Bylo mi 21 let a první porod takže jsem netušila, co mě čeká. Porodnici můžu jedině doporučit. Malá měla 4,30 kg a doktoři i sestry na porodním sále byli všichni výborní. :)

Teď čekám druhé miminko a ani mě nenapadlo přemýšlet nad jinou porodnicí. Nemocnice nestojí za nic, ale porodnice je výborná.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pelhřimov - barca tobik 26.07.15 napsala :

Rodila jsem tu poprvé. Bála jsem se, jaké tu jsou sestry a doktoři, ale jsou tu skvělí. Vše umí vysvětlit. Byla jsem tam na pozorovaní. Bylo to dlouhé a bez syna jsem byla 2 měsíce, :( ale musela jsem kvůli malé, aby byla v pořádku. :)

Porod mi vyvolávali v 39 týdnu. Můžu říct, bála jsem se moc. Zaprvé, byla jsem tam sama, ale o to tak nešlo, ale znáte to, když tam někoho máte, tak je to lepší - zkušenost z prvního porodu. :-) Zhruba v 7 mě vzali na sál, udělali mi zátěžový test, jestli to zvládnu já a hlavně jak malá. Obě jsme to zvládly dobře, tak mně píchli vodu, dali mi klystýr, udělali hmat a už hrdlo měklo atd. Bolestí byly ale slabé, že to šlo. Pořád se do mě koukali. Dali mi i najíst polévku a bum, přišly bolesti. Říkám si, sakra do dvou to bude venku a taky že jo - v 13:58 byla malá venku.

Můžu říct, že všichni, co byli u porodu, mě pomáhali. Hlavně jsem nechtěla takovou mladou doktorku, bála jsem se, že to neumí, že je moc mladá, :) ale jsem za to moc ráda, že nakonec u porodu byla. Pomáhala mi, a za to jí patří velké děkuji. Omluvám se, ale všem patří DĚKUJI MOCKRÁT. I staniční sestře, ta mi dost pomohla. :-* Nesmírně si Vás vážím.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se na nic zeptat. Jsou tam skvělí, jsou míli, ochotní.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Knihu, telefon, rodný list obou partnerů, občanku těhotenskou kartu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pelhřimov - Zapinka 07.04.15 napsala :

Ahoj budoucí maminky, i já se připojuji se zkušeností s nemocnicí v Pelhřimově. Rodila jsem poprvé 31. 03. 2015.

Přišla jsem do nemocnice kolem 12:00 hodiny s krvácením (v 39. tt), po vyšetření a ultrazvuku mi bylo řečeno, že se rozbíhá porod. Dostali jsme pokoj a čekali. Nic se nedělo, a tak v 17:30 mi porodní asistentka píchla vodu. Kontrakce přišly v 18:45 po 5 minutách, v 20:00 byly kontrakce po 3 minutách, ale stále se nic nedělo. Kolem půl deváté mi cosi píchli, aby byly kontrakce ještě silnější.

A ony byly - po minutě neuvěřitelná bolest, ale porod stále nepostupoval. Porodní asistentka (jméno bohužel nevím) nebyla moc příjemná a chodila kolem nás, usmívala se, ale myslela si o bůhví čem. Takto mě nechala do 23:00 hodin. Poté přišel Dr. Petřík a konstatoval, že malý nesestupuje dolů a že to vypadá, že to může trvat klidně i 2 hodiny. Z toho se mi udělalo ještě víc špatně, protože jsem myslela, že už nevydržím další kontrakci, natož 2 hodiny.

Nakonec se dr. Petřík rozhodl pro císařský řez a v 23:23 se nám narodil nádherný chlapeček Adámek. Oddělení šestinedělí - super. Sestřičky jsou zlatíčka, poradí, pomohou, pořád se usmívají.

Takže až na pár věcí porodnici doporučuji!

Personál: MUDr. Petřík

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Trpělivého manžela, přítele a něco k jídlu. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové plenky pro miminko, vložky, síťované kalhotky.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Pelhřimov - Mgr. Jiřina Pouzarová 19.02.15 napsala :

Má zkušenost je již stará osm let, ale obávám se, že se mnoho nezměnilo. Ráda bych se mýlila. Pelhřimovskou porodnici jsem si vybrala podle jejích internetových stránek, které tehdy slibovaly „porody ve vertikální poloze, ve vodě, indukované porody“.

