Porodnice Podolí

Tato porodnice nabízí přidruženou komplexní péči o matku a dítě. Odborníci v této nemocnici mají zkušenosti a vybavení na zvládání speciálních případů. Předcházejí komplikacím u porodu v případě, že dítě nebo matka má nějaké zvláštní poruchy nejrůznějšího charakteru.

Webové stránky:

Doporučují maminky porodnici Ústav pro péči o matku a dítě podolí - porodnice

Hodnoceno 243x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Petr Velebil CSc.

gynekologická ambulance: 296 511 315
porodní sál: 296 511 731, 296 511 718
oddělení šestinedělí: 296 511 414 (P1), 296 511 419 (PS), 296 511 334 (P4)

Adresa: Podolské nabřeží 157 147 00, Praha 4 - Podolí

URL: http://www.upmd.cz/

Fotky z porodnice

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Podolí

Anonymní
11.10.19

V Podolí jsem rodila 2×. V roce 2013, vyvolávaný porod, trval 2 a půl hodiny, byl hladký, plynulý. Byla jsem trochu rozpačitá z přístupu velmi mladé porodní asistentky, která se mnou jednala dost nevybíravě, ale ačkoliv mi nesedla lidsky, profesně byla dobrá. Paní doktorka byla skvělá. V roce 2018 jsem rodila opět vyvolávaně, ovšem zatímco v roce 2013 se po tabletě rozběhly snesitelné kontrakce, loni nastoupily kontrakce po tabletě v takové síle, že po 3 hodinách jsem byla totálně vyřízená. Po 5 hodinách došlo na tlačení, ale malému se nějak nechtělo. První lékař vypadal, že tomu nechá volný průběh, ale pak se věci rychle seběhly, dítě mělo špatné ozvy, první doktor nařídil dítě vytáhnout (nevím název - taková podtlaková pumpa), ale jiný doktor, který přiběhl, rozhodl o akutní sekci, že prý je dítě příliš vysoko na to, aby se použil ten stroj. Vadilo mi, že se na sál seběhlo spousta lidí a nikdo mi nic neřekl, každopádně jsem ráda, jak to dopadlo. Císařský řez dopadl dobře, dítě vytáhli relativně včas a díky tomu je nyní zdravé. Co se oddělení šestinedělí týče, v roce 2013 jsem byla na jiném. Na něm nebyly moc milé sestry, a všechny nutně prosazovaly kojit, kojit, kojit. Malý nepřibíral, netvořilo se mléko a stejně odmítali dokrmovat. Díky tomu jsme po hladkém porodu strávili na šestinedělí skoro 8 dnů. Hned po propuštění domů, kde jsem věděla, že případně mám možnost dokrmů, jsem se rozkojila. Naopak po porodu loni jsem byla na skvělém oddělení, kde byly všechny sestřičky úžasné, nápomocné. A když nešlo kojení a chtěla jsem dítě dokrmit, nebyl problém. Opět jsem se rozkojila až doma. Ale překvapilo mě, že tentokrát nás pouštěli po 3 dnech domů, ačkoliv šlo o císařský řez, a tehdy nás ani po týdnu nechtěli pustit a to šlo o hladký přirozený porod. Přitom z fyzického hlediska jsem po přirozeném porodu byla fit druhý den a po císaři 3. den jsem se sotva ploužila, takže bych bývala klidně zůstala déle, než být doma, kde nemám pomoc s miminkem ani se starším dítětem. Po císaři jsem se zotavovala cca 3 týdny, než jsem se cítila fit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

pokud si s sebou chcete vzít nějaký porodní plán, stačí pár stručných bodů, nepište eseje

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

nafukovací kruh, na kterém oceníte sedět po přirozeném porodu

09.10.19

Před rokem jsem zde rodila jako prvorodička a mám z toho doteď traumatický zážitek. Po deseti letech jsem se v sedmém měsíci těhotenství rozhodla vrátit z Francie do Čech a porodit tady. Vybrala jsem si Podolí. Měsíc před porodem jsem dělala rozhovor na jeden internetový server s ředitelem Podolské porodnice, který je výhradně proti domácím porodům, neustále vychvaloval kolik peněz stála přestavba a jak je jeho porodnice nejlepší… Můj porod proběhl rychle, přirozenou cestou, bez nejmenších komplikací, paní porodní asistentka Šťastná byla skvělá a pak to přišlo: Miminko vám nemůžeme dát, nemůžete s ním být, protože máme nedostatek lůžek na šestinedělí…Do teď si pamatuji, jak bez mého souhlasu cizí sestřička odnáší mou holčičku pryč. Řekla jsem, že nechci, že si to nepřeji. Dostalo se mi jen odpovědi, že si alespoň odpočinu… Každý dobře ví, že každá matka má hned po porodu příval energie a příroda to tak zařídila, abychom se ihned mohly postarat o naše mláďata, ale dítě bylo pryč, odňato cizími lidmi, někde v jiném nemocničním oddělení, naprosto bezdůvodně. Já ležela na gynekologii, kde se chudáci špatně placené sestřičky musely potýkat s každodenním přívalem rodiček. Mé první kojení proběhlo na chladné chodbě spolu s dalšími dvěma maminkami. Malou jsem měla na pokoji až po 12 hodinách. Na pokoji dvě další ženy, žádné soukromí, zastaralé metody, kdy jsem na žádost sestřičky musela malou budit na kojení každé tři hodiny a když spinkala, tak jsem jí měla tvářičku oplachovat studenou vodou…dvě sprchy na oddělení , věčně špinavé od krve, neochota sestřiček, nikdo mi nepomohl vysvětlit kojení a malá hned přikrmovaná. Domů jsem se vrátila s noční můrou a otázkami v hlavě, jestli je toto opravdu ve 21.století možné. Vše jsem vyprávěla mé francouzské porodní asistentce se kterou jsem se v Paříži připravovala k porodu a ta z toho měla oči navrch hlavy a nevěřícně kroutila hlavou, jak kdybych jí vypravovala příběhy z gulagu nebo z jiné doby… Teď vím, že kdybych věděla, co mě čeká, raději bych tisíckrát rodila doma nebo v jiné menší porodnici . Proto Podolí již nikdy!

25.09.19

V Podolí jsem rodila 16.9.2019 a porodnici můžu doporučit všema deseti! Měli jsme krásnej porodní box a úžasnej personál. Porodní plán jsem jako prvorodička neměla. Plně jsem důvěřovala lékařům a přijde mi to jako zbytečnost. Přála jsem si jen porodit bez epiduralu. Což mi bylo splněno a nabídli mi jiné možnosti pro tlumení bolesti, které jsem stejně nevyužila. Obrovské díky patří opravdu panu doktorovi a porodní asistentce, kteří byli strašně milí a pořád mě slovně podporovali, jak jsem skvělá. To byla moje největší noční můra, že narazím na blbý personál a budou na mě nepříjemný, že třeba nevím jak tlačit atd.
Malého jsem dostala hned na hrudník. Pak ho rychle očistili, vrátili mi ho a mezitím mě zašili. Jediné, co bych vytkla, je zasvorkovaný pupík. Jinak porod bomba.
Oddělení šestinedělí jsem chytla již zrekonstruované patro, které vypadá líp jak nadstandard. Byly jsme na pokoji dvě a měly jsme společnou koupelnu s vedlejším pokojem. Dalo se to úplně v pohodě. Nikdy se mi nestalo, že bysme se tam s někým potkali. Personál za mě zase super … pokud teda nečekáte, že jste porodila a všichni se z Vás rázě s prominutím poserou. Všude jsem četla špatné recenze na personál a naprosto nechápu. Všichni byli moc milí. Člověk samozřejmě musí počítat s tím, že tam je šrumec a nikdo se vám nebude věnovat celý den. Jeden den jsme měli sezení s laktační poradkyní. Opět skvělá zkušenost. Vše nám vysvětlila, odpověděla na všechny moje dotazy a poradila. Jelikož mi nešlo kojení, doporučila mi sestřička kojící kloboučky, a i když jsem z toho byla ze začátku divoká, společně s poradkyní jsme doladily techniku a polohy kojení a nyní kojím bez problému. Za mě jako prvorodičku - OBROVSKÉ DÍKY!

