Ústav pro péči o matku a dítě v Podolí

Tato porodnice nabízí přidruženou komplexní péči o matku a dítě. Odborníci v této nemocnici mají zkušenosti a vybavení na zvládání speciálních případů. Předcházejí komplikacím u porodu v případě, že dítě nebo matka má nějaké zvláštní poruchy nejrůznějšího charakteru.

Na jednotlivých oddělení ústavu je k dispozici 19 nadstandardně vybavené pokoje. V nabídce je také nadstandardní strava.

V porodnici pořádají předporodní kurzy. Objednávat se na ně můžete ve vypsaných hodinách na tel. čísle 296 511 223. Kurz je spoplatněn podle aktuálního ceníku ústavu.
Na prohlídku porodních sálů se můžete informovat a přihlásit na tel. čísle 296 511 223, a to ve vyspaných hodinách.

Seznam toho, co si sbalit do zavazadla do porodnice naleznete na internetu.

Podolská porodnice nabízí také tzv. Podolský balíček. Cena je 1 990 korun a zajistí vám výhodné ceny a přístup k nejčastěji využívaných službám porodnice.

Webové stránky:

Doporučují maminky porodnici Ústav pro péči o matku a dítě v Podolí?

Hodnoceno 294x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Petr Velebil CSc.

Gynekologická ambulance: +420 296 511 315

Porodní sál: +420 296 511 731

Oddělení šestinedělí: +420 296 511 414

Adresa: Podolské nábřeží 157, Praha 4 147 00

URL: http://www.upmd.cz/

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Podolí

16.09.20

Měla jsem plánovanou sekci v 12/2019. Příjem na rizikové den před cs dlouhé čekání, jako prvorodička a vůbec poprvé hospitalizovaná jsem byla vyklepaná. Nástup jsem měla tuším v jednu odpoledne, sepisovaly se papíry, ubytování na pokoj, měření mimina, gyn. prohlídka, porada s anestezioložkou, další měření, takže den uběhl velice rychle. Večer mě poslali samotnou na záchod si udělat klystýr, což mě překvapilo, protože jsem měla ooobr buben a byl pro mě problém se zohnout, ale zvládla jsem to. Ráno v 6 budíček, napíchali mě kanylama, dali kapačku, sprchu jsem si musela dát a zabalit.. v 7 přišel manžel a jeli jsme společně na sál. Tam zacévkování, napíchnutí spinálu. To samozřejmě bez něj, manžela jsem uviděla, až vše bylo připravené na sále, stál celu dobu vedle mě. Mimísek byl venku strašně rychle, cca když to shrnu na přípravně jsme byli tak 7,50, mimčo vytáhli 8,22 :-). Pak ze mě spadl stres a nervy, a už nevnímám moc nic, co se týká šití nebo čehokoli. Fotili jsme se, pusinkovali, všichni zářili štěstím :D. Mimi šlo s mužem na čištění, zabalení, znovu oba za mnou. Pak odjelo mimčo na šestinedělí s tím, že manžel mohl kdykoli za ním. Já jela na JIPku. (podotýkám, že za celou dobu mě vůbec nic nebolelo. ani cévkování, ani kanyly, ani napichování, ani řezání, vůbec opravdu nic a to omdlívám u braní krve)

Na JIPce to bylo divné, opět se ve mě probudily nervy a stres, takže i přes spinál jsem sebou celá třásla. Přísný zákaz zvedat hlavu 12 hodin. Po příjezdu Vám sestřičky řeknou naučenou vstupní řeč, co vám budou dělat, co máte vy dělat atd. Dostala jsem ihned čípek, napojili mě na všechny ty přístroje a hodily na mě x kg těžký pytel (na břicho, k vůli krvácení). Byla jsem totál vyschýzovaná, takže si nepamatuju kdy mi poprvé dovezli malého, zkouší se přisátí, pak už chodili každé 3 hodiny, i v noci. Ráno v 7 budíček a konečně první jídlo (bramborová kaše), pak Vás „donutí“ vstát, což je opravdu problém. Vstát a jít do sprchy mi trvalo asi 3 hodiny:-). Nebylo kam spěchat, šestinedělí bylo zaplněno a nebylo volno. Myslela jsem si, že když vstanu poprvé, bude to další vstávání lepší, ale bohužel je to ještě horší:-). Mimísek Vás ale donutí. Až tak ve 4 odpoledne se uvolnil pokoj a já konečně mohla na pokoj. Chtěli si mimi ještě nechat u sebe, ale já byla tak natěšená, že už spal se mnou hned.

Na šestinedělí nic moc. Byla jsem tam celkem 4 dny. Měla jsem super kolegyni, která mě naučila aspoň přebalovat. Obě jsme měly problémy s kojením, to nám nikdo neporadil, jedna sestřička mi akorát řekla, že nám na prd bradavky ať si pořídím košíčky, tečka. Některé chování sestřiček bylo až přes čáru, ale zvládla jsem to.
Každé ráno chodí dětská vizita a doktorka, prohmatávali břicho, ptají se. Jídlo bylo v pohodě, sprchy, pokoj hezký.

Šla jsem sem rodit z důvodu skvělých doktorů, na sestřičky na JIPce si nemůžu stěžovat, šestinedělí je třeba se obrnět nebo si jich prostě nevšímat. Chci zde rodit znovu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Malá taška na rizikové:
kosmetika, košilka (pyžamo), nabíječka, papuče.
Taška do porodnice (pro Vás), tuto tašku předával manžel jak mě vezli ze sálu na JIP:
2 pyžama, kosmetika, ručník na tvář, ručník na tělo, kuchyňské utěrky na intimní partie a prsa, kojenecká podprsenka s vložkama, vložky dostanete balení, poporodní kalhotky, župan.
Taška do porodnice - mimi, tu mi dovezl manžel až když jsem ležela na šestinedělí.
Vesměs nepotřebujete pro mimi nic. Vše tam bylo, ale radši si vezměte plenky.

Manžel mi vozil, co jsem potřebovala a odvážel denně.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

nabíječku

30
27.08.20

V porodnici v Podolí jsem rodila letos v květnu 2020 (v době koronaviru). Jednalo se o můj první porod a celkově jsem byla s porodnicí maximálně spokojena. Porodní sál jsem měla standardní, oddělení šestinedělí také standardní pokoj a porodní plán jsem neměla.
Pokud bych si znovu volila porodnici, opět bych šla do Podolí.