Mým přáním byl porod ve vertikální poloze na žíněnce v opěru třeba na žebřině. V den mého porodu měl bohužel službu MUDr. Pavel Příborský, který zřejmě nikdy neslyšel o Michelu Odentovi. Když jsem vyslovila přání, že bych ráda porodila ve vertikální poloze, řekl, že on vždy vedl porody v poloze horizontální, a když tak mohly rodit tisíce žen přede mnou, budu tak rodit i já. Plášilová s Bendovou mne násilím umístily na klasický porodní stůl a násilím mi tlačily na břicho. Příborský mě přes mé protesty nastřihl. Díky nástřihu mám bolesti při pohlavním styku dodnes.

Zda bych pelhřimovskou porodnici doporučila? Nemohu říci jednoznačně. Ženám, které nemají o porodu žádnou představu a ochotně se podřídí ošetřujícímu lékaři či lékařce, bych pelhřimovskou porodnici doporučila. Těm alternativním, které si chtějí porod řídit samy, bych doporučila: jděte jinam.

Personál: MUDr. Pavel Příborský, VS Jitka Plášilová, Bendová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby nevěřily jen internetovým stránkám nebo tomu, co se píše v průvodcích porodnicemi, ale aby porodnici navštívily a podrobně se vyptaly na služby, které je porodnice schopna nabídnout.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Noční košili nebo dlouhé tričko, přece nebude rodit v těch jejich andílcích.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pelhřimov - Chobi 21.01.15 napsala :

Pelhřimovskou porodnici můžu jen doporučit. Rodila jsem poprvé 9. 4. 2014.

Původně jsme měli jet do Havlíčkova Brodu, ale zrovna malovali, takže jsme jeli do Pelhřimova a byli jsme moc spokojeni. Všichni byli moc hodní a všechno mi vysvětlovali. Takže příště počítáme rovnou s Pelhřimovem. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pelhřimov - hiuhi 24.11.14 napsala :

V této porodnici jsem rodila celkem nedávno (4. 11. 2014) a jsem opravdu ráda, že jsem mohla rodit zde. Všichni lékaři byli milí, ochotní, vše vysvětlovali velice dopodrobna. Byla jsem tam hospitalizovaná už před samotným porodem a tak jsem tam „prošla“ pod rukama všech tamějších doktorů.

Ačkoli jsem nechtěla rodit císařským řezem, musela jsem. Nicméně porod byl rychlý, bezbolestný. Péče o mne po operaci také skvělá. Sestřičky ochotné, milé, pomáhaly i se sprchováním (právě po císaři).

Bylo tu jen malé mínus - pro rodičky po císaři by měly být upravené toalety (to, že jsou záchody nízké, čert vem, ale měly by tam být aspoň nějaká madla, kterých se mohou rodičky při vstávání ze záchodu chytit - jinak se ze záchodů zvedá opravdu složitě :D). A pak občas to nemocniční jídlo. Ale upřímně, radši budu tam, kde jsou milí lidé a horší jídlo, než tam, kde by bylo skvělé jídlo, ale lidé hrozní.

Chtěla bych všem, sestřičkám i doktorům. poděkovat za skvělou péči o mne a malou. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky a jednorázové kalhotky (ale není nutné, také je možnost si je zakoupit přímo v porodnici).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pelhřimov - andrejka83 27.01.14 napsala :

V pelhřimovské porodnici jsem rodila v září 2013. Nemohu si na nic absolutně stěžovat. Byla jsem na kontrole dva dny před TP a doktorům se něco nezdálo, tak si mě tam nechali. Nakonec mi doktor oznámil, že budeme rodit na TP, ať to zbytečně neoddalujeme a dostala jsem vyvolávačku. Byla jsem prvorodička a za tu vyvolávačku jsem byla opravdu ráda. Doktor mi přesně říkal, co mi budou dělat a co se bude pak dít. Dopadlo to úplně úžasně - od podání první tablety uběhlo 5,5 hodin a malý byl na světě. Porodní bolesti cca 30 minut. Všichni tam byli opravdu milí a se vším pomohou. Takže příště rodím zase tam.