Personál:

MUDr. Mareš, porodní asistentka Novohradská S.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nepočítejte s tím, že si tam z vás někdo sedne na zadek. Nestresujte se, věřte doktorům, buďte pozitivně naladěné a uvidíte, že vám tam snesou sedmé z nebe.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dobrou náladu a manžela!

02.09.19

Byl jsem jako doprovod partnerky u porodu. Bylo to pro nás oba poprvé a moje pocity jsou dost smíšené. Zhruba v 8:15 jsme byli na porodním sále, partnerka měla kontrakce už od pěti od rána. Porodní asistentka byla opravdu skvělá a moc nám pomáhala, někdy mezi desátou a jedenáctou ale přišli tři lékaři a jedna lékařka, podívat se ultrazvukem na miminko. Už jenom to, kdyby se představili a v jedné větě vysvětlili, proč je jich tam tolik by stačilo k tomu, abych všechno lépe pobral. To se nestalo, lékař u ultrazvuku začal ostatním vysvětlovat nějaké úhly, zatímco další byl nachystán s gumovou rukavicí a založenýma rukama. Partnerka měla opravdu silné bolesti. Lékaři vykazovali naprosto nulovou empatii, nakonec, když si vše prošahali, sdělili nám, že dítě má hlavičku jinde, a netlačí správným směrem. A že doporučují epidurál a císaře, pokud nepomůže do půl hodiny poloha na boku. Za půl hodiny přišel jedem z nich, partnerka měla už opravdu nesnesitelné bolesti, a oba jsme souhlasili s epidurálem. Po chvíli, co lékař odešel nám asistentka řekla, že epidurál nedostanem, protože anesteziolog asistuje u císařského řezu, požádal jsem alespoň o rajský plyn (který nějak moc nepomáhal) po zhruba hodině čekání, kdy nám asistentka řekla, že už je to na dobré cestě a branka je devět centimetrů, přišel jiný lékař a řekl, že branka je sedm cm a že kvůli zdraví miminka doporučuje císaře. Pak už to byl celkem fofr.
A o půl jedné nám vytáhli z bříška kluka. Chci jim všem poděkovat, že partnerka i můj syn byli v pořádku. Nicméně dost jsem se pozastavoval nad tím, že v takové velkoporodnici je jen jeden anesteziolog. Další věc nad kterou se musím pozastavit, je poporodní. Až třetí den se moje partnerka dozvěděla od sester, že nekojí. Hodně kvůli tomu brečela, protože myslela, že malej už pije. Nerozumím tomu, že tu informaci jsme dostali tak pozdě, stejně tak info o tom, že se má před a po kojení vážit.

10.08.19

Porod 26.4.2019: V této porodnicí jsem rodila jak první, tak i druhý porod. Spokojená jsem byla pokaždé. Moc milý personál. Jediné co bych vytkla je strava, kterou podávají kojícími maminkám. To je asi jediná nevýhoda této porodnice (myslím, že je to tak všude). Jinak musím za sebe říct, že jsem velice spokojená. Pokud bych někdy rodila potřetí tak jedině Podolí. ( Pokud bych se tam dostala):-). Registrace je tam obtížnější.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně žádný stres.

22.07.19

Druhý porod zde (11.7.), císařem o pár dní dříve než byl plánovaný. Na sále všichni strašně milí, po všech procedurách mi malýho přinesli na poňufňání než mě zašili. Od JIP až po šestinedělí všichni fajn. Někdo víc, někdo míň. Je tam teď tedy strašně narváno. Musím říci, že na tenhle porod budu mít fakt krásné vzpomínky.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Počítat s dlouhým čekáním v prenatální ambulanci, téměř nemožné teď získat nadstandard.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Knihu do prenatální ambulance, dostatek vložek na šestinedělí (dostanete jeden balík), oblečení pro mimčo - sice dávají, ale třeba přes víkend nefunguje prádelna a měli nedostatek.

19.07.19

Porod: 21.06.2019.
Děkuji všem z oddělení rizikového těhotenství (P3), kde jsem jen přespala, teamu, který provedl porod plánovaným císařským řezem, tak nakonec i personálu z oddělení JIP a šestinedělí (P2) (sestřičkam/lékařům, co se starali o nás velké, ale i těm, co se starali o ty naše malé poklady). Po přečtení recenzí jsem měla obavu, ale opak byl pravdou. Všichni s úsměvem na tváři a vstřícní, byla jsem velmi příjemně překvapená a moc všem děkuji. Je třeba nebýt fňukna a být milá k nim a ono se to vrátí. Navíc ten dechberoucí výhled z okna.
Jediné co bych vytkla jsou dlouhé čekací doby v prenatální poradně, kam jsem docházela měsíc před porodem, to bylo opravdu vždy dlouhé.

Krásný den a velké díky.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Spíše nemít velká očekávání, pak je člověk mile překvapen a pobyt je v porodnici vlastně fajn.

27.05.19

Krasne prostředí, výborný a vstřícný personál.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Připravit tašku do porodnice, pozitivní náladu, vytrvalost a hodně štěstíčka a zdravíčka.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Věcičky pro miminko, poporodní kalhotky + hygienické potřeby, župan a úsměv na tváři.

25.05.19

Ráda jsem využívala cvičení před porodem. Personál je velmi příjemný.

Když jsem jako rodící s intervaly po pěti minutách přijela do porodnice, překvapilo mne, že zdravotnice se více než mně věnovala své těhotné kamarádce, která přijela jen tak, „aby se ujistila“. Nicméně v mém případě byl intenzivně rozjetý porod, takže časem jsem se dostala na sál. Velmi příjemně jsem byla překvapena porodní asistentkou (neplatila jsem si lékaře ani „svou“ porodní asistentku), která byla opravdu skvělá, velmi ochotná a profesionálně pomohla mému miminku správně dorotovat. Byl to hezký porod, jen ke konci se nám bohužel nepodařilo prosadit, aby personál navzdory zcela hladkému a ukázkovému průběhu porodu naše miminko neseparoval: vážili, měřili, píchli vitamín D atd. - řada kroků byla zcela zbytná, za to miminko pak více než hodinu neskutečně vřískalo a bylo velmi těžké je utišit (prostě ten v životě nejkrásnější čas nám personál spolehlivě ukradl). Navzdory prosbám je jejich nátlak extrémně silný.

Na průběh porodu vzpomínám ráda. Jako vědeckou pracovnici mne ovšem šokovalo, co je v Podolí následně vydáváno za nadstandardní pokoj. Chtěla jsem jej kvůli sociálnímu zařízení, ovšem za cenu letní dovolené jsem získala koupelnovou buňku, v níž s neskutečným hlukem protékal záchod a vodu ve sprše nebylo možné regulovat - byla prostě buď jen vařící nebo ledová - balzám na porodní poranění. Sestřičky na „nadstandardu“ byly spíše nepříjemné. Porodnice Podolí na těchto pokojích neeticky rýžuje - cena rozhodně neodpovídá poskytovaným službám. Podobně mne šokovalo, že v Podolí neprovádí všem rodičkám před propuštěním domů ultrazvuk dělohy - po mém prvním porodu v Moravskoslezském kraji to byla naprostá samozřejmost u všech rodiček ( šla jsem domů s jistotou, že dutina děložní je zkontrolovaná a nehrozí žádný zánět). Pomoc s kojením je neexistující, ale na to jsem se víceméně připravila (předem jsem v dokumentaci uváděla, že jsem po prvním dítěti měla absces mléčné žlázy, nebylo to k ničemu).