Porodní sál


Porodní sál jsem měla standardní. Lehátko/Postel je polohovací, součástí sálu je vlastní koupelna (záchod, sprcha, stolička do sprchy), na sále je k dispozici gymnastický míč, podložka na pohyb na zemi. Nadstandardní porodní sál se dle mého liší pouze tím, že je v něm vana. Na chodbě před porodními sály je připraven kyslík, kdyby bylo nutné miminko po porodu resuscitovat.
Porod u mne postupoval velmi rychle, tj. první dobu porodní nemohu hodnotit, já přijela již plně otevřená a rovnou se šlo rodit.
Porodní asistentka byla velmi příjemná, rouška při porodu šla dolů ihned po příjmu, nikdo mne nenutil v ní rodit. Pouze manžel ji musel mít na sobě po celou dobu porodu (resp. respirátor) a pobytu na sále se mnou. Když chtěl být přítomen, nemohl porodní sál opustit, nicméně u mě byl spíše opačný problém, aby stihl přinést věci z auta před porodem.
Porod vedla PA, doktorka byla zavolána až na samotné tlačení miminka ven, nicméně do porodu nezasahovala. Těsně před narozením PA informovala manžela, že už to brzy bude a pokud chce, ať si připraví foťák. Zároveň rovnou nabídla, jestli bude chtít přestřihnout pupeční šňůru.
Malá se po porodu sama ihned nenadechla, tj. PA ihned předala malou paní doktorce a ta ji odnesla ven (nadechla se ihned za dveřmi ještě před připojením na kyslík). Jakmile odnášela paní doktorka malou, ihned sestra odvedla manžela za ní, aby byl přítomen v případě problémů (naštěstí žádné nenastaly). Paní doktorka nás poté ihned přišla uklidnit a vysvětlit, co se stalo a proč byla malá odnesena ihned po porodu z místnosti. Jelikož se ale sama nadechla za dveřmi, ošetřena už byla zpět na sále u nás.
Dětské sestry se ptaly, zda chceme nechat píchnout vitamín K, nebo zda budeme dávat kapičky (my chtěli injekci ihned na sále). Malá dostala číslo na ruku, já stejné číslo, ještě PA i dětská sestra kontrolovaly, že čísla jsou stejná, malá také po narození dostala jméno na ruku (opět proběhla kontrola).
Miminko sestry otřely, zabalily do deky a ihned mi ho daly. Měla jsem ho na sobě po celou dobu šití. Následně jsme společně zůstali s manželem na pokoji 2 hodiny sami, jednou přišla na kontrolu PA, zda je vše v pořádku, jinak nás nikdo nerušil. V průběhu těchto dvou hodin mi bylo přineseno jídlo, manžel mezitím mohl chovat malou.
Po 2 hodinách mne PA doprovodila do sprchy a na toaletu. Malá byla předána na vyšetření dětským sestrám a mne byl zajištěn odvoz na oddělení šestinedělí.

Oddělení šestinedělí


Ze sálu mne sanitář odvezl na křesle na oddělení šestinedělí, manžel nesl tašku až ke vchodu oddělení, následně tašku předal PA z oddělení a musel odejít (v té době byly návštěvy kvůli Covidu zakázané).
Na přelomu 2019/2020 byla komplet dokončena rekonstrukce všech oddělení šestinedělí a všechny standardní pokoje jsou nyní dvoulůžkové s tím, že vždy je pro 2 pokoje společné sociální zařízení (sprcha a záchod), tj. celkem max. pro 4 maminky.
Postele jsou polohovací, pokoje jsou velké, součástí je přebalovací pult pro miminka, pod pultem skříňka se zásobami pro miminka (perlan, oblečení, vzorky krémů, bavlněné pleny), na pultu je zásoba dětské kosmetiky od Hippu (olejíček, krém na opruzeniny, čtverečky na ošetřování pupíku, dezinfekce na pupík…). Dále je tam velké umyvadlo, ve kterém je možné miminko koupat, hned vedle něj je klasické umyvadlo. Součástí pokoje je šatní skříň, vedle každé postele je malý pultík/skříňka na osobní věci, telefon apod.
Na pokoji je několik zásuvek, nicméně zásuvky jsou jakoby nad hlavou postele, tj. je dobré mít delší kabel k nabíječkám na telefon, jinak se k nim špatně dostává.
Na oddělení každý dostane k dispozici 1 balení vložek Batist Flower, 1× poporodní kalhotky a noční košili. Noční košili automaticky nevyměňují, ale každý den chodí sestra měnit povlečení (pokud je potřeba), tj. stačí se zeptat a košili donese.
Po příjmu se mne ihned ujala PA, která mi vysvětlila, co a jak u nich probíhá, informovala mne o možnosti využití léků na bolest, pokud bude třeba. Zároveň si u mne ověřila alergie, které mám (hlášeny jsem je měla, ale přišla se ujistit, zda je to skutečně vše, nebo jestli chci něco upřesnit). Jelikož mám neurologický problém, tak si přišla potvrdit, zda mám u sebe všechny léky, jak je beru, zda mohu kojit apod. Ve všem vycházeli ze zprávy, kterou měli od mého neurologa, ale pro jistotu se ptali.
Pokud jde o personál na oddělení šestinedělí, tak jsem s nikým problém neměla. Po každé výměně směn se za mnou zastavila představit nová PA, zodpověděla mi případné dotazy nebo mi poradila co a jak. Jednou byla jedna sestra trochu ráznější, nicméně byla věcná a stručná a její přístup mi vyhovoval (sama mám ke spoustě věcí podobný přístup). Zrovna u ní jsem si říkala o léky na bolest, které mi ale nemohla dát ihned (na porodním sále mi jeden lék již dali), nicméně věděla, že může přinést po půlnoci, tak jsme se domluvili, že ihned po půlnoci přijde a dá mi ho. To také téměř na minutu přesně udělala, což jsem velmi ocenila.
Pokud jde o jídlo, tak dle mého dostatečné, hlad jsem určitě neměla. K snídani byla vždy bílá káva (pouze jednou kakao), ovoce, pečivo a něco na namazání (máslo a šunka nebo tvrdý sýr, případně pomazánkové máslo). K obědu bylo vždy něco teplého, např. brambory s kuřecím masem, rýžový nákyp, rýže s masem apod. Večeře se skládala opět s pečiva a něco k němu (šunka, tvrdý sýr, pomazánkové máslo…), jogurt nebo přesnídávka. Po celou dobu byl na chodbě k dispozici čaj (normální, nikoli kojící), mléko a pečivo (chleba nebo rohlíky).
Denní režim byl trošku náročnější, okolo 6 vozily sestry miminka na kojení a od té doby se dveře skoro netrhly. Po 6 se sklízelo nádobí a zejména konvice na čaj, následně se myl stoleček na jídlo, cca po hodině přišla paní na úklid koupelny, pak na úklid přebalovacího pultu a doplnění věcí pro miminka, pak přišla paní na převlečení postelí (pokud bylo třeba), mezitím někdy přinesli snídani. Mezi 8-9 začínala vizita, nejprve na maminku, chvíli na to na miminko. V 10 chodila rehabilitační sestra. Okolo 12 přinesli oběd, odpoledne bylo docela klidné, nikdo moc nechodil, v 17 přinesli večeři.
Na oddělení šestinedělí bylo nutné dodržovat povinnost nošení roušek, nicméně na pokoji se stačilo domluvit s druhou maminkou, kdy ani jedna jsme na rouškách netrvala, tj. na pokoji jsme ji nenosili. Když ale přišli sestry nebo doktoři na vizitu/kontrolu/pomoc s miminkem, tak jsme si je nasazovali. Taktéž když se chodilo na chodbu, bylo nutné mít roušku na sobě.

