Nemocnice Pelhřimov, p.o.

Tato malá porodnice s rodinným zázemím a klidnou atmosférou nabízí individuální přístup v prostředí malé porodnice. Ročně se zde narodí zhruba 600 dětí.

Při porodu budete mít možnost vybrat si polohu. Lze rodit klasicky na zádech, v polosedě, nebo ve vaně. Během porodu a po něm může být stále přítomna osoba blízká.

Porodnice v Pelhřimově nabízí pro těhotné od 12. týdne cvičení. Přihlásit se na něj můžete na Facebooku porodnice.
Kompletní informace o kurzu přípravy k porodu naleznete na internetu.

Co si s sebou sbalit k porodu do pelhřimovské porodnice? Seznam naleznete na internetových stránkách porodnice.

Doporučují maminky porodnici Nemocnici Pelhřimov, p.o.?

Hodnoceno 35x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Tomáš Svoboda

Primář: +420 565 355 551

Gynekologická ambulance: +420 565 355 530

Porodnice: +420 565 355 525

Adresa: Slovanského bratrství 710, Pelhřimov 393 38

URL: http://www.hospital-pe.cz/?page_id=265

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Pelhřimov

31.01.20

Perfektní, dvě holky (2015 a 2019) obě vyvolávaným porodem po termínu, co nemá nemocnice na komfortu - je to stará budova bez klimatizace atd, tak vynahradí bohatě milým a vstřícným personálem tedy za mě 1*

25.01.19

Téměř po dvou letech bych přidala také svou recenzi na porodnici v Pelhřimově. Když tenkrát přišla doba se rozhodnout, kde rodit, rozhodovala jsem se mezi pelhřimovskou a havlíčkobrodskou. Nakonec vyhrála ta v Pelhřimově kvůli dojezdové vzdálenosti (hlavně spíš na poradny). K poradnám před porodem bych se s Vámi chtěla podělit o zkušenost z posledních dvou, kdy mi paní doktorka bez jakéhokoli upozornění provedla Hamiltonovův hmat. Z mého pohledu nepříjemnější věc než celý porod.

Nemohu říct, zda doporučit nebo ne, protože co se týká porodu, tak paní doktorka i porodní asistentky (vyšlo to, že si měnily směny) byly naprosto skvělé. Dodávaly mi neustále sebevědomí svým přístupem. Škoda, že to samé se nedá říct o oddělení šestinedělí. Chápu, že sestřičky jsou také jen lidé se svými příběhy a ne vždy mají sílu se jen usmívat… ale z těch co na nás vyšly na den nepříjemnost vyloženě čišila, oproti tomu noční byly fajn… Byla jsem prvorodička, po noci mi přinesly dceru (narodila se večer, ale nalokala si, tak byla u sestřiček do rána) řekly, tady máte dítě, seznamte se a nic víc, žádná pomoc nebo dohled na technikou kojení, ale jak složit plenu, to vysvětlovala snad 15 minut. Vybavení je poněkud zastaralé, ale nemyslím si, že v danou chvíli je to věc k řešení, středem pozornosti je miminko.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky - bylo nám řečeno, že o víkendu se nepere, tak musíme mít vlastní; noční košili - erární jsou fajn, že se dají kdykoli vyměnit za novou, ale mají je v univerzální velikosti; vlastní JEMNĚJŠÍ toaletní papír