Pokud se maminka sama vzdělává a má štěstí na personál, porod může být hezký. Vedení porodnice ovšem na rodičkách bezostyšně rýžuje způsobem, který neodpovídá poskytovaným službám. Když jsem se zdravotní sestry na nadstandardu ptala, zda je možné astronomický poplatek za nadstandard reklamovat kvůli havarijnímu stavu sociálního zařízení, dostalo se mi odpovědi, že ne, ale že si mám následně postěžovat (sestra věděla, že problém s protékajícím rachotícím záchodem byl dlouhodobý). Myslím, že Podolí hřeší na to, že po porodu je každá maminka ve velkém zápřahu a nemá sílu se zpětně dovolávat férového zacházení.

Zpětně mne mrzelo, že jsem nezabojovala o ambulantní porod a velmi dobře chápu, proč o něj ženy usilují.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Předporodní kurzy. Předcvičující paní jsou moc fajn, je možné spojit návštěvu s vyšetřeními a zajít si v kantýně na slušný oběd.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek hygienických potřeb.

Anonymní
29.04.19

Rodila jsem v dubnu 2019. Zdravotní péče o maminky i miminka skvělá. Cítila jsem se zde v bezpečí. Vše probíhalo krásně, ráda bych doporučila, ale dětské sestry na šestinedělí byly opravdu zlé. Člověk měl pocit, že je dotazy obtěžuje. Rozumím, že dětí je hodně a sester málo, ale to musí řešit s vedením nemocnice. Už jsem měla strach se i na něco zeptat. Když jsem opouštěla porodnici, tak jsem si oddechla.

29.03.19

Porodnici Podolí jsem si vybrala kvůli dobrým recenzím z porodního sálu, což bylo pro mě před porodem velmi důležité, abych hlavně dobře zvládla porod a měla tam dobrý personal, protože jsem byla prvorodička a hrozně jsem se porodu bála. Z recenzí jsem, ale věděla, že oddělení šestinedělí je katastofa, ale říkala jsem si, že ty tři, čtyři dny zvládnu, hlavně že budu mít porod za sebou. Co se týká porodního sálu, to se mi splnilo, úžasné porodní asistentky, které mě podporovaly, držely mě za ruku, byly moc profesionální a hlavně lidské, co bylo pro mě důležité, díky tomu jsem všechno zvládla a porod byl bez problémů.

Co se týká oddělení šestinedělí, to se nedá říct. Protivné, neochotné, otrávené laktační sestřičky, které ve všem viděly problém a já měla pocit, že je otravuju ..když si člověk jde pro příkrm pro dítě, tak na mě koukaly, co chci..když jsem jím říkala, že malá se mi celá kroutí, brečí, že ji bolí bříško, jestli by mně dali něco na bříško, tak řekli že ne, že to miminka prostě takhle mají, no hrůza. Ne jeden krát jsem tam brečela a modlila se, ať už nás propustí domů. Naštěstí na 4 den nás pustili. Takže za mě šestinedělí katastrofa opravdu. Příště bych si to rozmyslela, jestli bych tam šla rodit, i když na tom porodním sále to bylo super.

Personál:

Nympanova, Skokanova, Strakova

11.03.19

Z Podolí jsem byla velmi zklamaná, rodila jsem zde v 11/2018. U porodu jsme měli vlastní porodní asistentku a ta byla velice dobře přijmuta místním personálem, zřejmě proto, že bylo klasicky plno. My jsme byli ovšem rádi, že jsme měli svůj klid a PA z porodnice chodila téměr jen kvůli monitoru. Ten mi byl velice nepříjemný a musí ho v Podolí natáčet každé 2 hodiny. Při porodu mě to rušilo, ale chápu, že mají daná pravidla. Porod proběhl výborně a PA z Podolí byla velice milá.
Nakonec jsem se i vešla na oddělení šestinedělí, takže jsem mohla být rovnou s dcerkou. Po krásných pocitech následoval převoz na oddělení šestinedělí. Sestry z dětského byly opravdu hrozné. Nejdřív se divily, že chci dceru hned po porodu k sobě, že ony dávají dítě běžně ještě do inkubátoru. Dcera se ovšem narodila v termínu, zdravá a s váhou 3,45kg. Neviděla jsem důvodu ji dávat do inkubátoru, ale chtěla jsem ji mít u sebe. Partnera nechtěli do pokoje pustit, že při převzetí pacientky na oddělení být nemůže, přitom byl u porodu. Nadstandard byl bohužel plný kvůli rekonstrukci porodnice.
Veškerá péče byla ukázána pouze jednou a u maminky vedle mne například ve 4 ráno. Sama i říkala, jestli jí mohu pomoci s přebalováním, že byla hrozně unavená a nedokázala vnímat. To se stalo i mně u koupání. Sestra koupala miminko vedlejší maminky a řekla mi, ať se u toho přebalování koukám. Když jsem ji poprosila (opravdu mile), jestli by mi mohla pomoci i s koupáním mé dcery, řekla, že jsem již podepsala papír, že jsem koupání viděla, takže mi s tím už nepomůže. Vyloženě pozitivum samo.
Dál mi nikdo nepomohl s kojením, řekly, že se dcera nechce přisát a ať to zkouším dál. Osobně u mě byla kvůli kojení sestra pouze jednou. Musela jsem ji dokrmovat z lahve a bohužel se ani doma již nepovedlo plné kojení. Přes veškeré snahy, laktační poradkyně, bylinky, dcerka se přisávala již pouze když měla opravdu klid a musím ji dokrmovat i z lahve. Volala jsem i laktační poradkyni ještě přímo v porodnici, kterou tam Podolí zaměstnává a řekla mi, že dorazí, ovšem nedorazila. Když jsem kvůli kojení na pokoji brečela, protože ty hormony jsou hukot a vy prostě potřebujete nakrmit svoje dítě, ale nejde to, sestra mi akorát řekla, že mám být ráda, že mám zdravé dítě, že jich tu je spousta na JIP. Ano, chápu, ale tehdy mě to akorát dorazilo. Zpětně lituji, že jsem nepodepsala reverz a neodešla z porodnice co nejdřív, jelikož zacházení s dcerkou, kterou napraly lahví a nepodaly mi k tomu ani žádné informace (kolik jí dávají, čeho, jak, ani nápad, že bych u toho mohla být…) vedlo k tomu, že už se to doma nedalo zvrátit. Zpětně mám chladnější hlavu, ale byl to opravdu horor a pro mě Podolí nikdy více. Bohužel je oddělení šestinedělí stále zamrznuto v komunismu - neosobní přístup, bez ohledu na emoce prvorodiček, bez lásky ke své práci. Bohužel…Podolí bych doporučila pouze pro ambulantní porod.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Příště pouze na ambulantní porod.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pevné nervy, vlastní vložky, jednorázové kalhotky.