Personál: MUDr. Horkay

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Foťák, láhev vody a statečného tatínka.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pelhřimov - kysenela 10.11.13 napsala :

Porodnici v PE můžu jen doporučit. Rodila jsem tam poprvé plánovaným císařem. Přístup všech lékařů i sestřiček byl super, cítili jsme se tam s malým jako v bavlnce. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pelhřimov - Mishka190 17.08.13 napsala :

Přidávám se k ostatním maminkám a porodnici v Pelhřimově mohu jen doporučit. Už na pravidelných kontrolách, kde jsem vystřídala několik doktorů, jsem se nesetkala s nikým, kdo by byl nesympatický. Všichni vždycky vystupovali příjemně, všechno vysvětlili a uklidnili, a to i přesto, že v červenci měli opravdu o práci postaráno a každý den měli několik porodů. Nikdo to nedal znát a všichni se chovali velice profesionálně, i když měli práce nad hlavu. Veškerému personálu jak za péči během porodu, tak i na oddělení šestinedělí patří velký dík. Pro holčičku si určitě pojedeme opět tam. :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebát a nestydět se zeptat na cokoliv.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pelhřimov - Anonymní 20.07.13 napsala :

Vynikající a vstřícný přístup celého personálu.

Nejvíce bych pochválila studentku z VŠPJ z Jihlavy, jež zrovna absolvovala praxi a vedla téměř celý můj porod. Byla neskutečně milá a přívětivá a díky ní vzpomínám na porod jen v dobrém. Chtěla bych též vyzdvihnout profesionální přístup lékařky MUDr. Zezulové a primáře MUDr. Svobody, kteří museli řešit situaci nepostupujícího porodu a díky nimž jsem porodila zdravé dítě.

Péče na šestinedělí výborná, nemám co vytknout.

Vřele doporučuji.

Personál: MUDr. Zezulová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hodně síly, lahev vody a samozřejmě fotoaparát.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pelhřimov - korunkaa 11.07.13 napsala :

Porodnici v Pelhřimově mohu jen a jen doporučit. Porod byl rychlý, během 3 hodin byl malý na světě. V porodnici je velice ochotný a příjemný personál, sestřičky velice vstřícné a ochotné.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Manžela a foťák. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pelhřimov - AlenaPalanova 21.05.13 napsala :

Moje zkušenost je skvělá. Nebyla jsem si jistá, kterou porodnici si mám vybrat, jestli Pelhřimov, nebo Jihlavu a jsem strašně ráda, že to byl Pelhřimov. Porodní asistentka je anděl, a to nepřeháním. Pan doktor, kterého jsem viděla poprvé v životě (vím že dělá u sanitářů, jezdí k překotným porodům), je úžasný chlap. Jsem strašně ráda, že jsem byla v Pelhřimově. Jsem prvorodička, je mi 22 let, porodila jsem holčičku Elišku bez žádných problémů a můžu říct, že porod jsem měla krásný. Ano, bolí to, ale je to krásné. A už po čtyřech dnech nás pustili domů. Jsme bez problémů, a to to vypadalo, že porodím v sedmém měsíci. Takže maminky, žádný strach, je to bolestivé, ale krásné, když uvidíte toho drobečka v náručí. :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nestresovat se a jít s úsměvem, je tu přece konečně ten den D. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Chlapa a neperlivou vodu. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pelhřimov - wra 27.01.13 napsala :

Svoje těhotenství jsem si užívala bez toho, abych se stresovala myšlenkami na porod. Čekala jsem dvojčátka, už od 13. týdne jsem věděla, že holčičku a kluka. Nicméně čím víc se porod blížil, začínala jsem mít strach. Moje gynekoložka mi řekla, že nejspíš budu muset rodit císařským řezem, což mi bylo líto, protože jsem si chtěla ‚normální‘ porod zažít.

Vydala jsem se tedy na předporodní kurz, abych si zjistila podrobnosti a jak bude všechno probíhat. Už tehdy na mě sestra provádějící kurs udělala dobrý dojem, snažila se vše podat s humorem, což mi bylo hodně sympatické. Termín porodu byl 5.10., ale 12.9. začaly komplikace, trochu jsem krvácela a tak mě přítel hned vezl do porodnice. Ani jsem si nevzala věci, pořád jsem se uklidnovala, že mě pošlou domů jako jednou předtím. Bohužel ale ne.