9
16.11.18

V prosinci 2016 jsem v pelhřimovské porodnici rodila své druhé dítě, první v pražském Motole, takže mám možná trochu zkreslený pohled (v motolské porodnici jsem totiž nezažila moc věcí, které by stály za pochvalu).
Prenatální poradna byla celkem ok, čekání do dvou hodin (v Motole 3-4 a půl), myslím, že pokaždé jsem měla „štěstí“ na MUDr. Horkayovou, která je možná dobrá lékařka, ale rozhodně by si měla dát pozor na to, co vypouští z úst. První i druhé dítě bylo koncem pánevním, takže se plánoval druhý císařský řez. V souvislosti s tím mi paní doktorka při každé návštěvě nabízela sterilizaci při porodu - vzhledem k tomu, že to bylo teprve mé druhé dítě a ještě jsem ani nevěděla, jestli bude v pořádku, mi to přišlo nepatřičné (běžně se doporučují 3 porody při SC). Ale asi to je v PE běžná praxe, při porodu sekcí, který byl nakonec akutní, protože se samovolně rozjel, mi to pan doktor nabízel znovu. I přes mé naříkání kvůli častým kontrakcím mě paní doktorka poslala domů v den porodu s tím, že teď nemají personál a ať to s tím centimetrem a půl zkusím vydržet ještě ty tři dny do pondělka :-) Ale beru, nemá věšteckou kouli.
Porod císařem - asi nic, co by vybočovalo z normálu. Přidávali mi anestezii, takže žádné kochání se miminkem na sále neproběhlo, protože jsem byla v rauši. A pobyt na odd. šestinedělí si docela chválím - v PE se neposílá na JIP, takže miminko jsem viděla brzo (v Motole až po devíti hodinách a jen 5 minut), sestry mi ho nechávaly, jak dlouho jsem chtěla, občas jsme i spolu usnuli, protože - co je nejlepší - na pokoji byly jen dvě postele (v Motole 3) a obě jsou přiražené ke zdi, takže nic nebrání tomu, vzít si k sobě miminko, položit mezi zeď a sebe a mazlit se s ním i v době, kdy máte otupělé nohy a cévku. Díky tomu se krásně rozjelo kojení. Jediné negativum - postele staré a bouchající, což byla hrůza hlavně v noci, s paní na pokoji jsme si tím budily miminka.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

porodnické vložky, síťované kalhotky, ubrousky a plenky pro miminko

04.11.18

Předporodní péče: Celkem spokojenost, ale chodíte na kontroly k různým lékařům (podle toho jak vás objednají) a pokaždé opakovat stejné údaje (problémy v těhotenství,..), je dost otravné. Ale asi to tak funguje i v jiných porodnicích.
Porod: Hodnotím velmi kladně práci pana doktora i paní porodní asistentky. Nemám co vytknout. Na oba ráda vzpomínám. Šestinedělí: Popisovat prostředí nebudu, bylo to v předchozích recenzích už zmiňováno.
Rodila jsem nejspíš ve stejné době jako paní v předchozí recenzi, takže nás tam skutečně bylo víc rodiček, než je běžné a tedy i více práce pro personál.
Proč vlastně píšu tuhle recenzi, je důvod kojení. Jako prvorodička jsem naivně spoléhala na to, že kojení je jasná věc, která přirozeně probíhá, případně mi zdravotní sestry pomohou. Neznala jsem techniky, jak často kojit,.. Takže musím potvrdit doporučení z předchozí recenze: něco si o tom načtěte, zjistěte, tam se toho moc nedozvíte. Pomoci jsem se dočkala velmi malé ohledně kojení, byla jsem ve stresu, že mi to nejde, dítě probrečelo noci hlady, ráno od sestry spíš posměšky, že dítě bylo slyšet po celém oddělení. Bohužel se mi rozkojit nepovedlo, asi patřím mezi 2 % žen, co nemohou kojit. Technika, kterou učili se nám nepodařila zvládnout a dítě je na UM :-( Otázkou je, jestli by se to v jiné porodnici s jiným přístupem sester (jiné techniky, víc podpory a pochopení)podařilo. Stále mi to vrtá hlavou. Celkově nedostatek informací o tom, co rodičku čeká na oddělení mi vadilo, např. den propouštění domů.
Asi bych zde rodit už nechtěla a důvodem je oddělení šestinedělí.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

informace o kojení si sehnat předem, kontakt na laktační poradkyni

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

porodnické vložky a kalhotky, plenky pro dítě

15.10.18

Volba, kde rodit pro mě nebyla úplně jasná, protože jsem měla těhotenskou cukrovku a píchaný inzulín. V Pelhřimově z mého rozhodnutí rodit tam byli trochu vylekání, především sestřičky, ale ani mudr. Horký nebyl zezačátku moc nadšený. Vše nakonec zvládli bravurně. Můj porod byl velmi rychlý, v porodnici jsem strávila asi hodinu a půl a na sále zhruba půl hodinky, než se dcera narodila. Po porodu byl primář Svoboda a byl úplně skvělý, lidsky i odborně. Sám mi nabídl změnu polohy na bobek a hodně mě ve všem podporoval. Porodní asistentky taky v pohodě, zejména paní Přibylová se mi snažila hodně konkrétně poradit a měla skvělý rady.