06.03.19

Ráda se podělím se zkušeností s porodem v Podolí a na úvod si dovolím ihned poznamenat, že je to zkušenost velmi pozitivní. A také podotýkám, že jsem do Podolí začala chodit se strachem z „velkovýrobny“ a přicházela jsem tedy s obavami, že laskavého přístupu se zde moc nedočkám.
Opak byl pravdou. Už od poradny, kam jsem chodila k Mudr. Drahoňovskému, jsem byla v podstatě nadšená a tak to bylo až do konce. S různými nemocnicemi a zdravotnickými ústavy mám mnohaměsíční zkušenosti, takže mám s čím srovnávat.
Jediné, čím se maminky musí obrnit, je trpělivost při čekání, ale dobrá kniha vše pomůže přečkat, zvlášť první den.
Takže - má zkušenost je, že pokud i vy nejdete pro milý úsměv daleko, všichni se k vám chovají hezky. Od sestřiček na recepci, tak na monitoru, v poradně a i na odděleních. Na monitory si nezapomeňte vzít vodu a hroznový cukr, kdyby miminko spalo.
Přes mé obavy, že mě v Podolí jistojistě říznou, jelikož to mám doporučeno od mého gynekologa i ortopeda (jsem po těžkém úrazu při bouračce), jsme se s doktorem domluvili, že na mé přání to zkusíme přirozeně. Byla jsem mile překvapena. Nakonec to dopadlo tak, že mě týden po termínu vzali na vyvolání, i když to u mě bylo rizikové a druhý den jsem porodila přirozeně, i když s nástřihem (miminko mělo velkou hlavičku :-) ). 5.2. jsem tedy nastoupila ráno na oddělení P3, kde mi v poledne dali vyvolávací tabletku. Kontrakce nastoupily až za 12 hodin a potrápily mě celou noc. Ráno byl nález hodný porodního sálu, a tak jsem se přesunula tam, přijel tatínek a ve 13:26 byla holčička na světě. I když to bylo velmi bolestivé a ke konci i dobrodružné (ke konci už se doktorovi moc nelíbily ozvy miminka a nakonec byl nástřih, i když do poslední chvíle respektovali mé přání jej neudělat, pokud to bude možné), všichni byli skvělí. Od sestřiček na P3 až po skvělý personál na sále a poté i na šestinedělí P2, kde měli pořádný frmol, protože v době mé hospitalizace byla rekonstrukce a měli pořádný nával maminek (jakmile se uvolnila nějaká postel, nezůstala prázdná ani 5 minut a už vezli další maminku ze sálů).
Jasně, že se našla nějaká ráznější sestřička, ale většinou se stačilo jen usmát a chovat se hezky a i trošku protivnější sestřička se rázem změnila v příjemnou (nebo alespoň snesitelnou). Ani to jídlo není tak strašný - jelikož můžu srovnávat s jinými ústavy, tak musím konstatovat, že zde je lepší nemocniční průměr :-) Když jsem třeba měla problém s kojením, zmínila jsem se sestřičce a ta si na mě našla čas, sedla si ke mně a vše trpělivě vysvětlila… nebo první noc si nechaly miminko u sebe, protože jsem se potřebovala vyspat po probdělé předešlé noci… Podolí za mě patří velký dík za profesionalitu a milý přístup a také za individuální přístup i vzhledem k velkému množství maminek a miminek.

Personál:

Mudr. Buben, Mudr. Marvanová, PA Uhlířová a Hašplová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zachovejte si klid, buďte samy milé a vrátí se vám to ve většině případů :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Věci a kosmetiku pro sebe, pro miminko plenky, jednorázové utěrky. Vše ostatní bylo k dispozici (kosmetika pro miminko, látkové plíny, oblečení).

25.01.19

Abych pravdu řekla, rozmýšlím se, jak mojí zkušenost s podolskou porodnicí zhodnotím.
Jsem prvorodička a rodila jsem v 01/2019. Měla jsem velmi náročný porod.
1,5 dne v šílených bolestech, s pomalým otevíráním.
Kontrakce už 1,5 dne před samotným porodem. A na porodním sále jsem byla v den „D“ od 09 hodin ráno a porodila jsem až v ten den navečer v 17:29 hodin.

Podolský balíček

Podolský balíček jsem zaplacený neměla.
Z mého pohledu zbytečný, když se na to podíváte z praktického hlediska, nenabízí nic, co bych stálo za tu cenu (př. parkování jen při samotném porodu, nikoliv kdykoliv, kdy za vámi doprovod přijede). Nadstandard Vám to také nezaručí. Nadstandard jsem dostala i bez balíčku na oddělení „hekárny“.

„Hekárna“

Na tomto oddělení jsem narazila na příšernou sestru staršího věku. Bohužel nevím jméno. Nepříjemná, s výrazem že obtěžujete, a když jsem za ní přišla v šílených bolestech, že mě to moc bolí a čekala jsem něco na bolest, nebo alespoň vlídné, utěšující slovo, bylo mi odpovězeno „co byste chtěla - rodíte“ a řekla ať jdete zpět do pokoje. Což v tu chvíli vám je opravdu do breku.
Doporučuji, pokud už máte kontrakce, vzít nadstandard, kde jste samy a máte vlastní koupelnu (starý pokoj, žádné moderní vybavení), ale oceníte to, že jste tam samy v těch bolestech + váš doprovod.
Na standardním pokoji jste s dalšími 2-3 ženami a nikdo tam s vámi být nemůže.
Brzy ráno se střídaly směny a nastoupil jiný velmi ochotný personál, ale to už jsem moc nevnímala, jelikož jsem byla poslána na porodní sál.
Každou hodinu jsem chodila na monitor miminka a jinak byla na pokoji, kde jsem musela vydržet několik hodin v šílených bolestech a jedinou úlevu od bolesti (což mně nepomáhalo vůbec) byla sprcha a nahřátý pytlík s rýží, který jsem si mohla dávat na břicho a na záda, jelikož mi začínaly křížové bolesti v zádech - něco strašného!
Dvakrát jsem šla na kontrolu k paní doktorce (ta byla fajn, ale u ní jste 5 min), která mně stále říkala, že se neotevírám, ale že to zvládnu a alespoň Vás podpoří. Je strašně příjemné a povzbuzující to slyšet.
Shrnutí - dojem z tohoto oddělení špatný, ale vinu dávám směně, na kterou jsem měla holt smůlu.

Porodní sál

Velmi pěkné a moderně zařízené sály.
Můžete se na ně jít podívat předem s předporodním kurzem (na kurzy jsem do Podolí nechodila, ale přidáte se ke kurzu, který vede paní Mrkvičková a jdete se podívat pouze na ty sály), doporučuji, ať víte, co můžete očekávat.

Při příchodu na porodní sál Vám přidělí porodní asistentku, na kterou jsme měli štěstí. Nebudu jmenovat. Příjemná, ochotná, odborně znalá a zkušená.
Doprovod sám nesmí opustit sál, musí zazvonit na sestru a odejít popř. s ní.
Můžete mít s sebou jakékoliv zavazadlo, v dokumentech píší malou tašku a zbytek až na oddělení 6 nedělí. Já měla 1 velký kufr, kde jsem měla vše a nebyl problém.

Začali jsme vaginálním vyšetřením, monitorem miminka, klystýrem a testem na to, zda mohu mít píchnutý Epidural (prvotně jsem to nechtěla, ale jelikož jsem měla silné bolesti, které trvaly plno hodin a ještě jsem měla plno hodin před sebou, chtěla jsem mít tu možnost otevřenou).
Výsledky vyšly v pohodě. Ovšem za celý den (na sále jsem byla 8,5 hodiny) nebyl volný anesteziolog, který by mi injekci píchl a volný operační sál v případě komplikace. Za celý den mi nedali nic na bolest (žádnou injekci, rajský plyn - NIC).
Miminko dle monitoru bylo celou dobu v pořádku, ale mě jako rodící maminku nechali opravdu trpět do poslední chvíle.
Po několika hodinových bolestech už více jak den předem, ještě před nástupem na porodní sál a dalších 8,5 hodiny na sále a neposkytli mi žádnou úlevu od bolesti. Nepřála bych to nikomu. Šílená bolest z kontrakcí s minimálním otevíráním + mi do toho začaly bolesti v kříži, což je snad ještě horší bolest než samotné kontrakce. Ovšem má to jen zlomek rodiček, někdo tyto bolesti vůbec nepocítí…

Porodní asistentka se snažila, trávila tam s námi dostatek času, ale nemá na starost pouze jeden porodní případ, nemůžete po ní chtít, aby tam s vámi byla po celou dobu.
Paní doktorka vždy přišla na moment na vyšetření a zase šla k jinému případu.
Doporučuji vlastní doprovod k porodu!!!

Když jsme zkoušeli vše a uteklo plno hodin, přestala mně fungovat děloha - vyčerpáním, dali mi oxytocin, po kterém jsem byla „mimo“.
Díky němu se mi ale opět rozběhla děložní činnost a začala jsem se otevírat a pociťovat tlak na konečník, začala jsem konečně rodit.
Samotný porod trval asi 1,5 hodiny.

Vše se povedlo, jsme zdraví, což je nejdůležitější.
Miminko bylo celou dobu v pořádku. Toho se personál držel.
Ten den se narodilo plno miminek (nad rámec denní kapacity).
Což chápu, ale péče o mě a kde je ta míra toho, co rodící maminka unese a co už je nad rámec únosnosti, je k zamyšlení.