Po vyšetření mi řekli, že už si mě tam nechají na udržování a ve mě pěkně hrklo. :-) Zůstala jsem tedy na šestinedělí na udržování. Na víkend jsem měla slíbenou propustku, tak jsem se těšila, že si ještě užijeme poslední dva dny klidu. ;-) Klid se ale nekonal…

V pátek mi začala malinko odtekat plodová voda a v sobotu ráno mi bylo řečeno, že bude nejlepší porod vyvolat. S doktory jsem byla domluvena, že pokud to půjde, chci rodit přirozeně, z čehož byli všichni dost překvapení, protože s dvojčaty nejsou zvyklí rodit normálně, ale vyhověli mi. Za ten den se u mě vystřídaly dvě sestry, obě hrozně milé. Ta, co tam byla přes den, ale nestihla porod. Dokonce při další službě se přišla podívat na miminka. :-)

I když byl porod komplikovaný a dost náročný, vím, že na něj celý život budu vzpomínat jako na nejkrásnější den v mém životě. Přítel tam mohl být se mnou po celou dobu a po dvou hodinách na sále, kdy jsem prvního chlapečka nemohla vytlačit, se nám narodili dvě krásné zdravé děti! Pobyt na šestinedělí byl skvělý, sestry i doktoři velice vstřícní, vše se snažili vysvětlit a se vším pomoci. Takže pelhřimovskou porodnici můžu jen doporučit. Kdyby náhodou, jinam určitě rodit nepůjdu. Pokud se k tomuto někdo z nich dostane, moc jim za vše děkuji.

Personál: MUDr. Horkay

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se zeptat na cokoliv.
Pokud to jen trochu bude možné, taky se na personál usmát, není to asi úplně jednoduché povolání.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pelhřimov - smle 22.01.13 napsala :

Rodila jsem v této porodnici již podruhé (v roce 2008 a 2012). První zkušenost byla špatná při samotném porodu, ale to i proto, že byl velmi komlikovaný, jinak péče na šestinedělí a novorozeneckém byla výborná.

Při druhém porodu jsem měla štěstí na pana primáře Svobodu, sestra byla stejná jako při prvním porodu, tak jsem se trochu zhrozila, ale zřejmě měla dobrou náladu, tak vše probíhalo v pořádku. Porod byl v pořádku, nemohu si stěžovat, péče výborná, hlavně pan primář mi velmi pomohl se zklidnit.

Šestinedělí a novorozenecké bez komentáře, tak není co dodat. Sestřičky i lékaři jsou milí a pomáhají a uvítala jsem, že při druhém miminku mi nic nenutili a nechali mě dělat si vše podle sebe. Když jsem požádala o pomoc, tak byli velmi vstřícní. Jestliže bych se někdy rozhodla pro třetí dítko, tak vím, kam půjdu k porodu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Byla jsem si prohlédnout nemocnici, porodní sál, odd. šestinedělí, všude byli moc příjemní.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Pelhřimov - Anonymní 06.03.12 napsala :

Moje zkušenosti s Pelhřimovskou porodnicí jsou bohužel bídné. Už jenom když jsme přijeli a otázka sestry: co chcete nebo co potřebujete ? -při pohledu na mě s velikým břichem a taškou a manželem, byla už opravdu zavádějící, měla jsem říct- jo takhle ve tři ráno se jedu na vás podívat, jak se máte tahle při noční a očividně špatně-nemluvě o tom výrazu v obličeji, opravdu přivítání přesně dle mých představ. Po natočení, kdy jsem měla po necelých 5 min.kontrakce s ještě snesitelnými bolestmi a otevřená na dva (jak říkaj) jsem byla poslána na pokoj, s prupovídkou, že když rodím prvně, tak ať už domu nejezdíme. Noo a to byl teprv začátek.....Bolesti se stupňovaly, jako bych měla rodit každou chvílí, ale bohužel jsem se vůbec neotvírala a téměř po 10hodinách celkem úporných pravidelných bolestí jsem dostala epidurál, který mi napychovali na dvakrát a byl čtyři hodiny klid......Jenže poté co přestal zabírat začly být bolesti opravdu nesnesitelné a dodnes si říkám, že zoufalství v ten okamžik je slabé slovo. Pak přijde pan chytrý doktor, zjistí, že jsem se za ty 4 hodky vůbec dále neotevřela a prohodil, no paní a budete rodit dnes nebo až za týden? V tu chvíli do mě vjel takový vztek, ale člověk je tak hotovej, že se nezmůže na nic. Po 17 hod.bolestí, když už jsem začínala být pomalu v jiném světě a mé chování začínalo být nekontrolovatelné, usoudili,že by byl snad lepší císařský řez. Jenže v ten okamžik jsem se během pár minut otevřela na maximu a šlo se hned tlačit. No a aby toho nebylo málo, tak přesto, že jsem tlačila dobře se mi malá vracela na pupeční šňůře zpět. Po necelé hodině tlačení, jsem byla dost nevybíravě upozorněna ať už zatlačím pořádně.....no vrchol…Byla jsem z toho všeho opravdu dost špatná, ani v ten první okamžik jsem pomalu naše miminko nechtěla vidět, jak jsem byla psychicky vyčerpaná…Kojení nám vůbec nešlo neboli spíš nebylo co, malá sála, ale již po pár dnech jsem věděla, že na sucho. Laktační poradkyně mi to jednou vysvětlila a když sem se jí zeptala podruhé, byla tak nepříjemná, víceméně mě pár větami odbyla a šla, no kdybych se neptala, udělala bych líp. Nemluvě o prvním koupání-opět to samé- jak to dítě mejete? takhle sem vám to neukazovala? sebrala mi holku a umyla ji sama.Jedna jediná sestřička ze všech byla úplně super, škoda, že jsem si nezapamatovala jméno(taková menší, plus mínus čtyřicet, blonďaté nebo melírované kratší vlasy)tak si představuji vstřícný personál, ale bohužel jedna sestra je málo!!! Můj zážitek je opravdu nezapomenutelný a kdybych měla možnost rodím jinde…jenže…podotýkám, že mám alespoň maturitu, ale bylo se mnou zacházeno, jak s 15letou holkou…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pelhřimov - denisa76 14.01.12 napsala :