Protože nás rodilo hodně, tu noc 3 rozběhlé porody, obsadila jsem jednu z posledních postelí na oddělení šestinedělí a nadstandard, který jsem původně chtěla, opravdu možný nebyl. Což není vina personálu.

Porodní plán jsem si nepsala, ale ptali se mě automaticky na vše, co by se tam bývalo bylo z mé strany objevilo. Oddělení šestinedělí v pohodě, sestřičky milé, akorát jak nás hodně rodilo opravdu neměly moc času. Kojení si tam člověk musí vybojovat sám s miminkem, popřípadě s podporou spolubydlící maminky. Obecně jsem byla v Pelhřimovské porodnici moc spokojená, pokud budu mít druhé miminko, určitě půjdu rodit tam.

Personál:

MUDr. Svoboda, sestřičky: pí. Přibylová, Jitka Jelínková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokusit se nebát porodu, neobávat se předem, že s personálem nebude domluva.
Tatínkům promyslet, zda budou chtít být porodu, protože když rodí víc maminek, nebývá občas prostor dlouhým rozmyslům a diskuzím.
Taky si předem zjistit něco o kojení, zejména techniky a co dělat, když to nejde.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doporučuji vzít si hroznový cukr pro případ, že porod nebude úplně rychlý.
Vlastní pantofle.

381
21.08.18

Porodnice Pelhřimov pro mě byla jasná volba, a to nejenom z důvodu blízkosti, ale již jsem tam rodila podruhé.

Můj porod byl velmi rychlý, přijela jsem za 5 minut 12, ujala se mě ne zcela příjemná porodní asistentka, nakonec se z ní ale vyklubal celkem příjemný člověk. U porodu jsem měla doktorku Píseckou, která je anděl na zemi.

Takže tedy příjem je vedený klasicky - papíry, převlíkárna (to jsem nestihla a papíry jsem už měla vyplněné), monitor (ten mě naštěstí díky rychlému porodu taky obešel), poté hekárnička (já šla rovnou na sál).

Porod veden v klidu, bez jakýchkoliv medikamentů krom dezinfekce, bez nástřihu, bez šití. No já si ho normálně užila! :)

Následná péče dokonalá, umožnili ihned po porodu návštěvu mě a dcery otcem a sourozenci na poporodním pokoji.

Oddělení šestinedělí - pohodička, sestřičky milé, ochotné, optimistické, oddělení gynekologické taky v klidu, z personálu oslavně chválím MUDr. Horkaye, MUDr. Kepkovou a primáře Svobodu.

Jídlo taky v cajku, klasické nemocniční.

Všechny sestry i lékaři jak gynekologického včetně ambulance, porodnického i dětského oddělení si zaslouží pochvalu, jsou to lidé na správném místě.

Pokud by to bylo možné (ale po čtvrté už do toho asi nepůjdu), šla bych sem rodit rozhodně znovu.

Personál:

MUDr. Písecká, MUDr. Horkay, MUDr. Kepková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

pití, porodnické vložky, knížku, nabíječku, něco sladkýho na zub

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

bačkory, osušku, papírový plínky pro mimino - ty dávají jen první den, kartáček na zuby

07.06.18

V září 2017 jsem byla podruhé rodit v porodnici v Pelhřimově. Tentokrát jsem už nebyla tak spokojená jako poprvé, ale hlavně díky tomu, co porodu předcházelo (poradny).