Péče o miminko a kojení


Na pokoji bylo pro miminko vše potřebné kromě plen (každý by měl mít vlastní - já jich měla 30 na 4 dny a stačily), pouze doporučuji přinést vlhčené ubrousky. Kosmetika je k dispozici ve více než dostatečném množství, látkové pleny jsou obyčejné bílé, oblečení jsem si vybírala pro malou vždy nějaký overálek standardně na druky (všechno oblečení u mne na pokoji bylo na druky, většinou overálky).
Miminko standardně první den/noc není u maminky, ale u sester, aby bylo možné se po porodu vyspat (alespoň já to velmi uvítala). Standardně bylo miminko od druhého dne pouze u matky (rooming-in) s tím, že z důvodu mého zdravotního stavu bylo potřeba více spát, tj. se sestrami jsem měla domluveno, že jim malou zavezu po kojení okolo 9.-10. hodiny večer, oni mi jí přivezou na kojení okolo půlnoci a pak až na 6 ráno (časy jsou pouze orientační). Od té doby je pak celý den u mne.
Když jsem si potřebovala skočit do lékárny, malou jsem převezla k sestřičkám, které se o ní postaraly, nikdo nic nenamítal a sestry byly velmi ochotné a schopné poradit.
Každé miminko je ve svém převozném vozíčku, na vozíčku je napsáno jméno miminka a jeho údaje o narození (váha, délka). Já měla k dispozici monitor dechu z důvodu pozdějšího nadechnutí po porodu, nicméně monitory nejsou pro všechny automatické. Automaticky je dávají všem dětem, které jsou byť jen trochu rizikové, ale sestřička nás na pokoji informovala, že monitory rozhodně nemají v zásobě pro všechny děti.
Jakmile je miminko předáno na pokoj, sestřičky zaučí ohledně přebalování a základních pravidel (použití dezinfekce před saháním na miminko, nenechávat miminko samotné na pultu nebo na posteli apod.). Zároveň ukáží ošetřování pupíku.
Malou mi přivezli na kojení, resp. spíše přiložení již první den po porodu navečer (porod ve 13:39, na šestinedělí mne převezli okolo 16. hodiny, první přiložení cca okolo 21). Jelikož se mi kojení rozjelo až 4. den, tak malá první den dostávala dokrmy z mléčné banky, od 2.-3. dne dokrmy od Hippu. Až ten 3.-4. den začala více sát ode mne. Sestry mne zaučily ohledně dávání dokrmů a když malá nevypila alespoň nějaké minimální množství, aby jí jídlo stačilo, tak dostala trochu dokrmu.
S kojením mi sestřičky radily úplně bez problému. Když jsem chtěla poradit, že nevím, zda jí držím správně, že mi skoro nic nevypije, sestřička přišla, zkontrolovala, vysvětlila mi, jak poznám, že pije. Nikdo mi s ničím problém nedělal, stačilo se slušně zeptat a slušně mi bylo odpovězeno a vše vysvětleno. Jednou jedinkrát jsem narazila na takovou mírně nepříjemnou dětskou sestru, nicméně i tak šla snést a pokud bylo něco potřeba s miminkem, tak ochotně poradila.
Když mi první den malou na kojení jen vozili (po domluvě se mnou), tak jsem se optala sestřičky, jestli mne s malou vyfotí, naprosto neměla žádný problém a ochotně nás vyfotila. Občas se i sama nabídla, jestli chci vyfotit.
Malá na začátku skoro nepřibírala a měla zhoršenou glykémii, tj. museli jí dělat různé testy navíc. Vždy mě ale sestra nebo přímo doktorka informovaly, že potřebují udělat ten a ten test, že malá tam půjde na tu a tu hodinu a že mi poté sdělí výsledky. Když jsem nechápala, co výsledky znamenají, stačilo se zeptat a výsledek mi vysvětlili včetně toho, co by to znamenalo, kdyby se výsledky nezlepšily.

Podolský balíček


Porodnice nabízí speciální balíček, kde je v ceně možnost si říci o nadstandard, pokud bude volný (většinou není a i tak jsou volné ty dražší pokoje), možnost parkování přímo před budovou po dobu porodu zdarma (tuším že tam jsou cca 3-4 parkovací místa, max. cena za parkování je 500,–), přítomnost jedné osoby u porodu, svačina pro osobu u porodu (sušenka a cola), hygienické potřeby na porodním boxu (pantofle, ručník, šampon… - vše je ale nutné po opuštění pokoje vrátit).
Za sebe jsem si balíček nekupovala, dle mého se jedná o zbytečné vyhození peněz. Já rodila v době, kdy měli docela dost pokojů volných, nadstandard jsem měla možnost si zaplatit i bez balíčku, ale nejlevnější byl od 3700, což mi za ty peníze nestálo (zvlášť, když jsou standardní pokoje po dvou a sociální zařízení na pokoji).
S parkováním jsme problém neměli, dalo se zaparkovat i před vjezdem do Podolí, i v areálu. My parkovali v areálu a manžel platil tuším okolo 200 Kč. I kdyby platil maximum 500, pořád bychom zaplatili celkem 1250 Kč (přítomnost otce u porodu + parkování) místo 1990 Kč za celý Podolský balíček.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Obecně je potřeba si uvědomit, že se jedná o porod a pobyt v nemocnici, nikoli v hotelu. Pokud člověk jedná s ostatními slušně, vždy se dá domluvit a nikdo nepříjemný nebude. Také doporučuji se hned ptát na vysvětlení výsledků testů, pokud nevíte, co to znamená (např. co pro miminko znamená „zhoršená glykémie“ jsem neměla tušení - resp. jaká rizika jsou s tím spojena).
Na porodní sál doporučuji mít připraveny poporodní kalhotky a noční košili na převoz mezi porodním sálem a oddělením šestinedělí.
Na oddělení šestinedělí je dobré mít připraveno něco „projímavého“, např. švestky a zapít je na chodbě mlékem. Lékaři většinou nechtějí propustit, dokud si člověk nedojde na velkou.
Také zásuvky jsou nad hlavou postele, kam se hůře dostává. Doporučuji tedy delší kabel u nabíječek na telefon.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

  • poporodní kalhotky (k dispozici jsou jedny na pokoji šestinedělí, ale při odchodu ze sálu je nutné již mít svoje)
  • porodnické vložky (k dispozici je 1 balík, ten vystačí cca na 1-1,5 dne)
  • mýdlo na intimní partie
  • kuchyňské ubrousky (v porodnici radí se po osprchování vždy utřít jednou vložkou, ale od 2. dne to již není úplně potřeba a kuchyňské ubrousky splní stejný účel)
  • láhev na vodu včetně levandulového a tea tree oleje (po 3 kapkách oleje do 0,5 l láhve), používala jsem při omývání po použití toalety (není pak nutné se sprchovat 10× za den)
  • vlhčené ubrousky pro miminko (na kurzech sice tvrdí, že nic není pro miminko potřeba, ale doplňování zásob je pouze 1× za den a sestřičky očekávají, že ubrousky máte své)
  • plenky pro miminko (já měla 30 ks na 5 dní, resp. 4)
  • ručník zvlášť na horní polovinu těla, zvlášť na spodní polovinu těla
3
22.07.20

Nebudu komentovat porodnici jako takovou, protože si myslím, že je to hlavně o tom, jakou PA u porodu máte. Já měla štěstí na paní B. Kusou, díky které mohu napsat, že porod byl pro mne skutečným zážitkem (v tom nejlepším slova smyslu).

Personál:

Bára Kusá

25.06.20

V porodnici Podolí jsem rodila v listopadu 2019. Se vším jsem byla spokojená. Personál byl příjemný a ochotný. Na porodním boxu bylo maximální soukromí, to bylo super. Na oddělení šestinedělí jsem byla také spokojená, sestřičky byly ochotné, se vším mi poradily, vše vysvětlily. Díky laktačním poradkyním, které za mnou docházeli jsem se rychle rozkojila a to i přes to, že jsem miminko neměla u sebe a na kojení jsem za ním docházela. Porodnici mohu jen doporučit. Pokud budu ještě někdy rodit, tak jedině tam.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, síťované kalhotky

03.06.20

Rodila jsem tento rok 2020. Při porodu mě nenastřihli, takže jsem se roztrhla až k zadku. Na odd. šestinedělí příšerné, jako mladá prvorodička, jsem vůbec nevěděla, co a jak. Malou jsem si kvůli svému stavu na porodním sále vůbec neužila a pak až mi ji přinesli, přišla sestřička, že jdeme kojit, přiložila mi malou k prsu, a já si ji chtěla pohladit rukou, kterou jsem měla údajně držet prso, a paní sestřička mi dala pohlavek, že by se mi tohle taky nelíbilo, kdyby mi to někdo dělal u jídla, a také se strašně rozčilovala, že si pár hodin po porodu nemůžu na kojení sednout. Nikdo mi nic nevysvětlil, z porodnice jsem odcházela s tím, že neumím ani kojit a mám dokrmovat, když jsem za sestřičkama šla ohledně kojení, tak je to otravovalo. Také jsem odcházela s tím, že mi mají dát na týden kvůli nedostatku železa prášky, které jsem ani nedostala.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vybrat si jinou porodnici