Mám dvě děti,dceři už je 13 a synovi 7.Oba dva se narodili v Pelhřimově a i když spádově to máme blíž do J.H. nikdy bych neměnila. Úžasný personál od příjmu,kde byli velice milé sestřičky,pohoda která tam vládla,klid a pochopení pro maminky a hlavně tatínky,kteří tam čekali na ta svoje zlatíčka.Na pokojích už před těmi 13ti lety byli maminky po dvou a návštěvy mohly až na pokoj.„Nejhezčí“ vzpomínky mám zvláště na druhý pobyt,kde byla staniční sestra(bohužel jméno už si nepamatuju)která „radila“ paní doktorce s léčbou vytlačeného konečníku,protože syn se dral na svět opravdu rychle. Žádného potomka už neplánujeme,ale vím určitě že kdyby to tak bylo,všechny naše děti by se naridly tam DÍKY!!!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pelhřimov - marie83 05.01.12 napsala :

V porodnici jsem rodila začátkem listopadu 2011 a musím personál jen pochválit.
S manželem jsme do porodnice přijeli kolem druhé ráno, kdy mi břicho tvrdlo po 5 minutách. Jelikož jsem měla rodit poprvé, tak jsme byla velmi nervózní. Sestra i pan doktor byli velmi milý a nechali si mě tam. Setra mě chodila kontrolovat každou hodinu a natáčet miminko. Kolem páté se přidali bolesti, ale nechalo se to vydržet. Manžel před sedmou musel odjet a tak jsem tam zůstala sama. Na pokoj přišla další paní a tak mi aspoň nebylo tak smutno po manželovi, který mi začal velmi chybět. Po osmé hodině začali silné bolesti. Vyšetřil mě pan primář a řekl, že se stále neotvírám. Nakonec mi doporučil, že by bylo dobré abych se prospala a nabrala síly a já souhlasila. Dali mi něco na spaní a samostatný pokoj a já usnula. Někdy kolem jedenácté mi praskla voda a poté jsem ještě usnula a vzbudila se někdy kolem poledne, kdy zase začali bolesti při kontrakcích. Shodou okolností dorazil i manžel. Doktor mě vyšetřil a už jsem se začala otevírat sice zatím jen 3cm. Ale ještě to trvalo dlouho, skoro neustále natáčeli miminko. Bolesti se stupňovali a já byla i chvílemi zoufalá, personál byl milý, i když jsem byla skoro hysterická. Někdy okolo třetí jsem se dost otevřela a tak mi dali epidurál a po chvíli se miminko začalo tlačit ven. Rodil mě pan doktor Petřík, porod proběhl celkem rychle a bez problémů.
Malá vykoukla na svět chvíli před čtvrtou a já byla unavená a šťastná, že je to za mnou. Manžel si přestřihl pupečníkovou šňůru. Setra mi na chvíli malou přiložila, aby se zkusila přisát, ale měla jsem zapadlé bradavky, tak to nešlo a stejně jsem to skoro nevnímala. Manžel si došel pro foťák a udělal krásné fotky. Poté co ji sestra umyla a zabalila, jí manžel dostal do náruče a choval jí něž mě zašili a dali na normální lůžko. Poté mi jí dal do náruče a byli oba se mnou celé dvě hodiny na sále. V šest mě odvezli na pokoj i s malou. Manžel odjel a malou si po domluvě odnesli na novorozenecké, abych si odpočala. Stejně jsem celou noc nespala. Kolem půlnoci přivezli pani a co rodila po mě. Byla jsem ráda, že na pokoji nejsem sama.
Druhý den ráno mi malou přivezli a byla už stále se mnou. S kojením mi pomohla sestra a z počátku nám to moc nešlo a tak mi doporučila silikonové kloboučky a ty pomohli. Další den nastal trošku problém, malá nechtěla moc pít. Když jsem se zeptala doktorky, tak poslala sestru a ta mi znovu ochotně pomohla. A malá začala pak pít jak divá.
Všem mohu tuto porodnici doporučit a taky tímto poděkovat lékařům a sestrám za velmi milý a profesionální přístup.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Po porodu v klidu nechte miminku u sester a vypěte se, dalších pár měsíců se už moc nevyspíte.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Pelhřimov - kacena00 01.01.12 napsala :