No, musím uznat, že porod byl veden profesionálně, pan doktor mě hodně podpořil v mém rozhodnutí rodit po sekci přirozeně, za což jsem byla opravdu ráda, ale to co předcházelo porodu…

Nebudu to tu popisovat, abych nevyděsila další maminky (mohlo jít jen o to, že jsem se rozhodla rodit přirozeně po sekci a že nejsem zrovna štíhlá).

A ještě nepříjemná byla jedna porodní asistentka, která mi v době, kdy mi odtékala plodová voda a ona mi dávala monitor na břicho, říkala, že rozhodně hned tak rodit nebudu a že bolesti zad jsou normální, že nemám kontrakce a stejně skončím na císaři (jo, kontrakce jsem měla křížový a na monitoru se neukázaly a za 3 hodiny mi jiná porodní asistentka už říkala, že budu brzo rodit, že jsem na 7 cm…).

Co se týče samotného porodu, tak byl opravdu rychlý, relativně bezbolestný a šití potom se taky dalo zvládnout. :) Sestřičky na oddělení šestinedělí, které se tam o nás staraly, byly super. Děsně mě teda rozčilovala sestra z novorozeneckého, která chodila kontrolovat maminky a miminka a nedovolila mi ani vyvětrat, protože miminko prý potřebuje hodně tepla. No, navíc měla asi nějakej radar, protože přilítla, kdykoli jsem otevřela okno. To se fakt nedalo. Nechala mě být asi až druhý den, kdy jsem jí vpálila, že tohle rozhodně není moje první dítě a že miminku víc vadí vydýchaný vzduch než chvilka zimy. Od týá doby mě nechala už na pokoji… Všechny ostatní sestřičky super. Já si tam zas vysloužila určitou pověst (jako ten úchyl, co odmítá prášky na bolest), kterou mi sestřičky doporučily ještě jednou (myšleno ještě třetí dítko) potvrdit.

Personál:

MUDr. Vaňatka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy na některé lidi.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

klasika - hygienické pomůcky, ručník… síťované kalhotky a poporodní vložky (nejlepší byly ty jejich)

199
22.10.17

V pelhřimovské porodnici jsem porodila jednou, při druhém porodu jsem byla odeslána jinam. Při prvním porodu mi vadila pouze neochotná, nemastná, neslaná porodní asistentka, která mne přijímala. Jinak ostatní bezvadné, lékaři profesionální, lidský přístup, ochotně vše vysvětlili, byla jsem spokojená. Na oddělení šestinedělí ani nevím, jedna sestra tam byla nepříjemná, odměřená, nějaká maminka tam kvůli ní i plakala. Ale ostatní ochotné, milé,byla jsem spokojena.

Při druhém porodu jsem dlouho ležela na pokoji pro maminky, co ještě rodit nemají, ale mají nějaký problém, takový gynekologický, ale na oddělení šestinedělí.Tady musím hrozně moc pochválit ženské sestry, hlavně paní vrchní, bezvadné. Nakonec jsem musela být odeslána jinam, opět chválím a děkuji panu doktorovi Horkayovi, že mi vyhověl a domluvil převoz do porodnice dle mého přání.
Takže pelhřimovskou porodnici velmi doporučuji, jak MUDr. Horkaye, pana primáře Svobodu. Škoda,že MUDr. Rásochová už tam nepracuje.

Personál:

MUDr. Rásochová, MUDr. Horkay

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodnické kalhotky a vložky, kosmetiku a pleny pro miminko.

17.01.17

Začátkem ledna se mi v porodnici Pelhřimov narodila holčička a tuto porodnici mohu jen doporučit! Porod začal spontánním odtokem PV a kontrakce se rozjížděly pomalu, na pokoji jsme s manželem byli asi 11 hodin.

Přístup PA byl fantastický, obzvláště mladších PA, bohužel si nepamatuji příjmení, ale slečna (paní) Tereza byla skvělá! Při porodu byla přítomná MUDr. Písecká, naprostý profesionál, pod jejím vedením byla malá na 4 kontrakce venku. Přesně mi říkala, co mám dělat.

Vše proběhlo hladce, šití po týdnu téměř necítím.