Přemýšlím, zda bych díky mé zkušenosti zde rodila znovu - OPRAVDU NEVÍM.
Nemůže být kvantita na úkor kvality.
Chápu, že vše musí řešit a vyhodnocovat případ od případu dle závažnosti/ohrožení (kdo jde na Epidural dříve, v jakém pořadí na operační sál atd), ale pokud se vkládáte do rukou odborníků, tak čekáte i nějakou péči o vás jako rodící matku!!!
Porodu jsem se nebála vůbec, ale po této zkušenosti vůbec netuším, jak přivedu na svět do budoucna chtěné druhé miminko.
Dlouho mi asi potrvá než si tuto zkušenost v sobě zpracuji.

Oddělení 6ti-nedělí:

Jelikož jsem měla náročný porod se ztrátou krve, první noc mě odvezli na JIP., kde byl skvělý personál. Hodné a velmi ochotné sestry! Malého mi nosily co 3 hodiny. Následující den mě odvezli na zrekonstruovaný pokoj na šestinedělí.
Pokoj s vlastní koupelnou a WC - za což jsem byla šťastná. Není to standard.
Zde se sestry střídaly každý den. Některá směna byla fajn, některá méně…
Ovšem tady kor musím zmínit - kvantita na úkor kvality!!!
Kde Vám tyto slova řekne i personál ( a to nejedna sestra…).
Nemají čas se Vám tam věnovat.
Prvorodička uvítá jakoukoli radu, péči a pomoc.
Já jsem se jí tedy nedočkala.
Jediné, co mi ukázali bylo 1× koupání asi v 5 minutách.
Měla jsem problém se ze začátku rozkojit - na pokoji je číslo na laktační poradkyni - využijte, přijde za Vámi na pokoj.
Ovšem poradí asi na 5-10 minut a zase jde, jelikož prý mají plno nedonošených dětí, kterým musí dát přednost. Na můj dotaz, zda by za mnou mohla přijít ještě jednou, mi bylo odpovězeno, že NE, nemají na to kapacitu.
Když potřebujete něco ohledně mimi (něco vysterilizovat nebo dokrm) musíte přes chodbu na jiné oddělení, kam dojedete s vozíčkem asi za 5 min, kdyby miminku něco bylo a vy jste potřebovala nutně pomoci - sestry na oddělení, kde ležíte vám nepomůžou, řekli mi - jeďte si na jiné oddělení, kde se starají o mimi. Když si zazvoníte na sestru, odpoví vám, že to nefunguje. Ono to funguje, ale nepřijdou. Což je opravdu zarážející.
Přesvědčila jsem se o tom, když se mi malý dusil, ublinkával plodovou vodu ještě asi 2 dny po porodu.

Čekala bych zkrátka na šestinedělí jiný přístup, kor když vidí prvorodičku.
Musíte mimi budit co 3 hodiny - přebalit, zvážit, nakojit, zvážit a zapsat info.
Ráno je tam šrumec od 05:30 hodin - nikdo nebere moc ohled, že vám mimi spí (když se vám ho už konečně podaří uspat) - jednou je to snídaně, úklid, doplňování textilu, vizita - pro maminku, vizota zvlášť pro mimi, sestra s lékama zvlášť, sestra s teploměrem, sestra pro mimi na žloutenku atd.
Stále někdo celé dopoledne.

Návštěvy od 15 hodin do 18 hodin (na pokoji pouze od 15-16 hodin, poté na chodbě), ale my jsme se domluvili s kolegyňkou na pokoji a nebyl v tom problém, být celou dobu na pokoji.

Jídlo

Na to že porodíte a přinesou Vám na sál 2 krajíce chleba a paštiku, rajče a zapít to můžete banánovým pitíčkem + čaj.
Vyhodnoťte sami.
Po porodu se snažíte stravovat tak, abyste jedli stravu, která by Vás nenadýmala a tím pádem i vaše miminko. Každý den jsme měli kynuté pečivo. Strava nebyla bohatá na vitamíny a maso, což byste po porodu měla tělu doplnit. To musíte až v klidu doma.

Propuštění domů

Přijatí jsme byli do porodnice v pátek a domů jsme šli v úterý, jelikož jsem se rozkojila, malý přibíral a neměl žloutenku. Já bez komplikací. Jinak zůstáváte déle…
Při propuštění všichni přijdou za Vámi na pokoj vše potřebné vyřídit.
Výhodou je otevřená lékárna při cestě domů.
Můžete si zde i půjčit monitor dech pro mimi 900 Kč/půl roku (podepisujete smlouvu).

Věřím, že je to dobrá porodnice plná profesionálních zaměstnanců s kvalitním zařízením.
My jsme holt měli zkušenost takovouto…

Z toho důvodu jsem se chtěla o recenzi podělit, třeba pomůže v rozhodování další nastávající mamince :)

N.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doprovod k porodu, předporodní kurz, ale i kurz jak zacházet s narozeným miminkem (hlavně pro prvorodičky), podívat se na porodní sály ještě před porodem.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

V seznamu, co s sebou je plno věcí, které máte mít vlastní, ale podolská porodnice Vám je nakonec poskytne.
Dostanete k Vašemu využití: 1 balík poporodních vložek (s sebou doporučuji další 1-2 balení), oblečení pro mimi (doporučuji využít - plátěná košilka, pleny, klasická zabalovačka/zavinovačka) nemusíte hned prát, co dorazíte z porodnice domů, můžete používat Weleda kosmetiku pro mimi (na koupání, krém na zadeček, olej na promazání), líh a ubrousky, to vše nechte doma. Doporučovali klystýr zakoupit v lékárně, nikdo ho po mě nechtěl, dali mi jejich. Dále jako dárek dostanete podolský kufřík s drobnostmi pro mimi.
Co bych doporučila si vzít - zmíněné vložky, vložky do podprsenky, kojící podprdy, síťované kalhotky cca 5 ks určitě, budete je potřebovat i doma, fén, ručníky, vlastní kojící kloboučky - „medůzky“ pro případ, že máte problém s bradavkama (vpáčené, naopak hodně velké, rozkousané, bolestivé…). Ty co vám tam půjčí nejsou dobré, jsou zbytečně silné, malý mi přes ně nechtěl pít, další den jsem si od manžela nechala přinést vlastní, značky Lansinoh 20 cm - DOPORUČUJI - malý začal pít, já se rozkojila a pije z nich bez problémů stále.
Porodní plán si vemte a veškeré dokumenty, které máte + kartičku.
Určitě si vezměte velkou lahev s pitím.
Pro mimi dudlíka.
Více vlastních nočních košilek (1 na porod a potémin. další dvě) a župan + přezůvky.

23.01.19

PA byla naprosto dokonalá. Pomáhala mi pd začátku s dechem, řídila se naším porodním plánem a když přišla poslední část, tak mě dokonale vedla a pomáhala mi, že i když jsem měla komplikovaný porod, tak se to obešlo bez nástřihu a bez natrhnutí.

Personál:

Klara Davidkova

29.12.18

V Podolí jsem rodila v prosinci 2018. A byla jsem naprosto spokojená. Špičkově se postarali o mě i o moje miminko.
Na porodním sále jsme měli s manželem absolutní soukromí, to jsem velmi ocenila. Báječná porodní asistentka (paní Růžičková) mi vše vysvětlovala, starala se o mě a uklidňovala mě, což pro mě jako prvorodičku bylo velmi důležité. Také bych chtěla poděkovat paní Primářce z anesteziologie za velmi citlivý přístup. Porod jsem měla bez komplikací, bez nástřihu.

Na oddělení šestinedělí byly všechny sestry milé, ochotné, co bylo potřeba, tak vysvětlily. Na pokoj docházela paní fyzioterapeutka, sezení s laktační poradkyní bylo možné 3× týdně na chodbě. Pro miminka jsou jezdící postýlky, když je potřeba (např. ublinkávající dítě), tak je i monitor dechu.

Celkově jsem tedy byla nad míru spokojená, všem moc děkuji.