6
20.04.20

Když jsem v roce 2017 čekala první miminko, tak co se výběru porodnice týče, měli jsme celkem jasno. Podolí - jednak kvůli dobré pověsti a jednak kvůli dopravní dostupnosti. Už to, že registrovat se přes internet bylo dost o rychlosti a štěstí a podařilo se to až na několikátý pokus, svědčilo o tom, že zájem budoucích maminek je veliký. Všechna předporodní vyšetření byla bez problémů, lékaři byli milí a nesetkala jsem se s ničím, co bych nemohla chválit:-) A pak při šel zlom. Zaplatila jsem si předražený „Podolský balíček“ pro možnost aromaterapie a přednostní nárok na nadstandard. Z čehož se mi nedostalo ani jednoho, takže peníze vyhozené oknem, ale k tomu se ještě dostanu.
V den porodu, reps. noc, jsme jeli do porodnice. Ve třetím patře na příjmu jsem zazvonila s tím, že asi rodím. Sestřička mi bez většího zájmu přes bzučák řekla ať počkám. Na nic se nezeptala, a ani neotevřela dveře, aby se podívala, jak vážná situace je. Čekala jsem tam asi 15 minut, ale přišlo mi to jako celá věčnost, než sestra vyšla ven. Pak mě posadila do křesla, napojila na monitor, sedla si k počítači začala se mne ptát na informace, které už ode mne dávno měli - to jsem odevzdávala už při registraci. Takže já nervózní, kontrakce sílily a madam se mě s klidem ptá „Tak jaké je vaše zaměstnání?“ A já si v duchu říkala „To jako vážně???“ Navíc se zaučovala a druhá sestra jí radila, co jak má psát. Také se mě několikrát ptali - snad všichni, s kým jsem přišla do kontaktu, zda-li mám podolský balíček. Ano mám. Jelikož to pro mě bylo všechno poprvé, nevěděla jsem, jestli to tak chodí nebo ne. Všemu jsem se podřídila a jen čekala na pokyny.
Po výslechu u počítače přišla otrávená doktorka - chápu, měla na to po tom celodenní porodním maratonu nárok, ale i tak… - prohlédla mě, provedla tuším, že Hamiltnův chvat a byla dost znechucená, že jim poté vytekla plodová voda na podlahu - což asi mohla čekat. Připadala jsem si takt hrozně. Ale říkala jsem si, že je asi přepracovaná a neměla jsem jí to za zlé. Až do porodu jsem strávila čas v místnosti na lůžku, s břichem připojeným na monitor a kanylou v žíle. Kontrakce sílily, únava taky, měla jsem zimnici a hroznou žízeň a přála si, aby TO už přišlo. Občas se na mě podívala sestra nebo paní doktorka, jestli je vše ok, ale jinak bez většího zájmu. Ach jak by se v tenhle moment hodila teplá sprcha nebo aromaterapie. Ale čekala, že to nabídnou ve správný čas. Samotný porod si nepamatuji, jelikož se paní doktorka rozhodla (věřím, že správně) k císařskému řezu a já byla v celkové anestezii. O pár hodin později jsem se probudila na JIPce. Nevěděla jsem, kde je moje dítě a jestli je v pořádku. Když jsem se ptala sestry, tak ona, že prý nic neví, že děti má na starosti sestra z jiného oddělení a že je přiveze na kojení. Byla jsem z toho dost nervózní a nezbylo mi nic než čekat. Asi po 3 hodinách sestra přivezla děti, ale to moje nikde. Ani mi nic neřekla, musela jsem ji sama oslovit a chtít informace o svém dítěti. Jen stručně řekla, že je pod světýlkem a ještě se „dopéká“. Byla jsem asi šťastná, že alespoň vím, že žije a že je v pořádku. Každá minuta čekání byla nekonečná. Po dalších třech hodinách jsem konečně uviděla a moha na alespoň chvíli obejmout svoje dítě. Pak si ho opět sestra odvezla a já se s ním setkala až na Odd šestinedělí. A to je další kapitola. Pokoje jak za krále klacka a soc. zařízení společné na chodbě, které by si zasloužilo kompletní rekonstrukci. Opravdu nic pěkného to nebylo. Sestry zaneprázdněné a maminkám se věnovaly jen v nutném minimu. I když musím říct, že až na jednu byly celkem milé. Opravdu jsem si přála být co nejdříve doma. Bohužel měl syn novorozeneckou žloutenku, takže se nám pobyt prodloužil na 5 dní.
Každopádně z porodnice jsem si odvezla krásné zdravé dítě, porod by provedený profesionálně a ze zdravotního hlediska u mě ani u dítěte nic nezanedbali, takže ve výsledku to dobré předčilo všechno špatné. :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud se do Podolí (nebo i kamkoliv jinam) chystáte, doporučuji si ještě před porodem zjistit, na co máte nárok a o čem můžete sama rozhodovat - doba před porodem, zákroky při porodu (anestezie, nástřih atp.), dítě hned u sebe, otec u porodu bezplatně… Zjistěte si do detailu, jak co bude probíhat. Velkou pomocí by určitě byla vlastní porodní asistentka, se kterou se předem domluvíte, co chcete a co ne, a ona s vámi může být po celou dobu porodu.
A pokud zvažujete koupi Podolského balíčku, jsou to vyhozené peníze. Leda byste se o to, co máte zaplacené, chtěla aktivně domáhat, na což já fakt neměla chuť. Takže za dva tisíce jsem dostala pamětní pohlednici, mundúr a občerstvení pro tatínka (který u porodu stejně nebyl), což byla houska s levnou šunkou a jablko, a kousavou dětskou čepičku, která je použitelná leda na panenku.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hygienické potřeby - vložky, kosmetiku
Kosmetiku pro miminko (budete koupat) - ale nějaká erární tam je také
Vlhčené ubrousky pro miminko (ideálně bez chemie)
Dostatek plínek
Zrcátko - v Podolí není žádné zrcadlo, alespoň ne na standardních pokojích ani soc. zařízeních
Něco, čím zaženete nudu.

Výhodou je, že v porodnici je lékárna, takže kdykoliv můžete dokoupit, co chybí.

06.04.20

Porod 10.3.2020
Byl to můj druhý porod v Podolí (první 2016) a musím říct, že jsem byla spokojená tehdy i teď - že za ty čtyři roky se to ještě zlepšilo, jak přístup personálu, tak vybavení pokojů na šestinedělí - samozřejmostí jsou el. ovládané postele a sdílené sociálky pro dva dvojlůžkové pokoje. Byla jsem velmi překvapená respektováním i podporou mého přání se pokusit o přirozený porod po předchozím SC. Už v poradně mi vysvětlili, za jakých podmínek mě k němu pustí a ať počítám, že pravděpodobnost úspěchu je v mém případně 20-30%. Mimo klasických podmínek mi řekli, že se mi do termínu musí porod sám spustit, nesmím přenášet a že chemicky nebudou zasahovat. Porod se mi nakonec sám rozjel v týdnu 38+6 - praskla voda a začaly kontrakce. Hned po přijetí na porodní sál mi bylo vysvětleno, jak se bude dál postupovat - dali mi 24 hodin, ještě jednou zkontrolovali jizvu, ověřili si, že skutečně trvám na přirozeném porodu a čekalo se. Musím říct, že se opravdu všichni snažili a podporovali v mém rozhodnutí, ale bohužel po dlouhých 22 hodinách to skončilo opět půlnočním císařem, tentokrát alespoň ve spinálce a ne akutním císařem jako u prvního porodu. Takže kdo chcete po predchozím SC v Podolí rodit přirozeně, tak pokud splníte zdravotní kritéria, tak vás k němu pustí a nebudou vás přesvědčovat o opaku, jen vám reálně vysvětlí vše okolo včetně toho, jak velkou šanci máte. Na druhou stranu, kdybych rovnou řekla že chci SC, tak by nikdo nic nenamítal. Paní doktorka u porodu byla naprosto skvělá a velice se snažila, aby se to povedlo - akorát jak sama řekla, chemicky měla velmi omezenou možnost mi pomoct, neradi prý chemii po předchozím SC používají. Takže za mě je Podolí skvělá volba a vřele všem doporučuji.