Na šestinedělí to bylo také perfektní. Sestry ochotně odpovídaly na moje dotazy (a že jsem za nimi běhala neustále). Pomůžou, vyslechnou, cítila jsem se, že tam jsou opravdu pro nás a hlavně, že svou práci dělají rády a dobře.

Pokud budeme mít další, tak je Pelhřimov jasná volba!

Personál:

MUDr. Písecká, MUDr. Svoboda, MUDr. Stropková, MUDr. Sosnová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Věřit, že personál ví, co dělá. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jenom věci pro osobní komfort, košile atd.

01.12.16

Rodila jsem zde v roce 2010 a naprostá spokojenost.

Všichni byli milí a ve všem mi pomohli. Hlavně pan primář, ten byl opravdu na jedničku s hvězdičkou a zajistil mi i vyšetření navíc, kvůli mému problému a ani nemusel.

27.11.16

Po delší době jsem se rozhodla také napsat recenzi na tuto porodnici. Musím dát jedničku s hvězdičkou za celou část před porodem a porod. Ikdyž ke konci se objevily malé komplikace, přístup paní doktorky byl skvělý. Vše dopadlo na výbornou.

Co se ale týče péče o miminka, tak mě pořád překvapuje, že jsou všichni tak moc spokojení. Zařízení na oddělení šestinedělí je tragické - společné záchody a sprchy! Opravdu v roce 2016 v porodnici tohle ještě může být? Na pokoji pouze přebalovací pult - dnes už je běžné mít zázemí pro miminka na pokoji. Koupání tedy probíhá jak na pásu a nesmíte pomalu s miminkem přetáhnout daný čas, pak už sestřičky popohání.

Největší zklamání mám z toho, že není miminko první den s maminkou a z pomoci s kojením. Ta je pouze taková, že je předvedena špatná technika a některá miminka to rozchodí, některá ne. Když jsem měla bradavky do krve, tak mi sestřičky řekli, ať si přijdu pro fialovou vodičku. Druhý den byla malému podaná glukóza kvůli žloutence, která nebyla vůbec tak dramatická, jak mi bylo řečeno (nebyla třeba ani fototerapie) - a den „kontrolního vážení“? Zbytečný stres pro maminky. Proč se tomu nemůže nechat volný průběh a pouze převážit děti jednou denně? Při prvním kojení mi malý vypil 40 ml a při dalším nic a už to bylo špatné a už jsem byla ve stresu. Rady na to, jaké dělat pauzy mezi přikládáním - taková hloupost, první dny má být miminko u prsa jak často jen chce a může si u toho usínat jak chce a ne dodržovat pauzu mezi kojením a dítě budit (jednou mi bylo řečeno, že ho nebudím, že ho jen šimrám, tak ho sestřička probudila svou vlastní technikou).

A nakonec, dle mého názoru není Pelhřimov hoden označení baby friendly z více důvodů, Nezaslouží si to za to, že miminka nejsou s maminkami 24 hodin denně. Každodenní odvoz dětí na vizity - proč? Proč nemohou být miminka ošetřena za přítomnosti maminek?

Takže shrnutí - porod a péče o maminky jednoznačně za jedna, péče o miminka a vybavení oddělení šestinedělí za 4.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Ze zkušenosti bych si vzala vlastní oblečení na miminko - v Pelhřimově mají pro děti plátěné košilky a kolem nožiček plenu (na noc budiž, ale přes den hrůza - nemůžete si miminko pochovat jinak než v zavinovačce) a také oblečení pro sebe (já jsem měla a cítila jsem se opravdu skvěle - ostatní maminky byly v bílých strašných košilích).

1
26.01.16

V pelhřimovské porodnici se mi narodila holčička v srpnu 2015. Byla jsem na vyvolaní porodu a naší Terezce se první den ven stejně nechtělo, takže jsem dole na sálech byla dva dny. Měla jsem pokoj s manželskou postelí, sprchou, televizi ,radiem a nafukovacím balonem. Partnerovi nabídli, že tam se mnou může přespat, pokud chce.