Co se týče registrace k porodu (rychle obsazeno), omezené možnosti parkování v areálu, nemocniční stravy (ne moc výživná), omezené otevírací doby lékárny (mají po-pá do 16:30h) a dlouhých čekacích dob v prenatální poradně (cca 3-4hodiny) - to už tady bylo vše napsáno.

Pro mě je ale nejdůležitější profesionální přístup a péče o matku i miminko. Z tohoto hlediska zvolím Podolí znovu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

trpělivost při čekání v prenatální poradně, na vyšetření monitor - vzít si s sebou hroznový cukr a pití

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

na porodní sál vodu s násoskovým pítkem, pak porodnické vložky, porodnické kalhotky, vše na přebalení miminka (podložky, ubrousky, plenky)

27.12.18

Porod v Podolí hodnotím s odstupem 8 měsíců, abych mohla psát recenzi s čistou a chladnou hlavou. Byla jsem prvorodička a bála jsme se, že kdyby se mému miminku cokoliv stalo, ty nejlepší přístroje a personál byl právě v Podolí a nebo v Apolináři (tam jsem rodit nechtěla, nelíbilo se mi, že se nerodí v soukromém „pokoji“)

Na úvod napíšu, že jsem měla bezproblémový porod bez komplikací, takže všechno proběhlo tak nějak v pořádku. Porodní asistentky byly příjemné,ale nezdržely se nikdy dlouho a já potřebovala opravdu profesionální pomoc a podporu, i když byl se mnou můj manžel, oba dva jsme v této situaci byli poprvé a nevěděli jsme co dělat. Upřímně si ted po porodu myslím ,že je to spíše ženská záležitost a kdybych to mohla prožít znovu, tak bych si k porodu vazala DULU, to bych doporučila všem prvorodičkám, které byly vystrašené jako já.
Dula je v Podolí povolena a všichni ji prý respektují. Určitě by mě ušetřila pár traumat co se týče porodu a poporodní péče v Podolí.

Chtěla bych se vyjádřit ovšem k oddělení šesti nedělí a k personálu, aby na to všechny ženy, které rodí poprvé v Podolí byly připravené.

Ležela jsem na standardním pokoji s jednou slečnou. Pokoj byl fajn, i když jsem chtěla zprvu nadstandard, byla jsem ráda nakonec ráda, že jsem měla někoho, kdo mi na pokoji pomůže.

Sestry na oddělení šestinedělí : TRAGÉDIE!!!
Ty jsou v Podolí prostě přetížené a je to opravdu znát. Jedna sestra byla doslova anděl, ale ostatní, se kterými jsem se setkala byly naprosto strašné. Nevím, proč si zvolily tuto profesi když očividně některé z nich nejsou lidsky vůbec naladěné, spíše nemají rády každou rodičku s dítětem, protože pro ně je to více práce.
Pokud se ihned nerozkojíte, jste pro ně špatná matka, která si své dítě vlastně ani nezaslouží. To mi naznačila jedna sestra den po porodu, když jsem ihned nekojila (což je normální), začala se rozčilovat, co vlastně čekám, když jsem ji dala na noc do sesterny, protože se mi po porodu točila hlava a nechtěla jsem ji v noci upustit. Řekla mi, že mě miminko už nepřijmá.
Jedna sestra mě dokonce rozbrečela na chodbě, skoro mi vynadala, když jsem přinesla svou dceru podle ní špatně zavinutou v peřince. Miminko mi vzala z náručí začala s ním házet a opravdu velmi necitlivě ji zabalila, aby mi dokázala, jak jednoduché to je a já že jsem neschopná. Viděla to i moje sousedka z pokoje s jejím manželem, kteří byli zděšeni, když viděli co se na chodbě děje a jak se mnou sestra jedná a s miminkem jak drsně manipuluje.

Shrnuto podrženo všechny maminky, které chcete rodit v Podolí připravte se (ono se na to ale asi připravit prostě nejde, protože já také věděla, že tam nejsou příjemní, ale toto jsem opravdu nečekala) na to, že po porodu možná se s vámi v Podlí nikdo nemazlí - naopak.

JE TO BOHUŽEL TOVÁRNA NA ROZENÍ DĚTÍ.

Prostředí to je jeden velký hnus. Záchody společné se sprchami a všude je krev, vložky a celkové to působí velmi špinavě a to opravdu po porodu nechcete. Záchody tam byly snad jen 4 pro cca 23 lidí. Nechápu, jak nemohou mít hezčí prostory když za každou službu se v Podolí platí a to né málo.

Porodnici bych doporučila za určitých podmínek:

 • Rodit s dulou
 • Vzít si nadstandardní pokoj
 • Být co nejvíce s manželem/rodinou po dobu hospitalizace v porodnice

No držím palce a ať si vyberete nemocnici podle Vašich představ.

A přeji bezproblémový porod a zdravá miminka :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

 • Rodit s dulou
 • Vzít si nadstandardní pokoj
 • Být co nejvíce s manželem/rodinou po dobu hospitalizace v porodnice
06.12.18

Rodila jsem tu už podruhé za 2 roky. Poprvé jsem neměla jediný problém. Teď jsem neměla moc štěstí na lidi před a u porodu. Ne že by paní byly nějak úplně hrubé, ale paní, co mě měla na starost na rizikovém, když mě vyvolávali, měla hodně špatný den. Takže ta už mě sjela pohledem jen, když jsem přišla, že bych chtěla vyšetřit, že se mi rozjely kontrakce. Ale ta se mi pak omlouvala, že je nepříjemná, že je to fakt nejhorší směna co zažila, takže to jsem i chápala.

Paní porodní asistentku, co střídala směnu akorát, když jsem rodila byla, taková rázná. Což mi nevadí. Myslím, že je třeba aby u porodu byl někdo, kdo se s tím nepáře a dává jasné pokyny, než aby byla nemastná neslaná. Protože upřímně já při porodu jsem nevěděla čí jsem. Takže je správné, aby mi řekla co kdy a jak dělat, bez okecávaček. Vadilo mi, jak mi znepříjemnila chvíli po porodu. Urazila se totiž ve chvíli, kdy mi řekli, že jsem bez jediného stehu, jsem radostí zajásala, že to je díky aniballu. Tak se tak na mě nasupila, že to je díky ní a ne díky aniballu a pak už se se mnou bavila, jako bych byla nějakej blbec. Hodně mi to znepříjemnilo tu poporodní chvíli, kterou si má ženská užít, že má po bolestech a konečně drží to miminko. Tak jsem měla spíš špatný pocit, že sem jí urazila nebo spíš jsem nevěděla, proč je tak nepříjemná. To mě zklamalo. Jsem zrovna člověk, co se snaží nikoho neurazit, s nikým se nehádat a být se vším a všema v pohodě, ale tady to nestačilo :)

Jména bohužel nevím.

Ale jinak zase vše kolem dobré. Sestřičky na P1 zase jako minule skvělé :)

I tak bych šla znova. Ono nikdy nevíte kdy, kde a s jakou náladou na koho narazíte, takže nemá cenu dlouho přemýšlet kam jít.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevný nervy :D

19.10.18

Rozhodně chci do Podolí znovu! :-)

Jak na porodním boxu, tak na šestinedělí všichni až po paní uklízečky milí, neuveřitelně ochotní, vstřícní, podporující a usměvaví. Nic nebyl problém, všechno vysvětlili, ukázali, poradili. Porodni asistentka usměvavá víla, která celou dobu podporovala, po porodu nám i s manželem uvařila čaj. :-) Šestinedělí: Pravidelně chodila fyzioterapeutka radit, jak a co začít cvičit, 3 x týdně sezení s laktační poradkyní. Sestřičky super hodné. Mohly jsme se na cokoliv zeptat, nikdo nás neodbyl.

Pro mě porod prvního dítěte a pobyt v porodnici Podolí jednoznačně krásný zážitek, na který budu vzpomínat. :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vezměte si s sebou k porodu vodu, na šestinedělí nafukovací dětský kruh či cokoliv jiného, na čem můžete v případě šití sedět.