01.04.20

Porodnici jsem si vybrala kvůli péči o miminko, z diskuzí jsem byla připravena na „velkovýrobnu dětí“. K mému velkému překvapení však byla veškerá péče, poradnami počínaje, naprosto perfektní, všichni byli neuvěřitelně milí a ochotní a při podezření na jakýkoliv problém se vše hned prověřovalo. Nejúžasnější ze všech však byla PA M. Straková. Nevím, jak bych bez ní porod zvládla. Rodila jsem za zákazu otce u porodu a ona mi byla obrovskou oporou. Sestřičky na šestinedělí byly také úžasné, dokonce i ve tři v noci mi ochotně pomáhaly s kojením, když se objevil problém. Lepší porodnici jsem si vybrat nemohla, všem zaměstnancům patří mé velké díky.

Personál:

PA M. Strakova, MUDr. Safarova

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nezapomenout na úsměv, který vám každý rád opětuje.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlastní oblečení pro miminko, jejich zavazovací košilky nedoporučuju.

31.03.20

Moje zkušenosti jsou krásné a trvaly 16 hodin a poté měsíc čekání na poporodní váhu mojí dcerky Petry. Narodila se v Podolí dne 26.7.2005. a dnes už je zní krásná 14letá holka (slečna).

369
27.03.20

Rodila jsem zde v polovině března. Jednalo se o můj druhý porod, první proběhl v jiné porodnici. Porod jsem měla vyvolávaný a musím říct, že od začátku do konce bylo všechno na jedničku. Na sál za mnou chodila převážně jen PA, když bylo něco nutné zkonzultovat, přišla i doktorka. PA mi vždy vše vysvětlila a celým porodem mě provedla úplně suprově. Sály byly moc hezky zařízené, vybavené, mohli jsme si pustit na cd přehrávači i vlastní muziku. Co se týče oddělení šestinedělí a novorozeneckého, tak sestřičky vesměs příjemný. Vždycky se najde nějaká ježibaba, ale to asi všude. Za mě, pokud bych měla někdy znova rodit, tak určitě v Podolí.

Personál:

MUDr. Zuzana Marvanova, PA Anita Uhlirova

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ať neváhají a jdou rodit sem :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě alespoň 2 košile, 2 ručníky a na sál piti

13.02.20

Rodila jsem zde 2 ze 3 mých dětí a porodnici v Podolí jednoznačně doporučuji. První dítě jsem rodila v Krči (FTN), nebylo to špatné, ale Podolí mi přijde nejlepší. Chtěla jsem zde rodit i poprvé, ale dala jsem tehdy jako nezkušená prvorodička na radu svého bývalého gynekologa, ať rodím v nemocnici, že co mají pořád všichni s tím Podolím (asi kyselé hrozny staromódního pana doktora…) Vždyť již jen ta nádherná historická stavba, výhled na Vltavu a Vyšehrad! Nikde jinde tohle nemáte. Cítila jsem zde silný genius loci a velmi jsem se sem těšila, i na prenatální prohlídky. Jednou byla přes 2 hodiny, ale 2× krátká, a že pokaždé nevyšetřuje doktor? Byla jsem jedině ráda, že ve mně nešťourá, dožadovat se vaginálního vyšetření před porodem, když to není nutné, jak zde někdo psal, může snad jedině masochistka…
Mám štěstí, že jsem měla druhý a třetí porod rychlý a nekomplikovaný, takže to byl krásný zážitek, oba dva porody bez nástřihu a šití, porodila jsem do hodiny od příjmu, a to mělo třetí děťátko přes 4 kila. Sama jsem pak i došla (s manželem a sanitářem) 2 hodiny po porodu na pokoj, mimi mi za chvíli přivezli. Na příjmu jsem měla při třetím porodu pana doktora Mareše, na sále paní asistentku Růžičkovou, oba byli úžasní, velmi mě podporovali, chválili, jejich přístup i všech ostatních byl perfektní, velmi obdivuji, jak náročnou práci dělají, a že jsou takto profesionální.
Ty, které zde na Podolí nadávají, mají většinou těžké, bolestivé porody, prosím, uvědomte si, že takový porod byste měly všude, a možná mnohem horší! Doporučuji všech kritikům doktorské práce si přečíst knihu Bude to bolet, doktore?, kterou napsal bývalý gynekolog a porodník Adam Kay, je nejen neskutečně vtipná a poučná, co se tohoto oboru týče, ale také se v ní dočtete, jak šíleně náročná tato práce je…
Na šestinedělí jsem pokaždé byla na normálním pokoji, neboť nadstandardy byly, i když jsem se již aktivně dožadovala i druhý den po porodu, obsazeny. Při druhém porodu jsem byla na P2 v krásném pokoji s výhledem přímo na Vltavu, jen druhá mamina na pokoji (první dítě ve 40) byla trochu mimo… Při třetím jsem měla na P4 pokoj nic moc, ale zase prima maminku, takže se to dalo:-) Vše je opraveno, máte svou sociálku, všude čisto a stále se uklízí.
Každopádně na obou odděleních šestinedělí si nemohu na nikoho stěžovat, všechny paní doktorky i sestřičky byly maximálně vstřícné, milé, ochotné. Nerozumím tomu, že si tu na ně často maminky stěžují. Inu, je třeba se snažit vidět to lepší a nečekat, že tam mají jen vás. Jídlo nebylo nic moc, ale s přilepšením od manžela se to taky dalo.
Za mě tady Podolí je top, pokud bych rodila počtvrté, jdu zas jedině sem!
Děkuji všem:-)

Personál:

U porodu MUDr. J. Mareš, porodní asistentka paní I. Růžičková

12.02.20

Dobrý den, ráda bych se podělila o svojí zkušenost z porodu v Podolí v lednu 2020. Byl to můj druhý porod, minule (1.2017) jsem rodila u Apolináře, a když to srovnám - Podolí ve všech směrech lepší! Na příjem jsme dorazili v 11.30, sice nás chtěla dr ze začátku poslat domů, že prý kontrakce jsou slabé, ale po vaginální prohlídce zjistila, že jsem otevřená na 6 cm a tak si nás tam nechali:). Šli jsme na porodní sál. Byli jsme příjemně překvapení - byl krásný, měli jsme pro sebe celý pokoj, koupelnu, vanu a rádio. A hlavně jsme měli úžasnou porodní asistentku (jmenovala se myslím Moravcová) - mladá, velice milá a vstřícná. Nechala nám hodně soukromí, jednou za čas mne chodila kontrolovat (antibiotika, monitor, vaginální prohlídky). Měla jsem s sebou porodní přání (nic extra, hlavně jsem chtěla v rámci možností přirozený porod a volnost pohybu) a porodní asistentka všechno respektovala. Původně jsem si vybrala polohu v kleku, pak mi ale nabídla, jestli si nechci zkusit lehnout na bok a pokrčit nohu - zafungovalo to a v 17.30 syn byl na světě. Pak jsme ještě spolu nějakou dobu leželi na porodním sále, bylo to všechno moc hezké, opravdu z toho mám dobrý pocit! A tentokrát se to povedlo bez nástřihu hráze a větších poranění, tak jsem brzy po porodu byla v pohodě. Jediná nevýhoda Podolí - bylo to tam hodně přeplněné a tak jsme bohužel první noc byli zvlášť - já na gynekologii, syn na novorozeneckém oddělení a v noci jsem musela 2× dojít na kojení. Naštěstí byla jsem relativně fit a vzhledem k tomu, že to bylo moje 2. dítě, s kojením nebyl problém - myslím ale, že u prvního porodu by mi to dost vadilo. Další den dopoledne jsme se přestěhovali na šestinedělí a bylo to tam ok. Super, že v Podolí jsou možné návštěvy na pokoji - u Apolináře jen na chodbě, nic moc! Obzvláště, když máte doma starší dítě. Taky podpora kojení mi přišla lepší - já jsem sice kojit uměla, ale spolubydlící využila možností setkání s laktační poradkyní a taky plně kojila. Zkrátka, pokud chcete rodit v Praze, Podolí mi přijde jako dobra volba!

65
30.01.20

I já se přidávám s maximálně pozitivní zkušeností. Jelikož mi praskla voda, strávila jsem prakticky celý den na oddělení rizikového těhotenství (P3), všichni milí a klidní.
Na porodním sále musím vyzdvihnout zejména paní porodní asistentku Růžičkovou, byla jak anděl, naprosto úžasná. Ona, stejně jako paní doktorka Hanulíková, dokázala s úsměvem na rtech člověka neskutečně motivovat. Takové lidské jednání bych si nedokázala představit ani ve snu! Ale zároveň naprosté profesionálky, perfektní odborný přístup. Cítila jsem, že jejich práce je pro ně hlavně posláním. I když nastaly komplikace, nenechaly mě ani na chvíli myslet si, že je něco špatně, a zkrátka zajistily zdárné narození naší dcery. Ještě jednou velký dík! Na oddělení šestinedělí (P4) mi k mé velké radosti vyšel nadstandardní pokoj hned od prvního dne a musím říct, že jak ženské, tak dětské sestřičky se o nás bezvadně staraly a jako prvorodičce se mi ochotně snažily pomoci s kojením.
Pokud budu mít druhé děťátko, chci rodit jedině v Podolí, nejlépe se stejným personálem.:)

Personál:

Porodní asistentka Růžičková, MUDr. Hanulíková, MUDr. Šafářová

08.01.20

Píšu svou čerstvou zkušenost. Porod - plánovaný CS (indikace zdravotní na mé straně). Překvapují mě negativní zkušenosti, a dámy odpustí, ale mám dojem, že to je spíš o přecitlivělosti, hysterii a velkých očekáváních. Je to porod, ne dovolená all inclusive. Poprvé v Podolí jsem byla už v 32 tt s podezřením na odtok plodové vody. Reagovali okamžitě, na řadu jsem šla velmi rychle (v poradně přitom nával na 2 hodiny), odtok se vyloučil, doktor mě pochválil, že se to nedá doma poznat, pokud jde o částečný odtok, že je dobře, že jsem přišla. Pak tři řádné kontroly. Ano čeká se tam, ano velmi dlouho. Kolikrát za život chodí ženská do poradny do porodnice… Vážně se to nedá přežít? Knížku, časopis, mobil, tablet, svačinu a nepřicházet zpruzelá, to je recept. Můj soukromý gynekolog nabízí monitory a poradnu do termínu porodu, ale neviděla jsem důvod. Jednou za týden strávit dvě tři hodiny v Podolí (a to jen párkrát, když nejsou problémy) mi fakt přijde jako malá daň v těhotenství.

Nastoupila jsem den před CS na oddělní rizikové, všichni fajn a velmi milí. Do operačního plánu psali v poradně přímo upozornění na mou diagnózu, aby na sále byl někdo, kdo má s tímto zkušenost. Přitom nejsem žádná VIP, ani v Podolí nikoho neznám. Sekce bez komplikací, lékař udělal nadstandardně kontrolu cév v oblasti střev a dělohy, když už jsem byla otevřená (z důvodu mé anamnézy).

Anestezioložka, velice milá a starostlivá. Dlouho jsme konzultovali narkózu - u spinálu kvůli syndromu postpunkční cefaley, která u mě reálně hrozila. Navrhla tři řešení, nakonec to rozlouskl operatér, který upřednostnil stejně spinál. Píchla to skvěle, navíc na JIP a později i na šestinedělí šla osobně (!!!) upozornit sestry, že při bolestech hlavy okamžitě volat jí. Bolest nebyla, a to jsem tento hnus zvaný postpunknčí syndrom zažila před tím 3× v jiných nemocnicích.

JIP - velmi profesionální přístup.

Šestinedělí (3. patro P2). Tady rozumím, že je velký rozdíl mezi rokem 2020 a např.2010, vše je po rekonstrukci. Pokoj pro dvě, WC a sprcha sdílená jen pro dva pokoje, tedy 4 osoby a vstupovalo se rovnou z pokoje (vše čisté, žádná krev na podlaze, jak líčí hororové povídky na emimino.cz, je tam koš na bio odpad, takže krvavým vložkám atd se nevyhnete, ale s tím se snad v porodnici dá počítat). Na pokoji vše, přebalovací pult, digitální váha, zabudovaná vana pro mimina i druhé umyvadlo.

Sestry pro dospělé - komplet skvělé, ochotné. Sestry dětské výborné, až na jednu, co opravdu byla ostřejší a trošku si asi usnadňovala práci (hlášky typu, „jestli chcete příkrm, rozhodněte se hned, abyste mi tam necourala ve tři“ si fakt mohla nechat, když bylo asi 21 hodin a prvorodička v druhý den kojení těžko odhadne, zda za pár hodin bude dítě řvát a potřebovat přikrmit), ale to byla jediná výjimka. Zbytek personálu ochota velká. Lékaři na vizitě komplet fajn.

Negativa: dětské sestry hodně dávají protichůdná doporučení, záleží i na sestře, někdo informovanost moc neřeší, někdo podá všechny detaily. U prvorodičky to může být matoucí. Techniku kojení správně mi ukázala až několikátá v řadě. Jinak ale i zde platí, chovají se slušně a mile a je to hodně o přístupu pacienta. O děti se starají vzorně.

Personál:

Porodník Dr. Turyna

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doporučení co sebou: kromě notoricky opakovaných věcí nezapomeňte obyčejné antibakteriální mýdlo na jizvu, kdo jde na CS, dále hodně nočních košil, vodu neperlivou na pití, pokud nechcete slazený čaj (to můžou nanosit návštěvy, taška k nástupu má být co nejmenší). Ostatní věci sebou jsou tu popsané dokola X krát. Strach nechat doma, chovat se k nim přátelsky.

28.12.19

Se svojí zkušeností jsem se rozhodla podělit hlavně proto, abych pomohla budoucím maminkám rozhodnout se správně. Na svůj porod v Podolí jsem se těšila a byla jsem ráda za to, že se registrace povedla a že budu rodit v této “nejlepší” nemocnici. Bohužel celá moje zkušenost je jedno velké zklamání. Po první kontrole v 34. týdnu jsem byla přidělená na další kontroly porodní asistence, a doktor mne tak od té doby viděl až v den porodu.
To samozřejmě není budoucím maminkám (a hlavně prvorodičkám) příjemné. Nemocnice to odůvodňuje s tím, že jste mladá a zdravá, ale pravda je taková, že nemají na kontroly všech maminek dostatek lékařů. Porodní asistentka si s vámi každý týden popovídá, ale prohlédne vás až na vaše přání a několikrát u toho zdůrazní, že tato prohlídka není důležitá. V den porodu jsem se do nemocnice rozjela ráno s tím, že jsem krvácela. Tentokrát mě alespoň na ambulanci viděl mladý doktor, nicméně po celou dobu jednal velmi arogantně, nedůvěřivě ohledně mého krvácení a domů mne poslal s tím, že o porod ještě nejde. Odcházela jsem tedy s pocitem, že jsem je svým krvácením obtěžovala.
Kontrakce začaly ve chvíli, kdy jsem dorazila domů. S dalším odjezdem jsem zbytečně dlouho čekala, to vám v této nemocnici zdůrazňují při každé návštěvě, abyste opravdu vyrazila až ve chvíli, kdy jsou kontrakce každých pět minut. Když jsem dorazila do nemocnice, kapacita sálů byla již plná. Přesto jsem musela zhruba 1.5 hodiny čekat na vyšetření (v kontrakcích, na chodbě..). Uplynula pak další hodina, než jsem dorazila do nové nemocnice, a ve stresu, zda nás přijmou. Do nemocnice jsme jeli sami (bez sanitky) a když jsme dorazili, vůbec o nás nevěděli. Měli sice také plno, ale přijali mě. V Podolí vás sice během poradny ujišťují, že se přesun děje jen výjimečně, nicméně paní doktorka mi na příjmu řekla, že toto se u nich děje velmi často, protože se kapacita rychle naplní. Je to traumatický zážitek, který bych žádné mamince nepřála a riziko, že se tak stane, je vysoké, pokud nemáte zrovna štěstí a pokud nejste VIP pacientky.
Do nemocnice v Podolí už opravdu nikdy více.

05.12.19

Porodnici v Podolí mohu jen doporučit. Nejlepší byla porodní asistentka A.Uhlířová, která byla neskutečně hodná, příjemná, kdykoliv jsem zazvonila hned přišla. Poradila mi jak mam prodýchávat kontrakce, byla prostě perfektní. Porodní box mě hodně překvapil, byl tam klid, naprosté soukromí, což bylo velké plus, ani jsem nečekala, že to bude tak skvěle zařízené. Oddělení šestinedělí jsem se trochu bála, když jsem četla že sprchy a toalety jsou společné na chodbách, ale teď jak je to zrekonstruované, jsou sprchy a toalety na každém pokoji a to je si myslím hodně důležité pro každou rodičku. Jelikož jsem po porodu měla problém s čuráním a čůrala jsem do sprchy, tak si nedokážu představit, že bych pokaždé měla chodit přes celou chodbu. Sestřičky na šestinedělí byly taky moc příjemný a starostlivý, díky nim a díky laktačním poradkyním jsem se ještě v porodnici rozkojila.
Za mě porodnice v Podolí byla ta nejlepší volba. Pokud budu rodit znovu, tak rozhodně tam.

Personál:

A.Uhlířová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně pití s sebou na porodní sál

11.10.19

V Podolí jsem rodila 2×. V roce 2013, vyvolávaný porod, trval 2 a půl hodiny, byl hladký, plynulý. Byla jsem trochu rozpačitá z přístupu velmi mladé porodní asistentky, která se mnou jednala dost nevybíravě, ale ačkoliv mi nesedla lidsky, profesně byla dobrá. Paní doktorka byla skvělá. V roce 2018 jsem rodila opět vyvolávaně, ovšem zatímco v roce 2013 se po tabletě rozběhly snesitelné kontrakce, loni nastoupily kontrakce po tabletě v takové síle, že po 3 hodinách jsem byla totálně vyřízená. Po 5 hodinách došlo na tlačení, ale malému se nějak nechtělo. První lékař vypadal, že tomu nechá volný průběh, ale pak se věci rychle seběhly, dítě mělo špatné ozvy, první doktor nařídil dítě vytáhnout (nevím název - taková podtlaková pumpa), ale jiný doktor, který přiběhl, rozhodl o akutní sekci, že prý je dítě příliš vysoko na to, aby se použil ten stroj. Vadilo mi, že se na sál seběhlo spousta lidí a nikdo mi nic neřekl, každopádně jsem ráda, jak to dopadlo. Císařský řez dopadl dobře, dítě vytáhli relativně včas a díky tomu je nyní zdravé. Co se oddělení šestinedělí týče, v roce 2013 jsem byla na jiném. Na něm nebyly moc milé sestry, a všechny nutně prosazovaly kojit, kojit, kojit. Malý nepřibíral, netvořilo se mléko a stejně odmítali dokrmovat. Díky tomu jsme po hladkém porodu strávili na šestinedělí skoro 8 dnů. Hned po propuštění domů, kde jsem věděla, že případně mám možnost dokrmů, jsem se rozkojila. Naopak po porodu loni jsem byla na skvělém oddělení, kde byly všechny sestřičky úžasné, nápomocné. A když nešlo kojení a chtěla jsem dítě dokrmit, nebyl problém. Opět jsem se rozkojila až doma. Ale překvapilo mě, že tentokrát nás pouštěli po 3 dnech domů, ačkoliv šlo o císařský řez, a tehdy nás ani po týdnu nechtěli pustit a to šlo o hladký přirozený porod. Přitom z fyzického hlediska jsem po přirozeném porodu byla fit druhý den a po císaři 3. den jsem se sotva ploužila, takže bych bývala klidně zůstala déle, než být doma, kde nemám pomoc s miminkem ani se starším dítětem. Po císaři jsem se zotavovala cca 3 týdny, než jsem se cítila fit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

pokud si s sebou chcete vzít nějaký porodní plán, stačí pár stručných bodů, nepište eseje

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

nafukovací kruh, na kterém oceníte sedět po přirozeném porodu

09.10.19

Před rokem jsem zde rodila jako prvorodička a mám z toho doteď traumatický zážitek. Po deseti letech jsem se v sedmém měsíci těhotenství rozhodla vrátit z Francie do Čech a porodit tady. Vybrala jsem si Podolí. Měsíc před porodem jsem dělala rozhovor na jeden internetový server s ředitelem Podolské porodnice, který je výhradně proti domácím porodům, neustále vychvaloval kolik peněz stála přestavba a jak je jeho porodnice nejlepší… Můj porod proběhl rychle, přirozenou cestou, bez nejmenších komplikací, paní porodní asistentka Šťastná byla skvělá a pak to přišlo: Miminko vám nemůžeme dát, nemůžete s ním být, protože máme nedostatek lůžek na šestinedělí…Do teď si pamatuji, jak bez mého souhlasu cizí sestřička odnáší mou holčičku pryč. Řekla jsem, že nechci, že si to nepřeji. Dostalo se mi jen odpovědi, že si alespoň odpočinu… Každý dobře ví, že každá matka má hned po porodu příval energie a příroda to tak zařídila, abychom se ihned mohly postarat o naše mláďata, ale dítě bylo pryč, odňato cizími lidmi, někde v jiném nemocničním oddělení, naprosto bezdůvodně. Já ležela na gynekologii, kde se chudáci špatně placené sestřičky musely potýkat s každodenním přívalem rodiček. Mé první kojení proběhlo na chladné chodbě spolu s dalšími dvěma maminkami. Malou jsem měla na pokoji až po 12 hodinách. Na pokoji dvě další ženy, žádné soukromí, zastaralé metody, kdy jsem na žádost sestřičky musela malou budit na kojení každé tři hodiny a když spinkala, tak jsem jí měla tvářičku oplachovat studenou vodou…dvě sprchy na oddělení , věčně špinavé od krve, neochota sestřiček, nikdo mi nepomohl vysvětlit kojení a malá hned přikrmovaná. Domů jsem se vrátila s noční můrou a otázkami v hlavě, jestli je toto opravdu ve 21.století možné. Vše jsem vyprávěla mé francouzské porodní asistentce se kterou jsem se v Paříži připravovala k porodu a ta z toho měla oči navrch hlavy a nevěřícně kroutila hlavou, jak kdybych jí vypravovala příběhy z gulagu nebo z jiné doby… Teď vím, že kdybych věděla, co mě čeká, raději bych tisíckrát rodila doma nebo v jiné menší porodnici . Proto Podolí již nikdy!

25.09.19

V Podolí jsem rodila 16.9.2019 a porodnici můžu doporučit všema deseti! Měli jsme krásnej porodní box a úžasnej personál. Porodní plán jsem jako prvorodička neměla. Plně jsem důvěřovala lékařům a přijde mi to jako zbytečnost. Přála jsem si jen porodit bez epiduralu. Což mi bylo splněno a nabídli mi jiné možnosti pro tlumení bolesti, které jsem stejně nevyužila. Obrovské díky patří opravdu panu doktorovi a porodní asistentce, kteří byli strašně milí a pořád mě slovně podporovali, jak jsem skvělá. To byla moje největší noční můra, že narazím na blbý personál a budou na mě nepříjemný, že třeba nevím jak tlačit atd.
Malého jsem dostala hned na hrudník. Pak ho rychle očistili, vrátili mi ho a mezitím mě zašili. Jediné, co bych vytkla, je zasvorkovaný pupík. Jinak porod bomba.
Oddělení šestinedělí jsem chytla již zrekonstruované patro, které vypadá líp jak nadstandard. Byly jsme na pokoji dvě a měly jsme společnou koupelnu s vedlejším pokojem. Dalo se to úplně v pohodě. Nikdy se mi nestalo, že bysme se tam s někým potkali. Personál za mě zase super … pokud teda nečekáte, že jste porodila a všichni se z Vás rázě s prominutím poserou. Všude jsem četla špatné recenze na personál a naprosto nechápu. Všichni byli moc milí. Člověk samozřejmě musí počítat s tím, že tam je šrumec a nikdo se vám nebude věnovat celý den. Jeden den jsme měli sezení s laktační poradkyní. Opět skvělá zkušenost. Vše nám vysvětlila, odpověděla na všechny moje dotazy a poradila. Jelikož mi nešlo kojení, doporučila mi sestřička kojící kloboučky, a i když jsem z toho byla ze začátku divoká, společně s poradkyní jsme doladily techniku a polohy kojení a nyní kojím bez problému. Za mě jako prvorodičku - OBROVSKÉ DÍKY!

Personál:

MUDr. Mareš, porodní asistentka Novohradská S.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nepočítejte s tím, že si tam z vás někdo sedne na zadek. Nestresujte se, věřte doktorům, buďte pozitivně naladěné a uvidíte, že vám tam snesou sedmé z nebe.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dobrou náladu a manžela!

02.09.19

Byl jsem jako doprovod partnerky u porodu. Bylo to pro nás oba poprvé a moje pocity jsou dost smíšené. Zhruba v 8:15 jsme byli na porodním sále, partnerka měla kontrakce už od pěti od rána. Porodní asistentka byla opravdu skvělá a moc nám pomáhala, někdy mezi desátou a jedenáctou ale přišli tři lékaři a jedna lékařka, podívat se ultrazvukem na miminko. Už jenom to, kdyby se představili a v jedné větě vysvětlili, proč je jich tam tolik by stačilo k tomu, abych všechno lépe pobral. To se nestalo, lékař u ultrazvuku začal ostatním vysvětlovat nějaké úhly, zatímco další byl nachystán s gumovou rukavicí a založenýma rukama. Partnerka měla opravdu silné bolesti. Lékaři vykazovali naprosto nulovou empatii, nakonec, když si vše prošahali, sdělili nám, že dítě má hlavičku jinde, a netlačí správným směrem. A že doporučují epidurál a císaře, pokud nepomůže do půl hodiny poloha na boku. Za půl hodiny přišel jedem z nich, partnerka měla už opravdu nesnesitelné bolesti, a oba jsme souhlasili s epidurálem. Po chvíli, co lékař odešel nám asistentka řekla, že epidurál nedostanem, protože anesteziolog asistuje u císařského řezu, požádal jsem alespoň o rajský plyn (který nějak moc nepomáhal) po zhruba hodině čekání, kdy nám asistentka řekla, že už je to na dobré cestě a branka je devět centimetrů, přišel jiný lékař a řekl, že branka je sedm cm a že kvůli zdraví miminka doporučuje císaře. Pak už to byl celkem fofr.
A o půl jedné nám vytáhli z bříška kluka. Chci jim všem poděkovat, že partnerka i můj syn byli v pořádku. Nicméně dost jsem se pozastavoval nad tím, že v takové velkoporodnici je jen jeden anesteziolog. Další věc nad kterou se musím pozastavit, je poporodní. Až třetí den se moje partnerka dozvěděla od sester, že nekojí. Hodně kvůli tomu brečela, protože myslela, že malej už pije. Nerozumím tomu, že tu informaci jsme dostali tak pozdě, stejně tak info o tom, že se má před a po kojení vážit.

1
10.08.19

Porod 26.4.2019: V této porodnicí jsem rodila jak první, tak i druhý porod. Spokojená jsem byla pokaždé. Moc milý personál. Jediné co bych vytkla je strava, kterou podávají kojícími maminkám. To je asi jediná nevýhoda této porodnice (myslím, že je to tak všude). Jinak musím za sebe říct, že jsem velice spokojená. Pokud bych někdy rodila potřetí tak jedině Podolí. ( Pokud bych se tam dostala):-). Registrace je tam obtížnější.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně žádný stres.

310
22.07.19

Druhý porod zde (11.7.), císařem o pár dní dříve než byl plánovaný. Na sále všichni strašně milí, po všech procedurách mi malýho přinesli na poňufňání než mě zašili. Od JIP až po šestinedělí všichni fajn. Někdo víc, někdo míň. Je tam teď tedy strašně narváno. Musím říci, že na tenhle porod budu mít fakt krásné vzpomínky.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Počítat s dlouhým čekáním v prenatální ambulanci, téměř nemožné teď získat nadstandard.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Knihu do prenatální ambulance, dostatek vložek na šestinedělí (dostanete jeden balík), oblečení pro mimčo - sice dávají, ale třeba přes víkend nefunguje prádelna a měli nedostatek.

19.07.19

Porod: 21.06.2019.
Děkuji všem z oddělení rizikového těhotenství (P3), kde jsem jen přespala, teamu, který provedl porod plánovaným císařským řezem, tak nakonec i personálu z oddělení JIP a šestinedělí (P2) (sestřičkam/lékařům, co se starali o nás velké, ale i těm, co se starali o ty naše malé poklady). Po přečtení recenzí jsem měla obavu, ale opak byl pravdou. Všichni s úsměvem na tváři a vstřícní, byla jsem velmi příjemně překvapená a moc všem děkuji. Je třeba nebýt fňukna a být milá k nim a ono se to vrátí. Navíc ten dechberoucí výhled z okna.
Jediné co bych vytkla jsou dlouhé čekací doby v prenatální poradně, kam jsem docházela měsíc před porodem, to bylo opravdu vždy dlouhé.

Krásný den a velké díky.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Spíše nemít velká očekávání, pak je člověk mile překvapen a pobyt je v porodnici vlastně fajn.

27.05.19

Krasne prostředí, výborný a vstřícný personál.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Připravit tašku do porodnice, pozitivní náladu, vytrvalost a hodně štěstíčka a zdravíčka.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Věcičky pro miminko, poporodní kalhotky + hygienické potřeby, župan a úsměv na tváři.

Diskuze o této porodnici