Všichni - od setřiček přes doktory až po paní uklizečku - byli velmi příjemní a ochotní. Druhý den se nás na porod sešlo 5 maminek během dvou hodin. Paní doktorka, která měla končit ve tři odpoledne, zůstala s panem doktorem v práci, dokud jsme všechny neodrodili - nevím, jestli všechny, ale rodila jsem 4. v pořadí. :)

Porod byl porod, ale z profesionální stránky se nedá vůbec nic vytknout. Všechno proběhlo i v tom shonu, co tam byl, perfektně.

Na oddělení šestinedělí byly sympatické sestřičky, které trpělivě zodpovídaly všechny mé dotazy. Ty občas musely znít až legračně, když naše Terezka byla první miminko, které jsem držela v rukách déle než pět minut.

Proto mi nezbývá než vřele doporučit tuto porodnici.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Stačí si vzít věci, v kterých pojede miminko domů. Vše ostatní jsem dostala.

23.12.15

V pelhřimovské porodnici jsem rodila poprvé 13.12.2015, takže před chvílí. Personál byl výborný. Na žádném předporodním kurzu jsem nebyla a ani jsem ho nepotřebovala. Porodní asistentka mi velice pomohla - jak mám dýchat atd.

Ráno okolo okolo 10:00 mi začaly kontrakce, do porodnice jsme jeli okolo 14:00 a malý se narodil ve 20:00. Stačili mi včas píchnout epidural a ten mi porod urychlil, malej se měl narodit okolo půlnoci. Pokud to bude možné, nechte si epidural píchnout, pomůže od akutní bolesti. Cítíte jen tlumenou bolest a urychlí vám to porod.

Pelhřimovskou porodnici velice doporučuji. :-)

Personál:

MUDr. Horkay

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky min. 4 balíky - využijete je.

07.12.15

V této porodnici jsem rodila před 7 lety dceru. Bylo mi 21 let a první porod takže jsem netušila, co mě čeká. Porodnici můžu jedině doporučit. Malá měla 4,30 kg a doktoři i sestry na porodním sále byli všichni výborní. :)

Teď čekám druhé miminko a ani mě nenapadlo přemýšlet nad jinou porodnicí. Nemocnice nestojí za nic, ale porodnice je výborná.

26.07.15

Rodila jsem tu poprvé. Bála jsem se, jaké tu jsou sestry a doktoři, ale jsou tu skvělí. Vše umí vysvětlit. Byla jsem tam na pozorovaní. Bylo to dlouhé a bez syna jsem byla 2 měsíce, :( ale musela jsem kvůli malé, aby byla v pořádku. :)

Porod mi vyvolávali v 39 týdnu. Můžu říct, bála jsem se moc. Zaprvé, byla jsem tam sama, ale o to tak nešlo, ale znáte to, když tam někoho máte, tak je to lepší - zkušenost z prvního porodu. :-) Zhruba v 7 mě vzali na sál, udělali mi zátěžový test, jestli to zvládnu já a hlavně jak malá. Obě jsme to zvládly dobře, tak mně píchli vodu, dali mi klystýr, udělali hmat a už hrdlo měklo atd. Bolestí byly ale slabé, že to šlo. Pořád se do mě koukali. Dali mi i najíst polévku a bum, přišly bolesti. Říkám si, sakra do dvou to bude venku a taky že jo - v 13:58 byla malá venku.

Můžu říct, že všichni, co byli u porodu, mě pomáhali. Hlavně jsem nechtěla takovou mladou doktorku, bála jsem se, že to neumí, že je moc mladá, :) ale jsem za to moc ráda, že nakonec u porodu byla. Pomáhala mi, a za to jí patří velké děkuji. Omluvám se, ale všem patří DĚKUJI MOCKRÁT. I staniční sestře, ta mi dost pomohla. :-* Nesmírně si Vás vážím.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se na nic zeptat. Jsou tam skvělí, jsou míli, ochotní.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Knihu, telefon, rodný list obou partnerů, občanku těhotenskou kartu.