Je fakt, že tu noc a ráno byl v porodnici šrumec…Ale i tak by snad mohly kontrolovat častěji a ne mi po půl hodině špatného dýchání vynadat, že dýchám špatně..Navíc, když mi nikdo neukázal, co vlastně dělat…Před porodem jsem se byla v porodnici podívat, ujala se mě milá vrchní sestra, které jsem se ptala, jestli si mohu vzít porodní plán, pokud je to problém a byl by jaksi navíc, nechám jej doma. Vrchní sestra mi řekla, že por.plán je v pohodě, personál na různé typy pro. plánů je zvyklý, zkrátka mi projevila otevřený přístup. Ovšem v den porodu byla realita jiná. Jakoby nás chtěli za plán trestat, slyšela jsem jen samé hloupé narážky, jak těsně před narozením syna, tak i po něm. Protože je pro personál nejpohodlnější rodičku uložit na záda, dopadla jsem tak i já. Syn byl v břiše zkroucený- měl ruku podél hlavy a ještě si omotal pupeční šňůru okolo krku a té ruky, takže nešlo snímat ozvy. Ani na zádech to nebylo lepší, ovšem, ale personál tvrdil, že to tak lepší pro snímání ozev bude- no realita byla jiná. Pro mě a syna rozhodně nebylo, celkem dobře rozjetý prod se zastavil, nemohla jsem si pomáhat gravitací, začala jsem zvracet a paní doktorka se mě jízlivě ptala, jestli bych přeci jen nezkusila epidurál, že s ním to bude rychlejší, ale jestli chci za každou cenu přirozený porod (což jsem vážně nikdy neřekla ani nikam nepsala, tak můžeme čekat…Vzhledem k tomu, že miminku se nedařilo dobře- měla jsem plodovou vodu jak hrachovou polévku, jsme samozřejmě volili epidurál. Sotva mi pan doktor napíchnul míchu a podráždil tak nervy, rozjela se konečná fáze porodu, ale protože měl pan doktor již připravené léky, do toho epidurálu mi je pustil…Takže jsem ještě při porodu dostala vynadáno, že místo do obličeje tlačím do břicha- prostě jsem měla díky lékům z anestezie sníženou citlivost, jak mi při šití vysvětlila paní doktorka. Syn měl dobré APGAR skore- 9-10-10 a i přesto mi syna hned po porodu odebraly. Jen proto, že jsem je prosila, mi jej „půjčili“ dvakrát na půl minuty a následně jej na ty dvě hodiny, po které musíte ležet ještě na porodním sále, odvezly nahoru na šestinedělí.

Na šestinedělí přišel tchán, já chtěla malého tchánovi ukázat, ale nabručená sestra mi synka nedonesla.
Měla jsem příliš mnoho mateřského mléka a to mi v prsou tvořilo tvrdé bulky. Sestřička mi, když jsem se jí s tímto problémem svěřila, ať kojím v jiné poloze- neukázala mi jí, nepomohla mi, to mi vlastně v pelhřimovské porodnici neukázal nikdo, i když si zakládají na titulu baby friendly porodnice, k čemuž náleží i laktační poradenství.. Když jsem se ptala na odsávačku, odsekla mi, že se mi mléko bude tvořit ještě víc. Je tři roky po porodu a zatvrdliny v pravém prsu zůstali - dokonce jsem už byla na punkci a UZ jestli nejde o něco zhobuného..Ne, bohužel je to jen důsledek zanedbaných zatvrdlin vzniklých v počátcích kojení- právě v porodnici..

Suma sumárum, já jsem se po této zkušenosti rozhodla, že pokud ještě někdy budeme mít to štěstí a bude nás čekat porod druhého dítěte, do porodnice půjdu jedině s profesionálním doprovodem, který se mě a mého dítěte bude schopen zastat. Pravdou je, že s tím, že mi naprosto zdravé dítě vzali hned po porodu a jen mi ho zapůjčovali, s tím jsem se vyrovnávala ještě několik měsíců po porodu. I můj manžel, který na každém hledá hlavně ta pozitiva, každého omlouvá byl po porodu z chování personálu dost zklamaný a byl hodně nespokojený s tím, že v průběhu porodu si mě PA téměř nevšímaly a jak jsem již psala mi pak jen vynadaly za špatné dýchání. Takže to nebyl jen můj dojem. Zřejmě neměli zrovna ten den náladu, měli fofr a na někom se ptořebovaly odreagovat a přišla ženská s cancem papíru, který se vznešeně jmenuje porodní plán, tak si zchladily žáhu na mě. Tak si to vysvětluju, protože znám několik maminek, které byly s pelhřimovskou porodnicí strašně moc spokojené..Já a můj muž mezi ty šťastlivce nepatříme, já pelhřimovskou porodnici nedoporučuji všemi deseti!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pelhřimov - jaaaanina 18.12.11 napsala :

Porodnici v Pelhřimově můžu jen a jen doporučit.

12.12.2011 se mi narodil syn Jáchym. Pro mě to byl již třetí porod, ale dva předcházející byly již opravdu dávno, před 18 a 15 lety.

Veškerý personál byl velmi milý, ochotný , slušný a vstřícný.

Při porodu jsme s manželem měli absolutní soukromí a přesto byla PA stále při ruce, když bylo potřeba. Nikdo mě nenutil do ničeho co bych sama nechtěla. Porod jsem si defakto vedla sama.Ihned po porodu malého ošetřila moc milá dětská sestřička (jméno si bohužel nepamatuju) a jáchymka donesla a mohli jsme si již první hodinky vychutnat společně.

Na oddělení šetinedělí, opět moc milé sestřičky. A to samé platí i pro novorozenecké oddělení. I přes to, že mám již třetí dítko bylo mi vše vysvětleno, byla jsem seznámena se vším vyšetřením, které malého čekají a jak dopadly.
Tímto děkuji celé Pelhřimovské porodnici. Pod vedením pana primáře Mudr. Svobody.

Personál: Mudr. Zezulová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ptejte se na cokoliv, všichni Vám rádi odpoví.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pelhřimov - verča 3636 26.07.11 napsala :

Ahojky všem,8.7.2011 se mi v Pelhřimově narodila holčička.Po špatné zkušenosti s J.Hradcem,jsem zvolila Pelhřimov a byla jsem naprosto spokojená.Můžu všem doporučit.Personál perfektní,nemůžu si na nikoho stěžovat.Nesmím zapomínat na pana primáře SVOBODY,který byl od začátku,velmi sympatický,ochotný vše vysvětlit a který byl i u porodu.Byla jsem moc mile překvapená s jeho přístupem a komunikací.Kéž by bylo,víc takových lékařů.S touto cestou bych mu chtěla ,ještě jednou moc a moc poděkovat.Březinová

Personál: primář SVOBODA Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pelhřimov - tetma 03.02.11 napsala :

naprosto souhlasím co jsi napsala- lékaři prfektní, ||PA též, na šestnedělí opravdu pomáhají s kojením,vedení porodu taky perfektní,prostě si nemůžu stěžovat,pro další jedu zase tam

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Pelhřimov - Megous 20.01.11 napsala :