Hodí se krém z dubové kůry na stehy z sítí a lanolin na bradavky, ze začátku kojení bolí. V porodnici je lékárna, není problém tam cokoliv koupit, o víkendu mají zavřeno. Dá se tam i zapůjčit monitor dechu a jiné pomůcky na půl roku (nelze platit kartou).

03.07.18

Já si nemůžu stěžovat. Rodila jsem tam první dítě - minulý rok v srpnu. Byla jsem první 2 dny na rizikovém, kvůli těhotenské cukrovce a pak mi porod vyvolávali. Jistě… neměla jsem takový ten přístup „No vy jste dokonalá, úžasná a schopná a nejlepší.“ Šlo o jasné instrukce, žádné přehnané cukrbliky, ale přece tam nejdu pro zvýšení ega, ale porodit. Byla jsem bez komplikací a nástřihu, takže tohle kolem nemůžu hodnotit. Paní (byla to spíš slečna nebo mladá paní), co mě rodila, byla super (jméno bohužel nevím)… taky žádný cukrbliky… Jen pochválila, že to dělam dobře, doporučila, co dělat líp, a pak zase odešla na půl hodky pryč a tak to bylo dokola. Mně to rozhodně nevadilo. Nevím, co víc si některé mamky představují, že jim tam budou lítat konfety kolem hlav a přijdou povzbuzovací týmy… Nevím. Mně to vyhovovalo. V tu chvíli mě v těch bolestech vytáčelo úplně všechno, takže mi upřímně bylo fuk, jak kdo na mě reaguje.

Tam, kde jsem byla já po porodu, tak tam sestry první noc mají mimčo u sebe, takže dají šanci mamce, aby si odpočinula po porodu. Slyšela jsem, že v některých porodnicích jim tam můžete padat únavou na hubu nebo zvracet po podlaze a stejně vám to mimčo nechají s tím, že jste matka, tak se starejte. V každé nemocnici je něco. V každé potkáte někoho, kdo je milý, a někoho, kdo se chová jako prase. Tady jsem měla štěstí a se vším jsem byla spokojená. Jsou ale různé typy lidí… někomu ten přístup vadí, takže se mu zkušenost nebude líbit. Někomu to nevadí. Někdo prošel fakt velkýma komplikacema a pak má přirozeně tu zkušenost o to horší. To chápu… já můžu hodnotit jen porod bez komplikací a ten mi tam proběhl dobře a péče po porodu - žádný extra luxus, ale na dovolené jsem tam určitě nebyla, takže to mi taky nevadilo.

Co teda taky nedoporučuju, je ten podolský balíček, ten je k ničemu… A co se týče nadstandardu - celkem drahá záležitost a myslím, že i celkem nemožné se tam po normálním bezkomplikačním porodu dostat, ale tak u pražské nemocnice nejde čekat nic jiného. Parkování – s tím je tam kříž.

Chodila jsem tam i k doktorce ohledně cukrovky a taky pohoda. Ani jsem tam nikdy moc dlouho nečekala. Záleží na období…

Teď čekám druhé a ráda bych tam rodila znovu, bohužel se mi to asi nepodaří, protože mi to vychází akorát na dobu, kdy se maluje. :-/

Heleďte, jestli vyžadujete nějakou přehnanou nadstandardní péči, s přehnaným soucitem a extra moderním vybavením z amerických seriálů, pak to vám představy tahle porodnice asi nenaplní… Ale zase, aby to jinde nebylo ještě horší.

Radím nad tím moc nepřemýšlet… Hodně záleží na situaci, na štěstí na koho narazíte a upřímně, určitě v každé porodnici bude někdo na facku, na koho můžete bohužel narazit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Na mém oddělení jsem nepotřebovala oblečení na mimčo, takže jen něco na odjezd. Jinak hlavně dostatečné množství jednorázových poporodních kalhotek a vložek. Pokud chcete nějakou speciální kosmetiku pro mimčo… jinak základní věci jsme tam měli (i líh na pupík, ale asi nezkazíte, když si tam ty věci vezmete svoje. A plenty… ty rozhodně.) Jinak asi, co pak vás napadne, vám může rodina donést. :)

30.05.18

Na příjmu nás odradila nepříjemná a znuděná sestra. Po přijetí nás s partnerem odvedli na porodní box a během ani ne 5 minut pro nás sestra šla, že se musíme přesunout na jiné oddělení( rizikové). Přesuny byly chaotické a pro nás velmi nepohodlné. Rovnou si měli rozmyslet, kam nás tedy dají. Oddělení rizikové bylo celkem dobře zařízené. Pokoje jsou po 2 s vlastní koupelnou a WC. Jen návštěvy jsou na chodbě a sezení na lavici je při bolestech velmi nepříjemné. Personál celkem příjemný, ale zmatenost mladých sestřiček mě trochu překvapovala.

Porodní box byl velmi útulný a dobře zařízený. Vlastní WC s koupelnou a soukromí. Nevím, zda bylo zrovna hodně porodů a málo personálu, ale třeba hodinu a půl u nás nikdo nebyl. Když jsme zazvonili, tak přišla porodní asistentka s tím, že doktorka právě vedle nás šije a až to dodělá, tak přijde. Musela jsem to tedy zatím přežít a čekat, až si mě někdo všimne. Porod po 2 dnech skončil akutní sekcí a bohužel do dnes nevím důvod. Vše se mi zdálo hodně chaotické a neměla jsem z této porodnice v tu chvíli dobrý pocit.

Oddělení JIP je velmi dobře zařízené a všichni jsou tam moc milí a moc hezky se o mě starali. Byla jsem tam se vším spokojená. Bohužel po převozu na oddělení šestinedělí (P1) to byla katastrofa! Pokoje po 2 nebo po 3, takže klid a soukromí po porodu je minimální. Vrzající postele, hnusný oslizlý džez a vanička pro miminka, váha jak na vlašský salát, těžké postýlky pro miminka bez monitoru dechu a ještě jsou oloupané! Na pokoji není zvonek na sestru a sesterna byla přes celou chodbu. Otřesné společné sprchy, kde si nemáte ani kam odložit věci, jsou také přes celou chodbu. Návštěvy od 3 do 6. V 5 vám přinesou večeři, takže to bylo studené. Naštěstí jsem nenarazila na žádnou nepříjemnou sestru a byla jsem spokojená. Bohužel každá mi řekla o praktikách a délce kojení něco jiného, takže jsem byla zmatená. Nadstandardní pokoje byly obsazené a nejspíš to chce zamluvit hned na přijmu.

Jinak jsem byla s porodnicí spokojená a i přes některé chyby a nespokojenost bych zde rodila znovu. Určitě už ale znovu nezaplatíme úžasný Podolský balíček, ve kterém jsem využila jen wifi zdarma. Je to podvod a zlodějina. Třeba z vybraných peněz za balíček jednou pořídí váhy a lepší postýlky pro miminka. :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě neplatit Podolský balíček, zamluvit si nadstandard při příjmu, nebát se zeptat a případně se ozvat, když se vám něco nelíbí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pití, dvoje boty na přezutí (jedny do sprchy a jedny na pokoj), něco dobrého k jídlu.