22
07.04.15

Ahoj budoucí maminky, i já se připojuji se zkušeností s nemocnicí v Pelhřimově. Rodila jsem poprvé 31. 03. 2015.

Přišla jsem do nemocnice kolem 12:00 hodiny s krvácením (v 39. tt), po vyšetření a ultrazvuku mi bylo řečeno, že se rozbíhá porod. Dostali jsme pokoj a čekali. Nic se nedělo, a tak v 17:30 mi porodní asistentka píchla vodu. Kontrakce přišly v 18:45 po 5 minutách, v 20:00 byly kontrakce po 3 minutách, ale stále se nic nedělo. Kolem půl deváté mi cosi píchli, aby byly kontrakce ještě silnější.

A ony byly - po minutě neuvěřitelná bolest, ale porod stále nepostupoval. Porodní asistentka (jméno bohužel nevím) nebyla moc příjemná a chodila kolem nás, usmívala se, ale myslela si o bůhví čem. Takto mě nechala do 23:00 hodin. Poté přišel Dr. Petřík a konstatoval, že malý nesestupuje dolů a že to vypadá, že to může trvat klidně i 2 hodiny. Z toho se mi udělalo ještě víc špatně, protože jsem myslela, že už nevydržím další kontrakci, natož 2 hodiny.

Nakonec se dr. Petřík rozhodl pro císařský řez a v 23:23 se nám narodil nádherný chlapeček Adámek. Oddělení šestinedělí - super. Sestřičky jsou zlatíčka, poradí, pomohou, pořád se usmívají.

Takže až na pár věcí porodnici doporučuji!

Personál:

MUDr. Petřík

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Trpělivého manžela, přítele a něco k jídlu. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové plenky pro miminko, vložky, síťované kalhotky.

19.02.15

Má zkušenost je již stará osm let, ale obávám se, že se mnoho nezměnilo. Ráda bych se mýlila. Pelhřimovskou porodnici jsem si vybrala podle jejích internetových stránek, které tehdy slibovaly „porody ve vertikální poloze, ve vodě, indukované porody“.

Mým přáním byl porod ve vertikální poloze na žíněnce v opěru třeba na žebřině. V den mého porodu měl bohužel službu MUDr. Pavel Příborský, který zřejmě nikdy neslyšel o Michelu Odentovi. Když jsem vyslovila přání, že bych ráda porodila ve vertikální poloze, řekl, že on vždy vedl porody v poloze horizontální, a když tak mohly rodit tisíce žen přede mnou, budu tak rodit i já. Plášilová s Bendovou mne násilím umístily na klasický porodní stůl a násilím mi tlačily na břicho. Příborský mě přes mé protesty nastřihl. Díky nástřihu mám bolesti při pohlavním styku dodnes.

Zda bych pelhřimovskou porodnici doporučila? Nemohu říci jednoznačně. Ženám, které nemají o porodu žádnou představu a ochotně se podřídí ošetřujícímu lékaři či lékařce, bych pelhřimovskou porodnici doporučila. Těm alternativním, které si chtějí porod řídit samy, bych doporučila: jděte jinam.

Personál:

MUDr. Pavel Příborský, VS Jitka Plášilová, Bendová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby nevěřily jen internetovým stránkám nebo tomu, co se píše v průvodcích porodnicemi, ale aby porodnici navštívily a podrobně se vyptaly na služby, které je porodnice schopna nabídnout.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Noční košili nebo dlouhé tričko, přece nebude rodit v těch jejich andílcích.

21.01.15

Pelhřimovskou porodnici můžu jen doporučit. Rodila jsem poprvé 9. 4. 2014.

Původně jsme měli jet do Havlíčkova Brodu, ale zrovna malovali, takže jsme jeli do Pelhřimova a byli jsme moc spokojeni. Všichni byli moc hodní a všechno mi vysvětlovali. Takže příště počítáme rovnou s Pelhřimovem. :)

78
24.11.14

V této porodnici jsem rodila celkem nedávno (4. 11. 2014) a jsem opravdu ráda, že jsem mohla rodit zde. Všichni lékaři byli milí, ochotní, vše vysvětlovali velice dopodrobna. Byla jsem tam hospitalizovaná už před samotným porodem a tak jsem tam „prošla“ pod rukama všech tamějších doktorů.