Všem maminkám, které se rozhodují zda porodit v Pelhřimově mohu jen a jen doporučit.
V září 2010 jsem přivedla na svět svoje první robátko, musím říct že jako prvorodička jsem měla strach jako asi každá. V pátek ve 37 týdnu mě poslali na kontrolní ultrazvuk a na odhad váhy( měla jsem břicho jak když čekám dvojčata). Tam rozhodli že na porod je tak akorád a že určitě už bude zralé tak mě objednali na vyvolávačku na úterý. Když jsem přišla na porodní sál všechno proběhlo hladce přípravy zavedení šípku na vyvolání kontrakcí a pak už jen vklidu na pokoji jsem čekala a čekala. Ve čtyři hodiny odpoledne mi praskla voda a musím říct že přístup sestřičky byl úplně super. I přes už dost bolestivé kontrakce jsem se musela smát. No všechno nakonec skončila císařským řezem a můžu jen a jen za něj poděkovat. Druhý den po porodu kdy už jsem byla schopná trochu vnímat po narkoze jsem se dozvěděla že Lukáš je mamutek (4300g) a hlavně měl pupeční šňůru dvakrát omotanou kolem krku. Což při přirozeném porudu by byl dost závažný problém a kdo ví jak by Lukáš dopadnul. Proto moooc a moooc děkuji panu doktorovi Petříkovi a celému lékařskému kolektivu, že vlastně bezpečně přivedli moje děťátko na svět. Eliška

Nahlásit

Fotky z porodnice

Nicol...už je mi 6 let.

Nicol...už je mi pět let.

Nicol...už jsou mi 4 roky

tohle je první den

Nicol...už jsou mi 3 roky.

Nicol...už je mi 2,5 roků.

Nicol...U babičky

Nicol...U babičky

Nicol...U babičky

Nicol...už jsou mi 2 roky.

Nicol...už je mi rok a půl.

Nicol...Už je mi 1 rok.

Nicol...Už je mi deset měsíců.

Nicol...Už je mi devět měsíců.

Nicol...Už je mi osm měsíců.

Nicol...Už je mi sedm měsíců.

Nicol...Už je mi šest měsíců.

Nicol...Už je mi pět měsíců.

Nicol...Už jsou mi čtyři měsíce.

Nicol...Takhle spinkám.

Nicol...Už jsou mi tři měsíce.

Nicol 3470g,51cm Pelhřimov.Už jsou mi dva měsíce.

Nicol 3470g,51cm Pelhřimov. Už je mi měsíc.

Nicol 8.7.2011 , 3470g , 51cm , Pelhřimov

Přidejte Vaše fotky k porodnici Pelhřimov.>

Děti z porodnice Pelhřimov

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti narozené v porodnici Pelhřimov
Spacáček Humpolec Daniel
49 cm, 3100g 15.03.2019
marketastudnickova Mysletín-Humpolec Magdaléna neznámé 04.03.2019
Ima.S Černovice Štěpánek
52 cm, 3860g 28.02.2019
rosta-ux Klárka 50 cm, 3000g 09.01.2019
MamiškaJanuška Matyášek
50 cm, 3570g 11.12.2018
EvikEvule Lukáš neznámé 16.10.2018
Jajulka84 Terezka
45 cm, 3g 05.10.2018
Terinka2018 Okr.Pelhřimov Terezka
43 cm, 3g 05.10.2018
Artelya _ neznámé 24.08.2018
DarinKQ Sebastian
49 cm, 2510g 17.08.2018
Klárina30 Nova cerekev Ondra Sokol
54 cm, 3200g 17.06.2018
marketastudnickova Mysletín-Humpolec Eliška 51 cm, 3600g 27.12.2017
Terezka2710 Jiří Sepekář
51 cm, 3472g 25.12.2017
kristynaty Adélka neznámé 11.12.2017
myslanet Pelhřimov Matěj
54 cm, 4140g 10.11.2017
hiuhi Pelhřimov Alexandra 52 cm, 3550g 16.09.2017
ivulka00 Pelhřimov Daniela 51 cm, 3100g 12.07.2017
Alefka Pelhřimov Viktorka 49 cm, 3003g 04.07.2017
sylwikk Pacov Anabelka
50 cm, 3780g 14.06.2017
Barča Šarlotka Šarlík
52 cm, 3715g 03.05.2017

Rodily v porodnici Pelhřimov

Chystají se rodit v porodnici Pelhřimov

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici Chystám se rodit v porodnici Pelhřimov (přidat na profil) »

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Pelhřimov?