Anonymní
22.05.18

PORODNICE PODOLÍ – RECENZE BODOVÁ
1. PŘED PORODEM

 • Příliš dlouhé čekací doby (i 4hodinové)
 • Objednávání maminek až o hodinu dřív, než začíná pracovní doba doktorů
 • Příjemní doktoři
 • Příjemné i nepříjemné sestry
 • Možnost monitoru v sedě i v leže
 • Doktoři vám nenutí vyšetření, která nechcete
 • Doktoři vás sami od sebe nevyšetřují zbytečně (ultrazvuk, vaginální vyšetření)
 • Doktoři vám udělají vyšetření, která si přejete (utz, vag. Vyšetření)
 • Nedostatek parkovacích míst mimo areál
 • Drahé parkování v areálu
 • Zpoplatněné je vše možné co zpoplatnit lze a to často vysokou částkou
 • Pro znepřehlednění plateb tu fungují balíčky, které vypadají výhodně
 • Za mě byl zpoplatněn otec u porodu, ačkoli už v té době podle zákona neměli právo tyto peníze (v takové výši ) vybírat
 • Když jste i přes dvoje upozornění otce u porodu nezaplatili, tak po vás nikdo nic nevymáhal a bez problémů otce pustili k porodu

2. POROD

 • Porodní sály jsou klimatizované, což mimo jiné znamená, že je na nich zima a nemůžete si přitopit ani jinak regulovat teplotu na vašem sále.
 • Jsou tu dobré porodní asistentky a špatné porodní asistentky.
 • Porodní asistentka Kateřina Jindrová je jedna z nejhorších. Můžete ji hned na začátku odmítnout a požádat o jinou. Je necitlivá a mstivá. Porod musí probíhat podle ní, rodičce upírá právo kontroly nad vlastním porodem, a když se nenecháte, pořádně vám to znepříjemní. Třeba takový zbytečný nástřih je účinný způsob jak to mamince „osladit“.
 • Jsou tu i dobré porodní asistentky, s těmi je radost rodit. Opravdu umí podržet fyzicky i psychicky.
 • Porodní sály jsou krásně vybavené, máte na nich soukromí. Jsou velké, mají vlastní wc a sprchu.
 • Můžete si vybrat polohu pro porod.
 • Jsou tu různé pomůcky např. míče.
 • Nechají vás po porodu na sále i 2 hodiny v rámci bondingu. Samotné s mimčem a partnerem.

3. PO PORODU

 • Standardní pokoje nemají zvonky na sestry. Tj. když je problém, máte smůlu.
 • Standardní pokoje nemají pojízdné postýlky. Je tu pár pojízdných na chodbě, ale nedostatek. Tj. když jdete s dítětem do sesterny, celou dobu ho nesete. Což může být po porodu, když téměř nemůžete chodit velký problém. Sesterna je na druhé straně chodby a to je velmi daleko pro maminu po porodu.
 • Wc a sprchy jsou naproti sesternám, tj. daleko od pokojů. V praxi to vypadá tak, že své dítě necháte na pospas na pokoji samotné, nebo hlídané jinou maminkou. Mě se dvakrát stalo, že jiná máma, která hlídla mé dítě, prostě odešla a dítě nechala samotné. A belháte se přes celou chodbu na wc. Po porodu chodíte tak 10× denně minimálně. A po každém wc musíte jít do sprchy. Takže je dítě celkem dlouho samo. A přitom každý ví, že takhle malé dítě nesmí zůstat samotné, i v porodnici vám to řeknou.
 • Viděla jsem maminku, která šla na wc, v době, kdy ostatní mámy na pokoji spaly. Nesla dítě na sesternu. Sestra ji vyhodila, prý má vzbudit některou z mamin na pokoji, ať jí dítě pohlídá.
 • Ačkoli jsou společné sprchy a wc uklízeny opravdu často, je na zemi neustále něčí krev.
 • Některé ze sester pro standardní pokoje jsou opravdu zlé a nepříjemné. Jejich poznámky a narážky na to, jak jste hloupá a špatná máma vás rychle dostanou do poporodní deprese.
 • Hned po porodu vám ukáží jak koupat a řeknou spoustu povinných informací. Pak vás nechají podepsat papír, že vám to řekli a ukázali. Škoda, že po porodu je máma ráda, že existuje a něco si pamatovat nebo vnímat je v tu chvíli nemožné. Asi proto, jim to musíte podepsat, protože za pět minut nevíte, co vám kdo řekl nebo ukázal.
 • Jídlo je tu dobré. Na složení jídla se tu pracuje a neustále se zlepšuje. Kladně hodnotím zavedení teplých večeří. Jí se tu 3× denně. Po porodu potřebujete jíst minimálně 5× denně.
 • Spadl mi talíř s večeří a rozbil se. Měla jsem jen jedno sousto. Jinou porci mi odmítli dát. Tak jsem byla až do rána úplně bez jídla (to se stalo na nadstandardním pokoji), což je po porodu a při pokusu o rozkojení opravdu problém.
 • Podpora kojení tu je, ale pokud máte problém se rozkojit, tady ho nevyřešíte. Jediné řešení je odejít z porodnice co nejdříve domů a rozkojit se pomocí vlastní laktační poradkyně.
 • Jsou tu i sestry, které vám budou tvrdit, že kojení nemůžete ovlivnit a že buď kojit budete nebo nebudete. Lžou. Kojení se dá ovlivnit a to zásadní způsobem.
 • Na standardních pokojích vržou postele a některé maminky se tak navzájem budí.
 • Na standardních pokojích je velmi omezený čas návštěv. Přivezli mě ze sálu po porodu zrovna když končily návštěvní hodiny. Nedovolili nám s manželem ani zavolat společně rodičům, že mají vnouče.
 • Je tu možnost zaplatit nadstandardní pokoj. Ceny jsou astronomické (není výjimka 3 000 Kč/noc). Přesto jsou tyto pokoje plné a není lehké se na ně dostat.
 • Na nadstandardních pokojích jsou zvonky na sestry. Jsou zde pojízdné postýlky. Je zde vlastní wc i sprcha. V postýlkách jsou baby monitory. Je zde křeslo, rozložitelné na lůžko pro partnera. Jsou zde neomezené návštěvní hodiny. Je tu televize (měla jsem strach, aby mě nerušili z vedlejšího pokoje puštěnou televizí, naštěstí se tak nestalo).
 • Na nadstandardním pokoji je telefon, můžete kdykoliv zavolat sestře.
 • Pro nadstandardní pokoji se přidělují hodné sestry. Rozdíl mezi sestrou na standardním pokoji a na nadstandardním pokoji je propastný. Nejsem si jistá, zda to tak funguje u všech nadstandardních pokojů nebo jsem jen měla štěstí.

Personál:

Kateřina Jindrová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se odmítnout porodní asistentku, kterou nechcete. Například Kateřinu Jindrovou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

-

Anonymní
04.04.18

Rodila jsem v Podolí plánovanou sekcí pro polohu děťátka koncem pánevním. Péče profesionální, všechno proběhlo po odborné stránce bez komplikací, komunikace výborná. Na oddělení šestinedělí jsme si kvůli soukromí připlatili za nadstandard, peněz nelituji. Dětské sestry i porodní asistentky velmi ochotné a milé. 4. den po výkonu jsme šli domů, dcerka plně kojena.

Personál:

MUDr. Drahoňovský

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nadstandard.

22.02.18

V Podolí jsem rodila 20. 3. 2017. Porod nakonec skončil akutní sekcí v celkové narkóze, ale příčina se neví, jen špatné ozvy. Každopádně po tom, co doktorka vyslovila „akutní sekce“, byla malá snad do 5 minut venku.

Porodní sály jsou hezké, pěkně vybavené.

Oddělení šestinedělí je hrůza, to se musí nechat. O WC a sprchách na chodbě škoda mluvit, to už se dnes jen tak nevidí, :D ale nebyl to pro mě důvod, proč rodit jinde.

Podolí je pro mě porodnice s historií a kvalitní péčí při porodu a to pro mě bylo rozhodující.

Na oddělení šestinedělí se musí člověk ptát. Mají nedostatek personálu a nestíhají. Nikdo mi ani neukázal, jak koupat apod. a chtěli mě poslat domů, ale podepsat proškolení chtěli. To už jsem se ozvala.

Ale pokud se budu znovu rozhodovat, opět zvolím UPMD.

Personál:

MUDr. Darebný, MUDr. Utracká, p.a. Hodiková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučují vzít si špunty do uší, škrabošku na oči (některé maminky chtějí mít rozsvíceno a někdo u toho neusne) a hlavně dostatek jídla. Měla jsem opravdu hlad a rohlík s taveným sýrem a mrkví mi nestačí. Obědy byly dobré, nemůžu vytknout.

Diskuze o této porodnici