Ačkoli jsem nechtěla rodit císařským řezem, musela jsem. Nicméně porod byl rychlý, bezbolestný. Péče o mne po operaci také skvělá. Sestřičky ochotné, milé, pomáhaly i se sprchováním (právě po císaři).

Bylo tu jen malé mínus - pro rodičky po císaři by měly být upravené toalety (to, že jsou záchody nízké, čert vem, ale měly by tam být aspoň nějaká madla, kterých se mohou rodičky při vstávání ze záchodu chytit - jinak se ze záchodů zvedá opravdu složitě :D). A pak občas to nemocniční jídlo. Ale upřímně, radši budu tam, kde jsou milí lidé a horší jídlo, než tam, kde by bylo skvělé jídlo, ale lidé hrozní.

Chtěla bych všem, sestřičkám i doktorům. poděkovat za skvělou péči o mne a malou. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky a jednorázové kalhotky (ale není nutné, také je možnost si je zakoupit přímo v porodnici).

165
27.01.14

V pelhřimovské porodnici jsem rodila v září 2013. Nemohu si na nic absolutně stěžovat. Byla jsem na kontrole dva dny před TP a doktorům se něco nezdálo, tak si mě tam nechali. Nakonec mi doktor oznámil, že budeme rodit na TP, ať to zbytečně neoddalujeme a dostala jsem vyvolávačku. Byla jsem prvorodička a za tu vyvolávačku jsem byla opravdu ráda. Doktor mi přesně říkal, co mi budou dělat a co se bude pak dít. Dopadlo to úplně úžasně - od podání první tablety uběhlo 5,5 hodin a malý byl na světě. Porodní bolesti cca 30 minut. Všichni tam byli opravdu milí a se vším pomohou. Takže příště rodím zase tam.

Personál:

MUDr. Horkay

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Foťák, láhev vody a statečného tatínka.

10.11.13

Porodnici v PE můžu jen doporučit. Rodila jsem tam poprvé plánovaným císařem. Přístup všech lékařů i sestřiček byl super, cítili jsme se tam s malým jako v bavlnce. :)

193
17.08.13

Přidávám se k ostatním maminkám a porodnici v Pelhřimově mohu jen doporučit. Už na pravidelných kontrolách, kde jsem vystřídala několik doktorů, jsem se nesetkala s nikým, kdo by byl nesympatický. Všichni vždycky vystupovali příjemně, všechno vysvětlili a uklidnili, a to i přesto, že v červenci měli opravdu o práci postaráno a každý den měli několik porodů. Nikdo to nedal znát a všichni se chovali velice profesionálně, i když měli práce nad hlavu. Veškerému personálu jak za péči během porodu, tak i na oddělení šestinedělí patří velký dík. Pro holčičku si určitě pojedeme opět tam. :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebát a nestydět se zeptat na cokoliv.

20.07.13

Vynikající a vstřícný přístup celého personálu.

Nejvíce bych pochválila studentku z VŠPJ z Jihlavy, jež zrovna absolvovala praxi a vedla téměř celý můj porod. Byla neskutečně milá a přívětivá a díky ní vzpomínám na porod jen v dobrém. Chtěla bych též vyzdvihnout profesionální přístup lékařky MUDr. Zezulové a primáře MUDr. Svobody, kteří museli řešit situaci nepostupujícího porodu a díky nimž jsem porodila zdravé dítě.

Péče na šestinedělí výborná, nemám co vytknout.

Vřele doporučuji.

Personál:

MUDr. Zezulová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hodně síly, lahev vody a samozřejmě fotoaparát.

228
11.07.13

Porodnici v Pelhřimově mohu jen a jen doporučit. Porod byl rychlý, během 3 hodin byl malý na světě. V porodnici je velice ochotný a příjemný personál, sestřičky velice vstřícné a ochotné.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Manžela a foťák. :)

Chystají se rodit v porodnici Pelhřimov

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici